Whippet (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Poslaťod jefima » Uto 11.12.2007 19:19

no neviem,či dokážem takto vycvičiť Gastona.Začína nám ožívať a už to nie je to malé šteniatko z leta. Teraz keď prší vôbec nechce chodiť von len vyvenčiť a domov. V byte je potom nervózny len pobehuje v poslednej dobe začal častejšie kňučať.Ja to pripisujem nedostatku poriadneho behu lebo po ňom je spokojný ako baránok.No a zrejme už začína objavovať vôňu feniek a vôbec neviem ako to riešiť.Postupne sa do jeho " zmýšľania " snažím dostať aby som vedela reagovať na jeho signály.Už aby bolo lepšie počasie a mohol sa vonku vybesniť.
jefima
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 73

Poslaťod Iwka » Uto 11.12.2007 19:23

jefima, a ma rad gaston aj mensie psiky? a idete na vystavu do BB?
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Poslaťod jefima » Uto 11.12.2007 19:32

Gaston má rád aj ostatné psy od malička som ho vodila medzi nich a vedia sa pekne vyblázniť.Má 8 mes takže by sa stále s nimi hral. Na výstavu nejdem, ja sa ani v budúcnosti nechystám ho vystavovať no neviem čo urobím kvôli uchovneniu.Je s PP a musí mať pár výstav aby mohol nakryť nejakú vipetku. :hi:
jefima
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 73

Poslaťod elbony » Uto 11.12.2007 19:43

Je pravda, že s učením poslušnosti a čistoty som mala lepšíe a rýchlejšie výsledky so sučkou, ale aj psík sa ich naučil v pohode. Neviem, či ten tvoj je nervóznejší z toho, že má menej pohybu. Aspoň v sobotu, keď máš viac času s ním choď na dlhšie von, aj keď prší. Ani mojim sa nechce (mne už vôbec nie), ale potom sú spokojnejší.
A Gaston vstupuje do puberty, takže aj preto zmeny nálad a správania.
K tým výstavám: nikde nie je napísané, že ho musíš uchovniť. A že by mal kryť. Vieš koľko je na svete šteniat? Teda nebudem ti do toho kecať, ale myslím, že on to k životu nepotrebuje (nejaké tituly). Pre mňa sú moji psi najkrajší a nech si nejaký rozhodca hovorí čo chce.... Ja mám čiernych vipetov a tie príliš rozhodcom nelahodia do oka... Je to veľmi subjektívny názor, ak sa jednému páči subtílny pes, druhý preferuje viac osvalenejších a bledšie sfarbených... A moji psi boli z výstav vždy vystresovaní. Sučku mám uchovnenú a nikdy som na nej nechovala a pri psovi som to vzdala. Zamerali sme sa na dostihy.Kvôli nim som aj vipeta chcela...
elbony
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 15

Poslaťod jefima » Str 12.12.2007 19:54

čo sa týka čistoty,Gaston je super / klop-klop / Od malička sa venčil vonku a tých pár mláčok doma by nám závidel nejeden majiteľ psa. Tá poslušnosť je trošku ťažšia,lebo neviem prečo napr.povel " sadni " raz urobí a raz nie. Vždy keď prídeme z vonku ide na " miesto " povel "sadni " a čistíme labky. Dostane pamlsok. Niekedy nereaguje vôbec,beží do izby alebo hľadí na mňa akoby mi nerozumel.To sú také bežné problémy a každý majiteľ si musí asi nájsť nejaký systém. Vonku býva často.Doobeda s dcérou a poobede do večera so mnou. Nepotrebujem žiadne diéty pri ňom som vybehaná až ma bolia koléná. Určite nebude mať toľko pohybu ako dostihový vipet,no robím čo môžem a podľa večernej únavy vždy viem,či mu to stačilo./ Mne určite :heh: / K výstavám tiež nemám vzťah a predstava,že pobehujem s ním do kolečka a iné ma vôbec neláka.
jefima
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 73

Poslaťod Ulfheiðr » Str 12.12.2007 19:59

peso v puberte takto skúša, kam až môže zájsť, snaží sa posunúť hranice, smerom k jeho vodcovstvu. preto niekedy poslúchne, inokedy nie. Treba si stále trvať na svojom. Ak neposlúchne na povel (povedaný LEN raz), treba ho skrátka "napolohovať" (pritlačiť prdelku, podržať nôžky,...čokoľvek) a ručne stručne ukázať, že to myslíš vážne. :ahoj:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod jefima » Str 12.12.2007 20:07

ja som sa snažila ho rukou posadiť no on potvora stál ako kôl až som sa bála,že zlomím jeho chrtí chrbát :heh: veď takúto pubertu nemala ani moja dcéra! A ja že so psíkom strávim peknú už čoskoro jeseň života :heh: :heh:
jefima
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 73

Poslaťod Ulfheiðr » Str 12.12.2007 20:18

:heh: :heh: haha to si myslel aj môj ujo, on si na dôchodok zadovážil retrievra.. a je to to isté. Áno, to poznám, keď sa nechce dať sadnúť ani manuálne. Mne občas pomôže to, že ho netlačím konštantne a silno, ale tak akoby pohupujem, alebo mu len zľahka plácnem po koreni chvosta (ale to by pure chrtík nemusel brať ako humor). No a potom už neviem. :hi:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod RonyVonBahnhof » Ned 23.12.2007 17:57

Ahojte psíčkari, ja som tu nový, zatiaľ sa tu len "okukávam"
Tiež som majiteľom whippetej fenečky, je veľmi zlatá a iného psíka si neviem predstaviť, ako lepšieho, či vhodnejšieho ako spoločníka do domácnosti.
Len jeden problémik s ňou mám. Zajtra bude mať 14 mesiacov, ale stále ešte nehárala. Pokiaľ ma moje znalosti neklamú, mala to mať už pár mesiacov za sebou. Ale snáď sa to čoskoro napraví...
RonyVonBahnhof
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Poslaťod jefima » Ned 23.12.2007 19:30

tak Ťa tu vítam,teším sa ďalšiemu vipetovi,teda vipetke. S háraním Ti nepomôžem lebo ja mám psíka. Má 8 a pol mes a už sa nám predviedol ako dospelák :hi: No čo,už to nie je to malinké šteniatko... Keď budeš mať čas napíš,či je dostihová,výstavná a tak. Prajem pohodové sviatky! :smile:
jefima
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 73

Re: WHIPPET

Poslaťod elbony » Pia 11.01.2008 22:16

hárať by už naozaj mala, skús jej dať príp. vyšetriť krv a nech ju prezrie veterinár, ale má to aj výhodu - aspoň nemusíš naťahovať nohavičky.. hehe, ale zasa by bola múdrejšia, lebo je z nej ešte určite pojašenec, že? SUčky sa veľmi zmenia po háraní - dospejú, zvážnejú...
Jeden chrt, žiaden chrt.
elbony
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 15

Re: WHIPPET

Poslaťod Iwka » Sob 12.01.2008 11:57

elbony píše: SUčky sa veľmi zmenia po háraní - dospejú, zvážnejú...



Ja mam 8apol mesacnu fenku, ktora sa hara uz tri tyzdne a je stale taky pojasenec ako predtym, haranie na tom nic nezmenilo
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Re: WHIPPET

Poslaťod pukinko » Sob 02.08.2008 19:17

Vsetkých zdravím,
som tiež majitelkou wipetky, je to naša malá ( teda 10 mesacna ) slecna.
Tiež práve prvy krát harame, a ako som sa toho bala tak nastastie je uplne uzasna..je sice trosicku nervozna ale to chápem!
Som zvedava ci naozaj po harani zmudrie :) jak napísala elbony :)

Akurat vsak budeme mat za dva tyzdne dalsiu slecnu, wipetku, tak som z toho trosku nervozna aby si Nia nemyslela ze je to jej steniatko :)

krásny den vsetkým
Naposledy upravil pukinko dňa Ned 10.08.2008 9:27, celkovo upravené 1
pukinko
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: WHIPPET

Poslaťod lucik » Sob 02.08.2008 23:07

odkial mas vipetky? chs..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: WHIPPET

Poslaťod pukinko » Sob 02.08.2008 23:14

lucik píše:odkial mas vipetky? chs..


su bez pp, ale mne to nevadi pretoze ich mám ako milacikov a nie na chov :)
pukinko
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI