Whippet (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Whippet (FCI)

Poslaťod Ewka » Pia 05.02.2016 16:46

Zdravim, chcem sa opytat, cim krmite...mam skoro 2 rocnu vipeticu a za tu dobu som vyskusala mnoho znaciek, kazdu znacku jedla tak tyzden a potom ohrna nufacikom nad miskou...+ potesia nejake tipy na doplnky vyzivy :smile: Dakujem
Ewka
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Whippet (FCI)

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 05.02.2016 17:56

Ahoj, pozri, u chrtov akéhokoľvek plemena sa stáva pomerne bežne, že sú menej nadšení do jedla. To je jedna vec. Druhá vec, vipet nieje až tak veľký, že by si prípadne nemohla skúsiť varenú/surovú stravu. Možno by si sa divila, jaký to bude buchot v miske.
Doplnky... záleží na čo. Srsť, kĺby, oči, bla bla. Neviem ako aktívny ste, ale minimálne na starobu by som dávala niektorý z Alavisov.
Moji obaja majú ešte strašne radi v jedle CDvet bylinky.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Whippet (FCI)

Poslaťod Ewka » Pia 05.02.2016 18:04

no BARFu by som sa najradsej vyhla...varit nemam bohuzial cas... aktivna je tak 2 hodinky denne intenzivneho aportovania.
myslela som doplnky na klby, davam iba Canvit Sport, na srst lososovy olej. Co konkretne od Alavisu odporucas?
Ewka
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Whippet (FCI)

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 05.02.2016 18:43

Prečo že vyhnúť? Len zo zaujímavosti sa pýtam. My sme jedli surovú/varenú, teraz granule, lebo sme sa presťahovali a nemáme kam dať mražák :ua: No čo už.

Neviem. Záleží či chceš prevenciu, liečiť, alebo len udržiavať už chorého psa, ako ja. Dávam Alavis single, to je na potláčanie zápalu a bolesti. Šak keď kukneš nejaký eshop kde Alavis majú tam je podrobné zloženie a účel. :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Whippet (FCI)

Poslaťod Ewka » Pia 05.02.2016 19:23

BARF je podla mna zlozity, plus je potrebne si to velmi dokladne nastudovat a casom nezjednodusovat a vzdy si davat pozor, aby v potrave nechybali min.latky a vitaminy atd... ale hoci sa mu chcem vyhnut,vyzera to tak, ze sa mi to nepodari :lol:
pozriem ten Alavis a bylinky...dik
Ewka
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Whippet (FCI)

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 05.02.2016 19:47

Nemyslím že zložitý. Napríklad moji jedli v jednej dávke 2/3 mäso, resp všelijaé odrezky, šlachy s kúskami mäsa a podobne (jeden surové, druhý varené, lebo surové neziedol) a 1/3 porcie bola zväčša ryža a zelenina (akože ryža do barfu nepatrí, ale tak ja som barf brala len ako inšpiráciu). K tomu som miešala napríklad roztlačený cesnak, nejakú bazalku, alebo hocičo som našla v kuchyni, tie bylinky a psi žili úplne v pohode, nič im nechýbalo. Mať tak možnosť, idem okamžite znovu do toho.
Plus som tak dva raz do týždňa zaraďovala mliečne jedlo. Najčastejšie tvaroh dochutený napríklad pribynáčikom, alebo maslom s cestovinami. Ach, staré časy :hi:
Skôr je náročnejšie, že musíš fakt poctivo myslieť na rozmrazovanie balíčkov deň dopredu. Bo dojsť večer domov a zistiť, že balíček je na kosť :prd: , ešte malého 250 g porcie šli v mikrovlnke rýchlo, ale barzojove pol kila balíčky to nebolo len tak. :pac:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Whippet (FCI)

Poslaťod Tiger » Uto 09.02.2016 6:24

Ahojte, mám už druhého whippeta, šteniatko 10 mes. Prvý mi zomrel vlani ako 14 ročný na zlyhanie ľadvín. Bojím sa aby sa tomuto tiež nestalo podobné. Poraďte, nechce piť vodu, z ruky sa napije ako tak, ale z misky ani za svet. Jedlo zlikvuje (misku) za 3 sekundy, ale vôbec sa nenapije. Už som skúšal vymeniť misky, vodu dažďovú až po minerálnu ale nič. Príde k miske ovonia a ide preč.
Tiger
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6
Bydlisko: Londýnska hmla pri DS

Re: Whippet (FCI)

Poslaťod pigie » Uto 09.02.2016 10:04

Tak ked dobre prijima potravu, tak zvysit obsah vody v potrave. Moj krpan tiez nepije, ale ked mu do misky dam vodu z rozmrazeneho masa, spolu s masom, tak zje maso a vodu vychlipe.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Whippet (FCI)

Poslaťod moschino » Uto 09.02.2016 10:41

mne jeden pes pije dosť veľa, druhý málo. A to žerú to isté. Obaja sú zdraví
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Whippet (FCI)

Poslaťod pusky » Str 10.02.2016 8:22

Ahoj!
Mám dvoch dostihákov. Menej alebo vôbec nepije fenka. (S príjmom tekutín súvisí okrem iného aj manažment krvného cukru a s tým aj špotový výkon, či len bežná nálada, psíky sú skôr unavené atd...)
Riešime to tak, že im v zime pomiešame trochu mlieka alebo mäsového vývaru z nedele s vodou a hneď po raňajkách to vypijú. V lete aj na obed.
pusky
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Whippet (FCI)

Poslaťod moschino » Str 10.02.2016 9:33

po tréningu aj zmiešanie kozieho mlieka alebo srvátky do vody :yes:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Whippet (FCI)

Poslaťod Tiger » Str 10.02.2016 16:24

Čo sa týka pitného režimu Tigra, vodu nechce piť z misky. Ale keď bol sneh tak ho lízal ostošesť a ešte mi robí takú neplechu, že vyberá korienky z trávy a tie rýchle zožerie a ničí mi trávnik. Veterinár ho prezrel a je zdravý. Tak neviem, čo mu chýba. Chodíme von behať a nosím preňho misku aj vodu. Keď oddychuje príde k miske a trošku sa napije ale max. pol deci. Predchádzajúci vipet vypil, keď sme boli vonku behať, aj pol litra vody a tento tak deci.
Tiger
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6
Bydlisko: Londýnska hmla pri DS

Re: Whippet (FCI)

Poslaťod clupko » Str 10.02.2016 16:30

tak pridaj do vody trosku mlieka, alebo vyvar - ten mozte aj v mrazaku skladovat.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Whippet (FCI)

Poslaťod Tiger » Str 10.02.2016 17:46

Dal som mu do vody vývar, tri krát to olizol a už ho to nezaujíma. Miska je preňho vzduch.
Tiger
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6
Bydlisko: Londýnska hmla pri DS

Re: Whippet (FCI)

Poslaťod deny » Štv 11.02.2016 20:11

Akú máš hlbokú misku? Môj je rozmaznanec a najradšej pije z vedra. Plytšia miska mu nevyhovuje. Žrádlo vždy zožral, ale piť z rovnako hlbokej nechcel. Teraz máme hlbšiu misku, tak je to celkom ok ale keď si môže vybrať, tak volí vždy vedro :pac:
deny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 443
Bydlisko: KK

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI