Switch to full style
Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI
Odoslať odpoveď

Re: Anglický kokeršpaniel / English Cocker Spaniel (FCI)

Uto 11.01.2011 13:36

Ahojte :ahoj: je tu prosím vás niekto, kto by mi požičal anglického kokeršpaniela na junior handling? :hi: lebo chcem ísť do Trenčína, tak si hladám psíka :smile:

Re: Anglický kokeršpaniel / English Cocker Spaniel (FCI)

Uto 11.01.2011 14:12

Basha píše:To nas 10-rocny v pohode zvlada :no:




No dakujem skúsim to..:)

* 1.3.2011 prečistená téma od OT. (Vikiki22)

Re: Anglický kokeršpaniel / English Cocker Spaniel (FCI)

Sob 07.05.2011 21:03

No ja mám doma anglického kokra, hoci ešte len šteniatko ( 8 mesiacov ), musím povedať, že je veľmi aktívny, ľahko cvičiteľný. Mám skúsenosti aj s chovom, pretože moja sesternica ich chová. Vlastne aj môj je od nich. Naspäť k téme: sú veľmi citlivé na samotu = milujú keď sú stredobodom pozornosti. Agresivita je väčšinou len pri sučkách ( aspoň z mojich skúseností sú sučky o dosť agresívnejšie ako psy) a aj tá sa vyskytla u nás len po prvom vrhu šteniatok. Noh.. oni sú vlastne nevyčerpateľný! :D chodím so svojim na 2-3 hodinové prechádzky a keď prídeme domov napije sa a behá behá behá behá a behá :D možno je to len vekom ale aj staršie sú veľmi aktívne ak im to dovolí zdravie:)) Ich srsť vyžaduje obrovskú starostlivosť. Keď vyčešem ôjho čo trvá asi 25 minút tak asi o 5 minút keď sa vybehá, vyzerá ako predtým. Ale musím podotknúť, že každý jeden jedinec, má iné povahové črty. Je jedno čo sem napíšem o svojom a niekto si kúpi vlastného, bude úplne iná povaha. Ale sú to skvelý spoločníci a priatelia, ktorý sa vám za vašu starostlivosť odvďačia, ak im dáte príležitosť :)

Re: Anglický kokeršpaniel / English Cocker Spaniel (FCI)

Sob 21.05.2011 7:45

Ja mám doma Anglického Kokeršpaniela je síce starší ale stále je plná energie :3:

Re: Anglický kokeršpaniel / English Cocker Spaniel (FCI)

Pon 25.07.2011 7:40

Ahojte.
Ja som mala anglickú kokricu. Bola úplne bezproblémová. Mala som ju od úplného šteniatka a na cvičák sme vôbec nechodili, všetko som ju naučila doma. Síce ma to stálo veľa úsilia, lebo sú to tvrdohlavé psy ale podarilo sa - poslúchala skoro na slovo, na vodítku bola iba keď to bolo nevyhnutné.
Ako každý koker mala veľa energie, tak sme chodili na Agility kde sa jej veľmi páčilo. :yes: Agresívna nikdy nebola, nikdy nikoho nekusla. Až tu som sa dozvedela, že bývajú agresívny. Všetkých kokrov ktorých poznám sú dobrí aj na ľudí aj ostatných psov.
Chodievali sme na prechádzky do lesa, kde sa mi zopár krát stratila, ale vždy sa po chvíľke vrátila. Mala 13 rokov keď odišla za dúhový most. Bola plná energie aj v tomto veku až ju prestalo poslúchať srdiečko. :plac:
Sú to super psi, časom by som možno chcela daľšieho a dala by som šancu nejakému z útulku, ale teraz neviem lebo tu píšete že bývajú agresívny a ťažko zvládnutelný.. :oo:

Re: Anglický kokeršpaniel / English Cocker Spaniel (FCI)

Str 27.07.2011 20:51

Z velkým smutkom v srdiečku vám oznamujem že moj krásny kokrík Fedorko už nikdy neujde :rozlucka:
...moja láska je už v kokrovskom nebíčku a je mi tu bez neho strašne.
Velmi vám teraz závidím ,preto si uživajte kažu chvilku z vašimi kokríkmi a nehnevajte sa nich ked dačo spravia.
Rozmýšlam že si zaobstarám šteniatko ale neviem ake mám dat meno.
Poradíte mi.
..nechcem Fedor lebo bol jediný a jedinečný a vždy zostane :slzy: :slzy:
moj krásavec ktorého milovala celá dedina ,maj sa mi dobre :rozlucka: :rozlucka:

Re: Anglický kokeršpaniel / English Cocker Spaniel (FCI)

Str 27.07.2011 22:02

To mi je ľúto, čo sa mu stalo. ?

Re: Anglický kokeršpaniel / English Cocker Spaniel (FCI)

Pon 01.08.2011 20:29

ja mám kríženku koriky a jazvečíka :yes:

Re: Anglický kokeršpaniel / English Cocker Spaniel (FCI)

Uto 02.08.2011 9:44

Ahojte, ja momentálne rozmýšľam, že si jedného vezmem z útulku k mojej dlhosrstej jazvečíčke. Má niekto skúsenosti s útulkovým kokrom?

Tu je link:
http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 982&type=1 :hafan2:

:dakujem:

Re: Anglický kokeršpaniel / English Cocker Spaniel (FCI)

Štv 04.08.2011 12:11

Tak už ho mám doma, je skvelý :) aj s našou fenou si rozumie :ahoj:

Re: Anglický kokeršpaniel / English Cocker Spaniel (FCI)

Str 17.08.2011 21:30

daj fotku :aaa:

Re: Anglický kokeršpaniel / English Cocker Spaniel (FCI)

Štv 18.08.2011 12:45

to je on :
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 3890_n.jpg

http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 7187_n.jpg

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 1423_n.jpg

http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 5058_n.jpg

:jeah:

Re: Anglický kokeršpaniel / English Cocker Spaniel (FCI)

Štv 18.08.2011 13:09

Jej je rozkošný :pusa:

Re: Anglický kokeršpaniel / English Cocker Spaniel (FCI)

Štv 18.08.2011 13:19

Krásny! Mne sa kokríci vždy páčili. :hi:
..čítala som v knihe, že anglický kokr. može len tak z ničoho nič dostať záchvat zlosti. Máte s tým niekto skúsenosť?

Re: Anglický kokeršpaniel / English Cocker Spaniel (FCI)

Štv 18.08.2011 14:48

Lucky-Na, myslím, že v tých prípadoch ide o povahovo labilné jedince, ktoré by sa do chovu púšťať nemali. No medzi bez PP psami sa isto nájdu takí zúriví (a nielen medzi kokermi).
Odoslať odpoveď