Anglický kokeršpaniel / English Cocker Spaniel (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Anglický kokeršpaniel / English Cocker Spaniel (FCI)

Poslaťod Siminimie » Štv 18.08.2011 21:12

ďakujeme vám..aj ja som o tom počula volá sa to ,,gene agrese" jednoducho to majú v sebe zakódované, a nejedná sa pritom o výchovu, len im prepne a ..nekontrolujú sa :devil: . Dúfam, že my sa s ničím takýmto nestretneme :fizel:
Siminimie
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 35
Bydlisko: Zvolen

Re: Anglický kokeršpaniel / English Cocker Spaniel (FCI)

Poslaťod stano269 » Štv 18.08.2011 21:47

On je krásný :love:
ja už mám kokra 11 rokov a nič také sa mu nestalo pár krát sa mu "preplo" že sa začal hrať s hračkou..a v "normálnom živote" sa on nezvikne hrať :lol:
stano269
Big Dog
 
Príspevky: 1241

Re: Anglický kokeršpaniel / English Cocker Spaniel (FCI)

Poslaťod Siminimie » Pia 19.08.2011 9:01

JA musím povedať, že je veľmi inteligentný. Počúva viac ako náš 10ročný pes, na slovo, dokáže si aj na znak sadnúť, iba dám hore ruku a on vie že si má sadnúť, veľmi šikovný. A málokedy šteká, iba keď má na to veľký dôvod, keď volá moju fenu sa hrať a keď ho niekto nahnevá (so psov) čo je málokedy, lebo to je taký blázonko, so všetkými by sa hral ale v okolí tú máme len mini psov a tí sa ho boja :aaa: .
Siminimie
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 35
Bydlisko: Zvolen

Re: Anglický kokeršpaniel / English Cocker Spaniel (FCI)

Poslaťod Siminimie » Pia 19.08.2011 9:15

Na ako dávate strihávať svojich kokrov, na úplne hladko? :stuch:
Siminimie
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 35
Bydlisko: Zvolen

Re: Anglický kokeršpaniel / English Cocker Spaniel (FCI)

Poslaťod stano269 » Pia 19.08.2011 11:09

Náš šteká skoro stále :heh: on lúbi štekať skôr strážiť vždy sedí pred dverami a šteká.
A my ho striháme len s nožnicami...
naposledy bol takto strihaný
Obrázok

ináč tu sú všetky fotky Karaho - http://stano69.rajce.idnes.cz/Kara/
stano269
Big Dog
 
Príspevky: 1241

Re: Anglický kokeršpaniel / English Cocker Spaniel (FCI)

Poslaťod Siminimie » Sob 20.08.2011 0:42

Riadny macek :jupi:
Siminimie
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 35
Bydlisko: Zvolen

Re: Anglický kokeršpaniel / English Cocker Spaniel (FCI)

Poslaťod Siminimie » Ned 21.08.2011 11:13

Kokeráci :ahoj:
..nemali ste problém s ťahaním na vôdzke? Alebo hryzením vôdzky? Lebo môj Leo doma počúva, a keď sme vonku tak je odtrhnutý z reťaze, nakoľko sa ho bojím púšťať na voľno, tak ťahá ako besný :5: ..neviem kedy bude ten správny čas pustiť ho z vodítka, je u nás len 3 týždne, nechcela by som ho naháňať :dunco3: :superman: ..
Siminimie
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 35
Bydlisko: Zvolen

Re: Anglický kokeršpaniel / English Cocker Spaniel (FCI)

Poslaťod stano269 » Ned 21.08.2011 21:34

No môj Kara ťahá snád vždy ..ale ako je teaz už velmi starý tak mus tačí prechádzka v ulici a unavý sa ..
A najprv to sním skúššaj na spovacom vodítku :no:
stano269
Big Dog
 
Príspevky: 1241

Re: Anglický kokeršpaniel / English Cocker Spaniel (FCI)

Poslaťod Sheila a Nika » Pon 05.09.2011 12:07

Ahojte ja som tu nová ja bi som sa len chcela spýtať , že ak mám anglickú kokeršpanielku a má v decembri 6 rokov či sa ju dá ešte vycvičiť ? :nwm:
Sheila a Nika
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Anglický kokeršpaniel / English Cocker Spaniel (FCI)

Poslaťod Lucky-Na » Pon 05.09.2011 12:11

Sheila a Nika píše:Ahojte ja som tu nová ja bi som sa len chcela spýtať , že ak mám anglickú kokeršpanielku a má v decembri 6 rokov či sa ju dá ešte vycvičiť ? :nwm:


všetko sa dá :no: možno to bude trošku ťažšie ako so šteniatkom...ale také jednoduchšie povely určite zvládne...s dobrou motiváciou :smile:
Lucky-Na
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 716

Re: Anglický kokeršpaniel / English Cocker Spaniel (FCI)

Poslaťod Sheila a Nika » Pon 05.09.2011 12:14

Siminimie píše:Kokeráci :ahoj:
..nemali ste problém s ťahaním na vôdzke? Alebo hryzením vôdzky? Lebo môj Leo doma počúva, a keď sme vonku tak je odtrhnutý z reťaze, nakoľko sa ho bojím púšťať na voľno, tak ťahá ako besný :5: ..neviem kedy bude ten správny čas pustiť ho z vodítka, je u nás len 3 týždne, nechcela by som ho naháňať :dunco3: :superman: ..



Aj mne toto robila Sheila musela som kúpiť 2 vodítka za 1 mesiac ale ja som ju aj tak pustila keď som ju mala asi tak 1 mesiac :D Ale aj tak to musíš vedieť kedy je to vhodné :lol: :smile: :no:
Sheila a Nika
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Anglický kokeršpaniel / English Cocker Spaniel (FCI)

Poslaťod Sheila a Nika » Pon 05.09.2011 12:17

Lucky-Na píše:
Sheila a Nika píše:Ahojte ja som tu nová ja bi som sa len chcela spýtať , že ak mám anglickú kokeršpanielku a má v decembri 6 rokov či sa ju dá ešte vycvičiť ? :nwm:


všetko sa dá :no: možno to bude trošku ťažšie ako so šteniatkom...ale také jednoduchšie povely určite zvládne...s dobrou motiváciou :smile:


No ona vie sadni,popros,zostaň a ku mne :ach: ty máš tiež kokeršpaniela ? :lol:
Sheila a Nika
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Anglický kokeršpaniel / English Cocker Spaniel (FCI)

Poslaťod Lucky-Na » Pon 05.09.2011 12:18

No vidíš, tak to je dosť šikovná :-)
Nie, ja mám kríženca..
Lucky-Na
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 716

Re: Anglický kokeršpaniel / English Cocker Spaniel (FCI)

Poslaťod Siminimie » Ned 18.09.2011 22:21

Ja musím povedať, že môj Leo je veľmi šikovný, ovláda sadni, ľahni, zostaň, mŕtvy pes a naučil sa to v priebehu niekoľkých minút, je ale nevýhodou že sa nedokáže dlho sústrediť, mala by som ho lepšie motivovať, ale akýkoľvek psík by sa mal naučiť základné povely či je to už koker alebo iné plemeno s určitosťou, len im treba venovať svoj čas a trpezlivosť :ahoj:
Siminimie
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 35
Bydlisko: Zvolen

Re: Anglický kokeršpaniel / English Cocker Spaniel (FCI)

Poslaťod Reni021 » Sob 01.10.2011 11:00

Tak to áno :D Môj je nedočkavý, ťahá na vodídku a ovláda len základné povely ako sadni, ľahni, Ku mne, daj labku a popros. niekedy zvládne aj zostaň. :ha:

S ťahaním na vodídku som vyriešila dosť jednoducho. kúpila som mu samonavíjacie 5 metrové vodídku a tzv. 'obojok' pre tvrdohlavých psov, čiže mu ju pripnem na telo a naň vodídko a už pri prechádzkach je bezproblémový.

Ja ho nepúšťam von bez vodídka lebo dosť často mu prepína :aaa: Potom už nepočúva absolútne na nič a môžem si vykričať aj dušu. :pac:

Veľmi ľahko sa dal vycvičiť za 10 minút sa naučil jeden povel. :jop:

Ale je plný energie! Niekedy mu nestačí ani 2hodinová prechádzka :nwm: .

A s tými záchvatmi 'zúrivosti' :ach: tak áno niekedy keď sa som s ním vonku tak úplne bezdôvodne začne hrýzť moje ruky aj nohy :pac: Ale to trvá asi 2-3minnuty. :ha:

Inak skvelý pes :smile: nieje agresívny na nikoho a na každého by skákal a oblizoval Ešte dodám že sa miluje fotiť :D :foto: Pózuje už keď uvidí foťák ;)
Reni021
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI