Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod Alica.Max » Uto 06.01.2015 19:20

Ahojte! Mame doma dvojrocneho SH. Poslednych par dni sa sprava inak, ako sme zvyknuti, tak som si chcela o tom podiskutovat s niekym, kto prezil s tymito krasnymi, no narocnymi psikmi viac ako my :smile:
Nez sme si huskyho vzali, cela rodina sme si povinne nastudovali o tom, ake je toto plemeno. Vsade sa pisalo, ze huskynovia nestekaju. Ten nas steka tak, ze ked sa rozbrechaju psici z celej ulice, nas ich prehluci...Stekaju aj ti vasi? Co nas vsak viac trapi, zacal velmi zavyjat k tomu stekaniu a trva to takto uz tri dni skoro celu noc. Ano, niekto povie, ze klasika u tychto psov, ale skutocne sme dva roky od neho nepoculi ani jedno zavytie a par dni akoby sa naucil cosi nove a tak vo velkom zavyja, plus steka. Byva vonku v koterci, zavrety je vsak len v noci. Cely den beha po zahrade, kazdu chvilu je niekto pri nom a hadze mu lopticku. Samozrejme, raz denne s nim ideme behat niekolko kilometrov, snazime sa ho vybehat. Ked zacalo to zavijanie a stekanie, mal den velmi aktivny, cely den sme s nim boli na ture, neskor vecer este tahal deti na sankach. Prve co nas napadlo bolo, ze ho nieco boli. Na druhy den sme sli k veterinarovi, ten povedal, ze je zdravy ako ryba. Druhy nazor bol,ze je malo vybehany a tak vyvadza vo voliere. Zvysili sme teda dennu aktivitu, ale zavyjanie a stekanie v noci neprestalo. Sme zufali, okolo nasho domu byvaju same rodiny s malymi detmi a zacali sa stazovat, ze deti sa v noci budia kvoli nasmu psovi :ua: Je mozne, ze ked so psom beham denne 10 km, vybehavam ho este v zahrade, tak a aj tak nema stale "vybitu energiu"? Alebo preco myslite, ze tak v noci zavyja a steka? Dakujem za kazdy prispevok!
Alica.Max
Okoloidúci

Barfer.sk

Poslaťod Poca » Str 07.01.2015 7:56

Mozno zavyja kvôli harajucim fenkam. V tom pripade by mohla pomoct kastracia. A husky tu už majú tému, treba hľadať.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Rachlus » Str 07.01.2015 9:54

Ono, moznosti je viac. Ako prvu typujem haravku. Nesedi cez den pri plote a nepozera do blba? Tiez by menej zral.
Druha moznost, nema v noci zamrznutu vodu? Svokrov pes vyvadzal koli tomu,
Dalej, mu moze vadit podlaha v koterci, ak je brtonova.
A posledna vec co ma napada, chyba mu svorka :) Je sneh, zima, teraz sa najlepsie santi a lovi... S Aresom to bolo tak isto. Ale od kedy ma Asu, je v noci ticho :)
Rachlus
Snoopy
Obrázok užívateľa

Poslaťod Rachlus » Str 07.01.2015 9:58

Inak, moje riesenie podlahy. Psom sa paci aj cez den.
Prílohy
IMG_20150107_095512.jpg
Rachlus
Snoopy
Obrázok užívateľa

Poslaťod Alica.Max » Štv 08.01.2015 19:35

Dakujem za tipy :smile: Samozrejme, ze sedi pri brane a pozera do blba, vtedy ho nezaujima ani lopta, no nespajala som si to so suckami...zamrznutou vodou to nebude, lebo ked zacal zavyjat, bola som ho skontrolovat a pritom som mu vodu vymenila a zavyjat neprestal. A to iste sa opakovalo aj dalsie dva dni. Podlahu ma drevenu, takze zrejme ani v tom to nebude. Cize, jedine tie sucky, alebo mi este napadla jedna moznost, kedze byvame pri lese...mozno citi/pocuje srnky, ale v suvislosti s nimi asi len brese a zavyjanie je pridana hodnota, aby sme ho registrovali (najlepsie cele siroke okolie) :lol:
Inak, neviem ci to moze mat suvis, ale nedavno bol spln a zacal byt nepokojny dva dni pred splnom a pocas splnu. Mozno uz vymyslam.... :pac:

Rachlus, tvoji hafani takto pekne spia na deke,( ci co to je) ? Lebo ten nas nech ma cokolvek v bude, vzdy to roztrha...Budu ma sice zateplenu, ale chcela som, aby mal aj pelech v nej. Vecer som mu ho vyrobila z deky a latok, a na druhy den som ho na malicke kusy roztrhany zbierala po celej voliere :lol:
Alica.Max
Okoloidúci

Poslaťod balto33 » Str 14.01.2015 17:19

Ahojte :no:
Neviem, čo sa to robí, ale tomu môjmu krpcovi tiež začalo "hrabať". Presne, ako sa to tu spomínalo. Sedi pri plote, stále kdesi čumí, minule večer mi zdrhol do susedovej záhrady - našťastie sa mu nepodarilo prejsť ďalej, alebo na cestu... Zavýja ako blázon, takto sa ešte nikdy nesprával. A zhodou okolností, má tiež dva a trištvrte roka.
Asi majú tie psy ruju alebo čo... :lol:
balto33
Snoopy
Obrázok užívateľa

Poslaťod piskot » Pia 16.01.2015 8:17

laska je laska .... :lol: je dost mozne ze prave fena je pricinou tohto chovania plus sa k tomu moze pridat popubertalny stav, moj zmenil trocha osobnost ked presiahol vek dvoch rokov, dalsia vec co ma napada k tomu vytiu je ze mu moze byt smutno ked vas vidi za oknom a on je zavrety, to su len take moje uvahy nie som ziaden odbornik ale zasa aby som niekomu radil zmrzacit psa (kastrovat) tak to nie
piskot
Nováčik

Poslaťod huskylover » Str 23.09.2015 14:05

Neviete niekto náhodou, aká je toto chovná stanica? alebo sú to psíci bez PP? (predáva Monika z Nitry). Ak by to bolo bez PP, tak cena tomu asi nezodpovedá. Aký máte na to názor?

http://zvierata.bazos.sk/inzerat/535082 ... -husky.php
huskylover
Okoloidúci

Poslaťod Vikiki22 » Str 23.09.2015 18:28

Myslím, že keby to boli psy s PP, tak by ten inzerát znel serióznejšie. Minimálne by tam mala názov chovky, otca, matku apod. Toto je typický inzerát množiteľa.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Leila Tobrok » Štv 24.09.2015 8:12

1000% mnozka bez PP

edit: a tusim ze viem kto to je, rodicia s PP, vystavne vedeni a uspesni
http://www.tobrok.sk
Home of breeds - Czechoslovakian wolfdog, Hovawart and Leonberger
Očakávame vrh "G" - Československý vlčiak
Plánujeme vrh "H" - Leonberger na rok 2020
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Sibirsky Husky

Poslaťod Mima44 » Sob 21.11.2015 21:06

Zdravim :smile: Chcela by som poprosit o radu niekho, kto ma skusenosti s plemenom Sibirsky Husky :no:
Moj psik ma 1 rok a zacina z neho rast poriadny nezbednik. Velmi dobre sa mi s nim pracuje je ucenlivy, vytrvali a inteligentmy pes, ale obycajna zabava dlhe prechadzky a aportovanie ho uz zrejme nebavia. Zacal utekat z domu :nie: :nie: Mame ho vonku na dvore a ma k dispozicii obrovsky vybeh neviem kam ho to este laka. Myslim si, ze by ho bolo dobre postrojit na tahanie a vybit mu baterky aby bol kludnejsi, mozno sa doma nudi a preto uteka. Nemam s tymto plemenom vela skusenosti a aj ked sa dostal do takpovediac neskusenych ruk nechcem vzdat jeho vychovu. Dakujem Vam za odpovede :smile:
Mima44
Okoloidúci

Poslaťod Aris » Ned 22.11.2015 12:59

Mima, síce nemám SH, ale obyčajné prechádzky a aportovanie mu určite stačiť nebudú. On potrebuje pracovať, to ťahanie je dobrý nápad. A huskáči sú majstri úteku a hlavne je to veľmi nebezpečné. Určite ho treba zabezpečiť tak, aby utiecť nemohol.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod elfinka » Ned 22.11.2015 13:33

Suhlas s Aris, ak mas moznost tahacich vyletov (bicykel, kolobezka, pre akcnych panickov behanie) tak to bude pre SH idealne vyzitie.
Ale ani to mozno nebude stacit na to aby neutekal. Ked sa to psovi parkrat podari tak je sanca ze bude zdrhat proste uz len preto, ze ho to zdrhanie bavi... Takze lepsie zabezpecit pozemok :yes:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Mima44 » Ned 22.11.2015 14:09

Dakujem za odpovede :) No nase oplotenie je uplne v poriadku ale susedov nie tak som mu ho len tak provizorne poopravovala ale ked uz sa nemohol prepchat cez dieru tak sa podhrabal betar jeden :ua: Sice sa vzdy vrati domov ale trpnem od strachu co sa mu moze stat a okamzite ho idem hladat.No urcite objavil nieco nove a tie uteky sa mu pacia takze s tymto bude problem citala som aj o elektronickom oploteni ale je to celkom draha zalezitost no ale ked nebude pomoci ...zatial sme mu natiahli ocel.lano od voliery cez cely dvor takze sa moze pohybovat volne po celom pozemku a pustame ho aj na volno tak sa trochu skludnil ..mozno je to aj vekom ze je este nevyblazneny..no a cez tyzden zacneme s popruhmi nech sa nenudi :ua:
Mima44
Okoloidúci

Poslaťod Sunny » Uto 24.11.2015 8:59

Husky sú zdrhači od prírody, oni často zdrhajú doslova z princípu, nie len preto že by im niečo chýbalo. Väčšinou je jediným riešením počas neprítomnosti majiteľa riadne zabezpečná voliéra, z ktorej sa nedá vyliezť/podliezť/podhrabať/prekúsať/... Plus sú to lovci, takže ak zistil že sa dá zdrhnúť a pekne vonku popreháňať vtáčiky, mačky alebo inú zver, tak s tým fakt neprestane.
Rok je inak presne ten vek, kedy sa to u nich láme a z milého poslušného psíka sa stáva zdrhač, ktorý sa väčšinou ani vonku nedá pustiť navoľno.
Ťahanie je pre nich ideálne, bike, kolobka, beh, turistika (ale tiež v postroji a nech ťahá) - to im vybije baterky :yes: A potom už len čakať, v cca 8 rokoch sa s tým už dá celkom obstojne žiť :heh:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI