Saarloosov vlčiak / Saarlooswolfhond (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Saarloosov vlčiak / Saarlooswolfhond (FCI)

Poslaťod miraja » Ned 01.03.2015 20:33

Dobrý den. Jmenuji se Jana Čapounová a od roku 2006 Saarloosovi vlčáky vlastním a od roku 2007 aktivně saarloosovi vlčáky chovám. Nemohu nereagovat na příspěvek pana Markupa (Belika).
Nesouhlasím s většinou toho co napsal. Ale popořadě :no: Linie Skoga AV Seppalaska, ráda bych k tomu dodala: moje fena Djibouty Sun Gigu je přímí potomek Skoga a žádné z jejich potomků nevykazuje žádnou agresivitu, naopak mnoho potomků je pro plemeno až nestandartně společenských a ti plašší potomci nejsou o nic bázlivější než je fena pisatele Zohey Zaska Zenit Bastaja. V tak velké populaci potomků Skoga se jistě najde zvíře s nestandartním chováním, ale ne rozhodně v České republice. Ale abych nebyla chycena za slovo, jeden dovezený pes do ČR po Skogovi byl pro své chování zodpovědnou chovatelkou vykastrován a dál není používán v chovu. Pouze jedna fena po tomto psovi je využívaná v Českém chovu a má skvělou povahu, kterou předává svým potomkům.
Další poznámkou na webu pana Markupa při nabídce svých nenarozených štěňat je: - dost bylo Skoga :-) štěňata jsou nepříbuzní na tuto krev a nebudou smět být využiti na Skogovy potomky.
Ráda bych věděla jak chce pan Markup zastavit populaci Skoga když je to1/3 celé světové populace a jak chce dokázat aby pokračovala linie jeho potenciálního chovu SAV (jeho štěňat- odchovů), když nemůže používat potomky Skoga, protože někteří Čeští chovatelé SAV (předem se omlouvám těm, kterých se to netýká) mají tak plnou pusu toho jak budou jezdit krýt své feny do zahraničí, jednou tak učiní a celé chovatelské předsevzetí je ta tam, protože se krytí jejich feny v zahraničí napoprvé nebo na podruhé nepodařilo.
Pan Markup napadá populaci, která jednou částí rodokmenu je z linie Skoga přitom sám přiznává jak chov Holandských SAV je separován a křížen pouze v příbuzenské plemenitbě a jaká veliká zdravotní úskalí.
Francie produkuje kvalitní zvířata a přitom chov ve Francii je založen z větší části na Skogovi. Tak jak to teda je, kvalitní chov ve Francii založen na potomcích Skoga?
Na jednu stranu opovrhuje potomky Skoga, na druhou stranu „vypichuje“ jejich skvostný exteriér (asi proto se pan Markup všemožně vyhýbá konfrontaci své feny a českého chovu na výstavách) o zdraví nemluvě. Populace potomků Skogů se těší perfektnímu zdraví. Nemají problém vadami očí, jsou plnochrupí, mají „nulové“ kyčle i lokty. Dwarf (zakrslost) a DM (postižení míchy) je nemoc mnoha plemen a testování těchto dědičných vad je věcí „mladou“ nicméně skvělou věcí. Testování lze předejít produkci nemocných zvířat. A opět někteří „chovatelé“ vyzvihují kombinaci takzvaných čistých zvířat- zvířat, který nenesou gen DM nebo Dwarf. Je úplně jedno jestli máte psa, který nese tyto geny (je přenašeč) nebo je čistý protože obě zvířata jsou naprosto zdravá. Přenašeči jsou pouze limitovaná výběrem partnera. Apeluji na rozum „chovatelů“ a chtějí-li produkovat pouze „čistá“ štěňata. Tak úzká chovatelská základna jako je SAV, limitovaná velkou příbuzností nemůže být stavěna na chovu „čistých“ zvířat. Každé uchovněné zvíře by mělo mít šanci být využito v chovu byť nese jeden ze zmíněných genů.
Pisatel musí být rozpolcená osobnost protože píše, že Saarloos do bytu nepatří a že ví o čem mluví, že ví jak Saarloos umí být ve městě a v bytě stresován a jaký umí být destruktivní. Na svůj web potom napíše cituji: - štěňátko nesmí vyrůstat v kotci na kotci zahrady! Saarloos potřebuje svou rodinu k tomu, aby z něj vyrostl povahově vyrovnaný jedinec. - odchov doma - my nemáme psy v kotcích venku a štěňata v bordelu na slámě, žijí s námi, přijímají návštěvy a znají co je TV, mixér, pračka, auto, veterinární lékař :-D
Já si myslím, že je jedno kde pes žije, pokud to nejsou podmínky které by psu činily trýzeň, bolest a psychickou újmu. Kdo z lidí určuje míru toho kde je nebo by byl pes šťastný, postel nebo bouda plná suché a voňavé slámy. Podle mne je měřítkem láska ke psu a schopnost mu poskytnout čas a podmínky pro kvalitní život. Může to být byt, kotec, zahrada nebo postel kde pes spí. Ale rozhodně raději bouda na dvorku než kenelka (přepravka na psa) v bytě, aby pes náhodou něco nezničil a potom výprask, když se pes dostane do spíže a roztrhá vše co tam najde včetně česneku.
Ale nepochopila jsem k čemu je psu dobrá televize, mixér a pračka?:) Je třeba seznamovat štěně se vším. Znalost zvuku pračky na výstavě asi nezabere :heh:
V loňském roce jsem byla písemně napomenuta Holandskou chovatelkou, za opakované krytí mé fenky SAV. Bylo mi dokonce pohrozeno, že pokud fenu ještě jednou nakryji přestanou se mnou Holandští chovatelé (i jiní) spolupracovat. Ráda bych věděla o jaké spolupráci mluvili. I přes sestřenici, která komunikovala s Hol. chovateli v jejich řeči se mi nepodařilo dovézt štěně z Nl. Byla jsem odmítána. Po získání SAV z Finska, jsem řádně fenu uchovnila a prezentovala na výstavách a následně chtěla fenku v NL krýt. Opět jsem byla odmítána s tím jaké mám nekvalitní SAV. Mají prý v rodokmenu psi jménem Tara a Quick – křížence saarloose a Československého vlčáka, které do chovu Saarloosů pustili někteří Němečtí chovatelé. Po dovezení fenky Djibouty sun Gifu opět špatně, má v rodokmenu Skoga hybridního psa a vlka. Takže jsem nemohla nikdy být NL chovatelům rovnocennou partnerkou. Nevadí mi to, ale rozhodně mi vadí, že nepomůžou, ale diktují a zasahují do chovu v jiné zemi. Pro Nizozemí nejsme rovnocennými partnery v tom případě nechápu, proč štěňata z našich odchovů kupují a mají snahu je zařadit do jejich chovu. Není to tím, že jsou si vědomi nutnosti oživit a ozdravit tamní chov za velmi levné peníze. Protože ze zahraničí dovezete štěně za 1500 EUR a od nás štěňata získávají za 500- 800 EUR.
Český chov SAV se nemá za co stydět!
miraja
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Saarloosov vlčiak / Saarlooswolfhond (FCI)

Poslaťod Leila Tobrok » Ned 01.03.2015 23:08

super, ze ste napisala, no koment od Belik je z 28 Mar 2013, 17:46 ale dufam, ze areaguje a mozno svoje postoje a nazory zmenil.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Saarloosov vlčiak / Saarlooswolfhond (FCI)

Poslaťod miraja » Pon 02.03.2015 22:59

Četla jsem to až teď, trochu zpoždění:). Belik názor nezměnil mrkněte http://www.saarlooswolfhond.cz/_nove_ne ... -for-sale_
miraja
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Saarloosov vlčiak / Saarlooswolfhond (FCI)

Poslaťod Offca » Pia 16.10.2015 15:03

V Modre žije jeden, v Modre žije jeden :smile:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Saarloosov vlčiak / Saarlooswolfhond (FCI)

Poslaťod Elis » Pon 15.05.2017 11:23

Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Predchádzajúci

Späť na Plemená psov FCI