Český Teriér (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Český teriér

Poslaťod Elvis » Štv 27.05.2010 9:53

Aj my sa pripájame ku gratulácii, Lotuskovci! A o to viac sa tešíme na ďaľšie strihanie..:-))
Elvis
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6

Re: Český teriér

Poslaťod vlastimildurcik » Štv 27.05.2010 13:28

Ďakujeme! Nápodobne, teším sa aj ja. Elvisko sa celkom fajn strihá. Je to pekný pes! Kamilka, poslal som Ti fotky aj e-mailom. Dostala si poštu? :ahoj: :smile:
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Re: Český teriér

Poslaťod Silwuska » Štv 27.05.2010 13:29

vlastimildurcik píše:U českých teriérov sa rodia čierne šteniatka a potom je to lotéria aké gény sa prejavia. Toto je po škótoch!
U šteniatok sú biele znaky. Skontrolované- prípustné znaky, podľa štandardu. :ahoj:


To znamena ze niektore zblednu, niektore ostanu cierne? ci? :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Český teriér

Poslaťod vlastimildurcik » Štv 27.05.2010 20:16

Aj lotusko bol čierny. Podľa skúsených chovateľov ČT je predpoklad , že stredne svetlý Lotusko a svetlá Zinka po prefarbení šteniatok to bude 50:50. Čierne by nemalo ostať. Príroda je príroda. :oo: :ahoj:
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Re: Český teriér

Poslaťod Silwuska » Pia 28.05.2010 8:54

To je sranda :smile: toto som vobec netusila, dakujem za info :smile:
Ja sa priznam ze sa mi teda velmi pacil, co som na nete nasla cierneho ceskeho teriera :hi: cierna je moja slabost...a chcem sa este spytat, ak ostane potom psik cierny, aky je tam potom rozdiel od skotskeho teriera? :nwm: ospravedlnujem sa ale nepoznam historiu ani jedneho plemena :nwm: v com su "cesi" iny ako "skoti" ? :smile:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Český teriér

Poslaťod vlastimildurcik » Pia 28.05.2010 12:54

To je trochu zložitejšie Silwuska. Práve je v českej Myslivosti na tému ČT rozsiahly článok. Ak chceš tak rád prepošlem. Pošli v ss-ke e-mail. :ahoj:
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Re: Český teriér

Poslaťod Silvuch » Pia 28.05.2010 21:23

Vlasto, pekny psik :yes: tiez som chcela ceskeho teriera (ostava zatial v otazkach spolu s foxom).. Na Slovensku je to vsak vacsia rarita ako v USA.

silwuska, cierne by nemali byt. Tie cierne, co si videla na nete mozno boli len tmavo sive. Napr.
Obrázok

jeden clanok je dostupny aj na nete, ak sa nemysli ten isty. http://www.myslivost.cz/Casopis-Myslivo ... cnik-.aspx
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Český teriér

Poslaťod vlastimildurcik » Pia 28.05.2010 22:01

Silvuch, ďakujem ak myslíš Lotuska. Vyberali smena poľovnú upotrebiteľnosť a samozrejme na exteriér. Podarilo sa. Lotusko sa páči aj posudzovateľom. V rodokmeni mu koluje krv sv.víťazky. Lotusko ju potvrdil na svetovke EXCELENT 2. Za pol roka vlani nazbieral 3xCAC, 3x CACIB, 2xBOB, INTERRA R. CAC a tá svetovka 2-hé miesto. Ale to hlavné, tá rarita na Slovensku aj poľuje a verím, že to potvrdí aj na skúškach! :smile: ČT môže byť čierny a na výstavách sa objavujú. Aj na WDS 2009 boli. :ahoj: Ale tvoj záujem ma teší. :jop: :aplause:
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Re: Český teriér

Poslaťod vlastimildurcik » Sob 29.05.2010 18:59

Dnes sme sa zúčastnili FSMP v Senci. Teším sa: USPELI SME! Skončili sme v 1.cene - 104 bodov. :jupi: :hi: Snažil so sa to Lotuskovi nepokaziť! :yes: ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Re: Český teriér

Poslaťod Silvuch » Ned 30.05.2010 12:06

Vlasto gratulacie :winner: .. tiež som nevedela, že je povolený aj čierny český teriér..

a radosť sledovať, že psik ma úspechy aj vo výstave aj v práci.. čisto teoreticky, v polovných plemenách asi nie je taky skokovy rozdiel pracantov od výstavákov ako inde.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Český teriér

Poslaťod leuska » Ned 30.05.2010 13:08

Vlasto,super,gratulujem :jop:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Český teriér

Poslaťod vlastimildurcik » Ned 30.05.2010 15:46

Silvuch, ja nemôžem moc porovnávať ten rozdiel, lebo Lotusko a jedna fenka sú jediní na Slovensku poľovne vedení. Aby sme boli úspešný na výstavách, tak to je v prvom rade ženina zásluhe. Ona dáva do pucu Lotuska po poľovačkách. Tam sa treba aj vyznať. Šampóny, kondicionér, rozčesávač......Rozdiel v prospech Lotuska je ten, že Lotusko je nádherne osvalený. To sa strašne páči posudzovateľom. Zuzka, ďakujeme!!! :ahoj:
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Re: Český teriér

Poslaťod vlastimildurcik » Str 09.06.2010 7:13

Ahojte! Lotusko na NV Senec V1,CAC,BOB. Lotusko splnil podmienku na udelenie šampióna SK. Splnil tú časť, že v dvoch výstavných sezónach. Požiadali sme o CHSK, aby šteniatka mohli mať v rodokmeni tatove úspechy a samozrejme na exteriér do triedy šampiónov, alebo pracovnej. Lotusko: CAJC, 2x R.CAC, 5xCAC,3xCACIB,3xBOB, WDS-excelent2,FSMP 1.cena. :jupi: Tešíme sa na šteniatko. Otvárajú očká a majú sa k svetu. :smile: ObrázokObrázokObrázok
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Re: Český teriér

Poslaťod leuska » Str 09.06.2010 11:59

Gratulujem,potom pridavaj fotky maleho :smile: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Český teriér

Poslaťod vlastimildurcik » Štv 10.06.2010 8:16

Ďakujem, Zuzka!!! Samozrejme, že pridám. Zatiaľ vyzerajú takto. Zuzka, akurát som si spomenul, že čo máš nové? Záplavy u vás? S fenkou, čo porábate? Ahoj. :ahoj: ObrázokObrázokObrázok
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI