Český Teriér (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Český teriér

Poslaťod vlastimildurcik » Ned 08.11.2009 17:26

Áno, môžu byť aj takto sfarbený. Je to taká vzácnosť. Aj Horák mal pár takýchto. To šteniatko sa volá Lívius a chcel som ich kúpiť oboch! Škoda, že boli z jedného vrhu. Nevedel som sa rozhodnúť, ale svoje prvé rozhodnutie nikdy nemením! Lotusko je fajn a mal perfektné mliečne zuby. Lotusko mal aj inú povahu ako Lívius.Lívius nemal v tom období dobré zúbky a bolo by veľké riziko ho kupovať. Dlho som uvažoval, či ich nekúpim oboch. To obočie, kríž na hrudi a labky svetlej farby sú výnimočné. :ahoj:
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Re: Český teriér

Poslaťod vlastimildurcik » Uto 08.12.2009 11:13

Srdečne pozdravujem fandov ČT. Výsledky po NR 5.a 6.12. Lotus Zlatá Chara 5.12. V1, CAC, CACIB. 6.12. V1, CAC,CACIB, BOB. Celkom sa darilo a o to to teší, že dostal pekné posudky a uspel v TOP 4-ke najvážnejších uchádzačov o BOBíka. Lucka ďakujem za foto. :ahoj: VlastoObrázokObrázokObrázok
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Re: Český teriér

Poslaťod leuska » Uto 08.12.2009 13:59

Gratulujem,dufam,ze sa na niektorej vystave aj stretneme :yes: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Český teriér

Poslaťod vlastimildurcik » Uto 08.12.2009 18:23

Leuska ( Zuzka ), ďakujeme ! No ja sa rád stretnem, ale Prešov je dosť od ruky. S Luckou a jej manželom sme sa zoznámili a fajn pokecali. Dúfam, že sa niekde stretneme na nejakej akcii, alebo výstave, alebo nebodaj pri poľovačke ? Pravdepodobne asi ideme do Brna na DUO CACIB. A ty ? Aká maš plány ? Vlasto. :ahoj: :hi:
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Re: Český teriér

Poslaťod leuska » Uto 08.12.2009 19:22

Ja idem februar Presov,jun vystava+bonitacia+chovne skusky BL,jul Kosice,ak budu,potom zasa PO atd.,snad aj nejaku vystavu medzitym niekde dalej :lol:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Český teriér

Poslaťod Luculka » Uto 08.12.2009 22:16

Vlasťo, nemáš za čo za fotky, som rada, že sme sa porozprávali.
no, my ideme len 19.2. prešov, košice jul, ak budu, alebo apson klubovka, potomzase presov v septembri..
ale zišli by sa polovačky,no my ako nepolovnici nemamu šancu sa dostať, aj ked ma pes polvone skušky :(
a do belušskych sa chystas na buduci rok ?

a blahoželam ku krásnemu umiestneniu..

Rusty nam ochorel, ale už je to lepšie, kašlal, smrkal, zima v hale..
Luculka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 500
Bydlisko: Košice, sídlisko nad Jazerom

Re: Český teriér

Poslaťod vlastimildurcik » Štv 10.12.2009 11:23

Pozdravujem kočky. Lucka, do Belušských sa chystám, ale asi na jeden deň. Je to ešte ďaleko. Zuzka, to odvolanie je dosť dôležité. Však to vieš! Niekedy treba na kus strieľať ( dostreliť ) a vtedy sa musí podariť fenku odvolať. V pohone na diviaky je vysoká, ktorú prenasleduje pes a vtedy takisto je to fajn vec, ináč sa nedá pokračovať, keď ti zdrhol pes. Aj ja sa niekedy na neho nakričím, hlavne pri odvolaní od prenasledovania vysokej. Potom kuká na mňa a v očiach mu vidím, že ( však robím, čo vlastne chceš?) Privolám ho a hneď povim, že hľadaj diviačiky, ukážem smer a poviem : vpred.
Kočky držte sa a občas niečo napíšte, čo nové. Vlasto. :ahoj:
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Re: Český teriér

Poslaťod vlastimildurcik » Uto 25.05.2010 8:51

Dáva sa na známosť, že náš psík Lotusko sa stal TATOM ! Priateľka ZINKA mu porodila 22.5. 4 krásne šteniatka. Dve dievčatká a dvaja chlapci. Na tom trávniku je mamina dva dni po pôrode. Strašne jej to pristane. Šteniatka pekne papajú a mamina je fajn. :aaa: :lol: :ahoj: ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok :lock:
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Re: Český teriér

Poslaťod leuska » Uto 25.05.2010 10:41

Gratulujem tatkovi :lol: Mamina je fesanda :jop: A ako sa rozhodnes,beries si jedno pre seba? :no: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Český teriér

Poslaťod vlastimildurcik » Uto 25.05.2010 11:08

Zuzka, ďakujeme. Áno, vyberieme si jedného psíka. Chcem potvrdiť krvnú líniu po Lotuskovi na poľovnú upotrebiteľnosť.Ten najmenší sa zatiaľ volá Adam. Moja manželka a aj ich dcéra to navrhli súčastne. Máme strašnú radosť! :smile: :ahoj:
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Re: Český teriér

Poslaťod Silwuska » Uto 25.05.2010 13:54

Wau a preco su steniatka cierne? ci to vyblednu? :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Český teriér

Poslaťod vlastimildurcik » Uto 25.05.2010 17:06

U českých teriérov sa rodia čierne šteniatka a potom je to lotéria aké gény sa prejavia. Toto je po škótoch!
U šteniatok sú biele znaky. Skontrolované- prípustné znaky, podľa štandardu. :ahoj:
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Re: Český teriér

Poslaťod jakut » Uto 25.05.2010 17:21

gratulujeme krásne šteniatka :no: :aplause: mne sa veľmi ľúbi toto plemeno :no:
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Český teriér

Poslaťod Iwka » Str 26.05.2010 17:44

Lotuskovi gratulujeme ;) Uz sa tesime, ked stenik bude u vas, prideme vyhladkat :lol: :no:
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Re: Český teriér

Poslaťod vlastimildurcik » Str 26.05.2010 19:21

Iwka, ďakujeme. Samozrejme, že sa tešíme aj my na maznanie. :ahoj:
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI