Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod Van » Str 16.04.2008 12:07

Srst na udrzbu nie je narocna, co sa tyka spiny z vonku, je pomerne samocistiaca...bezne sa stava, ze sa namoci do blata alebo odstatej mlaky (laska k vode vo vsetkych podobach, to je crta flatov, takze s tym treba ratat) a ked sme este vonku, preschne a opada to. Odporuca sa cesat kazdy den, lenze vacsina flatov sa dosrstuje az okolo3-4 rokov, takze dovtedy nie je velmi co cesat, ja cesem ako ma napadne, ked vidim, ze treba.
S cim je problem su bodliaky. Ale to pozna asi kazdy, kto ma dlhosrsteho psa. Ale aj na to sa da najst casom finta. Ja napriklad vonku bodliaky neriesim, ak si vsimnem a ide von, vyberiem, ak si vsimnem neskor, tak ho len rozdrvim (poroztahujem srst a on sa rozpadne) a doma vycesem.

S cim sa treba pri flatoch zmierit je ich temperament (niekedy je ho privela a to som vyberala kludne steniatko kvoli caniske) a ta voda. Ak sa niekto rozhodne pre flata (alebo bude nad tym uvazovat) odporucam navstivit flatie forum (link sem davat nebudem, nech nepropagujem ine fora, ale coskoro bude link aj na nasich strankach, pripadne sa spytajte) a prestudovat temy o naj prasoflata :haha: , flat ano ci nie, flat a zatmenie mozgu a pod :joint:

Mala ukazka:
Obrázok

Alebo (klik na zobrazenie vo velkom)
Obrázok

Da sa tato vasen korigovat, len to stoji vela namahy a v case puberty aj vela neuspechov :D
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod Lucifer » Str 16.04.2008 12:31

Ta mala ukazka je :haha: :haha: Mumifikovany peso :joint: Ja neveriiim, ze to moze byt Ron...To bude nejaky faraonsky pes :haha:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod Van » Str 16.04.2008 12:38

Luciferka :) Ron je na tom spodnom...to horne je iny flatik, ale realne zijuci v cechach :lol:
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod Lucifer » Str 16.04.2008 13:02

No uz som sa zlakla... :lol: Vsak som tomu ani neverila...Pan Ron aby sa hral na Shreka :nie: :no:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod Silwuska » Str 16.04.2008 13:10

Uzasny... :smile:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod Van » Str 16.04.2008 13:19

Lucifer píše:No uz som sa zlakla... :lol: Vsak som tomu ani neverila...Pan Ron aby sa hral na Shreka :nie: :no:

nehra sa len preto, ze mu to nedovolim :nie: ale inak si myslim, ze by s tym nemal najmensi problem :pac: :ach:
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod Vikiki22 » Str 16.04.2008 18:40

No, Boha! :lol: To by som takého psa chcela aj ja, by som sa s ním v tom blate váľala (od smiechu).
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod flatica » Uto 29.04.2008 15:21

van, prosim ta, ako je na tom flat s privolanim? uvazujem nad flatom a je to pre mna dost podstatne. Mala som bigla, ale zastrelili mi ho polovnici, pretoze ked chytil stopu nevidel a nepocul. privolanie sa ucil na specialnom kurze, ktory som si extra objednala u polovnika a potom aj u jedneho cvicitela. Daval nam sukromne hodiny, ale bez uspechu. ten psik vedel vsetko: povely, agility, vselijake srandicky, ale na privolanie prisiel malokedy a raz sa uz nevratil :plac: Viem, ze flat je tiez polovne plemeno, tak sa chcem vyvarovat dalsej traume. Mozno sa vam to vsetkym zda cudne, ale ja sa musim opytat, ci nie je nebezpecne pustit toto plemeno z voditka...
flatica
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod lusy » Uto 29.04.2008 16:40

ale ja sa musim opytat, ci nie je nebezpecne pustit toto plemeno z voditka...


kazdeho psa je nebezpecne pustit z voditka ak nema zvladnute privolanie. :smile:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod Mayaa » Uto 29.04.2008 16:52

Pokiaľ ide o poslušnosť, flat je inteligentný a šikovný pes, ale určite treba vziať do úvahy temperament plemena, teda že ide o psíka veselého a hravého, takže potrebuje dostatok času a priestoru na realizáciu. :smile:

Spomínala sa tu aj srsť flatov – veľa závisí od genetickej dispozície, máme dvoch hladkosrstých retrieverov a obaja majú srsti dosť, jeden určite aj na rozdávanie. Postupným dospievaním sa samozrejme množstvo srsti zväčší, konkrétne pri našich sa ešte máme na čo tešiť, ich otec i matka majú srsť nádhernú (momentálne získali v kategórii flatov titul výstavný pes roku 2007 a výstavná fena roku 2007 v pohári organizovanom jedným z českých chovateľských klubov, ale to len na okraj). :smile:
www.RAVENFIELD.eu
Flat Coated Retrievers
Mayaa
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod Van » Uto 29.04.2008 22:46

flatica píše:van, prosim ta, ako je na tom flat s privolanim? uvazujem nad flatom a je to pre mna dost podstatne. Mala som bigla, ale zastrelili mi ho polovnici, pretoze ked chytil stopu nevidel a nepocul. privolanie sa ucil na specialnom kurze, ktory som si extra objednala u polovnika a potom aj u jedneho cvicitela. Daval nam sukromne hodiny, ale bez uspechu. ten psik vedel vsetko: povely, agility, vselijake srandicky, ale na privolanie prisiel malokedy a raz sa uz nevratil :plac: Viem, ze flat je tiez polovne plemeno, tak sa chcem vyvarovat dalsej traume. Mozno sa vam to vsetkym zda cudne, ale ja sa musim opytat, ci nie je nebezpecne pustit toto plemeno z voditka...

Je to ako pisala mayaa...flatik je velmi inteligentny a sikovny, lahko sa uci...ale ma velmi vela temperamentu a ak nema prilezitost na jeho vyuzitie, tak moze robit problemy.
Co sa tyka konkretne privolania...my s tym problem nemame, v puberte trochu skusal, ale v podstate je odvolatelny od vsetkeho, len pri vode to trochu hapruje. No zver sme stretli neraz blizo (do 10m od nas srny) a vzdy to ustal na vybornu, akceptoval nase "nie", no a na druhu stranu nema najmensi problem s pracou aj so zverou.
Viem vsak aj o flatikoch, ktori s privolanim maju problem, resp. s odvolanim od stopy.
Ja si myslim, ze je to tak trochu aj o tom, co sa rozoberalo v inej teme tu na fore a sice ako psika ucis od mala, co smie a co nie, co tolerujes a co nie. Nie je to len zalezitost flatikov, ale akehokolvek plemena.
Pri spravnom naviazani na pana a spravnom vedeni od malicka by s tym problem nemal byt...ale istotu nemas nikdy. :ahoj:
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod Van » Sob 03.05.2008 22:56

Aktualizovali sme webky, pribudli videa, takze ak si chcete pozriet flata v akcii a nie len na fotke, navstivte nas na strankach (flat.eu.sk) alebo na youtube (http://www.youtube.com/user/Lauronka)
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod Van » Sob 03.05.2008 23:14

jukel, na ktorom teraz? su tam 3 :ahoj:


Edit: uz som to pochopila, myslis ten zvuk pri hodeni bazanta, ze? "prrr" "brrr" "frrrr" "trrr" "vrrr" komu ako ide do pusi...ono sa to pouziva preto, ze aj bazant ked pada, vydava taky trilkovy/trepotavy zvuk (neviem, ako to spravne opisat) nepada ticho a tak sa odporuca to napodobnit. Jednak to uputa pozornost havkaca, takze sleduje kam to dopadne a jednak sa pri tom uci aj kludu, lebo nevytrieli na kazdy pazvuk, ale len na povel psovoda.
Niekto zvykne simulovat vystrel (ak ma zbran tak na slepaky, alebo startovackou alebo len nakupi papierove sacky a vzdy jeden rachne) a niekto bazanta :ahoj:
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod lucik » Ned 04.05.2008 22:25

Vandi, ja mam poznamku k tvojmu videu - neviem, ci vies, ale na skuskach JSMP ci SPR alebo proste polovnych skuskach su povely APORT a PRINES/DONES nepripustne.. nepytaj sa preco, proste je to tak.. pokial pes videl dopad dummyka/zveri - vysielas psa povelom VPRED (alebo KUPREDU, ale mne osobne znie strasne neprirodzene), pokial nevidel dopad, ukazes smer a nasleduje povel HLADAJ alebo REVIR. pri uceni prinasania je fajn potom privolavat psa s aportom povelom KU MNE, na skuske uz ee. na vlecke ukazes psovi zaciatok, povies mu STOPA a ked polozi nufak na zem na stopu, vypustas.. pfff.. som nabita teoriou, co? :lol:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod Van » Ned 04.05.2008 22:40

Lucik, diky za vysvetlenie, ono to kazdy uci inak...a popravde, Ron je tak flexibilny, ze reaguje aj na vpred, aj na prines, aj na aport, aj nahladaj :D otazka je, co ma napadne v rychlosti prve povedat, kedze povodne sme sa ucili na prines/aport a az neskor sme presli na vpred a hladaj. Takze moja chyba :yes:
Ale zas, na jesenky sa nechystam, aspon nie do doby, kym tam bude "odvaha" na macke...uz len z principu, takze v podstate nam je to dost jedno :no: co tam akceptuju.
Inak...je to dost odveci, pretoze pri niektorej skuske sa toleruje to, pri inej ono a nie to co pri prvej a potom sa vysomar a nezblbni psa :nwm:
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI