Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod Nisus » Pia 13.11.2020 20:03

Jo mňa to tiež ,,zaujalo", že kde máme akože vidieť to ukážkové sliedenie :lol: Dúfam Viki, že sa nenahneváš, ale hentak sa po revíri prejde a vyčmuchá bažanta hocijaký Šarík. A to nie teraz, že som nejak rozmaznaná pracákom, ale aj môj 12 ročný Dado sliedil s väčším nadšením. Ale odvolanie parádne, ukážkové, to sa musí nechať. :jop:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pon 16.11.2020 10:00

Áno, mohla by pracovať aj rýchlejšie, čo sa sliedenia týka. Je ale pri hľadaní dosť rozvážna a dáva si na tom záležať, preto sa zdá pomalá. Ona nadšenie má práveže, až moc - aportovanie a celková práca je u nej oveľa spoľahlivejšia ako u Freyi. A CHCE to robiť. Toto bol prvý bažant, ktorého našla v ten deň v úplne cudzom teréne, okrem tohto našla ešte 5 ďalších a dokonca vyhnala srnca. Hodinová práca a nemusela som ju tlačiť a hnať, sama išla a hľadala, len som ju usmerňovala. Má sa ešte čo učiť, samozrejme. Je mladá a naberá skúsenosti. Ja z nej mám ale radosť. :smile:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod wer » Pon 16.11.2020 12:13

Ja by som nic nepovedala, keby tam nebolo to "ako to ma vyzerat".. :ha:
Tak len tak dalej, hlavne nech mate radost obe
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod Nisus » Uto 17.11.2020 4:25

Podľa mňa aj tento pes si dáva záležať na sliedení a nezdá sa byť pomalý :lol:


To len ukážka, že ako naozaj má sliedenie vyzerať. Takže potom buď zmeniť popis videa alebo dotrénovať :heh: . Ale jasné, že flat nebude sliediť rýchlosťou ako špringer, ale tu sa nič o rýchlosti/pomalosti sliedenia nepísalo...len že tomu chýba šťava, nasadenie :nwm:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod Lindchen » Uto 17.11.2020 7:05

Offtopic: Takto šibnuto sliedil Arisiak, akurát som ho potom dva dni nevidela. :heh: :heh:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod wer » Uto 17.11.2020 7:30

Wau, ten je super! Som to pozerala ako napinavy film a som cakala na happyend.. :heh: Ten musi mat inu kondicku! A ten teren... super ovladatelnost, fakt pekne, aj ked nie som na tie polovacky, peknu pracu psa si vzdy rada pozriem.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod kives » Str 18.11.2020 8:33

Ako dlho vydrží takéto nasadenie?
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2905
Bydlisko: Košice

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Str 18.11.2020 9:25

Hmm, porovnať španiela s retrieverom mi príde dosť odveci. :lol: ..ostatné som už popísala vyššie. Šťava, nešťava, každý pes pracuje ináč. A keď mi ona pracuje naozaj s tým, že to chce robiť a baví ju to takýmto štýlom a svoju prácu spraví naozaj tak ako má, prečo by to nemohlo byť ukážkové sliedenie? Ukážkové nie je o rýchlosti a "šťave" - len to krajšie vyzerá. Teda aspoň podľa mňa.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod Nisus » Str 18.11.2020 17:00

Tak si prečítajme, čo hovorí skúšobák na SPR:
Posudzuje sa pri sliedení v lese a na poli pred a pri dohľadávaní zveri. Hodnotí sa temperament, výdrž psa
a jeho snaha o efektívnu a samostatnú činnosť pri hľadaní zveri. Zásadne sa vyžaduje vášnivý a s radosťou
pracujúci retriever
, ktorého snahou je preukázateľne sa dostať do kontaktu so zverou. Hodnotenie sa znižuje
za neradostné a pomalé plnenie povelov, nezáujem o zver.

Záver nech si urobí každý sám :ahoj:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pia 27.11.2020 9:54

Torvi má alelu pre žltú farbu. :aaa: Dúfala som, že nebude mať, ale bolo to 50:50 skrz otca. Na druhej strane Algo je "čistý", neprenáša ani pečeňovú, ani žltú farbu. Chlapec môj dokonalý... :lol:

Torvi
127233855_10219450444185138_3908671531196899267_o.jpg
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Str 16.12.2020 8:38

Cez víkend sme boli na spoločnej poľovačke na bažanty. Tentoraz som pušku nebrala, reku treba mi zaučiť mládež. Zobrala som teda Freyu a Alga (Torvi sa doháravala). S Freyou som sa nemusela moc zaoberať, robila si prácu pekne, samostatne. Reku budem mať čo robiť s Algom, predsa len mladý neskúsený, prvý krát s toľkými poľovníkmi, puškami, inými pracujúcimi psami, cudzie prostredie, prvý krát vo voze za traktorom... Aké bolo moje prekvapenie, keď som Alga pustila do pohonu! Ako keby sa nič nedialo a robil to odjakživa - do voza za traktorom išiel, ako keby to už roky poznal, bol tam pokojný vydržal, v pohone išiel, keď som ho poslala hľadať, pekne sliedil predo mnou (a priateľom s puškou), absolútne si nevšímal ostatné psy, ani streľby, nechal sa smerovať, bez problémov privolávačka, keď bolo treba, tak sa držal pri mne, bez váhania hľadal v hustom tŕstí - a dohľadal 2 postrelených bažantov, krásne doniesol a odovzdal! Oveľa lepšie sa mi s ním pracovalo ako s Freyou. Bože, z tohto psa som hotová! :aaa: :love:
130864407_10219552341932518_1469211485123100798_o.jpg
130865096_10219552091046246_5373813280314876352_o.jpg
130937424_10219552097966419_5744336147244147499_o.jpg
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod Shel-chan » Str 16.12.2020 9:13

no pekne, to veru poteší :yes:
ale... jaké spoločné poľovačky??? čo pre poľovníkov korona neplatí? :nwm: všetky výstavy a závody zrušené, a vy máte spoločné poľovačky?
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač


Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod Aris » Str 16.12.2020 10:41

Áno Shel a ako vidíš, tak aj bez rúšok. Sorry, nedá mi to.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod Ulf » Str 16.12.2020 10:49

Offtopic: Tak poľovníctvo vždy ťažilo z toho že členmi sú najvyššie politické a ekonomické špičky... a ostatní sa vďačne vezú.

Super, prirodzene pracujúci pes, to je radosť :jop: :jop:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 590
Bydlisko: Kalinkovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI