Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod Amaguk » Ned 04.05.2008 21:44

hmm, tiez celkom dobre nerozumiem tomuto "povelovemu slovickareniu"
malo by predsa ist o spravnost prevedenia povelu a nie o to, aky povel clovek na vyzvanie psa k akcii pouziva :nwm:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod raky » Ned 04.05.2008 21:49

Amaguk :jop:
Mas pravdu, ani ja tomu nerozumiem, ale kazdý skusobny poriadok ma svoju povelovu a posunkovu techniku, je to podla mna aj pre rozhodcov, aby sa im lepsie posudzovalo. To znamená, že keď Catty poviem hop pred prekážku, tak mi strhnú body, lebo som nepovedal vpred... Inak, jej to je jedno, ona vie že dostane odmenu a pochvalu...
Ale učím sa to, sú to maličkosti, ale pre čo by mi mali strhnúť body... A ako povedal Van stres pri preskúšaní robí svoje... :heh:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod Mayaa » Ned 04.05.2008 21:58

Často sa hovorí sa, že retriever by mal priniesť bez toho, aby vedel, že má priniesť, t. j. na povel má vyštartovať a automaticky priniesť. Ani ja nevidím rozdiel v tom, ak niekto od začiatku učí povel vpred a niekto prines, tvorcovia skúšobných poriadkov však dospeli k inému záveru... My napríklad používame prines a hľadaj, ale začali sme pridávať ako alternatívu vpred, nech nie sme mimo. :smile:
www.RAVENFIELD.eu
Flat Coated Retrievers
Mayaa
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod Van » Ned 04.05.2008 22:07

Mayaa asi neuveri :no: ale uplne suhlasim :jop: ...nastastie flatici su velmi inteligentni, takze v podstate im je jedno, co im clovek povie, trielia pre aport o dusu a s takou istou chutou sa s nim vracaju k cloveku. Takze je to skor o uceni mna, ako psika...ach jo... :pac:
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod lucik » Ned 04.05.2008 22:18

:yes: suhlasim, ze to nema zmysel.. madzga by vraj mala byt uz tento rok zrusena.. ale neoverena info, Van, ty si teraz pri zdroji, tak zistuj.. na kom to vobec zalezi?

s tym povelom VPRED - tiez som pouzivala najskor PRINES, potom som presla na VPRED (bez problemov), PRINES teraz pouzivam v interieri ked ukazem na predmet, poviem PRINES, pripadne VEZMI a PRINES :lol:

teraz som sa vratila z dovolenky, kde sme aj cvicili a ucili sme sa aj REVIRovanie (prehladavanie)..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod Amaguk » Ned 04.05.2008 22:19

btw, ako cvicite VEZMI? :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod Van » Ned 04.05.2008 23:11

lucik píše::yes: suhlasim, ze to nema zmysel.. madzga by vraj mala byt uz tento rok zrusena.. ale neoverena info, Van, ty si teraz pri zdroji, tak zistuj.. na kom to vobec zalezi?
zalezi na SPZ-SKJ, musia to odsuhlasit...no a oni trochu robia problem...riesi sa to uz dlhsiu dobu a vidim to tak, ze sa este bude. Klub moze spravit jedine to, co robi, donekonecna posielat ziadosti o zrusenie tejto discipliny pre retrivre. To kedy sa tomu vyhovie je trochu mimo nas hrniec :ua:


lucik píše:PRINES teraz pouzivam v interieri ked ukazem na predmet, poviem PRINES, pripadne VEZMI a PRINES :lol:

tak na doma mame "podaj" :lol:
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod Van » Ned 04.05.2008 23:15

Amaguk, u nas "podaj" prislo nejak samovolne, ale ked nad tym rozmyslam, tak najlahsie je asi spojit cinnost s povelom, takze ked nieco berie do papulky, pridas povel...postupne si to spoji a bude to vediet na povel a este si aj odsleduje tvoju ruku, aby vedel co :) Pripadne to mozes s nadstavbou, naucit pomenovat predmety a potom ho poslat po konkretny...inak su to celkom dobre hry na doma najma ked prsi a nechce/neda sa byt vonku tak ako by sme chceli, psik sa unavi psychicky, bo pracuje hlavou. My takto napr. perieme, urobim si kopu pradla a Ron mi to nosi do pracky. Vyuzit sa to da ale na rozne veci, nosenie mobilu, ako domaca posta, ked potrebujes poslat jednu vec druhemu v domacnosti aaaatd. fantazii sa medze nekladu :ahoj:
Naposledy upravil Van dňa Pon 05.05.2008 10:46, celkovo upravené 1
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod lucik » Pon 05.05.2008 5:51

tak tak, aj my sme sa to ucili tak ako hovori Van - za chodu :smile:
aj PODAJ pouzivam, ked je nieco na zemi pri mne a ma to len zodvihnut..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod Silwuska » Uto 06.05.2008 8:27

Jojo...15 sekunda a prrrr je super :haha: ako autenticky :haha: a mna este dostala sekunda 43...take vyrazne zapiskanie pistalky do sluchatok cloveka prebere k svetu :lol:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod Van » Uto 06.05.2008 8:49

Silwuska, ta pistalka je tam hrozna, ona ma v skutocnosti uplne iny zvuk, ale ten plechovy mikrofon/reprak na minipidifotaciku, to takto spracoval :pac: tiez ma to vzdy preberie :ha:
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod Silwuska » Uto 06.05.2008 8:56

:pac: mna to neze prebralo, ale doslova zdvihlo zo stolicky :lol: inak ty flatici maju uzasne ksichtiky...take jemnucke...fakt krasne... :yes: uz aby som ho videla aj nazivo... :no:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod Van » Sob 17.05.2008 18:51

Springdanube 17.5.2008 psi trieda otvorena

http://www.youtube.com/watch?v=LU_XGiGIJVU

Na viac dnes nevydalo...mozno nabuduce :)
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod Lucifer » Sob 17.05.2008 19:07

WOW :jop:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod Van » Sob 17.05.2008 19:40

Ja som tiez milo prekvapena tym videjkom, dala som to do ruky jednej slecne od mladej flatky, ze nech nataca a uvidime a ona take super video natocila, ze sa to uz len krasne a lahko zostrihalo :) Takze velka vdaka patri jej... :)
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI