Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod kellee » Ned 12.02.2017 19:59

mne sa Baltik neskutocne paci vyzorovo, kazdy mame vkus darmo. ta jeho hlava je uzasna, proste nech kukam ako kukam, zatial som nasla len par flatikov co sa mi pacili tak ako on. a uz by bol asi davno upraveny, ale ja furt somrem :lol:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod clupko » Pia 17.02.2017 10:32

bol by flat vhodny do rodiny, kde sa mu neplanuju nijak sportovo alebo polovne venovat? proste len bezne prechadzky, cez vikendy dlhsie + zakladny vycvik. hladaju skor pohodovejsieho psika, a flat sa im velmi paci vyzorovo. ale neviem, ci to nie je moc akcny psik pre nich :nwm:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod martin_s » Pia 17.02.2017 10:48

Neviem, mne pride flat prinajmensom rovnako akcny ako toller...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod Shel-chan » Pia 17.02.2017 14:30

...ale martin mi nepride ako clovek, ktory si vie vybrat psa podla miery akcnosti, ktoru potrebuje :joint: :stuch: :angel:

ale hej, ma pravdu. ale to nie je len na fyzickej unave - ten pes sa dost vycerpa aj doma, ak su tam napriklad male deti. ale aj tak - nie je pre psa horsieho, nez konstantna psychicka zataz a nulove fyzicke vybitie...

inak nechapem, co riesite, ja na tej fotke freyine usi vobec nevidim :heh:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod clupko » Pia 17.02.2017 15:07

no, o to mi islo, ci je flat taky, ze vyzaduje pracu a akciu, alebo bude spokojny, ked pojde 3x denne pol hodinu von, a cez vikend sa vybeha na poldnovej prechadzke v rusovciach. napriklad.
male deti nemaju, praveze kamoska sa o rok odstahuje a tak tam budu byvat len jej rodicia a pes.
Offtopic: okrem toho mi spominala, ze sa im paci tatransky duric a podobne polovne psy, zlaty retriver a jazvecik. tak zlaty retriver by mohol byt ok, aj jazvecik podla mna. flata som nevedela povedat, preto sa pytam.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod pigie » Pia 17.02.2017 15:11

clupko, takto ti poviem. U nas na ulici 2 taki retrieveri s takymto rodinnym zivotom... Obaja znicili zahradku, jedneho si teda drzia, ale vo voliere, ked nie su doma a druhy siel z domu prec.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod clupko » Pia 17.02.2017 15:14

Offtopic: byvaju v byte, v petrzalke. ale teda vyzera to tak, ze flat nebude uplne vhodny. presuniem sa teda do prislusnej temy.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pia 17.02.2017 15:45

Nie, všeobecne flat je dosť akčný pes, pol hodina je pre neho nič na prechádzke, to ako keby ani nebol. Jedine, že by sa z vrhu vybral nejaké málo akčné šteňa, ale ani to nie je zárukou, že z toho nevyrastie akčný pes. Nevravím, že to nie je ideálne plemeno pre deti - je, ale rozhodne potrebuje zamestnať pravidelne psychicky i fyzicky. (A teda počas puberty s ním nie je vôbec sranda. :lol: )
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod kellee » Pia 17.02.2017 22:07

kamaratka teraz riesi problemoveho flata, lebo sa im pacil mali fundla, bola pokojna a flat total zivy,a nevedia si s nim rady
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Ned 19.02.2017 19:35

... :ach:

Niečo od nás. Víkend v Budapešti za nami. Freya na výstavách bodovala a spravila nám veľkú radosť! ŠVR - V1, CAC, BOS, MVP - V1, CAC, res.CACIB! :winner:
16681823_10209489777574698_7750583070531232417_n.jpg1.jpg
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Ned 19.02.2017 19:36

Pridávam jeden článok o flatoch - akí sú a pre koho sa hodia, od skúsensej chovateľky flatov. Stotožňujem sa s týmto článkom. :smile: http://www.brianta.cz/wp/?page_id=6954
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ


Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod kellee » Ned 12.03.2017 18:13

Baltik

Obrázok

Obrázok
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov


Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod elfinka » Štv 27.04.2017 10:51

Maju flatie feny rovnaky problem ako labrosky, a to ze strasne vonaju?
Lebo labrosku som zatial asi nestretla ani jednu co by nemala permanentne v zadku vrazeneho nejakeho psa, je to s flatkami podobne ci menej zle?
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI