Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod Van » Str 20.02.2008 23:09

Mam zatial len jedneho 2,5 rocneho (pozri nas web http://flat.eu.sk ) , ale kedze flatici si ma ziskali, som v kontakte s velmi vela majitelmi cez net a na priamo tu v BA s dvomi feneckami. S tymi sa obcas stretneme a povencime, ci spolu pocvicime :)

Zatial som pisala preto, ze uz rok intenzivne vyberam chovatela, cakam vlastne len na zmenu byvania z bytu na dom a to sa trochu komplikuje, no len co to bude, pribudne minimalne jedno stendo, ak nie rovno dve :lol: Proste flatici su moja velka laska :love:
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod kaila71 » Štv 21.02.2008 15:53

Ahoj.Boli sme u toho veterinara..Tak ze to moze mat alergicku reakciu na vakcinu ,alebo od kliesta,alebo..ked jej to nezmyzne-tak sa musia urobit testy ci to neni nador:(tak asi tak:(
kaila71
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod Van » Štv 21.02.2008 16:21

Fuuuha, no v podstate ziaden zaver...reakcia na injekciu moze byt, niektore jedince su na to citlive. Ronovi sa dokonca spravila raz taka hrca (a to uz vieme, ze ma na to nabeh, tak to mal masirovane ) ze mu ju museli odsavat.

Nevidela som to, ale odhadujem to na toho kliesta, nacucal sa a vypadol sam. Zvikne tam byvat potom hrbolcek s rankou. Hlavne nech si to neskrabe. :) Drzim palce, aby to nebolo to najhorsie :ahoj:
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod Van » Pia 22.02.2008 11:22

Lucik...no iste je, ze budu 2-3 flatici a jedno dalsie, straznejsie...v hre su viaceri kandidati, okrem pyrenejca aj hovik, ci utulkac...velky dvor toho znesie vela...musime to zvazit...mozno sa nakoniec ukaze, ze svorka flatov staci...ak nie, poriesi sa to...len to musi byt hafan pribuzny nasej a flatej povahe...
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod kaila71 » Pia 07.03.2008 12:29

pocuj Van, a kolko nas je na slovensku co maju flatika?? :smile: u nas v k7 ich mame 6 kuskov :lol: skoda ze tu to neni taka znama rasa..kazdy si mysli ze je to oriesok :pac:
kaila71
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod Van » Pia 07.03.2008 13:46

Hm...tazko povedat kolko je na Slovensku flatikov, v minulom roku pribudlo dost vela importov, aj vrhy su tu uz nejake a podla plemennej knihy ich az tak vela von neodislo...Ked som prihlasovala Rona, poziadala som o moznost nahliadnut do plemennej knihy, bola som zvedava, kolko je tu flatikov a kde. Moj chovatel vravel, ze dal pred nami cca 5 psikov na Slovensko, no v plemennej knihe som nenasla ani jedneho. Cize je tu urcite niekolko flatikov, s ktorymi neplanuju ziadne skusky ani vystavy, su len ako domaci milacikovia a tak nemaju majitelia potrebu ich prehlasovat z rodnej krajiny k nam. Ja by som to ale odhadla na cca 50-60 zijucich kusov, ale presne to asi nikdy nebudeme vediet, prave preto, co som pisala, ze nie kazdy prihlasi psika na Slovensku. Na vystavach ich vidiet do 10ks a o skuskach ani nehovorim. Ja pevne verim, ze sa to casom zmeni a flatikov pribudne, len dufam, ze tato zmena bude pomala a nie boom, lebo ziaden boom nie je dobry pre plemeno. :ahoj:

Inak, v BA je ich minimalne 10, o tych viem. Coskoro bude minimalne 11 :) Ale urcite su tu este nejaki flatici, ktorych som nestretla alebo o nich nepocula.
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod lucik » Pia 14.03.2008 16:42

Flat coated retriever Kruh 20 Zake Ligita, LV

1194 Lovász František Hurbanovo
1195 Žůrková Michaela Bystřice pod Hostýn. CZ
1196 Dziekanowska Anna Warszawa PL
1197 Boušková Markéta Česká Třebová CZ
1198 Macáková Ingrid Brezno
1199 Lovász František Hurbanovo
1200 Buzinger Martin Bratislava
1201 Lovász František Hurbanovo
1202 Laudárová Vanda Bratislava
1203 Dziekanowska Anna Warszawa
1204 Klíchová Jindřiška Rychnov n.Kn. CZ
1205 Boušková Markéta Česká Třebová CZ
1206 Boušková Markéta Česká Třebová CZ
1207 Šustová Marie Olovnice CZ
1208 Čontofalský Tomáš Žilina
1209 Bojová Dominika Bratislava
1210 Timková Darina Bratislava
1211 Smutná Lenka Větřkovice
1212 Slavík Miroslav Praha CZ + Procházková K.
1213 Dziekanowska Anna Warszawa
1214 Dziekanowska Anna Warszawa
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod Van » Ned 16.03.2008 21:08

Jeej, lucik, ty si mila, ze si to sem dala...mne by sa teda nechcelo :D Mozno aj preto, ze temu vystav a zucastnenych flatikov preberam inde s flatiarmi :ahoj:

V kazdom pripade tam bude zopar psov, na ktore som velmi zvedava, nakolko su to hnede importy.
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod Van » Pon 31.03.2008 10:25

Vysledky z vystavy v Nitre sa mi sem prepisovat nechce, ale ak si chce niekto pozriet par fotiek z nasho kruhu...nech sa paci :ahoj: http://picasaweb.google.com/laudarova/CVPNitra29032008
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod Iwka » Ned 06.04.2008 21:18

dnes sme mali 1. dogtrekking a isiel s nami vo dvojici fkatik Jordanko z Kroukartí - a tahal krasne :lol:
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod Van » Pon 07.04.2008 11:13

No bodaj by Jordi netahal, ked z neho vyrasta kus riadneho flata :D A nebude predsa robit hanbu rodine (nas mladsi bracek)...ze pozdravujem, ked s nimi zas niekedy budes.
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod NemesiS » Pon 07.04.2008 12:05

krásne plemeno...
strašne sa mi páči ten typ srsti aký majú...
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod Van » Uto 15.04.2008 23:06

Flatik vodu miluje...a vodu v ktorej je aportik este viac :lol:

Obrázok

Obrázok
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod NemesiS » Str 16.04.2008 7:20

úžasné fotky van.
je to nádhera pozerať na psíka, ktorý skáče za aportom do vody... :aaa:
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: Flatcoated Retriever (Plochosrstý retriever)

Poslaťod Silwuska » Str 16.04.2008 8:41

Mne sa tiez velmi zapacili na vystave..predtym som toto plemeno na zivo nevidela...paci sa mi ze maju taku jemnu stavbu tela, ze to niesu take kanony...a na veterine sme stretli curly retrivrov ktore su tiez hrozne zaujmave...

Van aka narocna je "udrzba" srsti flatosa??
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI