Taliansky Spinone / Spinone Italiano (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Taliansky Spinone / Spinone Italiano (FCI)

Poslaťod Mina989 » Štv 01.09.2011 19:00

Ahojte,toto plemeno som stretla tento rok na dovolenke v Maďarsku a dlho som si lámala hlavu nad tým aké je to plemeno :pac: , u nás som ešte žiadneho osobne nevidela :ach: , Musím povedať že psík ktorého som stretla v Maďarsku bol naozaj inteligentný , bol pustený na voľno ale vždy si strážil svoj revír,ďalej od majiteľa sa ani nepohol,veľmi rád sa hral so všetkým čo mu prišlo pod labky,no skrátka pokojný,bez konfliktný psík,užíval si každú spoločnosť a miluje ľudí :smile: ,máte nejaké skúsenosti s týmto plemenom? Stretli ste sa už s ním niekedy?
Trošku o plemene z netu :
Popis

Iba nedávno získal popularitu aj mimo Talianska. Osobitne je vyhľadávaný v Severnej Amerike, Škandinávii a vo Veľkej Británii, ale aj v ostatných krajinách Európskej únie. Jeho milovníci sa musia vyrovnať s tým, že viac ako ostatné psy slintá, že je tvrdohlavý a mierne zapácha. Na druhej strane však má veľa vzácnych vlastností: je prítulný, tichý, ľahko ovládateľný a má mimoriadne dobre vyvinuté pracovné schopnosti, preto je výborným pomocníkom v stopovaní divej zveri a v prinášaní. Pri hre je obdivuhodne aktívny a hlučný, hoci pôsobí dôstojne a rezervovane.
História

Spinone by mohol pochádzať z plemena talianskeho segugia alebo z Korthalsovho hrubosrstého stavača. Do dnešnej podoby bol vyšľachtený v Piemonte a Lombardii už v 13. storočí. Jeho charakter a vzhľad si zaslúžia pozornosť i popularitu.

Obrázok Obrázok
Obrázok
Obrázok
Mina989
Okoloidúci
 
Príspevky: 11
Bydlisko: Košice

Re: Taliansky Spinone / Spinone Italiano (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Štv 01.09.2011 19:43

Krásny pes. Môžem potvrdiť. Ja som ho tiež niekoľko krát zahliadla na výstavách a vždy mi upútal pozornosť. :yes:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Taliansky Spinone / Spinone Italiano (FCI)

Poslaťod krista » Štv 01.09.2011 20:06

Súhlasím,je krásny stavbou tela a tá hlava je úplne dokonalá :yes:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: Taliansky Spinone / Spinone Italiano (FCI)

Poslaťod ZEva » Štv 01.09.2011 20:20

hm tak moj priatel Tomas ma hned 2ks spinonov psov: Ricardo Ros Cynopolis a Sorento Ros Cynopolis :smile: na slovensku je asi 8 jedincov, v cechach asi viac cca 15 - 20 jedincov
viac info na http://www.blafik.cz
par spolocnych foto z dovolenky v Calabrii
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

inac prave tento tyzden sa po Ricardovi narodili steniatka v Rakusku: http://www.spinone.at - su uzasne :jop:
ZEva
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: Košice

Re: Taliansky Spinone / Spinone Italiano (FCI)

Poslaťod Marcelko » Pia 02.09.2011 8:21

strašne sa mi páčia oni su nadherný :jop: :jop:
Žiadna láska nie je úprimná....len tá psia
Marcelko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 940
Bydlisko: Krajné


Re: Taliansky Spinone / Spinone Italiano (FCI)

Poslaťod ZEva » Sob 03.09.2011 13:30

ano ano kamoskin, Anky Kulichovej Vincenzo Ros Cynopolis :lol:
ZEva
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: Košice

Re: Taliansky Spinone / Spinone Italiano (FCI)

Poslaťod lucinki » Uto 06.09.2011 14:43

Tito pesani su uzasni :) patria do klubu chovatelov vyziel, cize som mala tu cest vidiet na zivo :lol: :lol:
lucinki
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 400
Bydlisko: Madarsko - Mariakalnok/Bratislava-Petrzalka

Re: Taliansky Spinone / Spinone Italiano (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Str 07.09.2011 18:31

No, zhodou okolností mám jednu spolužiačku z Bratislavy, ktorá vlastní chovateľskú stanicu Three Colour Beauty, kde majú práve šteniatka talianskych spinonov. :ahoj: http://www.threecolourbeauty.com
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ


Späť na Plemená psov FCI