Barzoj / Russkaya Psovaya Borzaya, Borzoi (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Barzoj / Russkaya Psovaya Borzaya, Borzoi (FCI)

Poslaťod dogs » Uto 15.01.2008 8:36

http://www.slovakian-borzoi.info/node/104
chovate niekto toto plemeno?
som velky obdivovatel tychto ruskych chrtov, ale nikde na ziadnom fore som nenasiel niekoho kto by o nich vedel nieco pokecat... :nwm:
dogs
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: BORZOI

Poslaťod jefima » Uto 15.01.2008 18:49

skús stránku: http://www.petice.wbs.cz alebo našu: http://www.netspace.sk/chrty/ nájdeš tam aj ruské chrty.
jefima
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 73

Re: BORZOI

Poslaťod Amaguk » Uto 15.01.2008 19:19

dogs píše:http://www.slovakian-borzoi.info/node/104
chovate niekto toto plemeno?
som velky obdivovatel tychto ruskych chrtov, ale nikde na ziadnom fore som nenasiel niekoho kto by o nich vedel nieco pokecat... :nwm:


mno, moc o nich neviem, ale osobne poznam majitelku tejto CHS :smile:
http://www.dogservis.sk/index.php?nadpi ... sah/barzoj

obcas privedie svoju sucku, ktora sa straasne lubi mojmu chuliganovi, ale je to taka "aristokraticka" krehotinka :lol:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: BORZOI

Poslaťod Hegrid » Uto 15.01.2008 21:31

ahoj, mám kamarátku ktorá chová barzoja. Založila tu v BA aj coursingový klub.Takže keby bol záujem dám vedieť kedy bude nejaký tréning, alebo pretek a tam sa môžeš medzi barzojmi rozplývať do nemlátom.
Hegrid
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 114
Bydlisko: Bratislava

Re: BORZOI

Poslaťod dogs » Str 16.01.2008 19:32

dik ste zlati :jop:
ja som len chcel vediet ci nahodou neni tu niekto. na tej klubovej stranke chrtov som bol ale chcel som skor takto vo fore s niekym pokecat :aplause:
dogs
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: BORZOI

Poslaťod mairi » Štv 17.01.2008 9:15

dogs píše:dik ste zlati :jop:
ja som len chcel vediet ci nahodou neni tu niekto. na tej klubovej stranke chrtov som bol ale chcel som skor takto vo fore s niekym pokecat :aplause:


milujem barzojov, ale zatial len platonicky, neskor, ked si zistim, aky vlastne su, budem jedneho urcite mat. U nas v devinskej byva jeden nadherny barzoj.
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: BORZOI

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 17.01.2008 9:28

Amaguk píše:ale je to taka "aristokraticka" krehotinka :lol:



:heh: to je skvelo povedané.
Ja som tieto psy videla len v aute. Čakali kým sa vráti páneček a boli tam 3. Keď sme prešli okolo, tak som myslela, že to auto prekotia a vyskočia z okna. Čert sa tak zľakol, že vyskočil do vzduchu.
Tak to zrovna krehotinky neboli. :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: BORZOI

Poslaťod dogs » Pia 18.01.2008 15:42

dik moc za príspevky!
tak som sa nakontaktoval na jednu chovateľku, akurat má krásne šteniatka http://www.mraja.net ale šteniatka sú k videniu tu http://picasaweb.google.com/mraja.barzoj
škoda že sú všetky zadané :ach: aj by som možno zvažoval
ale práve chovateľka písala, že si o nich len ľudia myslia aké sú to krehké psíky... vraj sú to riadne šelmy a tie jej dokonca strážia. pôjdem možno mrknúť k nim ako to naozaj vyzerá a ako sa správajú. dokonca s nimi cvičí.
ani som netušil že to je možné. jedna sučka vraj super funguje na posunky kdekoľvek a kedykoľvek, ďalšia robí agility, a nejaký psík vraj ako mladučký robil krásne zákusy na figuranta.... ale ako začiatočníkovi mi nedoporúča skúšať to s vlastným barzojom. vraj treba plemeno spoznať. čím viac o nich viem tým su pre mňa záhadnejší. :nwm:
mairi teba na barzojovi čo najviac zaujalo?
dogs
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: BORZOI

Poslaťod Amaguk » Pia 18.01.2008 16:28

Ulfheiðr píše:
Amaguk píše:ale je to taka "aristokraticka" krehotinka :lol:



:heh: to je skvelo povedané.
Ja som tieto psy videla len v aute. Čakali kým sa vráti páneček a boli tam 3. Keď sme prešli okolo, tak som myslela, že to auto prekotia a vyskočia z okna. Čert sa tak zľakol, že vyskočil do vzduchu.
Tak to zrovna krehotinky neboli. :smile:


no, tento moj krpec ked sa na nu navalil (on je jak buldozer, to sa naucil pri hrach so stafordicou a vlciackou) tak ta mala barzoika len zdesena uskakovala. Aj chovatelka tvrdi, ze take divoke silove hry pre nic nie su moc vhodne, lebo tie kosti na nohach maju fakt len ako take spajlicky, tak neviem... :nwm:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: BORZOI

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 18.01.2008 18:24

Krásne fotky :jop: zdá sa mi, že tá pani má aj ten internetový obchod nie: shop.mraja.net ?
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: BORZOI

Poslaťod dogs » Sob 19.01.2008 18:04

pýtal som sa na tie krehké kosti a povahy... údajne sú v poslednej dobe v chove také "krehotinky" a to ako v povahe tak v stavbe tela. keď som na fotkách videl tie nohy a hrudníky samcov u tej chovateľky tak ako krehotinky nevyzerali. psy majú váhu 43-50 kg! to rozhodne krehotinky nie sú :jazyk: suky majú cez 30 kg čo tiež nie je také zlé :yes:
táto chovateľka mala s nimi aj staforda, pitubla aj nejakého bandoga. v galerii má aj fotky. pitbul musel preč lebo ho barzoj skoro zabil! ten istý barzoj spôsobil pri hre otras mozgu suke s výškou cez 80 cm! naháňal a bláznil sa naraz s dvoma bláznivými stafordmi. v galérii som našiel krásnu fotku ako sa o hračku preťahoval barzoj zo stafordom. tiež sú tam fotky s mastínom. takže už si ani ja o nich nemyslím že sú krehotinky. ale určite niektoré barzoje sú. na tej stránke klubu chrtov som našiel fotky barzojov fakt strašne tenkých ako žiletky :nie: také niečo nehladám. chcem kus riadneho psa :heh: pôjdem mrknúť na výstavy a uvidíme čo za krehotinky tam budú :aaa:
dogs
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: BORZOI

Poslaťod mairi » Ned 20.01.2008 11:37

dogs píše:mairi teba na barzojovi čo najviac zaujalo?

asi ten ich zvlastny klud, s akym vsetko riesia. maju v sebe cosi odtazite, ked si chces ziskat barzoja, je to nadlho a naveky. take trochu ludske. ale to je len moj pocit, ja vidam barzoje len na vystavach, oni si tam lezia, akoby cela hala patrila len im a ludia ich prekracuju a ukazuju na nich, hikaju a barzoj nic. len si dalej majestatne lezi, akoby sa nic nedialo. a maju zvlastny pohlad, akoby vselico vedeli ale nepovedia to :) vsak vedia o vsetkych tajomstvach ruskych carov.
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: BORZOI

Poslaťod barzoj » Uto 05.02.2008 12:59

Obrázok
barzoj
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: BORZOI

Poslaťod barzoj » Uto 05.02.2008 13:01

Obrázok
barzoj
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: BORZOI

Poslaťod barzoj » Uto 05.02.2008 13:02

Obrázok
barzoj
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Ďalší

Späť na Plemená psov FCI