Barzoj / Russkaya Psovaya Borzaya, Borzoi (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Barzoj / Russkaya Psovaya Borzaya, Borzoi (FCI)

Poslaťod hisham » Pia 15.02.2013 9:47

Včera som na Šafku v BA videla babu s tromi nádhernými barzojmi. Šinuli si to centrom mesta ako nič. Ak je dotyčná tu, tak odkazujem, že má môj veľký obdiv :winner:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Barzoj / Russkaya Psovaya Borzaya, Borzoi (FCI)

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 15.02.2013 9:56

Aj náš "obdiv" má po rôznych stránkach, okrem iného aj všeobecnej multiodbornosti :joint: :joint: a vraj bude aj veselšie.

Ja už som inak na pojem pekný barzoj mierne alergická, kým si psa neprehmatám, nezistím, ako je na tom so zdravím, psychikou, výkonom a výchovou. Fakt to plemeno začína doplácať na takú prvotnú efektnosť, že pokial k nim niekto nemá vyložený odpor, tak zväčša hneď odpadáva, ale je tam vela ale, ktoré treba poznať na to, aby bol barzoj dobrý aj inak ako len na prvý pohlad.
To nemyslím, Hisham že teraz na teba, len ma tak napadlo na margo :yes:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Barzoj / Russkaya Psovaya Borzaya, Borzoi (FCI)

Poslaťod hisham » Pia 15.02.2013 12:52

Samozrejme, každý majiteľ konkrétneho plemena (ak sa oň zaujíma) to časom začne vnímať takto - pre dobro veci.

Offtopic: Takže si to bola ty? Či som nehápavá? :lol:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Barzoj / Russkaya Psovaya Borzaya, Borzoi (FCI)

Poslaťod Char+Alyosha » Pia 15.02.2013 13:12

Offtopic: hisham

Si nehápavá :lol:
Obrázok
Char+Alyosha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 509

Re: Barzoj / Russkaya Psovaya Borzaya, Borzoi (FCI)

Poslaťod hisham » Pia 15.02.2013 13:35

Offtopic: Tak teraz som si na seba prichystala pascu a som už úplne mimo :lol:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189


Re: Barzoj / Russkaya Psovaya Borzaya, Borzoi (FCI)

Poslaťod nelly01 » Uto 19.02.2013 9:52

Ulfheiðr píše:Aj náš "obdiv" má po rôznych stránkach, okrem iného aj všeobecnej multiodbornosti :joint: :joint: a vraj bude aj veselšie.

Ja už som inak na pojem pekný barzoj mierne alergická, kým si psa neprehmatám, nezistím, ako je na tom so zdravím, psychikou, výkonom a výchovou. Fakt to plemeno začína doplácať na takú prvotnú efektnosť, že pokial k nim niekto nemá vyložený odpor, tak zväčša hneď odpadáva, ale je tam vela ale, ktoré treba poznať na to, aby bol barzoj dobrý aj inak ako len na prvý pohlad.
To nemyslím, Hisham že teraz na teba, len ma tak napadlo na margo :yes:



Možno by nebolo zlé, keby bolo jednou z podmienok uchovnenia barzoja aj získanie coursingovej alebo dostihovej licencie. Pretože hlavne na výstavách vidieť veľa ustráchaných psov, čo by barzoj ako poľovne upotrebiteľné plemeno rozhodne nemal byť.
nelly01
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 35
Bydlisko: okres ZA

Re: Barzoj / Russkaya Psovaya Borzaya, Borzoi (FCI)

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 19.02.2013 17:40

ja som bola tiež tohoto názoru, ale s barzojom je trochu problém. To že nebehá šport, neznamená, že nieje schopný pracovať v reáli. Licencia určite preverí schopnosti psa, pokial sa robí tak ako sa má. Lenže jednak môžu byť odstavení fakt kvalitní jedinci jak po pracovnej tak po exteriérovej stránke a dvak to že barzoj urobil jeden rok licenciu, tak kludne to mohlo byť aj naposledy čo ho niečo také zaujalo. V tomto ohlade to vôbec nieje jednoduché, sú v tomto strašne nespolahliví. Ideálna by bola skúška na živú, ale to sa nesmie :ua: Barzoj nieje dobrý športový pes, ale nič iné ako šport sa tu s nim robiť nesmie. Lov nerovná sa šport a naopak.
Pokial by sa uvažovalo o niečom takom, tak by som nešlapala na vyslovene coursingovú licenciu, stačilo by odbehnúť v jednom dni dva behy za čerstvo stiahnutou kožou zajaca na trati cez 1000m v 3 člennej svorke. Tam by sa ukázalo jednak kondícia psa, odhodlanosť, zdravie a psychika. Teoreticky by sa to mohlo priblížiť lovu, ak by bola dobre postavená trať.
Tie naše poväčšine pidi trate odbehne každý pes zložený z gauča. :hi:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Barzoj / Russkaya Psovaya Borzaya, Borzoi (FCI)

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 30.09.2013 11:12

Rozhodla som sa dať tejto téme masáž srdca,lebo dnes ma potešilo niekolko obrázkov.

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

krásna je pôvodná forma tohoto plemena :foto: rozhodla som sa zbierať staré foto a obrázky barzoja, ak by ste niečo mali, dajte vedieť cez SS, alebo mailom.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Barzoj / Russkaya Psovaya Borzaya, Borzoi (FCI)

Poslaťod Char+Alyosha » Uto 01.10.2013 8:45

Kráááása!!!!! :-) Ešte chovateľská stanica Valeska z USA sa snaží o odchov tohto typu a aj s barzojmi náležite pracuje. Tam pokukávajú moje očká, čo sa týka budúcnosti :no: Môj nie príliš chlpatý Alyosha, čo sa týka dnešnej predstavy ideálnej srsti na výstavy a chov, je podľa mňa už príliš chlpatý, čo sa týka starého typu barzoja... A čo potom tí ostatní... :-)

Lucia, len pokračuj v zbieraní... Inak ako sa mávate?
Obrázok
Char+Alyosha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 509

Re: Barzoj / Russkaya Psovaya Borzaya, Borzoi (FCI)

Poslaťod hisham » Uto 01.10.2013 9:24

Úžasné fotky :love:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Barzoj / Russkaya Psovaya Borzaya, Borzoi (FCI)

Poslaťod weron » Uto 01.10.2013 21:54

aj tato je podla mna super :hi:
Obrázok
na tejto je ten isty clovek ako na ulfinej prvej
Obrázok
tato je tiez uzasna
Obrázok
Obrázok
skoda ze tato nieje vacsia
Obrázok
:jop:
Obrázok
Obrázok
vystavna :ha:
Obrázok
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Barzoj / Russkaya Psovaya Borzaya, Borzoi (FCI)

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 03.10.2013 7:54

Sper weron, vďaka. Svorka toho bradatého chlapíka je naozaj zaujímavá, ...aj spolu s nim :smile: Skúsim zistiť viac. Fenka na tretej z hora škoda, už má trochu strašidelné zadné nohy, ale vidno, že si ju aj tak cenili, podla tej fotky.
Posledná a predposledná, je tá istá fenka, len prvá foto, ak sa dobre pamätám je už ako seniorka :yes: A piata z vrchu, wow :oo: to je cenná foto, tú ešte nemám, chlapík vypadá nahodený ešte ako z cárskeho ruska.
Nechám Babánovi narásť dlhý chvost a praporky a mám starožitného barzoja... už sa na tom pracuje :hi: (zas, ako vždy na jeseň a po prvej várke bodliakov to vzdám :haha: .) Inak sme teraz pekne chlpatí, lebo ešte nám nekúria a ráno som ho nachádzala skrúteného jak červíčka s ľadovými ušami, tak sme zapustili. :heh:

Dani, mávame sa fajne,neviem, čo robíš v piatok - zajtra, ale vybehla by som do okolia Koliby trochu našlapať kopce, to je niečo, čo som 3 mesiace nevidela a ideme do Tatier na túru :aaa: Zavolám/napíšem :jop: :ahoj:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Barzoj / Russkaya Psovaya Borzaya, Borzoi (FCI)

Poslaťod Char+Alyosha » Štv 03.10.2013 8:35

Offtopic: OK, môžem zajtra z práce odísť skôr, lebo prídem do nej fest skoro a pôjdeme aj s Carewom na výlet, len Šiškin by zostal doma, také ešte nemôže... voláme si...
Obrázok
Char+Alyosha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 509

Re: Barzoj / Russkaya Psovaya Borzaya, Borzoi (FCI)

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 04.10.2013 11:50

Dankáááá, zapnúť mobiííííl :aaa: :vykricnik:
ráno som písala, že mi to nevínde :plac: ... od druhej mám druhé kolo vybavovačiek. Ach jaj. A od pondelka v robote, najbližšie volno za tri týždne potom.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI