Jorkšírsky teriér / Yorkshire Terrier (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Jorkšírsky teriér / Yorkshire Terrier (FCI)

Poslaťod Snezienka123 » Str 04.02.2015 11:45

Tak u nás nie som otužilá ani ja, ani pes, ale tak zasa také niečo, že nejdeme von u nás neexistuje...oblečieme sa a ideme...a teraz, keď je sneh, má malá ešte viac radosti
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Jorkšírsky teriér / Yorkshire Terrier (FCI)

Poslaťod bibi25 » Str 04.02.2015 11:58

U nas tak isto - pes ma na sebe len taku vestovu bundu, ziaden rukav. A ked je vonku uz plus tak neobliekam nic.
U nas krpec musi byt obleceny, on sa vzdy strasne trasie (ale srst ma dost hustu - hustejsiu nez bezne yorkovia mavaju).
A ja som tiez ako cibula - naobliekana a vecne zmrznuta :smile:

Edit: no von ideme ci je mraz alebo slnko... A dnes rano bolo radostiii, bo bol cerstvo napadany sneh. Krpca to neskutocne tesi :smile:
Obrázok
bibi25
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: PN

Re: Jorkšírsky teriér / Yorkshire Terrier (FCI)

Poslaťod dasken » Str 04.03.2015 17:07

uploadfromtaptalk1425485168805.jpg

Kolegyna dnes doniesla do prace, to je standardna takato farba? Lebo pekny je :-)
dasken
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 380

Re: Jorkšírsky teriér / Yorkshire Terrier (FCI)

Poslaťod Snezienka123 » Str 04.03.2015 17:29

Fotka nie je veľmi kvalitná...nie som expert, ale môj názor je, že nie je...je podľa mňa ďaleko od štandardu plemena, aj od jeho popisu, aj od toho, čo vídavam na výstavách naživo :nwm:

Toto vyzerá na typického bezPP jorkšírika, akých vidno v uliciach bežne (bez urážky)

...ale možno sa mýlim a niekto fundovanejší ako ja ti odpovie inak :no:
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Jorkšírsky teriér / Yorkshire Terrier (FCI)

Poslaťod dasken » Str 04.03.2015 18:08

Jasne, je to bezpapierak, 7 mesacna sucka a ostrihana, ale je cela jednofarebna taka medova, tak ma to zaujalo, lebo to vyzera celkom fajn
dasken
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 380

Re: Jorkšírsky teriér / Yorkshire Terrier (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Str 04.03.2015 18:18

Offtopic: nechcelo to byť goldust jorkšír??
Obrázok
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Jorkšírsky teriér / Yorkshire Terrier (FCI)

Poslaťod dasken » Str 04.03.2015 19:21

Aha, to som netusila ze aj taky je
dasken
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 380

Re: Jorkšírsky teriér / Yorkshire Terrier (FCI)

Poslaťod Snezienka123 » Str 04.03.2015 19:50

Oficiálne nie je.

To sú tie novodobé množiteľské farebné variácie: golddust YT, čoko YT, biro YT a ktovie akí ešte... :ua:
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Jorkšírsky teriér / Yorkshire Terrier (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Str 04.03.2015 20:49

...ešte ocean pearl YT! Nájdeš už farby od výmyslu sveta! :haha:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Jorkšírsky teriér / Yorkshire Terrier (FCI)

Poslaťod vova » Štv 12.03.2015 22:33

Zdravim Vas vsetkych. Chcem sa spytat mam doma yorka 8mes. a krmim ho granulami Artemis. Denna davka pre jeho vahu a vek by mala byt 60g/ den teda 2x 30g. Mne sa to zda osobne strasne malo je to tak OK? Poradi dakto? Vdaka!
vova
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Jorkšírsky teriér / Yorkshire Terrier (FCI)

Poslaťod Simona280 » Štv 12.03.2015 23:49

Ahoj vova, ja som dáva tiež podľa váhovej tabuľky granule a dodnes tak dávam /50g-60g/, samozrejme ak som videla že granule hľadá som mu dala viac ale to bolo naozaj málo kedy. Ak to jemu stačí, a nevidíš že by po zjedení granulky hľadal, tak mu to zbytočne nezvyšuj :no: tiež som mu to dávala na 2x no už je tak naučený, že má celú dávku v miske a spapá ju len keď je hladný chodí a vyjedá nespapá to všetko naraz, ale viac mu nedávam. Môže sa stať že ak mu dáš viac tak sa prežerie a vyvráti to predsa len je to šteňa ešte.. Nie som expert, píšem ti len moju skúsenosť. :jop:
Obrázok
Simona280
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 43
Bydlisko: Nitra

Re: Jorkšírsky teriér / Yorkshire Terrier (FCI)

Poslaťod tima » Uto 14.04.2015 7:52

Dobry den vsetci,
som tu prvykrat, lebo nasa rodina je uz dost zufala...Mame 6 rocneho yorkshira, ktory uz siesty den pomaly nic neje,...Zacalo to vracanim, ale to raz za cas mala tak dva dni a bol pokoj....lenzen teraz uz zacal vo velkom aj hnackovat, a tym ze nic neje, stale slabne, vodicku pije ako tak aspon....zostal polovicny, predtym mal pomaly 5 kg, je vacsieho zrastu, teraz mal asi 4...boli sme s nim u veterinarky, dala nam pastu a tabletky rano a vecer na obnovu mikroflory, aj injekcie dostal proti hnacky, ale absolutne to nezabera...tuto noc bol zas 6krat chudacik a uz aj trosku krvi sa mi zdalo,ze ma v stolici...poradte prosim, ci mate niekto skusenosti, citala som tu od niekoho, ze jeho jork mal zapal traviaceho traktu, ale ako mu to zistili, uz nenapisal....doktorka nam povedala, ze ak mu to neprejde, nasadime antibiotika, ale musi tam byt 3 dni prestavka, lenze ja sa bojim, ze o 3 dni uz bude neskoro......Ziveny bol zdravo, len kuracie stehienka na vodicke bez koze a granulky, nikdy by nic zle nezjedol vonku, lebo ani sunku na druhy nezje :ach: ....poradte prosim, dakujem....
tima
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Jorkšírsky teriér / Yorkshire Terrier (FCI)

Poslaťod Snezienka123 » Uto 14.04.2015 19:02

Moja mala bakteriálny zápal...tiež nejedla, prestávala piť, hnačkovala, vracala, všetko sme do nej museli tlačiť nasilu...veterinári, kam sme chodili dovtedy, jej len dávali injekcie a kázali nám do nej liať vodu striekačkou + držať diétu...mali v pláne jej spraviť rentgen, ale stále sa vyhovárali, že nabudúce, lebo tam bol lekár sám...ale injekcie do nej dávali a peniažky si účtovali, aj keď sa to nezlepšovalo...
....ona už ani nejedla...ledva chodila...jediné čo viem poradiť, je zmeniť veterinára...a to hneď...nám to vtedy malú zachránilo...taký malý psík keď chradne, tak to ide rýchlo...ten úbytok váhy je veľký...my sme zmenili fakt v hodine dvanástej...nová vetka hneď nadávala, že kde sme boli doteraz...tak sme jej povedali, že sme chodili na veterinu takmer každý deň a bez výsledku...ako to zistila neviem, bol s ňou vtedy manžel, ale hneď jej robili rentgen alebo sono...prispali ju...zistili čo jej je a nasadili infúziu...nechali si ju u seba...o pol dňa z nej bol iný pes, živšia, spokojnejšia...a o pár dní bola v poriadku...

...tiež sme verili veterinárovi, kam sme dovtedy chodili...a takmer sme prišli o psa...daj na svoj pocit...ak máš obavy, že môže byť neskoro, rieš to hneď, ale radšej niekde inde...viac poradiť neviem :nwm:
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Jorkšírsky teriér / Yorkshire Terrier (FCI)

Poslaťod Sunny » Str 15.04.2015 9:07

Určite riešiť niekde, kde nebudú čakať - hnačka a včacanie môže mať veľa príčin, od zápalu v tráviacom trakte, môže tam mať aj nejaké cudzie teleso ktoré robí problémy, a môže sa takto prejavovať aj zlyhávanie obličiek... Takže zobrať krv, tá ukáže či je to nejaký zápal, alebo tie obličky, alebo niečo iné. A podľa toho potom riešiť ďalej - RTG, sono...
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Jorkšírsky teriér / Yorkshire Terrier (FCI)

Poslaťod tima » Štv 16.04.2015 22:09

Dakujem za rady :ahoj:
presne to sme aj spravili, dnes sme sli na kliniku,lebo zas celu noc prevracal...spravili nam krvny obraz,aj rontgen...riadne vysetrili, na urovni...a vysledok je zapal zaludka a crievka kvoli alergii na nejaku bielkovinu v potravine a 2 mesacna dieta, len speci granule a voda, dostal 3 injekcie....ale je stastny,beha a zatial aj kludne spinka,aj ked uvidime ako bude do rana...doktor len oci prevratil,ked som povedala,ze este aj tabetku na odcervenie nam kazala dat veterinarka,ze vsak "nech vracia este viac"....ooch...ale hada, uz sme v dobrych rukach,fakt niet nad kvalitnu starostilost.. :jop:
tima
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI