Jorkšírsky teriér / Yorkshire Terrier (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: jorkšírsky teriér

Poslaťod Iwušenka » Ned 30.03.2008 23:30

toto čudo malé budem mať aj ja...dáreček
Naposledy upravil Iwušenka dňa Pon 19.05.2008 20:32, celkovo upravené 1
Iwušenka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 88
Bydlisko: Lučenec

Re: jorkšírsky teriér

Poslaťod Nia » Ned 13.04.2008 14:57

Moj chlpac sa vola Endy, povodne ma meno Energizer a to ho dokonale vystihuje.neustale nieco robi a potom sa chvilu dobija a potom zase ieco vyvadza. Ma uz polroka, takze puberta ho chyta :heh: , miluje totiz damske nohavicky , je po nich jak sialeny.bez neho by som si uz nevedela predstavit den, take zlaticko.ani som netusila, ze taky maly psik a ma take velke srdiecko
Obrázok
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: jorkšírsky teriér

Poslaťod barca38111 » Ned 20.04.2008 12:02

Ahojte aj ja som si pred 4-mi dnami kupila Yorka vola sa Kerry, ma 2 a pol mesiaca a je straaasne zlatucky! Stale by sa lem hral. Je brutalne zivy a hravy psik!
barca38111
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3
Bydlisko: Bytča

Re: jorkšírsky teriér

Poslaťod Aris » Ned 20.04.2008 13:56

Ja mám s yorkami len zlé skúsenosti.... To asi preto, že som ho ešte nevidela inak ako zaveseného na mojom psovi :nono:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: jorkšírsky teriér

Poslaťod Nia » Ned 20.04.2008 18:40

barca38111 píše:Ahojte aj ja som si pred 4-mi dnami kupila Yorka vola sa Kerry, ma 2 a pol mesiaca a je straaasne zlatucky! Stale by sa lem hral. Je brutalne zivy a hravy psik!

ver tomu,ze on bude taky zivy stale....moj ma polroka ale je kludny iby vtedy, ked spi, alebo ho niekto skrabka :heh:
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: jorkšírsky teriér

Poslaťod Nia » Ned 20.04.2008 22:25

Aris píše:Ja mám s yorkami len zlé skúsenosti.... To asi preto, že som ho ešte nevidela inak ako zaveseného na mojom psovi :nono:

sak jasneeeee...yorkovia su velky trhaci:heh:,ked som s nim bola na vystave sa len tak kuknut, tak sa zacinal do nemeckej dogy :heh:
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: jorkšírsky teriér

Poslaťod kika a rocky » Pon 21.04.2008 16:25

Nia vidim, ze vies o yorkoch vela.Tak sa ta spytam ci ten tvoj steka na kazdeho cloveka, a ci by pokusal ludi?Pytam sa ta to preto lebo, moj take vecicky robi.Cudujem sa, ze ma este neutiahol :heh: :5: .
kika a rocky
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 46
Bydlisko: Trnava

Re: jorkšírsky teriér

Poslaťod Nia » Pon 21.04.2008 19:02

tak ten moj steka, len na uplne nezmyselne veci :heh: , ked dojde niekto tak po nom skace a velmi sa tesi, ked bol mensi tak si este aj od radosti cvrkol. myslim ze to zalezi aj od povahy toho psika, ze ako sa bude spravat k cudzim.moj blchac na ludi nesteka vobec , en napriklad na nieco, co ma zakazane a velmi to chce, alebo ked seba vidi v tieni alebo niekde v odraze :heh: a neviem o yorkoch vela, le to co si vsimam na tom mojom.
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: jorkšírsky teriér

Poslaťod Vikiki22 » Uto 22.04.2008 13:53

Hehe...to je pravda, že veľa záleží nielen na plemene, ale hlavne na jedincovi, koľko a na čo šteká. :heh: Každý pes (aj jedného plemena) je iný, predsa!
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: jorkšírsky teriér

Poslaťod Jimmyho mamka » Str 23.04.2008 10:34

Ja som bola nadčená majiteľka jorkkširieho chlapčeka menom Amor.Avčak jeho povahové vlastnosti ho dá sa povedat pripravili o život.
Raz na prechádzke v mieste vyhradenom pre psi som venčila Amora a oproti nám šla staršia pani s dvoma vnučkami-vek asi 5-8 rokov.Dievčatá už z diaľky kričali...jééé, aký havinko, babka, ideme sa s ním hrať. Amor mal rád deti, bol strašne hravý a mal asi pol roka-tak nebolo divu, že sa chcel blázniť.Mala som ho na navijáku a nechala som mu dlhšie lanko, aby sa mohol šantit s prichádzajúcimi holkami.
Malo to však chybu.S dievčatami prišla aj ich "starká" a keď Amor vyskočil jednej z dievčat na nohy-aby bol bližšie rukám, ktoré škrabkajú- babička to brala ako "napadnutie" vnučky mojím psom-šklbla lankom vodítka a kým som ho stihla odvolať, aby prišiel ku mne, "babička" do mojho psíka kopla tak surovo, že odletel na chodník a udrel si hlávku.
Ked toto píšem, tlačia sa mi slzy do očí. Ani neviem ako-hned som držala Amora v náručí a utekala som s ním do auta a k zverolekárovi.
Zverolekár mi nepovedal dobrú správu-krvácanie do hlavičky, pomliaždená lepka...jediné riešenie je uspavacia ihla.
Držala som mojho Amora v náručí, ked mu pán doktor pichal injekciu a vtedy som posledný krát cítila jeho oblíznutie na tvári :plac: :plac: :plac: Posledná jeho fotka, ktorú som si nechala ako spomienku
http://www.images.dogforum.sk/files/sgb ... tu85qf.jpg

Toto video si pozrite...neviem, či by som radšej nedala každý mesiac 200 korun za strihanie svojho jorkiho...strojčekom dohola...no neviem neviem...potom ho možete obliekat aj v lete
http://www.strihani-psu.eu/cs/
Teraz mám v mojom živote westa a je to moja malá láska
Však nikdy nezabudnem na Amora-mojho prvého psa
Jimmyho mamka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 100
Bydlisko: Řadějovice

Re: jorkšírsky teriér

Poslaťod MisheliQ » Str 23.04.2008 14:05

Jimmy, to mi je ľúto tvojho psíka. To musela byť dosť hrozná skúsenosť. Viem si predstaviť, aké to muselo v tej chvíli pre Teba byť. Aj keď síce nie až tak veľmi, keďže som niečo podobné ešte nezažila.
Tej babke sa to hádam vráti a do nej si len tak niekto kopne. Lebo ako nechápem či si myslela, že tak malý pes trhá jej vnučky alebo ako? Absolútne nemala právo takto reagovať. Ale to je teraz darmo rozoberať. Snaď už takúto skúsenosť mať nikd nebudeš, ty ani nikto. :ua:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: jorkšírsky teriér

Poslaťod Jimmyho mamka » Str 23.04.2008 14:14

No pravdepodobne videla, ako sa ani nie kilový pes postavil na zadné a oblizoval ruku jej vnučky...to asi považovala za napadnutie.Neboj sa, tej babke som to ja sama spočítala.
Niekolko dní som nechodila von, pretože som nemala dovod, ani náladu.Priatel-teraz už bývalí mi dával stratu Amora za vinu, takže som bola doma, fnukala, trápila sa, sedela pri okne a sledovala park pre psov pred panelákom a sledovala štastných majiteľov psov.
Jeden deň, ked som ako vždy na okne sedela a plakala, videla som vnučky a starú, ako si to mieria práve tam, kde sa to stalo...chodievala na prechádzku na miesta určené pre volný pohyb a venčenie psov.
Rýchlo som na seba natiahla nejaké veci, obula sa a šla som von.Pristúpila som k nej a ona ešte drzím hlasom: "no kde máte toho vášho agresívneho psa?Už ste ho radšej nechala doma, aby nikomu neublížil?"
Myslela som, že sa zbláznim...pozrela som dole na zem a darmo som tam hladala Amora.Ticho som odpovedala: "zabili ste mi ho"
Myslela som, že sa aspon ospravedlní, ale ona sa začala smiat-uplne na surovo-chechtat, vysmievat.
Vo mne prúdil jed a nezdržala som sa- ani neviem ako ale spamatovala som sa až po tom, ako som jej natiahla jednu pasťovku a musím sa priznat,že mi odlahlo.S krikom a nadávkami urážkami mna a mojho Amora sa odtackala preč.Ja som za nou ešte kričala, že človek, ktorý chodí s detmi na miesta určené pre pohyb psov a potom sám napadne psa asi nie je celkom zdravý... :pac:
Jimmyho mamka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 100
Bydlisko: Řadějovice

Re: jorkšírsky teriér

Poslaťod kika a rocky » Str 23.04.2008 20:25

Tvojho yorka mi je luto :plac: .Ja svojho k nikomu nepustam, lebo on by kazdeho pokusal.Ale cez vikendy, rano okolo 6:00 ho pustam bez voditka, lebo vtedy nikto nechodi.
kika a rocky
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 46
Bydlisko: Trnava

Re: jorkšírsky teriér

Poslaťod Jimmyho mamka » Štv 24.04.2008 10:25

Najhoršie je, že bol na voditku a na mieste vyhradenom pre psov..ale kto už berie ohlad na zvieratá...tá tetka si myslela, že svet sa točí len okolo nej a len ona má právo na všetko živé a rozhodovať o tom, či to tam može alebo nemože takto pobehovat
Jimmyho mamka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 100
Bydlisko: Řadějovice

Re: jorkšírsky teriér

Poslaťod unicorn » Štv 24.04.2008 12:09

toto keby sa stalo mne, tak babicka by uz nechodila na prechadzku s vnucatami, ale vnucata s babickou, pretoze by skoncila na vozicku a museli by ju tlacit..
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI