Erdelteriér / Airedale terrier (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Erdelteriér / Airedale terrier (FCI)

Poslaťod myjka » Ned 13.01.2008 11:13

O plemene: http://sk.wikipedia.org/wiki/Airedalský_teriér (skopirujte cely odkaz)

Máme doma dvojrocnu fenku z polska. Je to uzasne zviera. Neviem si predstavit ze by sme ju nemali :smile: Jedine co ma mrzi je ze sa doma vyskytujem cca raz za mesiac dva takze si ju moc neuzijem.

Potrebuje dlhe prechadzky inak sa nudi. Vie byt velmi tvrdohlava asi ako kazdy terier :angel: A musi sa pravidelne upravovat inak vyzera ako barancek :hi: Fotecky nasej emy mam v albume. Casom pridam kvalitnejsie.

Chovate tu este niekto erdelov?
* Obrázok * Obrázok *
* Môj album *
myjka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19
Bydlisko: Brno, Martin

Re: Airedale terrier - Erdelteriér

Poslaťod Rika » Ned 13.01.2008 12:00

Som rada, že tu je niekto, kto má toto plemeno.
Sú to krásne psy. My máme jedného kamaráta erdela - Džerolda. Je s PP, ale stále si neviem zapamätať z akej CHS :hi: . Je to šikovný, počúvny psík... už zložil aj niekoľko skúšok.

Ako je na tom Tvoja s poslušnosťou?... neboli problémy pri výcviku?
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Airedale terrier - Erdelteriér

Poslaťod myjka » Ned 13.01.2008 12:09

Boli a su.. Obcas protestuje a nechce prist na zavolanie. Ale to je nasa chyba. Chodili sme na cvicak ale mamina je moc jemna a nedokazala s nou spravne pracovat a ja som bola mimo domu aby som s nou mohla chodit na ten cvicak ja. Ale ocina poslucha asi najlepsie. Aj ked protesty pri navrate domov robi obcas aj jemu. Ale ked sa vratia z vyjazdu na bicykli na nejake protesty uz nema chut a unavena doma zalahne :lol:

My mame emu z chovatelskej stanice Ramir.
* Obrázok * Obrázok *
* Môj album *
myjka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19
Bydlisko: Brno, Martin

Re: Airedale terrier - Erdelteriér

Poslaťod Rika » Ned 13.01.2008 12:52

To verím, pokiaľ nie je dostatočne vybehaná, tak domov sa jej nechce, že?... moja Biggy robí to isté. Najlepšie je, keď sa vrátime z 5 hod. tréningu agility a ona nie, že by unavená zaľahla ale bude amogovať na záhrade, otravovať ma, nech sa s ňou hrám,... atď.

A na prechádzke, keď na ňu zapískam, že ideme späť, tak na mňa kuká, či to myslím vážne, že jej sa ešte nechce :heh: . Našťastie veľmi neprotestuje, čo ma teší :lol:

Erdeli sú šikovní, len fakt treba mať pri výcviku pevnú ruku... predsa je to teriér :ha: ... s nimi je to myslím, že skoro to isté ako s duričmi a pod.. Proste lovecké gény sa v nich nezaprú a tá špecifická povaha tiež nie, všetci sú tvrdohlaví :smile:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Airedale terrier - Erdelteriér

Poslaťod myjka » Ned 13.01.2008 13:42

Ja chovam aj potkany ale musim povedat ze napriek tomu ze vonka lovi vsetko co sa v poli pohne tak na moje dievcence si nedovoli. :smile: Len je z nich vzdy strasne vzrusena ked prideme domov.
* Obrázok * Obrázok *
* Môj album *
myjka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19
Bydlisko: Brno, Martin

Re: Airedale terrier - Erdelteriér

Poslaťod Tatiana » Ned 13.01.2008 15:49

POTREBUJU AJ SKUSKY K PRIZNANIU CHOVNOSTI A VYSETRENIE DBK?
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Airedale terrier - Erdelteriér

Poslaťod lusy » Pia 18.01.2008 18:25

ja este ked som nemala toho mojho, tak som tiez zvazovala toto plemeno.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Airedale terrier - Erdelteriér

Poslaťod BinLadin » Sob 19.01.2008 7:23

Kromne uz zminovaneho Tervika mam doma i fenuli Erdel teriera Nosca,fenule ma dneska uz 10 let.I ona semnou prozila nekolik let sluzeb u SBS.Dneska si uz uziva zaslouzileho duchodu.
O Erdelech se rika ze ne clovek,ale pes vychova majitele k svemu obrazu.,stejne jak ze smysl pro humor techto hafanu je velmi sverazny,po skusenostech co mam se svou Noscou souhlasim s obema vyroky.Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

Re: Airedale terrier - Erdelteriér

Poslaťod BinLadin » Sob 19.01.2008 7:32

Tatiana píše:POTREBUJU AJ SKUSKY K PRIZNANIU CHOVNOSTI A VYSETRENIE DBK?

Nevim jak na Slovensku,ale aspon Cr pokud chcete vystavovat ve tride pracovni je to myslim Zvv1.Jinak na uchovneni stci absolovovat,svod,bonitaci....pokud absoluvujete v ramci bonitace i povahovy test jde podstate o Zvv1,plus tes povahy kdy pes je samostatne u koliku a sledujese jak reaguje na pomocnika.
Obrázok
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

Re: Airedale terrier - Erdelteriér

Poslaťod myjka » Sob 19.01.2008 19:04

Krasna ako barancek :hi:
* Obrázok * Obrázok *
* Môj album *
myjka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19
Bydlisko: Brno, Martin

Re: Airedale terrier - Erdelteriér

Poslaťod BinLadin » Ned 20.01.2008 0:55

myjka píše:Krasna ako barancek :hi:

Moc dekuji,vyridim Nosce lichotku.
Tak jeste jedna pro radost....
Obrázok
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

Re: Airedale terrier - Erdelteriér

Poslaťod Vikiki22 » Pon 28.01.2008 16:32

:lol: Na vystave: Ide pani s detskom a ukazuje mu plemena. Prejdu vedla airedalskeho teriera: ,,Vidis? Toto je foxterier.´´ :heh: Ja som sa sulala od smiechu...Nastastie som ich opravila, ze to nie je foxterier. Foxik je mensi a ma ine sfarbenie...
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Banská Bystrica

Poslaťod ZEva » Uto 18.03.2008 10:11

adushka píše:ja som tu sice nova ale tiez sa chcem stretnut :lol: my ideme vyskusat co nam na nasho plysaka povedia, mne sa sice vidi ze nema dost drsnu srst ale skusit to mozme :)


adushka čo máš za psa?? Z tej fotky veľmi neviem určiť aký teriér, či náhodou nie sme spriaznené duše /ja mám írčanku/ :ahoj:
Aaa teraz som našla, som asi blondína :smile: tak erdel - pekný pes tiež som po ňom pokukovala možno raz keď budem mať väčší byt resp. dom tak pribudne k mojim dvom sučinám, fakt elegantný teriér

A treba ísť vyskúšať aj keď máš pocit, že nemáte srsť vo výstavnej kondícii, psa posudzujú ako celok, stavba tela, pohyb, uši, chup atď atď., v posudku sa aspoň dozvieš ako je na tom tvoj pes a získa skúsenosť a veľa sa dá odkukať vo výstavnom kruhu - myslím úprava srsti, predvedenie.....
Ináč kede chodíš trímovať?? Či si robíš psa sama doma? Veľa totiž závisí aj od trimera - kvalita srsti. Moja mladá je pšeničná, čiže svetlá podsada a má tiež jemnejšiu kryciu srsť tak poradili často trímovať, v žiadnom prípade nestrihať /čo by sa ani u teriérov nemalo/. Teraz má trochu lepšiu kvalitu - je drsnejšia a tmavšia a to trímujem skoro každé 2 mesiace kedže chceme ísť na výstavu do Dvorianok a tu v Ke. Takže treba to skúsiť v tej B.B. ja som v Trenčíne tiež nebola spokojná s mojom mladou ohľadom srsti ale ostatné nám rozhodca ohodnotil super takže na mojej strane spokojnosť.

//Presunuté z Výstavy - Banská Bystrica
//jukel
Naposledy upravil ZEva dňa Str 19.03.2008 8:10, celkovo upravené 1
ZEva
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: Košice

Re: Airedale terrier - Erdelteriér

Poslaťod adushka » Uto 18.03.2008 10:12

my mame erdelka a je to maznak prvej triedy, od malicka bol maximalne poslusny ale puberta.... no asi ako vsade maminka je dobracka brat tvrdas a mne sa to vrati ... benjik je ovladatelny a myslim ze celkom dobre poslucha aj ked niekedy je ho tazke zabavit aby si ine psiky nevsimal, strasne rad sa hra a zapara, no nie kazdemu sa to paci, ale vacsinou to neberu ludia zle... a paci sa mi ze aj ked uz nie je uplny krpec tak sa vie stale hrat a ucit sa nove veci, vsetci ho straasne lubime :smile:
adushka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 180
Bydlisko: Zvolen/Piešťany

Re: Banská Bystrica

Poslaťod Poca » Uto 18.03.2008 10:34

Dve írky v byte? No pekne.. A chodite polovat?
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Ďalší

Späť na Plemená psov FCI