Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Lindchen » Uto 18.09.2018 8:34

Pepo_svk píše:Od malicka som uvazoval aj nad biglom, ale udajne su to samostatne psy a tvrdohlave, takze neviem ci to je taka dobra volba.

Stručne: bígla nie. :dedo:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Elis » Uto 18.09.2018 8:39

Pepo_svk píše:Co sa tyka pohybu a sportu u boxera, tak to mi neprekaza. Ja si zasportujem rad, prechadzky, hoci aj dlhsie taktiez nevadia


když tohle je jen jeden druh pohybu u boxera :lol:
to je OK.

ale on boxer je proste jiny - třeba při vitani, v reakcích -to je energeticka bomba. muze byt sebevychovanejsi -a stejne te při vitani poskrabe a poslinta od hlavy k pate. ( takze nejen chlupy, ale i sliny si připočítej k uklidu :angel: )
venceni "dedou" si naplanuj nejdriv po 3. roku :lol: do te doby budes na ulici porad ve strehu :yes:
plus pocitej s tim, ze vycvik není zase uplne jednoduchy. oni si hodne pamatuji -chyby dvojnasobne. co se jednou nauci uz jen velmi spatne se prepisuje.

mam je rada. znam lidi, co si ho poridi jako prvního psa a jsou spokojeni. ale není to uplne jednoduchy pes.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Lindchen » Uto 18.09.2018 8:47

Môžem potvrdiť, mám kamarátku, trénerku, ktorá má mladého boxera. Hoci je vychovaný, poslušný, skvelý pes, objavím sa u nich, som celá poslintaná a poskákaná, životu nebezpečné prísť s niečím v rukách alebo slušne oblečená. :heh: :heh: To je proste chodiaca explózia radosti, pohybu, energie.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod pigie » Uto 18.09.2018 8:49

Boxer je super, ak clovek nevie, do coho ide a je otvoreny vsetkemu. Ale sliny je jedno, potom oni sa hybu aj pri vitani celym telom. Ujo mal dvoch, obaja boli priemerne aktivny az naozaj ako zreli vekom :heh: Inak to boli rakety. Nezabudnem na bratranca, mal cca 6 rokov, pes ho zrazil tak, ze ho vyhodil do vzduchu a on dal pleskaca na beton. Vies si predstavit tu energiu, co do toho ten pes dal, ked vyhodil do vzduchu 20kg dieta :heh: Proste hura hra :heh: A zaroven obaja trpeli na rakovinu... :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod wer » Uto 18.09.2018 8:51

to je druha vec - dozivaju sa tak 8 rokov povacsinou. :ua:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod pigie » Uto 18.09.2018 8:51

Aj oni tak nejak odisli. Skoro na velkeho psa... :ua: A teda obaja na rakovinu. (Ale zas, to uz bolo tak davno, ze ti psi sa mohli x krat pomenit a aj povaha moze byt niekde inde, vlastne som nic nepovedala :heh: )
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Pepo_svk » Uto 18.09.2018 9:02

Elis píše:
Pepo_svk píše:Co sa tyka pohybu a sportu u boxera, tak to mi neprekaza. Ja si zasportujem rad, prechadzky, hoci aj dlhsie taktiez nevadia



venceni "dedou" si naplanuj nejdriv po 3. roku :lol: do te doby budes na ulici porad ve strehu :yes:
plus pocitej s tim, ze vycvik není zase uplne jednoduchy. oni si hodne pamatuji -chyby dvojnasobne. co se jednou nauci uz jen velmi spatne se prepisuje.

mam je rada. znam lidi, co si ho poridi jako prvního psa a jsou spokojeni. ale není to uplne jednoduchy pes.


Myslel som to tak, ze moze byt v byte, ale v pripade potreby s nim viem ist aj do zahrady pri dome ku starkemu. Prejst sa s nim do prirody, ktora je tam naozaj pekna. :D Nie, ze mu ho zavesim na krk, ale ano, rozumiem. :) Jedna vec coho sa trocha pri labradoroch obavam, su tie klby. Cital som, ze maju pomerne velky sklon k takemuto ochoreniu. Preto ani neviem ci je lepsie zaobstarat cistokrvneho labradora, alebo nevadia aj nejaki krizenci. :D
Pepo_svk
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Elis » Uto 18.09.2018 9:10

kazde plemeno ma něco. u boxeru je to zase srdce, spondyloza.
vyber si stene po vysetrenych rodicich at uz to bude plemeno jakekoliv. a u labrousu i na lokty pozor.

Offtopic: jinak -osobne teda nemam pocit ze by boxeri umirali drive nez jina plemena. par jedincu ano, par jich je zase starsich...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Dasha » Uto 18.09.2018 9:32

Keď už sa to tu tak rozbehlo, tak sem pridám pár fotiek :lol: :jazyk:
Narodili sa v CHS Aguzannis a sú to pracovní labíci :love:

FB_IMG_1537242638561.jpg
FB_IMG_1537258009394.jpg
FB_IMG_1537258001657.jpg
FB_IMG_1537242675267.jpg
FB_IMG_1537257983357.jpg
Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 601
Bydlisko: Lúky :)

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod DiamonD » Uto 18.09.2018 9:41

Offtopic: pepo a nad utulkačom si neuvažoval
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 456
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Pepo_svk » Uto 18.09.2018 9:47

DiamonD píše:Offtopic: pepo a nad utulkačom si neuvažoval


Napadlo mi to, ale vacsinou som narazil na starsich psov a ja som chcel skor steniatko. Mat ho od malicka v rodine.

Inak cital som nieco aj o kupani psikov. Precital som toho uz tolko, ze si nie som isty, ci sa to tyka presne labradora. No docital som sa, ze prvy polrok tusim by sa nemal kupat vobec, resp. celkovo iba parkat a obcas? Ako by sa potom malo postupovat za predpokladu, ze steniatko ma dajme tomu 3 mesiace a rozbrhli smetny kos alebo sa vyvala v spinavej mlake a podobne. :D Pretoze ked by aj bol obcas v zahrade pri dome, tak velku cast casu by bol predsa v tom 3 izbovom byte. No a tam by to bolo citit okamzite.
Pepo_svk
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod straka17 » Uto 18.09.2018 15:25

Labrador v byte strádať nebude, ak bude mať zamestnanú hlavu :yes: Skôr bude rád, že je s rodinou. Bady žil najskôr s nami vnútri, teraz vonku s ďalším psom a s nami a je vidno rozdiel. Čo sa týka pĺznutia, rozhodne nepĺzol celoročne, ale áno, veci zhadzoval, deti zrážal. Skôr treba počítať s takými vecami ako je vyšúchaná stena pri posteli :lol: Dnes 11 ročný dedko a jeho jediný zdravotný problém je, že už toľko nevládze (ale zároveň strašne chce robiť), takže dlhšie ako dvojhodinové vychádzky už nedáva a už ani na spoločné poľovačky ho moc neberieme.
Inak teda povaha čistý retríver - podonášal by všetko, veľmi ľahko cvičiteľný (upovelovalo ho aj 5 ročné dieťa) a ľahko motivovateľný - ak vonku došli piškótky, pokojne cvičil aj za stebielka trávy :lol:
Kúpali sme ho od šteniatka len keď sa vyváľal v nejakej zdochline alebo niečom "voňavom", najskôr len tak prepláchnuť a keď nepomohlo tak psím šampónom.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod jakut » Uto 18.09.2018 16:39

Ja tiež len stručne, k tej srsti, z boxera to budes mať všade, oni maju podobnu srsť ako fran.buldoček, otvoríš jogurt a bude tam chlp. :lol: Za ďalšie dlhú srsť povysáváš, pozbieraš, tie malé ihličky nie, príde na rad aj lepiaca páska a bude treba pracne zbierať.
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Margita » Uto 18.09.2018 16:41

Pepo a zvazujes psa s rodokmenom ci bez?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Pepo_svk » Uto 18.09.2018 16:58

Margita píše:Pepo a zvazujes psa s rodokmenom ci bez?


Tak bolo by dobre mat prehlad aspon o rodicoch, kvoli nejakym tym predpokladom. Ako som pisal aj cital, labrador je nachylny na tie klby a podobne. Na druhej strane, mne nejaky krizenec nevadi. Uz som narazil na krizenca s vlciakom, madarskou vizlou a neviem cim vsetkym moznym. :D Ono, nerozhoduje to u mna nejako velmi, iba sa trocha obavam toho zdravia.
Pepo_svk
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI