Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Poslaťod Wajner » Pia 26.10.2007 18:12

Vážne s ním cvičím tak 1x do týždňa moc nie, ale preto som vytvoril túto tému preto, že od zajtra začínam každý deň na poriadok.
Do teraz som čakal, lebo vraj sa má začať na poriadok cvičiť až keď je starší.
Wajner
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 26.10.2007 18:25

na kolko hodin denne opusta pozemok zahrady a co s nim vonku robis?
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Wajner » Pia 26.10.2007 18:42

30 minút z toho 15 min. nonstop beh po hore a zvysok normalne krokom tiez po hore.
Wajner
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 26.10.2007 18:49

nehnevaj sa na mna, ale pes je aktivny cca 8 hodin denne, zda sa ti 30 minut na zoznamovanie sa z realitou a na kontakt zo svetom ako dotatocne? Sak ten pes musi saliet, nieze sa nudit.
Tak akurat je 3 - 5 hodin, nie 30 minut.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Wajner » Pia 26.10.2007 18:55

mas pravdu ale on je este na dvore a tam je s nim dost ludi, takmer stale niekto . :no:
Wajner
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 26.10.2007 18:59

no dobre, ale je to stale ten isty dvor, ver ze tampozna kazdy kamen, nic nove. ku psom sa ako sprava, s tych 30 minut denne je ako dlho zo psamy.
aj na toto treba mysliet, inak ti z neho vyrastia asocial.
MOj pes bol svoj prvy rok ravrety v zahrade, s podobnym rezimom, akurat si este k tomu obcas zdrhol. a je absolutne nekontaktny zo psamy, nemal sa kedy naucit.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod lusy » Pia 26.10.2007 19:10

Wajner píše:Vážne s ním cvičím tak 1x do týždňa moc nie, ale preto som vytvoril túto tému preto, že od zajtra začínam každý deň na poriadok.
Do teraz som čakal, lebo vraj sa má začať na poriadok cvičiť až keď je starší.


tak toto je fakt blbost. to si kde pocul??? ja mam 7 mesacneho a cvicim s nim od 3 mesiacov. respektive odkedy som si ho priniesla, ale na cvicak som s nim zacala chodit v 3 mesiacoch.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Poslaťod Wajner » Pia 26.10.2007 19:16

Myslis ako sa sprava ku psom ?
Ku psom sa sprava tak ako pes no vrci a hned by po nom skocil i ked som sa ho snazil viac menej izolovat od zajtra zacinam .
Ešte sa vrátim k tomu ze pozna každy kamienok on normálne býva vo velkej záhrade (cez noc) a nadvore býva takmer každý deň .
Keď ho pustím cez noc otvorím mu dvor aj záhradu tak nič neurobí.
Wajner
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 26.10.2007 19:24

Sorac, sprava sa tak ako pes, vrci? Podla teba je normalne ak sa psy vzajomne napadaju? Psy su "vyrobene" na svorkovu spolupracu a nie na likvidaciu jednotlivcov
nechcem ta nijak strasit, ale ked v roku a pol je jeho jediny prejav ku psom, ze sa ich snazi napadat, tak maz pruseru plne kalhoty. Teraz uz nedozenies nic, to ti vravim z vlastnej skusenosti. trochu sa to zlepsi, ale nie uplne.
Nebudem riesit, preco si sa snazil psa izolovat, ale ak nemas ksusenosti s normalnym chovanim psa, ergo dlheee hodiny si nepozoroval normlane sa chovajucu smecku psov a nerozumies ich chovaniu, zver sa do ruk odbornika.
ale odbornika psychologa, nie driloveho vycvykara sluzobnych psov.
zachranuj co sa zachranit da, inak tvoj pes nikdy nebude poznat normalny psi zivot, len svoju zahradu, kosik a voditko.
Napada len psov, alebo aj feny a stenata.
Naposledy upravil Ulfheiðr dňa Pia 26.10.2007 19:26, celkovo upravené 1
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Wajner » Pia 26.10.2007 19:26

vrči len na psov ale to takmer vsetky psi co poznam
Wajner
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 26.10.2007 19:27

upravila som svoj predosli prispevok, precitaj este raz.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 26.10.2007 19:32

ok, takze: http://www.psiskolafalco.cz/poradna.htm (studuj, do posledneho dychu a poctivo
a este: http://www.psycholog-psu.com/
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Wajner » Pia 26.10.2007 19:34

Sam od seba nikdy neutoci zacne az ked nanho zasteka iny pes alebo mu da nejaky iny prejav.
Wajner
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25

Poslaťod Lenka.Buddy » Pia 26.10.2007 19:35

Wajner píše:Myslis ako sa sprava ku psom ?
Ku psom sa sprava tak ako pes no vrci a hned by po nom skocil i ked som sa ho snazil viac menej izolovat od zajtra zacinam .
Ešte sa vrátim k tomu ze pozna každy kamienok on normálne býva vo velkej záhrade (cez noc) a nadvore býva takmer každý deň .
Keď ho pustím cez noc otvorím mu dvor aj záhradu tak nič neurobí.


ver tomu že pes k psovi sa nemusí správať len agresívne..a ešte retrievery sú kliďasi..a inak prosím ťa venuj sa tomu psovi viac..je to mladý energický pes..ptrebuje sa vyjašiť,vybehať,....
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Wajner » Pia 26.10.2007 19:37

tomu ver ze sa mu budem venovat uz naporiadok zajtra zaciname
Wajner
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI