Hovawart (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Hovawart (FCI)

Poslaťod bassetka » Str 09.01.2008 18:54

Vrelo odporucam ako strazneho psa k rodinnemu domu pre rodiny s detmi.Spolahlivy,samostatny,co sa nauci,nepotrebuje opakovat-pamata si cely zivot.Ochranovat a strazit ma vrodene.Zbytocne nesteka,pri podozreni z ohrozenia utoci aj bez vycviku.Jeho meno je odvodene od varten-strazit a how/hof/stary sedliacky dvor do stvorca.Bol teda slachtenu na strazenie a pomoc so stadom-preto je schopny aj samostatneho uvazovania.Dozrieva neskoro,az v 2 rokoch.Co sa tyka zdravia,bezne sa doziva 13-15 rokov.Nie je zatial tak preslachteny a netrpi na vrodene ochorenia.Srst ma samocistiacu,2X do roka ked plzne sa vycese a je cely rok pokoj.Moze byt colorocne bez problemov vonku.Nasa Beta spala radsej pod snehom,nez v koterci.Dosahovali vyborne vysledky aj v sluzobnom vycviku.Problem bol len pri vyhladavani figuranta,ked nechapal preco ma pobehat "kde kade" a preco nema ist rovno k ukrytu.Urcite najdete internetove stranky kde bude viac.Neodporucala by som ho ludom,co si na psa nevedia "dupnut".V plavej farbe pripomina zl.retrivera,ale maznak to nie je.Okolo 1 roka sa zacne skusat presadzovat a v tedy sa mu musi usmernit,kam moze zajst.Dupnut si zvak staci vacsinou len raz.Respektuje to potom cely zivot.Jedinec alfa 1 v neskusenych rukach vie prerast cez hlavu.Ludom ,co ho mali ako prveho psa som odporucila fenku a vsedci boli spokojni.
Naposledy upravil bassetka dňa Štv 10.01.2008 16:26, celkovo upravené 1
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Re: Hovawart

Poslaťod raky » Str 09.01.2008 20:18

Bassetka,
ďakujem za odpoveď, súhlasím so všetkým čo si napísala...
Privítal by som aj dalšie skúsenosti majiteľov, ja viem toho o hovíkoch ,,celkom,, veľa, ale len z vlastnej slečny a z iných zdrojov. Najviac sa človek dozvie od majiteľov, výcvikárov atď, ktorí tak ako Bassetka mali možnosť spoznať hovíkov... Tak dík za prípadné odpovede, poznatky atď.... :yes:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Hovawart

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 10.01.2008 8:28

Moja angličtinárka mala Hovawarta.
Povedala by som, že ho premenili na spoločenského psa. Žil s nimi v paneláku, ochotne ich čakal bez uviazania pred obchodom, atď.
Už je chudáčik ta tam, ale doteraz, keď sa stretneme, si ho nevie vynachváliť. Nabudúce z nej vymámim viac a napíšem sem :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Hovawart

Poslaťod raky » Štv 10.01.2008 18:42

Ulfheiðr píše:Moja angličtinárka mala Hovawarta.
Nabudúce z nej vymámim viac a napíšem sem :smile:


Ďakujem dopredu... :jupi:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Hovawart

Poslaťod Vikiki22 » Štv 10.01.2008 20:06

Ciao! :lol:
Aj moja kamoska ma hovawarta- Beky sa vola. Sice som ju este nestretla, lebo aj tuto moju kamosku poznam len kratku dobu, ale co som sa dozvedela, tak je to vyborny pes! Mi furt rozprava prihody s nou. Jak boli na lyzovacke, ako cestovali elektrickou a tak...
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Hovawart

Poslaťod Lenka.Buddy » Sob 12.01.2008 10:33

ozaj aj ja ako tak poznám jedno dievča so hovawartkou..skúsim sa jej spýtať či nechce príšť na fórum :no:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Hovawart

Poslaťod raky » Sob 12.01.2008 11:45

:aplause: DIK.
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Hovawart

Poslaťod Lenka.Buddy » Sob 12.01.2008 15:22

takže už by sem mala čoskoro prísť moja kamoška s hovawartkou :ahoj:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Hovawart

Poslaťod Vikiki22 » Sob 12.01.2008 21:58

Hej! :lol: Cim viec nas tu je, tym lepsie!
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Hovawart

Poslaťod Bellička » Ned 13.01.2008 0:07

ahojte..no tak ja som ta, co ma tu hovinku...spominala ma lenka.buddy....
sa tesim,ze som tu
inak volam sa peta....
:lol:
tesim sa naozaj,ze ma lenka nahovorila,ze mam prist :jupi:
Bellička je super "dievča"....pevnú ruku??? neviem.... ja na nu taku nepotrebujem...
Bellička
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Hovawart

Poslaťod raky » Ned 13.01.2008 14:08

Bellička píše:Bellička je super "dievča"....pevnú ruku??? neviem.... ja na nu taku nepotrebujem...


Ahoj,
máš pravdu každému psíkovi sa venuje podľa povahy, ak sa Ti bude chcieť dať fotku do galérie, budem rád... :ha:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Hovawart

Poslaťod Bellička » Ned 13.01.2008 22:22

a ty mas tiez hovika?? a akeho? Bellka je plava a foto hadam dam...napis please daco viac :lol: o vas ...
Bellička
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Hovawart

Poslaťod raky » Pon 14.01.2008 10:46

Máme čiernu fenku, teraz má 20mesiacov, predtým sme mali samých NO. Naša má v celku dobrú povahu, ale aj sa jej najviac venujeme, vychádzky, cvičenie, dovolenky, návštevy reštaurácií atď. Kedže máme aj kočky, korelu, morča, korytnačku..., tak ich má v dobrom na starosti, s kočkami spáva. No a s cvičením sa nám tiež darí, výstavy ako ktoré, uvidíme teraz v TN...dáme vedieť... :yes:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Hovawart

Poslaťod Bellička » Pon 14.01.2008 15:22

no budem sa tešiť, keď napíšete ako ste dopadli... ja s Bellou nemôžem chodiť po výstavách, keďže je to náš najdúch a ešte k tomu aj bez chvostíka :ua:
ale inak jej nič nechýba... práve naopak :lol: plná životného elánu, radosti a lásky....
a rada pracuje :jazyk:
Bellička
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Hovawart

Poslaťod raky » Pon 18.02.2008 0:53

No skoro by sme sa prepadli do druhej stránky a pritom máme toľko dobrých vlastností....
Nie je tu ešte zopár priaznivcov?
P.S. Rád by som sa dozvedel niečo nové..... :ahoj:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Ďalší

Späť na Plemená psov FCI