Switch to full style
Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI
Odoslať odpoveď

Re: Šeltia, Šetlandský ovčiak / Shetland Sheepdog (FCI)

Pon 21.11.2016 22:14

Shel ale veľmi zlatý keď je taký zmorený :heh:

Re: Šeltia, Šetlandský ovčiak / Shetland Sheepdog (FCI)

Uto 29.11.2016 19:31

Shela ides na vystavu do nr ?

Re: Šeltia, Šetlandský ovčiak / Shetland Sheepdog (FCI)

Uto 29.11.2016 21:01

jasne

Re: Šeltia, Šetlandský ovčiak / Shetland Sheepdog (FCI)

Štv 08.12.2016 12:51

a takto je moja sheltia nervózna a nedoverciva na nových miestach plných ruchu a cudzích ľudí v meste, kde v živote pred tým nebola :heh:
Obrázok

Re: Šeltia, Šetlandský ovčiak / Shetland Sheepdog (FCI)

Štv 08.12.2016 20:30

Nie je to môj Terry náhodou?

Re: Šeltia, Šetlandský ovčiak / Shetland Sheepdog (FCI)

Štv 08.12.2016 22:52

hehe nie, ten je väčší :haha:
(ach aká skodoradost, že to môžem povedať :joint: hnusná som och)

Re: Šeltia, Šetlandský ovčiak / Shetland Sheepdog (FCI)

Pia 09.12.2016 9:45

No vzhľadom na to, že meriam 183 cm a šesťročná dcéra vyzerá už teraz na deväť, tak taká krpacina by sa k nám ani nehodila :lol: :lol: :lol: :lol:

A výstavy nás nezaujímajú.

Re: Šeltia, Šetlandský ovčiak / Shetland Sheepdog (FCI)

Sob 10.12.2016 1:16

LaLia píše:No vzhľadom na to, že meriam 183 cm a šesťročná dcéra vyzerá už teraz na deväť, tak taká krpacina by sa k nám ani nehodila [emoji38] [emoji38] [emoji38] [emoji38]

no pekne :haha: :haha: :haha:

Re: Šeltia, Šetlandský ovčiak / Shetland Sheepdog (FCI)

Uto 07.02.2017 23:50

no mohol sa ten pes vôbec nejak dať ešte viac do cesty??
raz darmo, má proste talent [emoji38]
Obrázok

Re: Šeltia, Šetlandský ovčiak / Shetland Sheepdog (FCI)

Pia 07.04.2017 22:02

Ahojte!

Tak ja mám kopu noviniek :) Aktualizovala som konečne po čase náš web venovaný mojej Fany a plemenu malý kontinentálny španiel: http://papillony.webnode.sk/

Momentálne študujem v Prahe PhD Zoológiu, tak si chcem Fany zobrať k sebe na kolej :) Strašne sa teším!

No a začínam tiež pokukovať po šteniatku šeltie :)

Užívajte si jar so svojimi šeltinkami!

Re: Šeltia, Šetlandský ovčiak / Shetland Sheepdog (FCI)

Pon 10.04.2017 9:02

Zo života s Terrym, alebo čo to mám vlastne doma za čudo:

Čím ďalej, tým viac zisťujem, že fena (ridgebacka alebo hovawarta) a pes šeltie sú diametrálne odlišné tvory. Ten trubiroh sa ráno vypýta na záhradu, obšteká pozemok a potom začne zavýjať ako vlk. Vlastne už aj doma ho to pár krát chytilo. A tým ráno myslím niekedy pred šiestou, keď všade naokolo spia mrňatá. Ja už ho počujem zavíjať aj v druhej dedine...mám z toho halucinácie. A keď odchádzame do práce, alebo proste keď od nás niekto odchádza, hoc ostatní sme doma (kľudne naši alebo známi), tak kňučí, šteká zavíja, akoby ho niekto vraždil a vykrádal nám pozemok a to všetko v jednom momente. Za chvíľu na mňa niekto zavolá Slobodu zvierat.

Okrem toho je naučený, že na mňa nemá skákať keď prídem, ale sadne si (ono je to veľmi komické keď síce sedí, ale ani na sekundu sa neprestane hýbať :lol: ) a zvítame sa, vyhladkáme. Ale u cudzích je to bez šance. Má potrebu skákať na úplne každého človeka, ktorého stretneme.

Ráno medzi tým ako som ja zvykla odchádzať do práce (6:15) a vstal môj bývalý muž s dcérou (6:30 - 6:40) stihol vždy nájsť niečo, čo rozhrýzol, roztrhal a potrúsil po celej obývačke. Bývam s malým dieťaťom, vždy sa niečo našlo. Vrátane toho, že vyskočí na moju špeciálne vysokú kuchynskú dosku a stiahnel odtiaľ plastovú misku, varechu, vecheť.

Skúsení chovatelia a chovateľky šeltií. Prosím Vás, je to tým, že je šteňa (bude mať v júni dva) a vyrastie z toho, alebo je to nejaká špeci charakteristika plemena, alebo je to jeho povaha? :pac: :pac: :pac:

Inak vonku na prechádzke je relatívne poslušný, teda samozrejme kým nestretneme iného psa. A kým sa nesnažím pri ňom behať. Proste...je v pohode. :lol:


A ešte otázka. Nakoľko teraz nechávame na záhrade, keď nie sme doma (potom je s nami dnu, kde aj spí), idem mu poriešiť búdu. Podľa našich vraj ale netreba zateplenú, lebo je to chlpacina a je tam len cez deň. Ich hovawartica totiž aj v zime v noci spí radšej na snehu ako v búde. Čo myslíte?

Re: Šeltia, Šetlandský ovčiak / Shetland Sheepdog (FCI)

Pon 10.04.2017 9:41

uz nie je stena. je len nevychovany... :angel:

Re: Šeltia, Šetlandský ovčiak / Shetland Sheepdog (FCI)

Pon 10.04.2017 9:59

wer píše:uz nie je stena. je len nevychovany... :angel:


V tom prípade uvítam rady ako ho vychovať. :lol:

Re: Šeltia, Šetlandský ovčiak / Shetland Sheepdog (FCI)

Pon 10.04.2017 10:37

doslednostou. dat mu mantinely, pravidla, za ktore ist nesmie a dorazne na nich trvat... tazko sa to zhrnie do par viet, ale je to komplex vsetkeho - celkovy pristup ku psovi. kazdy jeden pes by mal ovladat zakladnu poslusnost a byt ovladatelny. samozrejme, naucit ho to trpezlivo, systematicky...

Re: Šeltia, Šetlandský ovčiak / Shetland Sheepdog (FCI)

Pon 10.04.2017 10:44

wer píše:doslednostou. dat mu mantinely, pravidla, za ktore ist nesmie a dorazne na nich trvat... tazko sa to zhrnie do par viet, ale je to komplex vsetkeho - celkovy pristup ku psovi. kazdy jeden pes by mal ovladat zakladnu poslusnost a byt ovladatelny. samozrejme, naucit ho to trpezlivo, systematicky...

Problem je, ze v pripade, ze som pri nom je sice velmi energicky a blaznivy, ale poslusny, pride, caka, caka na jedlo atd. akonahle ale nie som pri nom, tak je z neho demolator. Ale fakt je, ze to skakanie (resp. nutkanie, lebo mu to samozrejme nedovolim), tak to nezvladame zatial inde ako doma pri mne. Akoby ani nikoho ineho nerespektoval.
Odoslať odpoveď