Pyrenejský horský pes / Chien de Montagne des Pyrénées (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: PYRENEJSKÝ HORSKÝ PES

Poslaťod Lucifer » Pon 14.01.2008 11:36

Neboj, viem, ze nemozem tlacit na pilu :no: Ked sa uz zatne, tak opustime kruh a len tak cumime na ostatnych, ako krasne cvicia dalej :heh: Hlavne sme zacali chodit na cvicak preto, aby bol medzi inymi psami a aby sa vedel zaradit do regalu :no: A samozrejme zakladna poslusnost pri takom obrikovi je nevyhnutna :jupi:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: PYRENEJSKÝ HORSKÝ PES

Poslaťod Bibiana » Ned 30.03.2008 19:44

Výsledky výstavy NITRACANIS Celoštátna výstava psov 29.-30.03.2008 Nitra
- rozhodca: Staviarska Viera, SK
- počet psov: 7

PSY
Trieda baby
Rodentáli Talpas (m: Harsányiová Anna)- VN1

Trieda mladých
Izaak Filipův Dvůr (m: Lucifer)- V1, CAJC

Trieda stredná
Alex Pearl Of Gőmőr (m: Halusková Štefánia)- V1, CAC

SUKY
Trieda mladých
Alma Pyrénées Absolon (m: Zrebená Marie)- V1, CAJC, BOB

Trieda stredná
Anastázia Pearl Of Gőmőr (m: Fürješ Ľudovít)- V1, CAC
Samanta Farma Štěkot (m: Bača Matúš)- V2, Res.CAC

Trieda otvorená
Dolly Filipův Dvůr (m: Zrebená Marie)- V1, CAC
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: PYRENEJSKÝ HORSKÝ PES

Poslaťod lucik » Ned 30.03.2008 23:11

Lucke s Izaakom blahozelaaame :vykricnik: :aplause:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: PYRENEJSKÝ HORSKÝ PES

Poslaťod Lucifer » Pon 31.03.2008 13:39

lucik píše:Lucke s Izaakom blahozelaaame :vykricnik: :aplause:


Dakujem Lucik velmi pekne :hi:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: PYRENEJSKÝ HORSKÝ PES

Poslaťod raky » Pon 31.03.2008 22:59

Lucik a nechcela si iného psa? :ha:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: PYRENEJSKÝ HORSKÝ PES

Poslaťod rybicka » Pia 13.06.2008 7:27

luciferik, ak sa mi to podari, tak tu mas tych troch krasavcov z tej Viedne, ako som pisala, ze som sa s nimi hrala :lol:
Obrázok
Obrázok
rybicka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 659
Bydlisko: Skalica

Re: PYRENEJSKÝ HORSKÝ PES

Poslaťod rybicka » Pia 13.06.2008 7:32

jukel ak uznas za vhodne, zmensi to rozumne, mne sa to zobrazilo najprv male, az teraz mi to skocilo obrovske :ach:
su to krasne psiky naozaj :aplause:
Obrázok
rybicka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 659
Bydlisko: Skalica

Re: PYRENEJSKÝ HORSKÝ PES

Poslaťod Lucifer » Pia 13.06.2008 14:07

Rybicka dakujem moc moc moc :poklona: Kraaasna fotecka...Ten pyrenejec uplne vpravo ma nadherny stop a krasne krojene oci... :jop:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: PYRENEJSKÝ HORSKÝ PES

Poslaťod rybicka » Pia 13.06.2008 14:12

nemas za co, su naozaj nadherni...a ten chlapik s nimi potom isiel k jednomu z chlapov, co predvadzal zivu sochu nejakeho hudobnika, no namakane to vyzeralo, ze niekto hodil mincu a ziva socha sa zacala s nimi hrat.... :heh:
Obrázok
rybicka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 659
Bydlisko: Skalica

Re: PYRENEJSKÝ HORSKÝ PES

Poslaťod Abby » Uto 26.08.2008 14:37

Chcela by som sa spýtať, ako sa správa PHP k iným psom v rodine? Konkrétny príklad: známa má newfoundlanda a chce si zaobstarať aj PHP. Správal by sa PHP voči tomu druhému psovi v dospelosti dominantne, agresívne, alebo by ich spolunažívanie bolo v pohode, keďže by s ním bol PHP od malička?
A ďalej, ako by reagoval PHP dospelý k novému prírastku v rodine v podobe šteniatka?
Šťastný je pes, ktorý si našiel milého pána - už navždy bude mať niekoho, kto mu bude škrabkať bruško.
Abby
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 146
Bydlisko: Košice/Bratislava

Re: PYRENEJSKÝ HORSKÝ PES

Poslaťod Lucifer » Str 27.08.2008 12:54

Precitala som si Tvoj prispevok velakrat :smile: (mozno je to aj tym, ze mi este stale po tych statniciach nepali a boli ma aj samotne rozmyslanie) :no: Na Tvoju otazku existuje mnoho mnoho odpovedi :no: Napriklad som mala z Tvojho prispevku aj ten pocit, ze si myslis - obavas sa, ze pyrenejec je "zly" tvrdy pes :no: (nie v zlom)...nie je :) Je to dusou prerasteny labrador...A ci sa budu ti dvaja znasat, to zavisi od vela okolnosti...Napr. ci je ten novofundlandak sam dominantny, ci bude to stena pyrenejca dominantne ked vyrastie...V globale kazde spolunazivanie mozne je, len to treba podchytit a usmernovat tym spravnym sposobom. Pyrenejec je pes s velkou dusou a velmi adaptabilny. Len v puberte skusa (ako vsetci) a dovoluje si, co moze...Neviem naozaj aky je ten novofundlandak...Pravdepodobne by si vsak, keby pyrenejec dospel do puberty, vybavovali postavenie vo svorke. A dospely pyrenejec je k steniatkam uplne nezny a velky tata, takze tu problem nevidim...aj ked zase to zavisi od toho druheho psa, aky by bol, keby dospel...Hmm? :ahoj:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: PYRENEJSKÝ HORSKÝ PES

Poslaťod Abby » Str 27.08.2008 13:18

Tak ten novofoundlak, ktorého krstná má je také trdielko, čo sa skamaráti aj so zlodejom. :heh: A keďže má pri dome dosť veľký poizemok, treba jej aj psíka na stráženie. Zhodou okolností jej susedka má ešte jedno 10-týždňové šteniatko PHP, tak teraz zvažuje, či by to bol vhodný psík alebo nie. Ja som PHP videla dokonca iba na obrázku a je pravda, že možno som si tak trochu myslela, že je to ostrý pes, do chvíle, kým som si neprečítala tvoj príspevok. Ale to bude tým, že mi pripadá ako rodina s čuvačom, akbašom a takýmito plemenami. :)
Šťastný je pes, ktorý si našiel milého pána - už navždy bude mať niekoho, kto mu bude škrabkať bruško.
Abby
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 146
Bydlisko: Košice/Bratislava

Re: PYRENEJSKÝ HORSKÝ PES

Poslaťod Lucifer » Štv 28.08.2008 8:37

S cuvacom rodina je, ale s akbashom nie :no: Povahovo vsak nie je az taky, ako cuvac...Cuvac je tvrdsi pes a skor pes jedneho pana, kym php je rodinny pes, ak je spravne socializovany a vychovavany. Nechcem si tu hnat vodu na vlastny mlyn, ale php je mojou zivotnou volbou (samozrejme aj labros) a aj dalsi pes bude php urcite :no: Izaak je taky, ze cez plot je zly, ale akonahle k nam niekto pride na navstevu tak po cca pol hodke sa meni na macku :lol: Oni naozaj vedia instinktivne vycitit, kto s akym umyslom prichadza...Minule k nam vosiel do dvora nejaky "samovrah" a Izaak k nemu dobehol. Nenapadol ho, ale stal od neho na meter a vrcal. Ujo stal ako prikovany, ani krok neurobil, kym tam nedobehol Duro a nepovedal Izzymu, ze je vsetko ok. Vtedy sa Izaak otocil a odisiel, ale ockom toho votrelca sledoval dalej. Toto je ta spravna php povaha. On nenapadne bezdovodne, ale pokial mu neda povel pan, tak ani nikoho dnu nevpusti. Je to naozaj pes s obrovskou dusou a pre rodinu by urobil aj to posledne :jop: a pokial je ten novofundlandak pohodak a nepotrebuje si dokazovat nadvladu, tak budu naozaj nazivat v symbioze...akurat treba podchytit pubertu :no: Keby sa potom naozaj rozhodli pre php, tak viem dohodit spolahlivy kontakt na CHS, odkial mame aj my Izaaka. Popripade su steniatka aj u nasich dalsich znamych, ku ktorym ideme na navstevu buduci vikend. A hlavne pozor na php bez PP! V tom pripade sa horeuvedena povaha naozaj nezarucuje, ako ani dalsie typicke znaky pre toto uzasne plemeno :ahoj:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: PYRENEJSKÝ HORSKÝ PES

Poslaťod Abby » Štv 28.08.2008 12:47

Krstná sa už rozhodla definitívne pre PHP. :jupi: Inak, ako som písala, jej susedka má ešte jedno šteniatko - papieráčku, ale stránku tej chovnej stanice mi aj tak môžeš napísať, chcem si ju len tak zo zvedavosti preštudovať, lebo mne sa tiež zdajú byť PHP úžasné psy, teda podľa toho, čo som si o nich prečítala na nete a čo si mi o nich napísala ty. :smile:
Šťastný je pes, ktorý si našiel milého pána - už navždy bude mať niekoho, kto mu bude škrabkať bruško.
Abby
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 146
Bydlisko: Košice/Bratislava

Re: PYRENEJSKÝ HORSKÝ PES

Poslaťod Lucifer » Uto 02.09.2008 15:41

Takze tu je stranka, odkial mame Izaaka my: http://www.stenata.cz/patou/
Toto su nasi znami, co maju steniatka teraz a ideme ich pomojkat cez vikend: http://www.absolon.wz.cz/
Toto je Izaakov tata - veeelky fesak: http://www.haf-haf.cz/monty/
Toto je Izaakov starsi brasko - obor: http://www.falco-filipuv-dvur.cz/
:ahoj: :ahoj: :ahoj:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI