Pyrenejský horský pes / Chien de Montagne des Pyrénées (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: PYRENEJSKÝ HORSKÝ PES

Poslaťod meraja » Sob 24.01.2009 19:03

Neuveríte čo sa mi stalo,no možno uveríte,ale ja som nemohla uveriť vlastným očiam.Bola som u dedka a vedľa vo dvore malý pyreneják.Teda aspoň myslím,že to bol pyreneják.Nemala som pri sebe foťák tak som ho nemohla odfotiť.Štekal jak blázen na nás.A nabudúce ho určite odfotím.
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: PYRENEJSKÝ HORSKÝ PES

Poslaťod Laneely » Str 02.12.2009 2:30

Lucifer píše:My mame doma 6 mesacneho, 42 kg vaziaceho pyrenejskeho horskeho psa a 2 rocneho cokoladoveho labradora :jupi:


:aaa: :aaa: :aaa: ja mam doma labrosa a tiez premyslam, ze ked bude mat okolo troch rokov tak si zaobstaram pyrenejaka, su to naaaadherni psi :yes:
Kúpiť si šteniatko je ako žreb. Nikdy neviete, čo z neho bude, ale každý, kto si ho kúpi je najbohatší na svete...;)
Laneely
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51

Re: PYRENEJSKÝ HORSKÝ PES

Poslaťod Ivanka.P » Štv 10.12.2009 16:34

Našla som toto či je to naozaj PHP je otázne ale podoba tu je zdroj: http://zvierata.bazos.sk/inzerat/269428 ... -surne.php
SILVER - je v útulku už dlhšie, pyrenejský horský pes, vek cca 1 rok, 2 mesiace, veľký macko, nádherne sfarbený, vhodný k domu s dobre zabezpečeným vyšším plotom.
Svojou veľkosťou vzbudzuje rešpekt, ale je to milý havko, ktorý si rád príde pre pohladenie.
Obrázok Obrázok
Viac fotiek nájdete na domovských stránkach útulku.
http://www.komarno.utulok.sk/index.php? ... 664/SILVER
Kontakt: 035-7740 357 (útulok, adoptovanie) 035-7725706
p.Jelínková 0905 446 980 Email: agnesa.jelinkova@gmail.com
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: PYRENEJSKÝ HORSKÝ PES

Poslaťod Corinne » Str 30.12.2009 20:36

Necakane (a aj nedobrovolne) sa asi dostanem k BPP steniatku pyrenejskeho psa.

Preto by som sa chcela opytat, ako sa znasa s inymi psami, lebo doma mam dalsich...
Mam doma kaukazskeho ovciaka, tak ci sa povahovo aspon trocha podobaju.
A od kolkych tyzdnov /resp. mesiacov/ by som ho mohla potom uz natrvalo umiestnit vonku...
Zazrel som v psích očiach prchavý výraz pobaveného pohŕdania a som presvedčený, že psi si v podstate myslia, že ľudia sú blázni.
Corinne
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 652
Bydlisko: Košice

Re: PYRENEJSKÝ HORSKÝ PES

Poslaťod Cuteberry » Pon 11.01.2010 19:46

My sme si pred par dnami priniesli jedno steniatko domov, kde nas cakal uz dvojrocny pyrenejak. Najprv sme sa trosku bali, ze ako bude ten vacsi reagovat, ale na nase prekvapenie sa k nemu sprava uzasne. Dovoli mu jest zo svojej misky, daroval mu svoj pelech a ochotne sa s nim hra, ked maly chce. Trpi mu tie jeho stenacie hry ako hryzenie a pod. a je k nemu ohromne citlivy. My sme si ho doniesli ako 8 tyzdnove a vnutri sme ho maly len prvy den, potom uz musel von. Nakolko nechceme aby si navykol na byvanie vo vnutri, cize aj pre neho je lepsie ked ide von. My sa riadime tym, ze ako je vonku. Keby sa nahodou ochladilo urcite by sme si ho dali dnu. Teraz ma 9 tyzdnov a cely den sa vonku hra a domov hodi uz len papat. V noci tiez pekne vonku spi aj s tym nasim vacsim. Naucil sa, ze ak nieco potrebuje tak zacne knucat pred dverami a vtedy ho vpustime. Teda aspon, kym je maly.

Ak chces vidiet fotky, tak http://www.cuteberrykennel.blogspot.com/
Cuteberry
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 21

Re: PYRENEJSKÝ HORSKÝ PES

Poslaťod Lucifer » Str 13.01.2010 18:40

Corinne píše:Necakane (a aj nedobrovolne) sa asi dostanem k BPP steniatku pyrenejskeho psa.

Mozem sa nesmelo opytat, co je dovodom necakaneho a nedobrovolneho prichodu steniatka php a bez PP k Vam? :hi:
Corinne píše:Preto by som sa chcela opytat, ako sa znasa s inymi psami, lebo doma mam dalsich...
Mam doma kaukazskeho ovciaka, tak ci sa povahovo aspon trocha podobaju.

Php vo vseobecnosti a pri spravnej socializacii by nemal mat ziadny problem vychadzat s inymi psami :no: Toboz nie steniatko. Ja len uz cim dalej, tym viac zastavam nazor, ze skutocne povahove a exterierove rysy su "garantovane" prevazne uz len pri psoch s PP :hi: Slovko prevazne som tam vsunula zamerne, kedze nie je jedno ani to, z akej CHS si clovek berie psa uz aj s PP...Skor by som vsak v Tvojom pripade mala obavy z pristupu kaukazaka k inym "pristahovalcom", aj ked Tvojho kaukazaka nepoznam vobec... :no: Moje domnienky vychadzaju skor z vedomosti a skusenosti, ktore s tym plemenom mam... :smile: Problemy mozu prist v case, ked bude pyrenejec dospievat a bude skusat, kto je panom dvora...To vsak je vo Vasej rezii a "upratovani" :jop: A povaha...kaukazak sa s pyrenejcom, co do povahy nepodobaju vobec. Z vlastnych skusenosti, pre mna je php labrador v obrom kozusku :no: Pritulny, maznavy a neskutocne tolerantny ako k inym ludom, tak aj vacsine psov (samozrejme k tym, ktore ho nechcu zrovna natvrdo zabit) :heh:
Corinne píše:A od kolkych tyzdnov /resp. mesiacov/ by som ho mohla potom uz natrvalo umiestnit vonku...

...na tuto otazku by som rada odpovedala, ale kedze php je plemeno, ktore vyzaduje neustaly kontakt so svojou ludskou a ostatnou rodinou a nasi psy ziju s nami v dome, tak si dovolim napisat len tolko :no:
Cuteberry ahoj :ahoj: Izaak zdravi Henryho :jop: Ja som sa aj cudovala, preco Vas v poslednom case nestretavame na vystavach :nwm: Takze mate doma dalsieho ladoveho medvedika? :jop: Gratulujem! :aaa: Pekne sa ta velka rodinka php rozrasta uz aj u nas :aplause:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: PYRENEJSKÝ HORSKÝ PES

Poslaťod Cuteberry » Str 13.01.2010 23:00

Aj Henry pozdravuje Izaaka :smile: no s drobcom sme mali dost roboty, teda aj mame. Je to riadne sidlo. Ale tento rok zase zarezavame na vystavach, zaciname Trencinom, potom Brno atd. Cize co je blizko tam sa ide :smile: Na BB pojdeme uz asi aj s malym Pascalom... Chceme vyuzit ten look macika :smile:
Dufame, ze sa s vami na nejakej stretneme :smile: Fiiiha, a vam co pribudlo nove ?? Tiez ladovy medvedik ? :lol:
Inak gratulujem k Izaacovim steniatkam, pozerali sme fotky su uzasne :smile:
Cuteberry
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 21

Re: PYRENEJSKÝ HORSKÝ PES

Poslaťod Lucifer » Pia 15.01.2010 13:02

Urcite sa stretneme, len ja do marca neplanujem ziadnu vystavu... :ua: Musim doklepat diplomovku do uspesneho konca :blee: K nam ziadny dalsi ladovy medvedik nepribudol, leda plysovy :lol: Je pravda, ze som veeelmi dlho a bolestivo odolavala jednemu Izzyho synatorovi - Leovi, ale rozum zvitazil nad srdcom :joint:
Drzim palce a som zvedava na Pascala nazivo :jop: :ahoj:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Pyrenejský horský pes / Chien de Montagne des Pyrénées (FCI)

Poslaťod Poca » Pia 27.08.2010 7:37

Hľadáme nový domov pre tohto psíka. Je to pyrenejský horský pes s PP. Beny (Bétoven Úspech) je narodený 26. 03. 2008. Majiteľ sa sťahuje. Kontakt: 0905597726

Luciferka, ty sa v tom iste vyznáš viac a iste poznáš aj chovateľku, mohla by si ju prosím oboznámiť?
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Pyrenejský horský pes / Chien de Montagne des Pyrénées (FCI)

Poslaťod Dream » Štv 16.09.2010 11:02

Nasa Dorothy Pearl Of Gomor mala 14.9.2010 5 mesacov tak pripajam par fotiek ako rastie galerii ostatne
viem ze fotky nie su nic moc ale je to fotene mobilom


Obrázok
Obrázok
Obrázok
Dream
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 538
Bydlisko: Drnava

Re: Pyrenejský horský pes / Chien de Montagne des Pyrénées (FCI)

Poslaťod Lucifer » Pon 08.11.2010 17:46

Krvaca mi srdce :plac: :plac: :plac: http://www.facebook.com/#!/album.php?aid=325731&id=323427940409&fbid=10150113612970410 ...sorry, hladala som temu, kam toto zaradit, ale nenasla som :ua: ...tak sa za pripadnu pracu s presunom do ineho topicu, moderatorom dopredu ospravedlnujem :poklona:
Volala som na uvedeny kontakt...majitelia ju proste uz "len nechcu" :pac: :au:
Opis fenky:
Táto psia dáma má asi 6 rokov, je väčšieho vzrastu, s inými psíkmi sa znáša. Je skôr lenivejšia a rada vylihuje a oddychuje, preto by bola najradšej niekde na záhrade kde si bude môcť do sýtosti poleňošiť. Zatiaľ však čaká na adopciu v KS Žiar nad Hronom. V prípade záujmu sme ochotní zabezpečiť a zafinancovať jej sterilizáciu.
0908 661 737 Maťa - dobrovoľníčka
...a nemala som to ani posielat Durovi... :ach: Teraz mu ju neviem "vybit" z hlavy... :ach: proste on pre nu chce ist stoj, co stoj...druha vec je, ze tiez som z toho cely den uplne mimo :plac: Ach! To bude tazky vecer deduskovi Jurkovi vysvetlit, ze pre nu urobime vsetko, aby sa dostala do tej spravnej rodiny, ale to je v tejto chvili asi vsetko, co pre nu mozem urobit... :ach:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Pyrenejský horský pes / Chien de Montagne des Pyrénées (FCI)

Poslaťod Dream » Pon 08.11.2010 18:48

No ale ber to tak ze Izzak by mal priatelku :-))) ak by ste po nu sli.
Aj ja bu som jo bral lenze k mojim trom sukam by to asi nebol najlepsi napad
Dream
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 538
Bydlisko: Drnava

Re: Pyrenejský horský pes / Chien de Montagne des Pyrénées (FCI)

Poslaťod Lucifer » Pon 08.11.2010 22:28

Uz aj Ty ma pokusas? :hih: Nestaci, ze to mam cely vecer na tanieri? :lol: Ohhh, ano...Izzy miluje svoje plemeno :love:
Obrázok

BTW...tu mas fotky z klubovky z Galanty :no: Najdi svoje stena sa ta sutaz vola :joint: http://luciferko.rajce.idnes.cz/Klubova_vystava_molossov_Ranc_Galanta_-_09.10.2010/
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Pyrenejský horský pes / Chien de Montagne des Pyrénées (FCI)

Poslaťod Dream » Str 10.11.2010 18:17

JEEE dik velmi pekne ... inak idete s Izaakom do Nitri ?
Dream
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 538
Bydlisko: Drnava

Re: Pyrenejský horský pes / Chien de Montagne des Pyrénées (FCI)

Poslaťod Lucifer » Štv 11.11.2010 21:20

Teraz berieme do Nitry Izaakovho syna Lorda :aaa: a nasho Arthura :no: Lord bude mat vystavnu premieru :lol: ...neviem sa dockat buducej soboty :heh: Izzy na Slovensku uz vsetko ma, tak som velmi zvedava, ze ako "naslapne" jeho potomstvo svoju hviezdnu vystavnu karieru :no: Vas som medzi prihlasenymi nevidela... :ua: Preco? :nwm:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI