Pyrenejský horský pes / Chien de Montagne des Pyrénées (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Pyrenejský horský pes / Chien de Montagne des Pyrénées (FCI)

Poslaťod Dream » Štv 27.10.2011 21:14

neviem čo máš na mysli neštandardné - či narážaš aký počet sa rodí a z toho koľko je neštandardných alebo čo konkrétne myslíš.

napr. neštandard u chýbajúce pevné dvojité paspárky, otvorené oko, atď.

inak pozri si štandard a zistíš že koľko Pyrenejcov je na výstavách u nás a v CZ a veľká väčšina šampiónov u nás je žiaľ neštandardná.lenže u nás sa rozhodcovia žial do tohoto plemena nevyznajú.

schválne si pozri naše CHS a potom Francuzko : Domaine De Peyrac, Pic De Viscos, De Neuoville, Cascade Do Couplan alebo aj škandináviu : Chenespace, Viskaly´s , Cubillon´s, Alta Colinas atd - a tam uvidíš ako má vyzerať štandardný Pyrenejec - nie tie niektoré napodobeniny čo vidieť u nás.
Dream
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 538
Bydlisko: Drnava

Re: Pyrenejský horský pes / Chien de Montagne des Pyrénées (FCI)

Poslaťod Liana » Štv 27.10.2011 21:22

myslela som ake chyby exterieru sa u nich vyskytuju a ci je to casty ukaz.

mmm tak to je smutne :ua:
tym padom sa tieto chyby neodzrkadluju ani na cene steniatok a predavaju sa za cenu standardov?
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Pyrenejský horský pes / Chien de Montagne des Pyrénées (FCI)

Poslaťod Dream » Štv 27.10.2011 21:28

To čo sa tu porobilo za posledných 10 rokov v chove hlavne CZ je jedna katastrofa to sa vola PHP made in CZ - proste hroza hroza.

celkovo naše psy nemaju to co ma mat PHP - sladky zasneny Pyrenejsky vyraz, su flakate az od korienkov čo je vážna vada, majú otvorené oko, clekovo posoboia tažkým dojmom a nie kompaktnym elegantnym snubiacim Francuzky sarm a eleganciu

U nas sa to plemeno povazuje za molossa - ale PHP nie je moloss.
Dream
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 538
Bydlisko: Drnava

Re: Pyrenejský horský pes / Chien de Montagne des Pyrénées (FCI)

Poslaťod Liana » Štv 27.10.2011 21:58

tak ceske chovky skrtam. popozeram este ako to vyzera inde :smile:

zda sa mi ze u nas ide vsetko trendom nech je to co najvacsie, najmohutnejsie a najtazsie
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Pyrenejský horský pes / Chien de Montagne des Pyrénées (FCI)

Poslaťod Bad » Uto 01.11.2011 11:35

Možná trošku blbá otázka : jak je to s pohybem PHP na volno - bez vodítka (samozřejmě mimo vlastní pozemek) ?
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Pyrenejský horský pes / Chien de Montagne des Pyrénées (FCI)

Poslaťod Dream » Uto 01.11.2011 11:49

PHP ma rad volnost dokonca Francuzke knihy o pyrenejcoch pisu ze na volno by sa nemal pustat kedze PHP rad skuma a objavuje.To znamena to ze ak PHP nieco uvidi na luke tak poleti za tym presvedcit sa o co ide, mozes na neho volat pokym sa nepresvedci o co ide tak sa nevrati pride az potom.
Na druhej strane moja suka na volno na povel Ku mne ! celkom dobbre reaguje ale nemal som este situaciu ked by ju nieco zaujalo ze by odbehla.

Mne sa celkom osvedcilo stopovacie voditko, kazpodadne PHP ked je na volnu uricte nie je tak nebezpecny ako napriklad Kaukazak.
Dream
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 538
Bydlisko: Drnava

Re: Pyrenejský horský pes / Chien de Montagne des Pyrénées (FCI)

Poslaťod Bad » Str 02.11.2011 7:08

Děkuji za odpověď. Jaký mají přístup k výcviku?
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Pyrenejský horský pes / Chien de Montagne des Pyrénées (FCI)

Poslaťod Dream » Str 02.11.2011 9:15

S vycvikom je to tak ze moju pyrenejku to bavi na cvicaku max 5-10 minut potom sa jej uz nechce.

je pravda to ze co sa raz PHP nauci to uz nidky nezabudne ale nejaky vycvik ako je u sluzobnych plemien na to mozes zabudnut.

s PHP som dosiahol slusnu chodzu pri nohe na voditku, povel sadni, lahni, ku mne a zostan a to je tak vsetko.
Dream
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 538
Bydlisko: Drnava

Re: Pyrenejský horský pes / Chien de Montagne des Pyrénées (FCI)

Poslaťod Bad » Str 02.11.2011 9:34

Dík, myslím funkční poslušnost, jde mi o ochotu spolupracovat s člověkem. A co stopy?
Omlouvám se, že se pořád ptám, ale do budoucna se mi rýsují dvě cesty a jedna z nich by mohl být PHP, ale jsem zvyklá se psem něco dělat, tak aby byl ochotný něco dělat se mnou.
Těch 5-10 minut - dýl to nebaví ani mě... :joint:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Pyrenejský horský pes / Chien de Montagne des Pyrénées (FCI)

Poslaťod Kačena » Str 02.11.2011 12:49

Bad píše:...... ale do budoucna se mi rýsují dvě cesty a jedna z nich by mohl být PHP, .......


Bade! Co to vidí oči mé !!!!!! Snáď nechceš "presedlať" na iného koňa? Ozaj nepýtala si sa znalých, či je po predkoch
krytie aktuálne? Videla som v Baldovci Murfyho, hneď som išla na isto...pani, nie je to Badyho potomok???? Neskutočná
podoba!
Kačena
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 331

Re: Pyrenejský horský pes / Chien de Montagne des Pyrénées (FCI)

Poslaťod Petra.S » Štv 03.11.2011 20:50

Bad:
Já mám pyrenejáky 2 - psa i fenku (oba Češi :-)) a oba prošli cvičákem, aby něco uměli a opravdu se dají cvičit. Jsou velmi chytří, jen se musí člověk smířit tím, že jim provedení čehokoli prostě trvá dýl - ale vždy udělají vše přesně a rychle si pamatují. U fenky musel být výcvik delší a důslednější, zamlada byla hoooodně svobodomyslná a disciplína, to jí nic neříkalo. Ale teď ve čtyřech letech poslouchá jako hodinky :-)
Pes naopak spolupracuje velmi ochotně už od štěněte, dokonce má zájem i o aport, což je u pastevce trošku zvláštní :-).
S pyrenejci nejdou cvičit obrany. Oni jsou strašní kliďasové :-)
Se stopami mají zkušenost v CHS Perla Silesia http://www.perlasilesia.com, nějaký článek je tady: http://www.pyrklub.cz - takže ano, jde to :-)
Jinak musím říct, že jiné plemeno už bych nechtěla, PHP je prostě nádherný pes a to povahou i vzhledem.
Petra.S
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

Re: Pyrenejský horský pes / Chien de Montagne des Pyrénées (FCI)

Poslaťod Bad » Pia 11.11.2011 13:04

Pyrenejec jako byťák - jo nebo ne?
Podle toho, co jsem se o tomto plemeni dočetla, by to problém být neměl.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Pyrenejský horský pes / Chien de Montagne des Pyrénées (FCI)

Poslaťod Petra.S » Ned 13.11.2011 22:11

Bad píše:Pyrenejec jako byťák - jo nebo ne?
Podle toho, co jsem se o tomto plemeni dočetla, by to problém být neměl.


Tady záleží na výchově. Pokud má pes od štěněte přístup do domu, tak tam bude rád. Jestli tam ale vezmeme dospělého psa, který na to není zvyklý, tak se mu uvnitř určitě moc líbit nebude. Opět příklad na mých psech - oba mohou do domu, ale využívá toho jen fenka, která je klidná a má ráda pohodlí (a v zimě teplo). Pes do domu vůbec nechce, pokud už za náma vleze, tak chce jít rychle pryč, protože je mu doma vždy horko. Navíc je to více než padesátikilový slon v porcelánu, takže se v naší malé kuchyni skoro nevytočí :-) A je třeba počítat s obrovským množstvím chlupů, které jsou úplně všude :-)
Určitě bych je nedoporučovala do bytu, oni potřebují hodně pohybu. Pyreneják zavřený někde v bytě, to by pro něj bylo trápení.
Petra.S
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

Re: Pyrenejský horský pes / Chien de Montagne des Pyrénées (FCI)

Poslaťod Dream » Ned 13.11.2011 22:25

Podla mna PHP nie vhodny do panelaku na sidlisko, nemam nic proti ak je PHP v dome so zahradou tak ze byva povedzme dnu kazdopadne viac mu svedci vidiecky priestor ako panelakova zastavba.
Dream
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 538
Bydlisko: Drnava

Re: Pyrenejský horský pes / Chien de Montagne des Pyrénées (FCI)

Poslaťod Bad » Pon 14.11.2011 7:14

Petra.S píše:oni potřebují hodně pohybu.

to je tak asi...?
S hovíkem chodíme 3-4x denně ven, hlavní je odpoledne minimálně hodinu a on se v rámci procházky vylítá za čímkoliv, pocvičíme, dáme stopu, jedeme na obranu, přijde domů a šťastně spí až do večerní procházky. Pyrenejec asi nebude aktivnější, ne?
Chlupy všude jsou náš standart :ha:
Mají rádi vodu? A pokud se koupou, co to dělá se srstí?
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI