Kólia krátkosrstá / Collie Smooth (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Kólia krátkosrstá / Collie Smooth (FCI)

Poslaťod sjulia » Uto 11.01.2011 14:50

Ahojte :ahoj: !

Majka, dík za založenie témy. Dajruške to sluší.

Krásne zábery, ja nemám momentálne nijaké nové foto, ale hádam časom bude. U nás zišiel všetok sneh a je neskutočné blato, tak neviem kedy...
Petra, podarené, ušaté potvorky , aspoň sa vybláznili. V trojici je to zábavnejšie.

Jani, pre mňa stále zostáva záhadou, ako si Michelle vedela vybrať len na základe fotočiek, to naj šteniatko sučky z vrhu,
teraz už krásnu mladicu Skyler. :love:
Geisa je tiež veľmi pekná, ale keď sú na fotke spolu a dajú sa porovnať, tak je jej voľba jednoznačná...
Gracy Galaxy, je tiež pekná, sestry sa nezaprú...

Haloo Mojitko- Justyna!
Nádherné fotky, plné života... :jop:
sjulia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1021
Bydlisko: Košice

Re: Kólia krátkosrstá / Collie Smooth (FCI)

Poslaťod semi » Uto 11.01.2011 17:05

:lol:

Hahha - Prisclla! Tie - na lade - su uizasne! upna grafika..hahha
Uz sa dost otepluje - TAK bachaaaaa!!* aby si baby nezaplavali!! :heh:

NO Julka!! kdeze si bola??.... Ahoj! :ahoj: :lol:

Myslim, ze Gracy je velmi podobna so Skyler ale je uz trosku po maminke..a Geshinka je cela Lienka v ciernom... :heh:
Ale - Michelle?..No tiez mam dojem - ze je jasnovidna!! :lol: :lol: aaah..dobre si vybrala..no
Ako Skyler - babo - bola velmi kompaktna a uzasna hlava..ale drobna...no a kukni co z nej vyrastlo.. :smile:
Ja som zvedava na tie * blond dievky!!! uz aby poslali nejake cerstve fotecky..

inak - to pocasicko co je vonku - bbbbbbbbbbbbbbbbbbrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr...vstci nodaty su zalezeny pekne v pelieskoch uz od obeda u nas.. :hi:
Julka, ved preto tie frisbee lietacky Nikitu aj tak vyzeraju..nema to vyznam teraz fotit..

mam este par peknych zaberov aj s Asterkou na Novy rok, ked este bolo snehu..a aj ked bola hmla. malo to svoje caro..
:smile:

Obrázok

Obrázok
COLLIE SMOOTH - MIGHTY´S SPRING MEADOW - http://www.smoothcollie.webnode.sk
semi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693

Re: Kólia krátkosrstá / Collie Smooth (FCI)

Poslaťod semi » Uto 11.01.2011 17:13

:smile:

Tak pridam este jednu aktualnu Skylerku* ked je uz o nej rec... :lol:
Par dni pred Novym Rokom... ale myslim, ze stoji za to aby sa aj tu na fore objavila :hi:

Obrázok
COLLIE SMOOTH - MIGHTY´S SPRING MEADOW - http://www.smoothcollie.webnode.sk
semi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693

Re: Kólia krátkosrstá / Collie Smooth (FCI)

Poslaťod Dazzling » Uto 11.01.2011 18:31

no krasa fotky sem zas pribudli
semi - Asterka ma opat na tych fotkach Dajruskovske tahy - resp. naopak :lol: pripajam foto z cias ked bolo u nas este snehu, inac zajtra sa chystam nieco pofotit ale vidim to na same "blatne" zabery, ked bude cim pochvalim sa

Obrázok
ObrázokObrázok
Dazzling
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 801
Bydlisko: Košice-okolie

Re: Kólia krátkosrstá / Collie Smooth (FCI)

Poslaťod sjulia » Uto 11.01.2011 19:11

Dazzling píše:no krasa fotky sem zas pribudli
semi - Asterka ma opat na tych fotkach Dajruskovske tahy - resp. naopak :lol:...


No akurát som chcela písať, Dajruš ako by mame z oka vypadla. Na tých záberoch by som si ich aj pomýlila... :hi: Keďže ich málo vídam.
sjulia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1021
Bydlisko: Košice

Re: Kólia krátkosrstá / Collie Smooth (FCI)

Poslaťod Dazzling » Uto 11.01.2011 19:13

ze? maju rovnake ksichtiky (aj beznohe zabery)

Obrázok
ObrázokObrázok
Dazzling
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 801
Bydlisko: Košice-okolie

Re: Kólia krátkosrstá / Collie Smooth (FCI)

Poslaťod sjulia » Uto 11.01.2011 19:33

Aster a Dajra majú strašne podobné hlavy a výraz.

Keďže nemám foto, pridávam ARIESkove video z pretekov.
Niečo trošku akčnejšie.

28-29.08.2010 - Extreme Cup, Wrocław
Biegi agility 2 (debiut;-) ), jumping, agility OPEN:

http://www.smooth-collie.pdg.pl/galeria_filmy.html
sjulia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1021
Bydlisko: Košice

Re: Kólia krátkosrstá / Collie Smooth (FCI)

Poslaťod semi » Uto 11.01.2011 19:54

:heh:

JULKA! aaah ja sa musim fakt smiat..parada.. no nezapre v sebe predkov - chlapec***
Tak mi to pripomenulo jeden velmi dlhy celodenny trening v BA Inchebe / decembrovy /..ked som este ako tak vladala pri babine Sa vie.. Mi sme sice cvicili AL 1..ale potom sa pre par jedincov - pokrocilich stavali aj 2 a 3.
No a nejako som som sa odhodlala to skusit so Sa vie..presne taka nadsenkina - ako vnucik Aries!!! Na tom sa tu smejeme - celkom rovnako prebehla od samej radosti este cez A cko nad tunelom..haha NO je to torpedo..a este aj ta muzicka k tomu do taktu!.. :heh: Pekne... No este dopisem - tak sme to so Sa vie cele odbehli super..a ja som ako inak dostala * hyperglykémiu po tom vykone.. :ach: Mila babinka Sa vie - toho hned vyuzila - vyskocila z miesta - preskocila plotik a huraaa na dalsi parkur - len tak sama - od samej radosti! :joint: Bola prca fakt..este ze mi z klubu pomohol veduci a priviedol spat - panicku skakavu*** :hi: bola vtedy o nieco starsia od Ariesa..ale u neho to nadsenie je fakt silne.... :jop:

Dazzling, NO VED! Maju tak podobne vyrazy Dajrus s maminou Aster..ale este ma napada - ze pohladam mile fotecky aj od sestricky Deity! Ta je tiez krasna a velmi podobny typ.. :smile:

Julka aj Amberka ma tak sladky vyraz..prihod foteckyyyy* sak nemusia byt dnesne predsa..lol
COLLIE SMOOTH - MIGHTY´S SPRING MEADOW - http://www.smoothcollie.webnode.sk
semi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693

Re: Kólia krátkosrstá / Collie Smooth (FCI)

Poslaťod sjulia » Uto 11.01.2011 21:03

S Ariesom riadne makajú, vlani absolvoval množstvo pretekov z toho sa v A0 umiestnil 2x na 1.mieste A1 1x a na A2 ešte musí trénovať. Mnohokrát bol na 2. a 3. mieste.

Tak a tu je Amberka
Obrázok
Obrázok

a aj naša Andromedka
bábo
Obrázok
prva vystava
Obrázok
a bláznivé hry s Bryšom
Obrázok
a ešte jedna s pohárkom z Maďarskej klubovky
Obrázok
sjulia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1021
Bydlisko: Košice

Re: Kólia krátkosrstá / Collie Smooth (FCI)

Poslaťod Dazzling » Uto 11.01.2011 21:09

:heh: tak to su teda zazitky, stavim sa, ze aj dnes by to Sa vie poriesila uplne rovnako

Dajus ma hodne aj z jej povahy, ak nie uplne vsetko :lol:. No ale prihod nejaku aktualnu Deity, ved tu som videla naposledy v Nitre a to uz ani poriadne nepamatam. Fakt budeme musiet zorganizovat to stretko, aj Dajra nech si konecne rodinu vidi :smile: a chcem spolocne foto Dajry s maminou a tatom Zenithom (aj s ostatnymi samozrejme).

julka - jazyckova Amberka je nadhernaaa :aaa:
ObrázokObrázok
Dazzling
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 801
Bydlisko: Košice-okolie

Re: Kólia krátkosrstá / Collie Smooth (FCI)

Poslaťod sjulia » Uto 11.01.2011 21:14

Mam ešte jednu pamätnu
Aster, Sa Vie, Alfara a Amber
Obrázok
sjulia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1021
Bydlisko: Košice

Re: Kólia krátkosrstá / Collie Smooth (FCI)

Poslaťod semi » Uto 11.01.2011 21:22

:jazyk:
Jeeej Julka, ta horna fotka Amberky je paradna!
Diki.. :smile:

Ja som nasla niektore mile od Deitynky..lol nech sa tu decka pozbiieraju s foteckami.. :lol:

Deitynka - detatko s Jarkom

Obrázok

s maminou Asterkou na zahrade

Obrázok

* na lodi - vylet..lol

Obrázok

a na Europskej v Budapesti...

Obrázok

Wow Julka, to je mile ze si to nasla - to bola klubovka este V Nozdrkoviciach - mamina Sa vie a dcerenky mlade :jazyk:
COLLIE SMOOTH - MIGHTY´S SPRING MEADOW - http://www.smoothcollie.webnode.sk
semi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693

Re: Kólia krátkosrstá / Collie Smooth (FCI)

Poslaťod Geisha » Uto 11.01.2011 22:12

No parada tolko super fotiek a este aj krasne video a ze sa najviac hodia na agility borderky, aj kratandy su sikulky ako vidno. Normalne mam chut zas zacat robit agility, ale az bude moct Geisha skakat, len my tu ziaden agility klub nemame.
Jani pamatam si to v tej inchebe tiez som tam bola s mojimi este Eny a Aurou. Eny stara babka tak super tam skakala a Aura tiez a uz su obe chudatka v psom nebicku. Nevies v tom Ciferi maju aj agility. S geishou chcem na jar aj tak niekam zacat chodit medzi psov nehc sa lepsie socializuje na cudzich.

Priscilla krasne fotky, muselo byt super na takej vychadzke, Vidno ze to babam robilo radost. Radi by sme sa niekedy pridali na nejaku prechadzku az pojdete.

Julka krasne zabery aj video. Ako sa ma cghlpac? No Geisha je jemnejsia po mamine ale mne sa paci ked sucka vyzera ako sucka, takze take jemnejsie, aj beardedky som mala take. Ale Skyper je cely tatino a je nadherna. Ja vzdy hovorim ze spravny chovatel musi mat siesty zmysel na chov a preto si aj Michelle vybrala tu spravnu sucku. Janka ten cit ma tiez lebo vie spravne sparit tych pravnych jedincov. :) Niektorym aj dlhorocnym chovatelom v roznych plemenach ktori casto chovaju sa nepodaria take krytia.

Mojito thank you.

Dazzling hihi no ten ruzovy panter by sa tam hodil :) predstav si ze aj on tam s nimi stal v tej istej polohe :)

Som rada ze je tu tolko majitelov aspon sa lepsie zoznamime :)
Geisha
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 148

Re: Kólia krátkosrstá / Collie Smooth (FCI)

Poslaťod mirčo » Uto 11.01.2011 23:06

Zuzka, však porieš niečo v Šamoríne. Bola si predsa pri zakladaní agility na Slovensku. Cífer funguje a agi trénuje Stano. Viem to, lebo tam behá viacero Fatranov /ale iba borderky/.

Pekne sa to tu zapĺňa a dolieha na mňa niaka nostalgia. Ináč včera rodila v Rakúsku naša Joy in Blue Fatranský sen a má krásne farebý vrh... Ako je pri DK moja srdcovka zlatá pri kraťandách je to blue-merle.

Musím prehrabať moje zásuvky a niečo zavesíme aj my.
mirčo
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 139

Re: Kólia krátkosrstá / Collie Smooth (FCI)

Poslaťod usagi » Uto 11.01.2011 23:16

Geisha zdielam tvoj nazor.osobne mam tiez rada,ked pri danom plemene je jasne rozlisitelna sucka,ci pes.Som zavisla na jemnych fenach :heh:
Pre mna (nechovatela :joint: ) bola Geischa favoritka a aj nou ostala :jop:

Semi: a nebude to tazke sa potom Skylerky vzdat?alebo ona ostava u vas?

No co dodat,krasne fotky,krasni pesovia,zjavne u spravnych ludi :jop: :poklona:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI