Switch to full style
Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI
Odoslať odpoveď

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Štv 16.08.2018 10:03

nooo, v civilnom zivote samostatnost nic moc... a pri cviceni - ja sa chystam na sport :ha: ale hadam to niekde zurocim :heh:

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Štv 16.08.2018 10:04

Wer ja ho musim vidiet, bo kontaktny a samostatny je pre mna idealna kombinacia. Hugo bol len samostatny a ja som hladala tu kontaktnost prave v malom psovi :heh: Ale fundlovia by mali byt kontaktni a samostatni, len u Huga mi to nevyslo :heh:
V dobrom zavidim. Velmi pekny je. Fotogenicky! :aaa:

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Štv 16.08.2018 10:51

Trochu nechápem - čo je na samostatnosti zlé? Pre mňa naopak - značí sebavedomie, zvedavosť (zvedavosť znamená učenlivosť a inteligenciu), samostatné rozhodovanie, atď. Takýto pes sa mi javí ako osobnosť a nie ako "vytvarovaná bábika bez vlastného názoru". Pes má v sebe prirodzenosť - je mi smiešne počuť od majiteľa psa vetu : idem trénovať povrchy, miestnosti, ap - presne o tom tá prirodzenosť prameniaca zo samostatnosti a sebavedomia je tu prirodzene daná... Podľa mňa, keď je pes samostatný a navyše kontaktný, treba len správnu motiváciu a ani "na šport" nemá byť aký problém.

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Štv 16.08.2018 11:00

presne - stene ma byt "vsudezdejsi" :yes:
sebevedome stene, co si mysli ze mu cely svet ma slouzit a obdivovat ho.

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Štv 16.08.2018 11:09

pigie, ono si nepredstavuj zas takeho frya... :heh: on je nunu, len ked je rozospaty... :ha: na nohy si mi laha, ked sedim/lezim na zemi, tak sa tisne ku mne. ale ked je hore, tak to sa neda ani pohladkat... :heh:

puk ano, chapem, co myslis, otazne je, ci takeho psa zvladnem. :lol: vzdy budem musiet byt o 3 kroky vpred a zakazdym ho presviedcat, ze sa ma podriadit MOJIM rozhodnutiam. :heh: aj s paxom sme "bojovali" v zaciatkoch, ved som aj chvilu chcela ako dalsie suku... :haha: navyse ma strasia, ze po tejto suke boli "nezvladnutelne" jedince (aj ked je otazna vina majitelov...)
ale mas pravdu, ze mi viac imponuju sebaiste jedince, ktore netreba niekam tlacit, tahat, ktore maju vlohy prirodzene v sebe. vsak uvidime, kam sa dopracujeme. :ha:

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Štv 16.08.2018 11:11

Elis píše:sebevedome stene, co si mysli ze mu cely svet ma slouzit a obdivovat ho.

A preto moj chlap hovoril o Hugovi od prveho dna, ze my sme pre neho ludske cervy a poddani :haha: Suhlas proste.
A nie, ja nemusim mat nununu Frya, ale kontaktny je pre mna taky, ktoremu stoji za to pohnut ritou aby siel za panom a bol v jeho blizkosti... Hugo siel radsej na balkon :haha: (Som tu kdesi pisala, ze prvy vecer u nas doma, male stena, ja natesena, nachystane lehno na zemi a spala som tam sama, bo pes si odkracal lahnut ku dveram, kde prespal celu noc :heh: To pre mna proste nie je kontaktny pes ani stena. To je proste naozaj nezavisla a samostatna povaha.)

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Štv 16.08.2018 11:13

jaaj, tak on v noci, ked bol hic, tak kludne spal v kupelni, aj ked bezne teda sa presuva za mnou... ale toto je prave to, co mi na tej samostatnosti vyhovuje - zatial sice nebyva moc sam doma, ale ked je, tak je v uplnom klude a spi...

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Štv 16.08.2018 11:15

No ved toto, ze sa presuval. Hugo nie. Nikdy. Vzdy len tam, kde sa mu chcelo. Proste ludsky cerv ho otravuje, ked za nim pride :haha: Sa mu musim potesit tak na 3 sekundy a potom mu dam najavo, ze ma rusi :heh: Mne toto velmi u neho chybalo, ja som si uzivala vies ako, ked dosiel za mnou si lahnut, mimo svojich oblubenych miest... Len potom som zistila, ze to robi, ked mu je zle a uz som to radsej nechcela :haha: (A pravidelne ma stvalo, ked vital cudzich tak, ze ja som malokedy take dostala od neho :heh: )

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Štv 16.08.2018 11:19

tak to som zvedava, ci toto dalsie tvoje bude ine... :ha:

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Štv 16.08.2018 11:32

Najsympatickejsie a najkrajsie stena ake sa da teraz vidiet.

inak bak je tiez samostantny a kontaktny a je to pre mna idealna vlastnost.

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Štv 16.08.2018 11:36

Si hovorim, ze keby tuto jednu vec pobral od Frya, len tuto jedinu, tak by bolo fajn :heh: Nemusi za mnou liezt az pod zachodovu misu ako Fry, ale no, trosku kontaktnosti, aspon o spetku viac ako potesim sa ti, ze si dosla domov a potom uz nic, by som uvitala :heh: Hugo v zivote neliezol pod nohy ani k noham, lahol si obcas tak, aby zavadzal, ale nie kvoli nasim noham :heh: Proste on ako prisiel si vytipoval miesta a na tych lihal. Ako sme sa stahovali, tak vzdy mal tie svoje a bodka. Cervy chodili za nim sa pomojkat, pricom oni to potrebovali viac ako on. Ale zase on drzal, olizal, pobuchal chvostikom, urobil im radost, ked uz dosli. Ale aby vyhladaval kontakt, nehrozilo. Navstevam a cudzim sa tesil najviac, to obcas vstal a siel za nimi aj potom, co ich uvital :heh: No a este to cvic, ked to nechcelo ani zrat :joint:
Inak Cody (ten pes od kamosky odtial), tak ten mi pride o dost kontaktnejsi. Teda tak fundlovsky kontaktny, nie ako Fry kontaktny :heh: Uvidim, sama som zvedava, co bude. Ale mala som doma uz oba extremy, uz ma to neprekvapi v ziadnom smere :haha:

Najsympatickejsie a najkrajsie stena ake sa da teraz vidiet.

Anoooo! Aj ja si hovorim :yes:

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Štv 16.08.2018 12:13

wer píše:puk ano, chapem, co myslis, otazne je, ci takeho psa zvladnem. :lol: :


O toto ja u Teba nemám obavy!
Ono s každým mladým tvorom sa do istej miery "bojuje", kým sa nenastavia mantinely, ktoré sa budú rešpektovať. Myslím, že o takých 15 rokov si povieš, že už iného psa by si nechcela... :hi:
Však o tých vlohách, náture, povahe atď., je NO. A mal by taký byť aj dnes, aspoň podľa mňa a nie to, čo dnes s prevahou vídavame. Mám proste rád zvieratá, čo sú iné :nwm:

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Uto 21.08.2018 19:40

maly neodfotitelny zlobiak
DSC_0546.jpg

DSC_0447.jpg

DSC_0469.jpg

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Uto 21.08.2018 19:44

Ha! A nununu stenco je fuc. Uz je to dalsia faza - male zlobidlo! Fakt to zostava tak kratko take uplne malinke, nunave, plysove :heh: Fakt sa meni zo dna na den, z tyzdna na tyzden. Hlavne nech je zdravy, do krasy rastie evidentne :heh: (Inak fakt, netmavne? Ja mam pocit, ze hej.)

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Uto 21.08.2018 19:50

jasne, ze tmavne, ale tmavovlkoseda z toho nikdy nebude. :lol: bude tak ako pax cca. tie dospelacke chlpy rastu cierne. a uz nie je makkucka bavlnka. :heh: a uz predne zuby zacal menit.
Odoslať odpoveď