Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod Puk » Str 13.06.2018 20:33

Elis, nie je pomaly nič! Každý z funkcionárov si chráni a zaujíma sa iba o svoje korýtko. Nebyť ľudí ako je Peter Lengvarský, Tóno Šabík, Janko Garajček, Tono Kondé, či Milan Babirád, dnes by ani tie kritizované preteky (hoci s chybami) ani nemal kto zorganizovať. ZŠK a (duplicitne) i výbor SÚCHNA na každej výročnej členskej schôdzi (aspoň kým som sa ja zúčastňoval tohto cirkusu) riešil rok čo rok 20 rokov v jednom kuse predaj budovy v KE, ktorú zdedil od Zväzarmu... Samozrejme, že nevyriešili ani veľký kosoštvorec a nebyť toho Zväzarmu, tak by ešte aj dnes mali holú riť! Na ostatné veci ostal čas len okrajovo. Preteky, vylučovačky, Majstrovstvá nevynímajúc! Len malá spomienka, kto ste zažili Vrbové - bol to jeden super veľký a dobre organizovaný pretek niekoľko rokov po sebe. Prečo sa dnes už asi nekoná? Sú dve teórie :heh: 1., Usporiadateľ vyhorel... 2., V intenciách dnešnej hlavnej orientácie - peniaze - prešli k výnosnejšiemu jobu na poli funkcionársko - chopvateľsko - rozhodcovskom. :hi: Kde sú dnes ľudia a cvičáky, ktoré boli kedysi a fungovali? (Košice, Kežmarok, Detva, Nitra, Slovenský Grob, atď...) Takže peniaze sú to, čo chýba! A ak dnes funkcionári nie sú schopní ani po roku zohnať peniaze na chod (ako vlastne manažment firmy) aspoň základných vecí tohto kynologického spolku, treba ich kopnúť do riti pre neschopnosť a zvoliť iných. A voliť dovtedy, kým sa nenájdu ľudia, ktorým to pôjde!!! . A to je vecou celej členskej základne, teda aj tých, ktorí sa dnes sťažujú a kritizujú hoci aj tieto vylučovačky. Teraz sa to možno po pár rokoch mizérie jednoducho nakopilo! BTW. Chýbajúce prostriedky treba aktívne získavať a nie sedieť a čakať, čo, koľko a vôbec či im niečo Ministerstvo školstva odklepne... Diletantstvo najhrubšieho zrna. PS. Aj za mojej éry od nás rozhodcov žiadali nenárokovať si cestovné, či posudzovanie. Nemal som s tým nikdy problém, pokiaľ sa použité peniaze použili na repre, či mládež. Lenže teraz už si reprezentanti pomaly všetko platia sami. A ja len čakám, že niekto "úžasne chytrý z radov funkcionárov" príde s nápadom, neusporiadavať žiadne postupovky a vlastne nič. Záujemcovia o repre nech sa prihlásia a medzi sebou nech si vyžrebujú, kto na Majstrovstvá pôjde. Veď aj tak je to v ich réžii. Je smutné a bezútešné sa dívať, kam sa kynológia u nás a vlastne dopracovala a dostala. Lebo mám pocit, že tých pár titulov Majstrov sveta nám skôr uškodilo, ako pomohlo! :dancing: :oo: :lol:
Naposledy upravil Puk dňa Str 13.06.2018 20:41, celkovo upravené 1
Puk
Big Dog

Barfer.sk

Poslaťod Slausa » Str 13.06.2018 20:40

Ja len čisto od veci, ale v nedeľu sme mali NO v kruhu v Nitre. Jednej suke dal VD. Mala strašne spadnutý chrbát, hrb ako ťava a zadné nohy zakladala kadejako. Nejak veľmi sa do NO nevyznám, ale to bol des.
Ten handler/majiteľ prišiel za rozhodcom, že či je to správne, či to nie je preklep, že veď ona nikdy predtým VD nedostala a či to naozaj myslí vážne.
A BOB dostala úplne čierna sučinka z triedy pracovnej bez spadnutej rite, krivých nôh a hrba. :jop:
How many lightbulbs does it take to change people?

*kryčať*chémya*prýdem*oblyčky*robyť*rádyo*sanytka*ďyvá svyňa*hocy*musým*lýstok*
Slausa
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Str 13.06.2018 21:12

Slausa, kto/odkial bol rozhodca..?

Vrbove bol top pretek! Moja mladost :hi: Strasna skoda, ale ze strasna, to bola kynologicka udalost roka. Tam nesmel chybat ziaden kynolog z celeho Slovenska :lol:
Aj bol daky pokus o znovuzrodenie, ale po tom, co tam dali startovne 100 eur :prd: a nikto sa neprihlasil, tak to zrusili :ach:

Ono neviem inak teda, ci to je primarne o peniazoch. Ludi na cvicakoch ubuda, malokto uz travi hodiny a hodiny na cvicakoch ako kedysi... Ina doba, ine priority. My mame problem nahnat clenov, aby sli pomahat na skusky... :prd: Vytraca sa timovost uplne. Ludia si radsej zaplatia, lebo peniaze maju, odcvicia si svoje a tym to hasne. Malokto uz tym ale zije naplno. Je viac moznosti, ako sa realizovat.

A tie cvicaky preco zanikli? No, rozhadali sa. :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Slausa » Str 13.06.2018 21:13

Birk carsten z dánska. Doteraz neviem, ktoré z toho je priezvisko
How many lightbulbs does it take to change people?

*kryčať*chémya*prýdem*oblyčky*robyť*rádyo*sanytka*ďyvá svyňa*hocy*musým*lýstok*
Slausa
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Str 13.06.2018 21:15

Niezeby som.ho poznala :ha: ale ma to zaujalo
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Štv 14.06.2018 7:53

Puk, to ze byly Slovaci MS asi peníze nikam neodčerpalo :nwm:
stalo by se to i tak :ua:

Neznam podrobne situaci - videla jsem nazivo jen par akci na sk - nejvetsi byly boxeri ve vrbovem :-) - a tam to asi i diky klubu slapalo.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod QuintipaNO » Štv 05.07.2018 20:38

To je skuska ovciarska, robi sa v krajine povodu a je uznavana ako chovna.
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Silvuch » Ned 12.08.2018 18:58

toto stena :hi:
Prílohy
IMG_7152.JPG
IMG_7089.JPG
IMG_7079.JPG
IMG_7060.JPG
IMG_7058.JPG
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Silvuch » Ned 12.08.2018 18:59

sympatak.
Prílohy
IMG_7183.JPG
IMG_7165.JPG
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Ned 12.08.2018 19:03

Jooj, ake ma krasne fotky! :hi:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod hewča » Ned 12.08.2018 19:03

ma taky charizmaticky mudry vyraz ako komisar Rex :lol:
krasny:)
Dogs are like potato chips - one is never enough...
"Which of my photographs is my favorite? The one I’m going to take tomorrow."
(Imogen Cunningham)
hewča
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Ned 12.08.2018 19:15

maly je kouzelny :lol:

a na me zase vyskočilo na FB :ua:

https://www.facebook.com/elena.velichen ... 0246679001
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pon 13.08.2018 5:50

Nemozem zo stenacej smatlavosti. Prve foto zadne nohy. Som sa pobavila :heh: Zauzlit si ich prave ide :aaa: Krasny je.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod moschino » Pon 13.08.2018 8:33

Krasny :love: uz teraz zacina byt Pan pes :aaa:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI