Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod wer » Uto 08.05.2018 8:49

Thor som inak aj mala vo vybere, ale tak zas mi to pride vcelku caste. A titan, to je skratka tito, to asi nie :haha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod Slausa » Uto 08.05.2018 8:50

Tintin :heh:
Ale mne sa k NO hodia také mytologické mená. Odin, Kronos :angel:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod Margita » Uto 08.05.2018 8:56

my budeme mat T,ale M dava take mena,co som si zapamatala tak Take me out :heh: alebo par tam bolo aj The...
mne sa paci meno Derik :hi:
Taxi
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod kellee » Uto 08.05.2018 10:43

themis
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod Minnie » Uto 08.05.2018 11:20

Targo
Tyrion :lol:
Na svete nie je toľko tmy, aby dokázala zhasiť jednu maličkú sviečku.
Minnie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 333
Bydlisko: Jelenec

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod kives » Uto 08.05.2018 14:32

Tiberius :lol:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Do koľkých mesiacov rastie nemecký ovčiak

Poslaťod miskaaa12345 » Str 09.05.2018 9:05

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, do akého veku rastie nemecký ovčiak.
Mam psa a chcela by som vediet ci este od 8 mesiacov porastie alebo uz nie. Dakujem za odpovede :smile:
miskaaa12345
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Do koľkých mesiacov rastie nemecký ovčiak

Poslaťod Elis » Str 09.05.2018 9:49

urcite bude ještě dal mohutnět a dodela se mu hlava.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod Lindchen » Štv 07.06.2018 11:23

Zaujalo ma. K Majstrovstvám SÚCHNO.
https://www.facebook.com/dasa.kostelna/ ... 2267514949
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod Elis » Štv 07.06.2018 11:51

uff. teda musim rici, ze jsem nemela predstavu o závodech na Slovensku.

ta zraneni nevim, jestli se uplne da ovlivnit. bohužel :ua:
ale to další?

casovy rozpis -neexistuje ze by se tu neplnil.
I se mi stalo, ze druhy den diky tomu, ze ne všichni pokracovali -tak me shaneli a nesehnali, abych nastoupila dřív -a proste na me cekali....protoze cas byl dany :nwm:
ted udelali preklep zase -o dve hodiny později jsem mela nastupovat podle papiru, nez rikala logika - volali mi, omlouvali se, poprosili...

pomocny rozhodci, nahradni fig, vedouci placu, kontrola cipu - to je něco, co je bezne tady i na tech narodackych vyberacich. natoz na republice. a to se na tehle závodech nikdo nikam nekvalifikuje dal :nwm:

A bez vody na stadionu -to uz je uplne mimo
Offtopic: ale mohlo me varovat, když se me Elfi ptala na psa na pokoji :lol:
Tady je napr. v propozicích pro poradatele vyberaku i uvedeno, ze musí zajistit ubytovani pro zavodniky, kde lze mit psa na pokoji. uz si nebudu nikdy na nic stezovat :yes:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod raky » Str 13.06.2018 7:59

Elis - nie je všetko tak jako sa píše... Hlavne to komentujú ľudia - čo tam neboli a a ani nikde inde a asi ani nebudú... jako vždy :)
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod Elis » Str 13.06.2018 8:08

raky píše:Elis - nie je všetko tak jako sa píše... Hlavne to komentujú ľudia - čo tam neboli a a ani nikde inde a asi ani nebudú... jako vždy :)


Romane, asi umim selektovat info :no:
ale OK - tak mi, prosim, odpovez:
Je vymyslene i to, o cem jsem psala? cteni cipu, ze neni rozhodci na odlozeni, neni nahradni fig?
Dodrzoval se cas. harmonogram?

to preci neni nic o dojmech uz :nwm:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod Puk » Str 13.06.2018 20:33

Elis, nie je pomaly nič! Každý z funkcionárov si chráni a zaujíma sa iba o svoje korýtko. Nebyť ľudí ako je Peter Lengvarský, Tóno Šabík, Janko Garajček, Tono Kondé, či Milan Babirád, dnes by ani tie kritizované preteky (hoci s chybami) ani nemal kto zorganizovať. ZŠK a (duplicitne) i výbor SÚCHNA na každej výročnej členskej schôdzi (aspoň kým som sa ja zúčastňoval tohto cirkusu) riešil rok čo rok 20 rokov v jednom kuse predaj budovy v KE, ktorú zdedil od Zväzarmu... Samozrejme, že nevyriešili ani veľký kosoštvorec a nebyť toho Zväzarmu, tak by ešte aj dnes mali holú riť! Na ostatné veci ostal čas len okrajovo. Preteky, vylučovačky, Majstrovstvá nevynímajúc! Len malá spomienka, kto ste zažili Vrbové - bol to jeden super veľký a dobre organizovaný pretek niekoľko rokov po sebe. Prečo sa dnes už asi nekoná? Sú dve teórie :heh: 1., Usporiadateľ vyhorel... 2., V intenciách dnešnej hlavnej orientácie - peniaze - prešli k výnosnejšiemu jobu na poli funkcionársko - chopvateľsko - rozhodcovskom. :hi: Kde sú dnes ľudia a cvičáky, ktoré boli kedysi a fungovali? (Košice, Kežmarok, Detva, Nitra, Slovenský Grob, atď...) Takže peniaze sú to, čo chýba! A ak dnes funkcionári nie sú schopní ani po roku zohnať peniaze na chod (ako vlastne manažment firmy) aspoň základných vecí tohto kynologického spolku, treba ich kopnúť do riti pre neschopnosť a zvoliť iných. A voliť dovtedy, kým sa nenájdu ľudia, ktorým to pôjde!!! . A to je vecou celej členskej základne, teda aj tých, ktorí sa dnes sťažujú a kritizujú hoci aj tieto vylučovačky. Teraz sa to možno po pár rokoch mizérie jednoducho nakopilo! BTW. Chýbajúce prostriedky treba aktívne získavať a nie sedieť a čakať, čo, koľko a vôbec či im niečo Ministerstvo školstva odklepne... Diletantstvo najhrubšieho zrna. PS. Aj za mojej éry od nás rozhodcov žiadali nenárokovať si cestovné, či posudzovanie. Nemal som s tým nikdy problém, pokiaľ sa použité peniaze použili na repre, či mládež. Lenže teraz už si reprezentanti pomaly všetko platia sami. A ja len čakám, že niekto "úžasne chytrý z radov funkcionárov" príde s nápadom, neusporiadavať žiadne postupovky a vlastne nič. Záujemcovia o repre nech sa prihlásia a medzi sebou nech si vyžrebujú, kto na Majstrovstvá pôjde. Veď aj tak je to v ich réžii. Je smutné a bezútešné sa dívať, kam sa kynológia u nás a vlastne dopracovala a dostala. Lebo mám pocit, že tých pár titulov Majstrov sveta nám skôr uškodilo, ako pomohlo! :dancing: :oo: :lol:
Naposledy upravil Puk dňa Str 13.06.2018 20:41, celkovo upravené 1
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod Slausa » Str 13.06.2018 20:40

Ja len čisto od veci, ale v nedeľu sme mali NO v kruhu v Nitre. Jednej suke dal VD. Mala strašne spadnutý chrbát, hrb ako ťava a zadné nohy zakladala kadejako. Nejak veľmi sa do NO nevyznám, ale to bol des.
Ten handler/majiteľ prišiel za rozhodcom, že či je to správne, či to nie je preklep, že veď ona nikdy predtým VD nedostala a či to naozaj myslí vážne.
A BOB dostala úplne čierna sučinka z triedy pracovnej bez spadnutej rite, krivých nôh a hrba. :jop:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod wer » Str 13.06.2018 21:12

Slausa, kto/odkial bol rozhodca..?

Vrbove bol top pretek! Moja mladost :hi: Strasna skoda, ale ze strasna, to bola kynologicka udalost roka. Tam nesmel chybat ziaden kynolog z celeho Slovenska :lol:
Aj bol daky pokus o znovuzrodenie, ale po tom, co tam dali startovne 100 eur :prd: a nikto sa neprihlasil, tak to zrusili :ach:

Ono neviem inak teda, ci to je primarne o peniazoch. Ludi na cvicakoch ubuda, malokto uz travi hodiny a hodiny na cvicakoch ako kedysi... Ina doba, ine priority. My mame problem nahnat clenov, aby sli pomahat na skusky... :prd: Vytraca sa timovost uplne. Ludia si radsej zaplatia, lebo peniaze maju, odcvicia si svoje a tym to hasne. Malokto uz tym ale zije naplno. Je viac moznosti, ako sa realizovat.

A tie cvicaky preco zanikli? No, rozhadali sa. :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI