Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Poslaťod sandra » Štv 06.09.2007 19:41

TO SIRKA: zda sa ti ze tu niekoho nutim aby choval NO pripadne aby sa mu pacil? ci vnucujem niekomu toto plemeno?!
PRETOZE SI TO NEMYSLIM a ani mi neide o to ak tu napises ze sa ti nepaci... 100 ludi 100 chuti.. nebudem ale predsa chodit do tem - ja neviem napriklad border kolii a vypisovat ako je to plemeno take alebo onake a ze je to iba trendove a ze by som chcela vidiet to a to a pritom je to uplna hovadina... ako taketo nazory si mozete nechat lebo to nikoho nezaujima a hlavne ludi co toto plemeno chova a kto im venuje cely svoj zivot a vie aky je to pes a ma s nim svoje skusenosti... potom nie ze mi tu za pc stupa hladina adrenalinu ale ani mi ten prispevok nic nedal - ani sa z neho nepoucim a ani mi to neda nic dalej do zivota...

a inak co myslis pod pojmom PRESLACHTENY? uved mi prosim priklady a tiez by sa hodila fotka co si pod tymto slovkom vybavis. dik :ahoj:
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce.
J.R.Ackerley
sandra
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod barbora » Pia 07.09.2007 19:05

MisheliQ: uplne suhlasim, ze sa v NO vobec nevyznas... taku hlupost som davno nepocula!! mam doma NO aj ine plemena a fakt to co si napisala je totalne od veci.
barbora
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13

Poslaťod Sirík » Sob 08.09.2007 9:15

sandra píše:TO SIRKA: zda sa ti ze tu niekoho nutim aby choval NO pripadne aby sa mu pacil? ci vnucujem niekomu toto plemeno?!
PRETOZE SI TO NEMYSLIM a ani mi neide o to ak tu napises ze sa ti nepaci... 100 ludi 100 chuti.. nebudem ale predsa chodit do tem - ja neviem napriklad border kolii a vypisovat ako je to plemeno take alebo onake a ze je to iba trendove a ze by som chcela vidiet to a to a pritom je to uplna hovadina... ako taketo nazory si mozete nechat lebo to nikoho nezaujima a hlavne ludi co toto plemeno chova a kto im venuje cely svoj zivot a vie aky je to pes a ma s nim svoje skusenosti... potom nie ze mi tu za pc stupa hladina adrenalinu ale ani mi ten prispevok nic nedal - ani sa z neho nepoucim a ani mi to neda nic dalej do zivota...

a inak co myslis pod pojmom PRESLACHTENY? uved mi prosim priklady a tiez by sa hodila fotka co si pod tymto slovkom vybavis. dik :ahoj:


preslachene psy
napriklad:
aron je zo salasa a ma papiereObrázok karina mala papiere, ale jej majitel ju vyhodil na ulicu..spalil pp a potom si ju vzala kamoskina starkaObrázok
Sirík
Junior
 
Príspevky: 298

Poslaťod sandra » Sob 08.09.2007 16:06

TO JE DOST SMUTNE ZE TAKETO ZVIERATA BERIEZ ZA PRESLACHTENE... nuz pokusim sa ti to aspon vysvetlit - CHOVATEL zodpoveda za to ake zvierata sa mu narodia - to znamena ze ak napari svoju suku so psom ktory taha pri URCITOM spojeni - ( NIE PRI KAZDOM ) geneticke vady - mozu sa narodit dlhosrste jedince. vid prvy obrazok. dlhosrste, neplnochrupe, s bielim znakom... atd - a teraz mi povedz pri ktorom plemene sa ti pri nevhodnom "skombinovani" dvoch jedincov nenarodia stence s vadou ktora dane plemeno vyraduje s chovnosti? vazne som zvedava co napises...
pri kazdom plemene ti moze vyst stena ktoremu nevylezu zuby, alebo nebude mat vajce - ci bude mat dlhsiu srst - kazde plemeno ma ale iny standart - vezmime si plemeno BO-MLN ( ak nevies tak malinois ) - moze sa ti narodit dlhosrsty a nevadi - dostane PP a s podmienkou moze byt aj chovny...
a preco si myslis ze je ten druhy pes "PRESLACHTENY"? na nom som si vobec nic zvlastne nevsimla... :ua:

A za to ze vysiel taky pes ako je na prvom obrazku - by si mal vstupit do svedomia chovatel - aku suku nakryl s akym psom ze mu vzislo "toto"... za to teraz predsa nebudem odsudzovat dane plemeno :ua:
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce.
J.R.Ackerley
sandra
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Lenka.Buddy » Pon 10.09.2007 9:44

krásna ovčiačka z útulku Obrázok
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Sirík » Pon 10.09.2007 16:53

sandra píše:TO JE DOST SMUTNE ZE TAKETO ZVIERATA BERIEZ ZA PRESLACHTENE... nuz pokusim sa ti to aspon vysvetlit - CHOVATEL zodpoveda za to ake zvierata sa mu narodia - to znamena ze ak napari svoju suku so psom ktory taha pri URCITOM spojeni - ( NIE PRI KAZDOM ) geneticke vady - mozu sa narodit dlhosrste jedince. vid prvy obrazok. dlhosrste, neplnochrupe, s bielim znakom... atd - a teraz mi povedz pri ktorom plemene sa ti pri nevhodnom "skombinovani" dvoch jedincov nenarodia stence s vadou ktora dane plemeno vyraduje s chovnosti? vazne som zvedava co napises...
pri kazdom plemene ti moze vyst stena ktoremu nevylezu zuby, alebo nebude mat vajce - ci bude mat dlhsiu srst - kazde plemeno ma ale iny standart - vezmime si plemeno BO-MLN ( ak nevies tak malinois ) - moze sa ti narodit dlhosrsty a nevadi - dostane PP a s podmienkou moze byt aj chovny...
a preco si myslis ze je ten druhy pes "PRESLACHTENY"? na nom som si vobec nic zvlastne nevsimla... :ua:

A za to ze vysiel taky pes ako je na prvom obrazku - by si mal vstupit do svedomia chovatel - aku suku nakryl s akym psom ze mu vzislo "toto"... za to teraz predsa nebudem odsudzovat dane plemeno :ua:


na tom druhom obrazku pozri sa lepsie hlavne na jej oci. take oci mavaju krizence a nie cistokrvne psy neviem a ten cierny aron je divny ved sa na neho len pozri a ked bol stena bol normalny - bol to vysoky pes a vlaste ta fena na druhom obrazku karina mava s aljaxom steniatka to je taky krasny cierny NO ale toho co si nechali ich syna ked bol malicky bol tucny a nevyzeral pekne a teraz je najrkajsi a ten aron (to neni z ich chovu) ten je strasne tucny. ale v poslednom case sa nestretavame s takymi NO ako by mali byt su bud moc velke alebo moc male...standard predpisuje psy 60–65 cm, sučky 55–60 cm a vacsie psy vyzeraju skor vyskovo sa priblizuju k doge a je pravda ze vlciaky su moc premnozene a hlavne ich krizence skoro v kazdom dvore su ale vela krasnych jedincov sa dostalo do utulku v ZM napriklad za ten cas co som tam sa tam vystriedalo mnoho vlciakov a zaciatkom leta tam doniesli 4krasne vlciacky ked budem na pocitaci pridam foto..teraz som na notebooku a tu nemam tie fotky a dokonca nam doniesli fenu NO ako rex ale bola strasne velka bola velka ako doga! bohuzial nemam jej foto skoda...lebo sa nam ju podarilo v ten den ako ju doniesli umiestnit a bola strasne aktivna ked som ju niesla jej buducim majitelom do auta musela som s nou bezat lebo tak silno tahala
Sirík
Junior
 
Príspevky: 298

Poslaťod Bíglica » Pon 10.09.2007 19:08

Co sa tyka preslachtenia. Pozri sa na Sandrine NO, bavilis me sa o tom na vystave , Jej psii nebudu sampioni na poli vystavnom ale su krasne povahovo výborné a bezproblémové psy. Je pravda že asi nieje vačší rozdiel v jednom plemene ako práve u NO čo sa týka výstavných a pracovných línií. Ale ked je tu to slovo "prešlachtený" ako potom nazývaš mopslíka , tkorý chrčí ledva dýcha , a pomaly neodhadneš kde ma predok a kde zadok. Tomu sa vravi prešlachtené a nie prrodné plemeno ako NO :ha: :ha: :ha:
"Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto-tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru."
Bíglica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 126

Poslaťod sandra » Pon 10.09.2007 20:26

Lenka : Temu tu uz skor pokazila Sirka svojimi nazormy ktore maju daleko od pravdy - a niecoho rozumneho...

Sirka - prosim ta nepis mi tu taketo s prepacenim hovadiny lebo ma to nezaujima a ked ti vadi svetle oko ktore standard povoluje je to tvoja vec - ved ja tu nikoho nenutim aby sa im pacili ovciaky no vie mi zdvohnut tlak ked ich niekto uraza bezdovodne a este k tomu ked sa do toho vobec ale vobec nevyznas... prepac ale predsa nebudem hodnotit nejake chudak psi v utulku - ich exterier a povahove vlastnosti. na to su tu ine zvierata - a zrejme by si ovciaky nemala hodnotit prave podla toho co nachadzas v utulkoch pretoze tam si o danom plemene spravny nazor zrejme nevytvoris ani pri tom naj - podla teba "nepreslachtenom" plemene. ja uz s touto temou koncim a nemienim pokracovat - a hlavne nie dalej rozoberat svetle oci a pod... :ua:

Bendy: aspon som sa zasmiala :ha:

Biglica: jj presne ja mam pracakov a na ich vzhlade mi vobec nezalezi ( teda ak nema vadu vyrdujucu z chovu ) mne ide o ich srdce a nie to ci ma svetlejsie okolo alebo tmavsi cumak :ach:
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce.
J.R.Ackerley
sandra
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Bíglica » Pon 10.09.2007 20:47

A inak sirka spominala "spalil PP" aha...a potom odkial vieš že ich mal? že ti to povedal? alebo niekto iny? podla mna ani PP nemal , to je asi tak ako Predam psiky s PP prides si pon a oni ti povedia , no ale bez pp ich predavam za 7 tisic a s pp za 10 tak každy povie tak nechcem PP ale pritom to je trapbna finta lebo ak pes raz PP ma tak ich ma a nie že ich majitelovi nevyda lebo vby sam prerobil(každe tie PP ho vyjdu minimalne na 700skk )
"Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto-tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru."
Bíglica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 126

Poslaťod Sirík » Uto 11.09.2007 16:42

Bíglica píše:A inak sirka spominala "spalil PP" aha...a potom odkial vieš že ich mal? že ti to povedal? alebo niekto iny? podla mna ani PP nemal , to je asi tak ako Predam psiky s PP prides si pon a oni ti povedia , no ale bez pp ich predavam za 7 tisic a s pp za 10 tak každy povie tak nechcem PP ale pritom to je trapbna finta lebo ak pes raz PP ma tak ich ma a nie že ich majitelovi nevyda lebo vby sam prerobil(každe tie PP ho vyjdu minimalne na 700skk )


mozno nespalil ale nejako sa pp zbavil aby nemali dokaz ale kamoskina starka ho videla a este mu chcela dat aj za nu peniaze z toho co zarobila predajom steniatok ale on sa tvraril ze ten pes nie je jeho
Sirík
Junior
 
Príspevky: 298

Poslaťod Bíglica » Uto 11.09.2007 19:14

Sirka21 píše:
Bíglica píše:A inak sirka spominala "spalil PP" aha...a potom odkial vieš že ich mal? že ti to povedal? alebo niekto iny? podla mna ani PP nemal , to je asi tak ako Predam psiky s PP prides si pon a oni ti povedia , no ale bez pp ich predavam za 7 tisic a s pp za 10 tak každy povie tak nechcem PP ale pritom to je trapbna finta lebo ak pes raz PP ma tak ich ma a nie že ich majitelovi nevyda lebo vby sam prerobil(každe tie PP ho vyjdu minimalne na 700skk )


mozno nespalil ale nejako sa pp zbavil aby nemali dokaz ale kamoskina starka ho videla a este mu chcela dat aj za nu peniaze z toho co zarobila predajom steniatok ale on sa tvraril ze ten pes nie je jeho


Ty si ma nepochopila.Píšeš trochu odveci. Mám úpocit že sa v týchto veciach moc nevyznáš.
"Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto-tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru."
Bíglica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 126

Poslaťod vlciacik » Štv 13.09.2007 19:45

ale aj tak...vobec nikdy nepochopim jak to niekto moze...take zlatunkeee stvorenia :plac:
vlciacik
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 132

Poslaťod Larra@dogs » Pia 05.10.2007 16:35

Do našej veľkej "psej rodiny" patrí aj toto plemeno. Máme dve sučky nemeckého ovčiaka. S jednou sa venujeme záchranárskemu výcviku a s druhou športovej kynológii a trošku aj záchranárčine. Sú to perfektné, všestranne využiteľné psíky... máme z nich veľkú radosť. :jupi: :no:
Naposledy upravil Larra@dogs dňa Pon 15.10.2007 12:01, celkovo upravené 3
Larra@dogs
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 232

Poslaťod Sirík » Pia 05.10.2007 18:00

gratulujem abc :lol:
Sirík
Junior
 
Príspevky: 298

Poslaťod Larra@dogs » Pia 05.10.2007 18:41

... ďakujem :smile:
Larra@dogs
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 232

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI