Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod wer » Ned 10.02.2019 13:40

Henten vychodoeuropsky je predsa len nieco ako cuvac a kuvacz... :nwm: ved tych ovciakov je nespocetne mnozstvo, v kazdej oblasti mali to svoje, co ti je na tom divne a aky to ma suvis s NO? Mne osobne sa to napr vobec nepaci, skor to vyzera ako sprznene americke NO :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod Margita » Ned 10.02.2019 13:44

sice je trochu kratky,ale tak vyzera ako NO a ma rovny chrbat
Prílohy
East-European-Shepherd.jpg
East-European-Shepherd.jpg (176.85 KiB) Zobrazené 1970 krát
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod wer » Ned 10.02.2019 13:46

A k tomu "splnaniu" standardu. Znamka dole za standardnu farbu ale "nepreferovanu". Zda sa ti to normalne? Nesplna tym pes standard hadam...? Alebo u takych bociek znamka, aj dve dole za nenafunene chlpy. Nesplnaju snad standard..? No asi nie. Vystavy nevravia o standarde. Len o peniazoch, moci... Som prave rada, ze mam plemeno, ktoreho sa to netyka :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod Margita » Ned 10.02.2019 13:50

ved to,FCI vyda nejaky standard a potom na vystavach pod ich hlavickou sa vobec tym neriadia,a podla subjektivnych hodnoteni tie plemena idu het...
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod kives » Ned 10.02.2019 14:14

NO su specificke, tam fakt vedu oblastne vystavy, lebo znamka z medzinarodky bola uznavana do chovu len od rozhodcu suchno. oblastne su organizovane suchnom. a je rozdiel dat za vystavu 7 alebo 80€, ked z toho jic nemam. posledne cca tri roky sice preplacali cast vlezneho vo V. Ide, ale mna by to teda nemotivovalo.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod zaza03 » Ned 10.02.2019 17:32

tip na film - horor plný malín a nemeckých ovčiakov :smile: radosť pozerať
https://www.csfd.cz/film/221419-kruta-rasa/prehled/
zaza03
Šteniatko
 
Príspevky: 86
Bydlisko: Pri Nitre

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod Margita » Ned 10.02.2019 17:40

podla toho trajleru by som cakala tak zaciatok 90tych rokov :lol: a 53%,hmmm,to si pozriem :heh:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod Crossa » Ned 10.02.2019 18:36

Na medzinárodných výstavách je práve v poslednej dobe vidno aj veľa pracovných zvierat, vzhľadom na to, že nemusia podstúpiť žiadnu prípravu na tú výstavu a je pre neho jednoduchšie odbehnúť 2 kolečká pri nohe ako 30minút na veľkom Ihrisku. Šanca byť lepšie ohodnotená je tým pádom tiež väčšia, keďže inak ten pes vyzerá v pohybe a inak v statike. Inak medzinárodné výstavy nemajú pre majiteľov exterierakov žiadnu váhu, chodíme tam len z dlhej chvíle, na stretnutie s priateľmi a podobne. Výstavy NO sú absolútne špecifické a pripraviť kvalitne psa na výstavu rozhodne nie je len tak
Crossa
Junior
 
Príspevky: 354

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod Puk » Ned 10.02.2019 20:18

Margita píše:sice je trochu kratky,ale tak vyzera ako NO a ma rovny chrbat


(Margita, "odrezal" som tomu dunčovi na obrázku hlavu a nohy a zistil som, že už dávnejšie som mal Easta :jazyk:

Margita, štandard predsa neudáva FCI, ale štandard toho ktorého plemena predsa vydáva krajina pôvodu a len tá je opravnená na ňom vykonávať zmeny.

Inak - súhlas s wer - na výstavách by sa mal dodržiavať štandard exteriéru a nie preferovať anomálie, resp. ad absurdum predvádzané "preferencie nejakého telesného znaku! Na to má predsa výstava, ako exteriérová show slúžiť. V zmysle štandardu nájsť najtypickejšieho jedinca! Už dávno sa od týchto smerov vzdialila. U NO je to ale špecifické i vzhľadom na dvojkolajnosť plemena, ktorá tu je už pomaly 40 rokov. Len zaboha niet toho, kto by priznal, že je práve toto je trpká realita! :nwm: Len jedna vec ako príklad : dobík mal kedysi bežne 35 - 38 kíl. Dnes sú preferovaní mamlasi s váhou 50 kíl a kohútiková výška pomaly 75 čísiel. Srdce a obehová sústava ale ostala pôvodná a tak sa divíme, že dobermani odchádzajú na srdce v relatívne mladom veku. Kedysi mal NO veľkosť 5 pri kohútikovej výške 62,5 cm. Pri dnešnom "kolosoidnom" vývoji by každý povedal : malý pes, vyradiť ako neštandard. Áno pri dnešných "päťkových" psoch s kohútikovou výškou neraz temer 70 cm to je tak. Ale príde jeden plemeník navyše s genetickým ochorením srdca a NO skončí tam, kde dobík. Nakoniec - už má k tomu celkom výdatne našľapnuté aj v iných smeroch...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pon 11.02.2019 8:20

Osobný názor: problém nie je ani tak v štandarde a v podstate ani v rozhodcoch na výstavách. Za trend a chov môžu predsa chovatelia. Rozhodcovia sú len ľudia a snažia sa robiť svoju prácu - a kto by nechcel byť vo svojej práci úspešný a obľúbený? Neraz som videla rozhorčených a nadávajúcich majiteľov psov intergalakických šmapiónov, ktorí nedajbože dostali VD - a za všetko môže, "samozrejme" rozhodca (lebo ľudské zlo nemá hraníc). Obľúbenosť rozhodcu klesá a na ďalšie výstavy nie je pozvaný. Rozhodcovia tiež nie sú úplne sprostí, tiež sa len prispôsobujú trendu chovateľov (nebudem sa vyjadrovať, aký zmysel má chov odlišných psov ako udáva štandard a k subjektivite rozhodcov). By som povedala prehnane, že občas ani oni nemajú inú možnosť.
Samozrejme, česť výnimkám. Lebo stále sú medzi rozhodcami "páni". :ahoj:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod Efa » Pon 11.02.2019 8:20

Offtopic:
Puk píše:... Len jedna vec ako príklad : dobík mal kedysi bežne 35 - 38 kíl. Dnes sú preferovaní mamlasi s váhou 50 kíl a kohútiková výška pomaly 75 čísiel. Srdce a obehová sústava ale ostala pôvodná a tak sa divíme, že dobermani odchádzajú na srdce v relatívne mladom veku....


Puk ak by to bolo u dobermanov také jednoduché tak je plemeno zachrániteľné, ale nie je to len o výške a váhe, ono dobíci umierajú na DCM bez ohľadu na to či je to z exteriérovej, alebo pracovnej línie :plac:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod wer » Pon 11.02.2019 8:25

Vikiki, rozhodca sa ma drzat standardu!!!! A byt objektivny a nie korupcny!!!! Tam je kamen urazu! Ma mu ist o plemeno a nie o svoju popularitu!!! Ale vystihla si to - vystavy su jedna velka :kak:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pon 11.02.2019 8:45

Áno, má sa držať štandardu. Ale ľudia sú svine a sú schopní čohokoľvek, aby druhému ublížili. Aj rozhodca je len človek a často mu ide "o vlastnú kožu" v rámci jeho práce. Nechránim rozhodcov, lebo naozaj by mohli robiť svoju prácu objektívne, len k tomu treba viac odvahy a podpory aj od samotných chovateľov. (Česť výnimkám.)
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod wer » Pon 11.02.2019 8:51

Ale rozhodcovia to maju mat v rukach! Keby kazdy jeden hodnotil tak, ako ma, chovatelia sa prisposobia.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod Elis » Pon 11.02.2019 9:36

Offtopic: :lol: :ha:
jako tahle debata je dobry bizard :ha:

odpovedny je jen chovatel a když není a odchova nejake monstrum - chudak rozhodci mu to stemplem potvrdi na vystave - co mu zbyva jiného :lol: - a všechno je teda pak OK ?? vzdyt co - stejne se to proda :lol:
a to uz vůbec nemluvim o tom, ze většina "chovatelu" nemá ani zakladni znalosti o genetice, zdravi :pac:


omluva za výlev :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI