Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod wer » Pia 07.09.2018 20:11

DSC_0780.jpg


DSC_0825.jpg

dve s rovnakym vyrazom a jedna s nosom v objektive :ha:
DSC_0713.jpg


neviem toho psa odfotit, prisamfakt :prd:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod Renata » Pia 07.09.2018 20:38

vyzera ako individualita :hi: ... prd maly ako sa dolezito tvari :heh:
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod katkariinka » Pia 07.09.2018 20:40

Jaaaaj, aký zlatý, nech ti robí radosť.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod moschino » Pia 07.09.2018 21:15

Krasny :aaa: :love:
Vzdy bol krasny, ale tusim este viac bude :aaa: uz sa tvari jak Pan Pes dolezity :lol:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod vavrena » Sob 08.09.2018 10:30

Veľmi pekný pes :yes: . A už aj tie packy sa mu zrovnávajú, že?

A ja posledný mesiac strašne bojujem s Robinom, doteraz to bolo také šteňacie hranie sa, teraz už by som s ním rada nejak ozajstne "pracovala" a narážam na steny - fyzické predpoklady, ktoré polku cvikov sotva umožňujú robiť, a potom tie psychické, tréningy máme krátke, intenzívne, silno kreatívne, a bez veľa opakovaní, ak by aj pes chcel, tak proste to nevládze opakovať na 100%, lebo úplne inak sa pracuje s touto telesnou konštrukciou. :plac: .
Ale inak je to pes úžasný, do rodiny a k deťom naozaj ideálny. Len teda to je aj kólia :ach: .

Obrázok
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod wer » Sob 08.09.2018 13:29

Labky su lepsie, len ta prava predna sa mi nezda. :plac: Silno dufam, ze bude zdravy, lebo inak som s nim neuveritelne spokojna.

A ty mas ake plany s Robinom?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod vavrena » Štv 13.09.2018 7:04

Každú chvíľu rozmýšľam, že ho ho dám preč. Ak by som mala istotu, že sa o neho v ťažkých chvíľach postarajú (bude potrebovať minimálne operáciu fragmetovaného lakťa, kontrolné RTG, chondrá ako doplnky a udržiavať vo svaloch nejako), tak do nejakej dobrej rodiny by mohol ísť, s deťmi ideálne, on je úplne pes pre deti. Len teda som ho nikdy nikomu neponúkla, a rušila som eventuálnych záujemcov, ktorí ho chceli (lebo, lebo, lebo... :ach: ) :heh:. Štvú ma financie do neho vložené a ten čas, no a stále mi napadne, či by ho niekde tiež púšťali dnu, keď bude moc teplo alebo veľká búrka, či by s ním chodili často plávať a iné detaily, proste záleží mi na ňom, i keď ma štve... A objednala som mu minulý týždeň výbavičku za ďalších 70 eur. :pac:

Obrázok
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod Lindchen » Štv 13.09.2018 7:45

vavrena, dobrý majiteľ sa dá nájsť. :yes: Ak sa rozhodneš ísť do toho, tak ľudia, čo sa postarajú, existujú. A máš čas (čo máš), možeš dôkladne vyberať.
Beníčka som darovala ako 6-ročného bígla s pohybovým problémom, atopika s početnými alergiami a našla majiteľa, čo sa oňho špičkovo stará a vrazí doňho posledné peniaze, aj keby sám nemal. Špeciálnu stravu mu objednáva zo zahraničia, dostáva imunizačné injekcie, kupuje spreje, lieky, neviem čo, aby sa mu pokožka zlepšila, stále kúpe, ošetruje. Zostal kvôli nemu pracovať z domu, zmenil prácu, našiel iný byt, lebo tam, kde žil, bol strom, na ktorý je Benčo alergický... A to nie je bohatý človek, čo môže rozhadzovať.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod wer » Štv 13.09.2018 7:56

no, takych je asi dost malo....
a teda vavrena, uz som zabudla, viem, ze si to spominala, preco si si ho nechala? ja by som ho posunula dalej hned ako stena este... :angel: sa mi nehodi k tebe a tvojmu zivotnemu stylu...
ja sa ale tiez desim toho, ze by nyxovi mohli vyjst zle rtg a mal by ist k niekomu inemu. uz to nevidim tak hrdinsky. :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod Lindchen » Štv 13.09.2018 8:03

Ja len že takí existujú a takých, čo urobia aspoň polovicu/tretinu z toho, je určite o dosť viac.
Je to taká smutná vec, no. :ua: Presne, človek to koľkokrát vníma tak, že však daj preč, pes si zvykne, nie je jediný človek na svete, čo sa dokáže dobre postarať o psa. Potom v skutočnosti to už také ľahké nie je.
Offtopic: A si predstav dávať preč psa v 5 rokoch. :plac:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod Renata » Štv 13.09.2018 15:05

Lindchen píše:vavrena, dobrý majiteľ sa dá nájsť.
:yes: tiez si myslim :hi: nebude ich nejak prehnane vela, ale da sa .. ja napriklad v momentalnej situacii nemam chut na stena, k mladej suke mam dvoch "dochodcov" a keby sa nieco stalo a mala by som nutnu potrebu dalsieho psa, tak momentalne by mi viac vyhovoval "hotovy" pes ako pojasene stekatko. Aj teda s tym vsetkym, co si pisala, ma momentalne menej obtazuje sa o zviera starat, ako ho vychovavat :heh: :heh:
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod Tara21 » Pia 14.09.2018 8:44

Pekny den milovnici nemeckeho ovciaka,
Potrebujem poradit ohladim navhodnejsej stravy a vyzive pre stena nemeckeho ovciaka.
Chovatel mal Farminu a my sme skusili Brit. Rano davam tvaroh alebo jogurt. Dvakrat granule a vecer varene hovadzie, vlocky, mrkva. Ale chcela by som ozaj kvalitu.
Ake granulky by ste odporucali. Zvazujem Acanu, Farminu alebo vasu radu od dlhorocnych chovatelov.
Davate aj doplnky na vyzivu na klby?
Tara21
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod hewča » Pia 14.09.2018 8:56

Dogs are like potato chips - one is never enough...
"Which of my photographs is my favorite? The one I’m going to take tomorrow."
(Imogen Cunningham)
hewča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 648
Bydlisko: Humenné

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod vavrena » Pia 14.09.2018 9:19

Tara21 píše:Pekny den milovnici nemeckeho ovciaka,
Potrebujem poradit ohladim navhodnejsej stravy a vyzive pre stena nemeckeho ovciaka.
Chovatel mal Farminu a my sme skusili Brit. Rano davam tvaroh alebo jogurt. Dvakrat granule a vecer varene hovadzie, vlocky, mrkva. Ale chcela by som ozaj kvalitu.
Ake granulky by ste odporucali. Zvazujem Acanu, Farminu alebo vasu radu od dlhorocnych chovatelov.
Davate aj doplnky na vyzivu na klby?


Ja mám psíka na mäse, kostiach, prílohách a zeleninke. Doplnky (MSMS, kolagén, teraz Geloren) dostával od malička, ale len preto, lebo mal a má reálne problémy, inak by som doplnky nedávala. Ak dávaš ráno granule a večer len čisté mäso, tak k tomu mäsu pridaj aj nejaké kosti a chrupavky na vyváženie pomeru vápnika v strave - veľmi vhodné sú napr. časti kuraťa (trupy, krky, krídla). Do tvarohu podrvená vaječná škrupinka. Čistá svalovina a čistý tvaroh ti rúcajú ten správny pomer vápnika a fosforu, pridaním chrupaviek, kostí, či škrupiniek ho "narovnáš."
Granule dávaj také, aké psovi sadnú, ideálne bez chemickej konzervácie, konzervované tokoferolmi, t.j vitamínom E - nájdeš v zložení, obsah vit. E by mal byť viac ako 300 mg. Ja len odporučím, že pre väčšinu aktívnych ovčiakov sú vhodnejšie rady s obilninami či ryžou než bez nich.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Nemecký ovčiak / Deutscher schäferhund (FCI)

Poslaťod wer » Pia 14.09.2018 9:31

hehe, ze obdobne zrovna riesim vedla. :heh: vavrena, hybaj poradit :angel:

tara, ake stare stena? ja krmim granulami essential. pridavam alavis klbovu vyzivu (nechcem s msm) a vitamin C. a doplnok vapnik/fosfor/horcik, lebo mal preslapy a nemala som pocit, ze ta jeho strava pokryje naroky na mnozstvo vapnika pocas rastu. teraz mu idu zuby, tak sa mu to tiez sikne.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI