Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Str 30.12.2020 19:41

Nik nevie co to je. Ani chovatelka :heh: A buduci rok pojde na RTG, tak uvidim ci je zdravy alebo to len tak dobre hra :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod kives » Štv 07.01.2021 11:02

ten pohyb je taký ľahký :jop: :smile:
a na RTG sa v hlave nájde malý Mzák, ktorý ho ovláda :heh:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod wer » Štv 07.01.2021 21:15

Jee, ja az teraz pozeram, strasne je podareny. Take velke telo ake svizne :heh: Ked si to rozmyslis s tymi obranami, hlas sa! :haha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pia 08.01.2021 7:25

Baby a on ma 60kg... a je ovela menej svizny ako jeho 80kg otec, na toho nezabudnem v zivote a bohvie ci take este niekedy uvidim :love: , laska na prvy pohlad ako sa hovori a to som ho vyberala podla suky ten vrh, ale oci som nemohla odtrhnut od otca :haha: Lyo bol taky do cca 4 mesiacov, teraz by bol pri nom ako slon v porcelane :heh: A to nemyslim, ze on vypada tazkopadne alebo by sa na neho zle pozeralo, len proste nie je to take svizne a lahke ako to robil jeho o stvrtinu tazsi tata :heh:
Wer, aj keby som chcela, ja to casovo nedam. Nemam ako :heh: Ale uz som objednala postroj, som dufala v sneh a sanky, to mi tiez nejak nevychadza :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Michal2 » Str 13.01.2021 13:42

ahojte, viete mi postnut webstranky nejakych chovnych stanic na novofundlanda? Rozmyslame s polovickou nad steniatkom tohoto psika, ale chcel by som ak tak steniatko len od overenych predajcov. Dakujem :no:
Michal2
Nováčik
 
Príspevky: 26

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Str 13.01.2021 13:49

Ehm, vieme, ale nic sa z nich nedozvies :heh: Su neaktualizovane uz roky. Uplne zbytoncne sa nimi preklikavat.
Ale v cechach teraz bude/je velmi vela vrhov, aj moja znama ma (z Hajanskych strani). Ale ide to vsetko teraz pocas koronadoby ako teple rozky. V podstate nemusia inzerovat :pac:
Na FB sa daj do skupiny Novofundlandsky pes a Landseer, zvycajne ked je prebytok, tak je to tam a aj sam sa ozve chovatel, ked mu niekto stena odriekol a ma volne a niekto sa opyta na stena. Ale vacsinou sa na stenata teraz caka. Kedysi byvalo dobrym zvykom inzerovat najma tu: http://www.novofundland.eu/inzerce.asp Ale ako vidis, prazdne... Ale stenata su, len sa rychlo rozchytaju, zvacsa uz pri ohlaseni vrhu :lol:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Michal2 » Str 13.01.2021 13:54

ved prave, stranky roky neaktulizovane, inzeraty takmer ziadne :lol:
pridam sa do tej skupiny a uvidime
Michal2
Nováčik
 
Príspevky: 26

Novofuldansky pes

Poslaťod Tomas zaciatocnik » Pon 01.02.2021 21:59

Dobry den
Prosim vedeli by ste mi poradiť ?
Mame dom s veľkým pozemkom a vybrali sme si ze by sme si kúpili Novofuldanskeho psa.
Mame maleho chlapca 4 ročného a dočítal som sa ze je vhodný k deťom.
potrebujem vediet ci musim mat vsetko doma nachystane. napr: ake vysoké ploty na pozemku aby neutiekol a pod.
Tomas zaciatocnik
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Uto 02.02.2021 10:03

Juj, to tazko takto radit. Vsetko zavisi od povahy stenata. Niektorym staci opticka zabrana a ani ich nenapadne skakat, lebo to je pre nich prilis narocne. Niektori maju metrovy plot a pes max. nan vylozi laby a nikdy neskocil na druhu stranu. Niektori skocia co vidia, hlavne ked sa doma nudia, alebo vidia za plotom nieco super. Ak mate 4 rocneho chlapca, tak vam radim vyberat co najflegmatickejsieho jedinca, inak to budete mat doma velmi vesele, takto to bude len vesele :heh: A aj tie ploty potom mozu byt nizsie. Co planujete s nim robit/podnikat? A premyslela by som kde a ako bude travit cas vo vasej nepritomnosti.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod clupko » Uto 02.02.2021 10:12

Offtopic: inak to nie je novoFULDANsky pes, ale novoFUNDLANDsky.
sorry, nedalo mi to - raz je to preklep, druhykrat uz asi naschval, tak ja len ze ste si mozno nevsimli :lol:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pia 05.02.2021 15:40

Jedna z nasich uplne nevinnych hier. Na FB sa to neodvazim dat, lebo bude nevychovany, co aj tak je, ale on je nevychovany inym sposobom :heh: Ale ked... s nim sa nudit naozaj neda a kiez by vsetky nase strety vypadali takto nezne :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Ulf » Sob 06.02.2021 6:10

Sak normalna psia hra, nie? :jop:
Joooj.. chyba mi to :plac:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Sob 06.02.2021 6:12

Sak ano, ale pre fundlov nie typicka :heh: Ved preto hovorim, ze to je s niecim prikrizene :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Slausa » Sob 06.02.2021 10:54

Pigie :heh: Ako ustojis 60 kil? A ako to ze bunda je celal? Mne sa na rukavy vesia 12 kil a vetrovka to pomaly vzdava :aaa:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Sob 06.02.2021 13:45

Slausa, on netrha, on to vsetko robi s laskou :heh: On ma len chyti a ozuzle :heh: A neustojim, tie hry, kedy fakt sa rozhodne, ze sa budeme HRAT, tak tie by som netocila rozhodne. To mobil v ruke neudrzim a mam co robit, aby som bola dost obratna na to, aby som sa mu bud vyhla alebo ho presmerovala na nieco ine :heh:
On proste z tej nonsalantnosti a vnesenosti a medvedikovosti moc nepobral. Je surovy az, v ramci plemena teda, lebo v porovnani s ostatnymi psami to tak isto nevyznieva. Ja ho vzdy porovnavam v ramci plemena :heh:
Ale dnes ma tak potesil, sme stretli x stad srniek, behalo to hore dole, fakt ze mraky, ked nie 10 tak ani jedno stado. A on uz len pozeral a max. so zaujmom potom siel tym smerom. Ale uz ziadne ani vybehavanie, ani kvikanie, ani obzeranie. Proste mam pocit, ze pochopil, ze na srny je lepsie kaslat. No, potom sme stretli jedinych ludi za cele 2.5 hodiny... Na konoch... A robil presne to iste, co robil kedysi pri srnach :haha: Ale tak, koniky stretavame fakt ze malo, nech si to uzije to skuvinanie pri nohe :haha: A aj teda od nich sa otocil, hoc ich zbadal prvy. Ale to uz beriem tak standardne, uz ma na to vek, aby zacal normalne pocuvat, uz je problem fakt len pri takych obmedzenych vzdialenostiach :haha:
A Fry dnes... Skoda, ze som nemala fotak, zabudla som ho. Lutovala sooooooom. Si nadavam az. Ten vypadal uplne peckovo dnes s tymi suchymi listami v srsti do polky tela :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI