Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod lulu939075 » Pia 15.05.2020 19:11

A aky je rozdiel vystavne línie a športové? Ja by som rada niečo s atletickejšou postavou skôr. A ano viem že to nebude easy a že nebude poslušne vedla mna behať a ani v lete :-) Ja som vždy polku leta v tatrach či na Vltave a okolí takže myslim že v tom najhoršom obdobi ani BA nebudeme.
lulu939075
Big Dog
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Margita » Pia 15.05.2020 19:16

Huskyho?nechcem byt zla ale ved si nezvladala ani 5 kiloveho teriera
Su aj vhodnejsie plemena a hlavne do rodiny s detmi .napriklad aj taky stredny pudel
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Pia 15.05.2020 19:31

Joj, ja si to tiez absolutne neviem predstavit... to mas uz tak velke deti, ze tie uz strazit vobec netreba? Lebo teda psa isto budes musiet... vies si predstavit naozaj nonstop voditkovat, riesit separacku - napr v tych hoteloch idealne... a navyse oni vedia byt aj kusave, tak ked na takeho zrovna natrafis...
Neviem, ja mat rodinu, tak si fakt vezmem bezproblemove plemeno.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Pia 15.05.2020 21:56

Asi je to skôr o tom, že plemeno sa ti páči? Mne sa to k tebe vôbec nehodí. Netvrdím, že si ostala tam, kde si bola kedysi, roky som ťa nevidela a zrejme si sa posunula, ale husky ako pes do rodiny, niee. Fakt je to pes na odriekanie a prispôsobenie sa, ja by som to nechcela ani za nič, a to mám bígla.
Aktívnych psov je dosť, nechceš hľadať radšej medzi ovčiakmi? Nemusí byť zrovna bordera. Napr. krátkosrstá kólia? To je super pes. Prípadne aj ovládateľnejšie poľovné plemeno je fajn, ak si hneď na začiatku zriadiš poriadok ohľadne lovenia a štekania.
!NOVÁ UDALOSŤ! -->> Den plný praxe podle návodů Franty Šusty
this too shall pass
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Nisus » Pia 15.05.2020 23:00

Ja sa k vyššie uvedenému vyjadrovať nejdem :lol: Iba že skús to fakt prehodnotiť. Ja som za Chodského psa, to mi príde taký fajn rodinný psík na turistiky, inteligentný, žiadne prepínaky.
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Sob 16.05.2020 5:17

A nemala si dvoch psov predtym? Tie uz nemas..?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod lulu939075 » Sob 16.05.2020 19:12

Možno ani nakoniec ani žiadny nebude :-) Neviem vôbec čo u nás skončí nechávam to na náhodu lebo tento rok sa mi dajú úžasne a neuveritelne náhody, nič konkretne nehladam a ono mi to same skočí do cesty takže možno nakoniec bude niečo uplne iné :lol: :lol: :lol:
A ano posunula som sa niekde uplne uplne uplne inde. Čo sa tyka spomenutých psovi viem zabespečiť že budem stale k dipozicii teda moc sam doma nebude.
5x tyždenne rano beham 5km, poteším sa ak vdaka huskačovi prekročim hranicu a dam viac. Na turistiku chodim niekolkokrat tyždenne. Dovolenky trávime v stane alebo na chate nie v hoteloch. Do roboty aj z roboty chodim na biku, pes bude chodiť so mnou do roboty.

A prečo husky? Mne osobne to je jedno, ale dal som rodine na vyber z viacerých a jednohlasne rozhodli tak som ochotna sa prispôsobiť, ale ako píšem uvidime a z mojho googlenia aj tak vidim to nerealne sa vobec k nejakemu psovi dostať :oo: neviem či to Coronou alebo čim ale šteniatka žiadne skoro zo žiadnych plemien.
lulu939075
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Sob 16.05.2020 19:33

A presne tuto situaciu budes mat najblizsich 10 rokov, ano..?

Len si to premysli radsej...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Ulf » Sob 16.05.2020 19:35

Nóoo, to je všetko pekné čo píšeš, ale pre huskyho je 5km absolútne NIČ. 50 km, alebo 5 hodín, to by znelo lepšie.
Táboriť, stanovať.. Vodný šport... no ja neviem. Budeš ho mať neustále na vodítku, bude silný, nadržaný na pohyb a vytrvalý a čakať len na to, kedy ti zdrhne. Pri stane na úväze. Ak ti zdrhne, tak ho môžeš hľadať pár dní. Toto chceš?
Hocaký zdravý pes ťa vie vybehať a byť parťákom do prírody, na to si nemusíš kupovať takéto "delo".
Husky nie je rodinný pes, nie je to parťák v pravom slova zmysle...
Ani Buck z Jacka Londona nebol husky, že jo :ha:
A to je dobrá blbosť že nie sú šteňatá. Tak napríklad u vyžiel je teraz na leto pár pekných vrhov. U nášho plemena sa tiež ide kryť, útulky sú furt plné.. ja neviem...

edit: myslím, že niekto nie je taký borec, že vie čo bude za 10 rokov, ja som si tiež prešla so psami situácie, ktoré keby som vedela že budú, tak si psov neobstarám, ale zvládli sme to. Ale naučilo ma to o hodne inak rozmýšľať o tom všetkom, už tiež neskočím po hlave do hocakého psa, hocikedy..lebo už presne viem, že veci ako sú teraz nemusia byť za 3,4,9 rokov. :ua:
Ulf
Šteniatko
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Sob 16.05.2020 19:46

Inak fakt - 5 km behu, to je tak 25 minut. :lol: to inak da asi aj mops pomaly :heh:
A to, ze si pisala, ze nemas chut psa zamestnavat psychicky - nuz, ono to je casto jednoduchsie, ako unavit psa, co potrebuje behat... lebo - ako pise ulf - 50 km 4x tyzdenne asi nedas.. ale daku polhod-hod dakej zmysluplnej cinnosti je jednoduchsie poskytnut..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod lulu939075 » Sob 16.05.2020 19:49

Neviem čo bude o 10 rokov ale viem akým smerom idem a neverím že sa toho veľa zmení. Viem že 5km je takému psovi malo. Tiež nemusím pracovať v tej práci v ktorej som a nebudem môcť si osa nosiť do prace stať ss môže všetko a všetko určite zvážim.
Určite chcem papierového psa vychovaného od chovateľa. Pes s útulku mi nateraz stačil, zase na staré kolena budem chcieť gaucoveho nunacika z útulku,
lulu939075
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Slausa » Sob 16.05.2020 21:30

Offtopic: Čo v poslednej dobe tak zbežne sledujem, tak po útulkoch je mrte haskounov, aj "čistých" aj so všeličím pomiešaných, čo si ľudia pobrali a pokrížili verím tomu, že pre pekné oči
A OT 2, neviem prečo, ale v súvislosti s chodením do roboty s huskym na biku, si to nejak neviem predstaviť chodiť ráno po poľných cestách v blate so psom aj sebou nahrubo olepeými bahnom a prírodou do roboty. Nevravím že je to nemožné alebo každodenný scenár, ale toto je prvé, čo sa mi pri tom vybavilo.
Miss you so much...
Slausa
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod straka17 » Sob 16.05.2020 22:03

Privátny útulok Kopčany ma aktuálne sučku, výzorom husky, temperamentom niečo pokojnejšie a menej magor
Priateľ opustí priateľa už vo vetre, pes svojho pána neopustí ani vo víchrici
straka17
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod jakut » Sob 16.05.2020 22:23

Ja som tu pred časom spomínala, že spolužiačka a kamoška so strednej, sama s 2 deťmi na prvom stupni si idú brať šteniatko husky, lebo si ho vybrali, pretože sa im najviac páčilo. Neviem ako, asi z knihy, alebo na nete, tak už ho majú, samozrejme bez PP. Sama som zvedavá, aký bude mať príbeh pokračovanie. Ona nikdy psa nemala, pred týmto. Ja som skúsila odhovoriť, nepodarilo sa. Nepomohlo, ani to, že čo ak ho budú musieť dať preč, tak ho vraj dajú.....
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Ulf » Ned 17.05.2020 4:47

Kup si vyzlu, ta ta vyvenci az ti zle bude ale rozhodne je velmi orientovana na pana a rodinu. Aj na hry s detmi, aj, aj..
Ja viem, ten vyzor je uplne inde a ani podla mna to nie je vyslovene pekny pes, ale ako aktivny ozaj spolocnik, to myslim ze nie je zla volba. :no:
Ulf
Šteniatko
Obrázok užívateľa

Predchádzajúci

Späť na Plemená psov FCI