Doberman / Dobermann (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Efa » Str 06.11.2019 7:02

... k tej búde - matrace a deka budú veľmi rýchlo premočené, do búdy je najideálnejšia dobrá bezprašná slama a na vchod dajte "lietačku" - kus deky alebo čokoľvek čo zabráni vnikaniu chladu a úniku tepla...
... ak má byť vonku, tak nestriedať pobyt dnu a von, pretože sú to veľké teplotné šoky pre to zviera. Jednoducho si ten organizmus postupne privykne, leda zvýšiť kŕmnu davku, pretože v zime ide dosť energie na zohriatie sa ...
... mimochodom gratulujem k 7 r zdravej a živej dobermanke :jop:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Tasikooo » Str 06.11.2019 7:40

Efa píše:... k tej búde - matrace a deka budú veľmi rýchlo premočené, do búdy je najideálnejšia dobrá bezprašná slama a na vchod dajte "lietačku" - kus deky alebo čokoľvek čo zabráni vnikaniu chladu a úniku tepla...
... ak má byť vonku, tak nestriedať pobyt dnu a von, pretože sú to veľké teplotné šoky pre to zviera. Jednoducho si ten organizmus postupne privykne, leda zvýšiť kŕmnu davku, pretože v zime ide dosť energie na zohriatie sa ...
... mimochodom gratulujem k 7 r zdravej a živej dobermanke :jop:

Dakujem :hi:

Ano ma taky plast (prechodove dvierka) ako lietacky,co sa v skladoch pouzivaju a nad tym teraz este taky akoby polokoberec,aby nefukalo.
Uz riesim slamu. Cez noc este chodi dovnutra,ale cez den su vacsinou von. Myslis,ze aj v noci “byt dnu skodi”?
Ja ju nechcem nijako “odpalit”, fakt jej nic nie je (klop klop) krasna zdrava poctivo slahnuta ako na zaciatku :hi: tak sa zichrujem :nwm:

Dakujem :smile:
Tasikooo
Okoloidúci

Poslaťod Ulf » Str 06.11.2019 9:14

Inu nie že by som bola za zlú, ale bol by veľký problém aby dnu aj dožila? :hi: :otaznik:
Ulf
Šteniatko
Obrázok užívateľa

Poslaťod Tasikooo » Str 06.11.2019 15:27

Ulf píše:Inu nie že by som bola za zlú, ale bol by veľký problém aby dnu aj dožila? :hi: :otaznik:

Nie si za zlu a nestras,ze dozitie. :oo: .. aby som upresnila,nik nechce “vyhodit” psicu von.
Vonkajsok si uziva,besni sa s kamosom,dnu ani poriadne nechce byt tak tu riesim ako co najlepsie spravit... ide o to ze dnu nema take podmienky a pyta sa praveze von-a uprimne nie vzdy mam podmienky ich nechat dnu ked robim...mali by byt pod dohladom-cez noc su zatial vzorni bo su znaveni a spia- kamos co ma absolutne neznesie byt dnu kedze bol von a ona sa pyta za nim,je s nim vo “vaznom vzathu” :lol:
Cize cez den sa pyta von a na noc ju musim ja tahat dnu.Ked je on von chce byt s nim cize taham aj jeho... no proste kolotoc- :lol: Kebyze ju necham dnu neriesim, pre mna by to bolo najlahssie riesenie popravde,len to uz sme skusali a nejako nechce...
Tasikooo
Okoloidúci

Poslaťod Ulf » Str 06.11.2019 16:22

Jaaj, je zamilovana, tak nic :lol: :heh: drzim palce
Ulf
Šteniatko
Obrázok užívateľa

Poslaťod Haleth » Sob 16.11.2019 14:07

Efa píše:mimochodom gratulujem k 7 r zdravej a živej dobermanke :jop:

Inak, ani nehovor. Lyka bude mať (klop, klop, klop) v marci 1O rokov. O zdraví pomlčím, ale vzhľadom na to, že rodičia pravdepodobne odišli na srdce, ani som nedúfala...
A Cya je nezničiteľná podľa mňa, tá mi tu bude piť krv dalších 7 rokov minimálne :heh:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa

Predchádzajúci

Späť na Plemená psov FCI