Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod erik70 » Str 09.01.2019 13:17

Pigie -to psíčatko nemý chybu :jop: !!! Krásne fotky v snehu a tie xichtíky to sa nedá :heh: Takto z chuti som sa už dávno nezasmiala... :no: . A keď si písala ako chápe význam slov a ako si to všetko spája v hlavičke...tak mi napadlo, že "náš" Pigie - (sestrenkin mops), pri ktorom oni ani nemohli vysloviť vetu "ide sa von" lebo on už od radosti skákal a lietal a tešil sa až moc prehnane...tak hovorili "ideme do priestoru"... :haha: To si do súvislosti nedával... :heh:
erik70
Snoopy
 
Príspevky: 130

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Str 09.01.2019 14:17

My sme tak pri Hugovi nemohli hovorit ideme k vode. Tak sme to tiez zaobalovali vselijak. Teda ci nezajdeme tam, kde to nesmieme menovat :haha: Ale Hugo nevystrajal, len sme nechceli, aby za nami chodil a vykukal, ze ci teda UZ ideme :haha: On keby mal hodinky, tak si tuka po nich, ze teda akoze nam to dlho trva.
A ano, na ksichtiky je borec. Ja s nim mam problem, lebo on chvilu nepostoji a ked beha, tak sa mu ten ksicht proste vlni :haha: A aj aport ked nesie, tak jedine, ked nebezi, potom je fotka normalna, ale kto by to zase chcel, aby ho tak niesol :haha: Alebo ked fotim zboku :heh: Ale ja mam rada tie jeho ksichty, vzdy sa tesim, ked si doma sadam ku kompu, aku perlu tam zas najdem :haha:
Prílohy
IMG_6744.JPG
IMG_6910.JPG
IMG_6762.JPG
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Str 09.01.2019 14:30

Ale on mal dnes naozaj dobru naladu, lebo mi doniesol fakt vsetko, co som odhodila (doma tak nosi bezne, vonku ee) :heh: Som ho chcela len odohnat dalej, tak som hadzala, co bolo po ruke :haha: Ale ked nad tym rozmyslam, to bolo asi preto, ze sme boli dlho na jednom mieste, tak sa nudil :haha: A ze tie kvetne stonky daleko nelietali :haha:
Prílohy
IMG_6781.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod erik70 » Str 09.01.2019 14:43

pigie píše:... ked si doma sadam ku kompu, aku perlu tam zas najdem

Čistá "perlorodka" toto... :heh: A bolo by zaujímavé také spomalené video... :yes: , tam by to vlnenie papuľky úplne vyniklo... :no: Tak užívajte sneh a prosím fotiť, fotiť, fotiť... :ahoj:
erik70
Snoopy
 
Príspevky: 130

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Ned 13.01.2019 16:44

Ano, ano, na to video sa chystam uz vecnost, ale vzdy zabudnem :heh: Fundlacik aspon trosku to je :heh:
Prílohy
IMG_8994.JPG
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pon 14.01.2019 15:30

Moj maly zajko
Prílohy
IMG_8170.JPG
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Str 16.01.2019 12:32

Toto vôbec nevyzerá ako niečo živé na tých fotkách. Pripadá mi ako niečo kreslené alebo namodelované. :heh:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Str 16.01.2019 13:01

To ako myslis? Mojho zajka mileneho, jak namodelovany? Ja za to nemozem, ze to hadze ksichty :heh:
Ale musim si Nisusku pozicat, pri nej pekne pozuje a vypada normalne. Vlastne mne by stacil hocikto, kto by sa mu trosku povenoval a udrzal ho na mieste, nech ma aj normalnu fotku :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod kives » Str 16.01.2019 13:39

Offtopic: moja chovateľka čaká na normálne fotky doteraz. ale občas sa prinútim a cvaknem ho :lol:
Lyo je feši, hovor si čo chceš :jazyk:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2905
Bydlisko: Košice

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Str 16.01.2019 14:06

No práve kvôli tým ksichtom. :heh:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Str 16.01.2019 14:14

Uz je. A pride cas, ked to bude dokazovat aj na foto :dedo: Ako stena bol hrozny, ale snazi sa vyrast do celkom pekneho psa :heh: A oproti Hugovi je sice mensi a pozadu, ale rozhodne to nie je uz tintitko ako bol Hugo. Hoc je mensi a lahsi, je mohutnejsi o hodne. Ale ocami mi ho zacina velmi pripominat. Nicim inym, len ocami. Rovnako po mne kuka, rovnako ich puci, rovnako ich pouziva, neviem to opisat, ale ked mu pozriem do oci, tak vidim tam Huga :plac: A prave ked som si ho brala, tak oci mal UUUUplne ine od neho. Hugo mal okale obrovske od mala, hento male take spendliky blizko pri sebe, tmave. A teraz mu zacali svetlat a okruhliet, len dufam, ze viecka mu nepovolia ako mal Hugo, nech neriesim zapaly.
Prílohy
IMG_0010.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo


Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Sob 19.01.2019 20:43

Do coho mi len dorastie toto skvrna?
Fotka v lahu ma stala celu jeho veceru :haha: Neviem ci taka este niekedy bude :heh: Nechcem vediet, co si o mne myslel :heh:
Prílohy
IMG_0450.JPG
IMG_0310.JPG
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Margita » Ned 20.01.2019 10:09

Ta druhá,vyzera tak majestátne,ako velkac už

Edit,on je Z chovky ursus,ursius alebo čosi take?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Ned 20.01.2019 14:42

Nie, on je z Tender Ebony. U nas malo znama chovka. A uz to aj lopticku vzalo vonku do papule. Och, mi srdco podskocilo :heh: A plzne mi strasne kuratenko moje :plac: Stenaci kozusok ide prec :plac:
Prílohy
IMG_1656.JPG
IMG_2406.JPG
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI