Agility doma

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Re: Agility doma

Poslaťod Tinka123 » Pon 05.08.2013 13:11

Ahojte, mám psíka ktorý má 3,5 roka. Chcela by som sa spýtať že či nieje neskoro na agility? A s akými prekážkami by som mala začať ako s prvými? Už dlho sa chystáme že začneme s agility čo sme aj trochu jeden čas začali. :smile:
Tinka123
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485

Re: Agility doma

Poslaťod AgiKokre » Uto 06.08.2013 15:13

určite nieje neskoro :no: začni zo skočkami a tunelom a postupne možeš kludne začať pridávať dalšie prekážky :smile:
AgiKokre
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 192
Bydlisko: prievidza

Re: Agility doma

Poslaťod derpina » Sob 31.08.2013 20:28

Tinka123 píše:Ahojte, mám psíka ktorý má 3,5 roka. Chcela by som sa spýtať že či nieje neskoro na agility? A s akými prekážkami by som mala začať ako s prvými? Už dlho sa chystáme že začneme s agility čo sme aj trochu jeden čas začali. :smile:

Aj ja mam 3 rocneho psa JRT je aktyvna a beha ak blesk.a zacala som s preskakovanim cez prekazku a potom tunel slalom....
:winner:
derpina
Okoloidúci
 
Príspevky: 17
Bydlisko: Partizánske

Re: Agility doma

Poslaťod Simba » Pon 02.09.2013 18:16

Ahojte ludkovia vidim že tu vladne tema o vyrobe prekažok doma...teraz ma zaujal katalog z horbnachu kde ponukaju agility štartovaciu supravu za 130€...neviem čo je to zač ale pozriem to...je tam tunel, slalom, stopky dokonca a nejake podložky..skočky...tu je odkaz na katalog http://www.hornbach.sk/cms/sk/sk/katalo ... 16.12.2013 ...ja som zo svojou vyrábala prekážky z latiek a krabíc, vedier...

Obrázok
Simba
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 43

Re: Agility doma

Poslaťod zeane » Uto 03.09.2013 23:47

prosím tie prekážky z Hornbachu nie... a za tú sumu už vôbec nie...
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Agility doma

Poslaťod jurinko » Str 04.09.2013 6:42

napr. slalom sme si spravili doma z vodovodných trubiek a klincov. 12 trubiek, 12 klincov, zatlčieš do zeme každých 60 cm a trubky nastrčíš na to.
jurinko
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Agility doma

Poslaťod kajka18 » Ned 22.09.2013 15:15

Ja som môjho naučila slalom cez tyčky na stoličke, a raz sme boli na takých menších neof. pretekoch (Deň rodinného psa 2012 v Trnave) a bola som prekvapená ako ten slalom prebehával. :lol:
kajka18
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 121

Re: Agility doma

Poslaťod šeltie » Pon 23.09.2013 0:35

Offtopic: jezis dajte jej niekto ban alebo aspon spamersky titul to sa neda čitat kde su teraz moderatori?
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Agility doma

Poslaťod Zenei » Pon 18.11.2013 17:02

Ahojte, pred pár dňami som sa dočítala, že v Bratislave nedávno otvorili prvý psí park :) Síce pod pojmom "psí park" som si predstavovala niečo ako ozajstný park s trávnikmi, lavičkami, stromami, prekážkovým areálom, priestorom na aportovanie a vybehanie, no dnes som sa tam bola kuknúť a ono je to skôr taký malinký cípik s pár prekážkami, ale aj tak to poteší :smile: Boli ste tam už niekto? Je to v Starom Meste pri Ondrejskom cintoríne, keby sa chcel niekto ísť pozrieť. Tu je video: http://tivi.azet.sk/video/1923021/psi-p ... cikom.html Inak vraj sú takéto výbehy s prekážkami aj v niektorých iných mestách na Slovensku, napr. v BB a KE.
Zenei
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 378
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Agility doma

Poslaťod Kamelia » Uto 19.11.2013 9:57

ahoj Zenei, bola som tam pozret s mojou Kami


a moje dojmy? ...behat po hovienkach kde su na volno aj ostatne psy neni nic moc :ua:
...predsa na cvicaku / pretekoch ostatne psy su uviazane / v petboxoch

ale tak my sme si predcvicili acko, hojdu, slalom, skocky a tunel

...mala som moznost vidiet ako baba svojho maltezaka vytrepala na acko a psik ostal v pomykove co ma robit ked bol na jeho vrchole ...cize je to dost nebezpecne

+ videla som ako pes ocural prekazku....



..zevraj aj na dlhych dieloch je nieco podobne
Kamelia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1149

Re: Agility doma

Poslaťod Zenei » Ned 01.12.2013 7:49

Ahoj Kmelia :) Tak ono by to bolo asi dosť ťažko zrealizovateľné, aby boli ostatné psy priviazané alebo tak, hlavne keď účel je práve v tom, že tam psy môžu byť pustené navoľno. Jasne, že sa to nedá porovnávať s normálnym tréningom agility, ale ako zábavka je to podľa mňa fajn a hlavne pre ľudí, ktorí na cvičák z nejakého dôvodu nechodia a tak nemajú možnosť sa k prekážkam tak jednoducho dostať. A čo sa týka toho áčka... Ja keď som ešte chodila na prvý stupeň ZŠ, tak moje kamarátky si požičiavali od susedy úplne malinké šteniatka a také kúsky s nimi na preliezkach predvádzali vrátane púšťania zo šmykľavky a ja neviem čoho všetkého :pac: Som si vravela, že keď to prežijú, tak z nich budú asi riadne otrlé psy :D Tým chcem len povedať, že nebezpečne môže byť aj inde, aj keď toto pre mňa nie je až taký strašiak. Osobne sa hlavne desím áut a bicyklov, keďže som poznala niekoľko psíkov, ktoré prešlo auto. A boli to obvykle poslušné vycvičené psy. Preto sa mi celkovo páči ten nápad s oplotenými pozemkami, hlavne v amerických filmoch sú také krásne rozľahlé psie parky, tak mi v prvom momente napadlo, že to bude niečo podobné :heh:

Fakt je, že ten priestor je strašne malinký, ja keď som tam bola, tak tam zrovna nebol nikto, ale viem si predstaviť, že niekedy tam môže byť dosť veľa psov. Čo by na druhej strane nebolo tak zlé, keby tam bola aj nejaká tá lúka, kde by sa mohli vybehať spolu a vyšantiť a tak, ale žiaľ nie je :D
Zenei
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 378
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Agility doma

Poslaťod jurinko » Ned 01.12.2013 17:53

Myslím, že Kami vie, o čom hovorí... ak niekto behá agi a ide do toho parku, tak asi nie je moc nadšený, ak napr. mu pri výbehu z tunela, pred skokom do kruhu, alebo pri zbiehaní z áčka ide oproti iný pes. Takisto vie, čo sa môže stať, ak pes spadne, prípadne zoskočí z áčka a dole pod ním je iný pes. Nehovoriac o tom, čo by sa stalo, ak by hojdačka pri preklápaní spadla na iného psa...
Henten park je fakt dobrý pre tých, ktorí si tam pustia psa na voľno a takisto je dobrý aj pre agiliťákov. Žiaľ nie je vôbec až tak super, ak sú tam jedni aj druhí dokopy.
Škoda je, že tam v tom parku nikde nie je spomenuté slovo agility, prípadne aspoň nejaké pravidlá... Aby sa nestalo, že niekto bude smallovi dávať prekážky na média a pod.
jurinko
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Agility doma

Poslaťod Zenei » Ned 01.12.2013 20:14

Ďakujem za názory a zaujímavé postrehy! Tak určite opatrnosť vždy treba. Je na každého zvážení či a kedy a ako bude pozemok so svojim psíkom/psami využívať. Osobne vidím stále ako najväčší nedostatok veľmi malé priestranstvo (ako som už spomínala stráca to tú funkciu areálu, kde niektoré psy sa môžu spolu vyhrať na lúke, aportovať, iné si vyskúšať niektorú prekážku a tak, čo by vlastne aj myslím dosť eliminovalo možnosť spomínanej nešťastnej náhody), ako pozitívum vnímam najmä voľný prístup k prekážkam, keďže neviem v Bratislave o inej takejto možnosti.
Zenei
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 378
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Agility doma

Poslaťod jurinko » Pon 02.12.2013 9:52

no jedine skúsiť nejaký klub. :-) Aj keď teda to už je trošku o peniažkoch...
jurinko
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Agility doma

Poslaťod Zenei » Uto 03.12.2013 21:54

jurinko viem, v jednom som istý čas aj bola. Práve preto píšem že "voľný" prístup :)
Zenei
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 378
Bydlisko: BA - Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Agility