Áčko - šikmá stena

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Áčko - šikmá stena

Poslaťod Iwka » Štv 13.12.2007 19:18

V akom veku by sa malo učiť A ? Ja mam z Meg. problem ze sa ho trosku boji, a to ked musi tak vybehne, ale zostane stat hore a neda sa s nou hybat. poprosim nejake rady :hi:
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Poslaťod Lili » Štv 13.12.2007 20:23

No, treba vísť na áčko - teda ty- a kričať na hafana, napr. hore alebo áčko a niekto by ho mal držať za obojok a keď bude mať "tyk" ísť hore, tak ho pustí, no a keď bude dole, tak ty s ním zídeš pekne dole :) ale nie na rukách, pekne každý po svojich :lol:
Ja som sa to tak naučila s Kity, najskôr nechcela, ale keď sme to takto vyskúšali, tak to prešla na prvý krát a nemala s tým už žiadny probém :no: :smile:
A v akom veku? no tak napr. zoskok, teda asi tak od polovičky áčka ty ju niekto pridrží a ty na povel voláš dole a tak to ide postupne, no a takto postupne som išla s Ashou na tábore- len to sme tam robili a tam mala 6mes., takže v tom roku už môže v poho behať áčko
by som povedala, že čím väčší pes, tak tým radšej neskôr- kvôli kĺbom, ale keď máš malého hafana, tak to môže v pohode aj skôr :no:
Lili
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 235
Bydlisko: Trenčianska Teplá

Poslaťod šeltie » Štv 13.12.2007 21:50

takto cez forum je ťažko radiť ono by sa to zišlo videť a potom pracovať na tom. Je viac spôsobov ako naučiť psa ačko správne prokonať. Najdôležitejšia je však správna a dôsledná MOTIVÁCIA, treba mať dlhý rozbeh na ačko ono to pojde len treba trpezlivosť, pracovala som už s mnoho psami ktorý mali nápodobný problém ale správnym prístupom to ide vyriešiť vždy :no:
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Poslaťod archelsa » Štv 13.12.2007 21:51

ja som svojmu urobila cesticku maskrtiek po acku a tie potom zacal zbierat a ani si nevsimol ze ide hore a potom dole...zistil ze to nieje nic zle a nic sa mu nestane a od vtedy v pohode...
PS: ale nebol to dobry napad..ostatne psy chceli tiez zbierat maskrtky po ktorych zostal pach ale uz tam neboli :heh:
Obrázok
archelsa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 104
Bydlisko: Sabinov

Poslaťod rea » Pia 14.12.2007 10:52

Áčko by sa malo dať pre nácvik roztiahnuť, menší sklon sa psovi prekonáva ľahšie, postupne ho zdvíhaš a sklon sa zvyšuje.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Poslaťod SIRIUS.čierny » Pia 14.12.2007 12:52

Iwka Rea má pravdu. Pre malého psíka je áčko dosť ťažko prejsť bez problémov pričom pre veľké psy hračka. Taktiež nemá taký rozbeh ako veľký pes. To že ma tvoj psík z toho strach je normálne bojí sa pretože tá výška je preneho priveľká skús tak ako ti to ostatný radia a keď nie jednoducho to nejak inak vymislieť
SIRIUS.čierny
BANNED
 
Príspevky: 15
Bydlisko: SOM BEZDOMOVEC

Poslaťod katarina » Sob 15.12.2007 21:16

ked raz bola u nas moja znama so svojimi 2 fenami, ktore na nasom cvicaku prvykrat videli acko, tak im jednoducho hodila aport na druhu stranu a len tak tade preleteli :heh:
katarina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 377
Bydlisko: Dechtice / Brno

Poslaťod Iwka » Sob 15.12.2007 21:42

lebo s ostatnymi prekazkami problem nemame... teda hojdu a stol sme zatial neskusali, ale zbytok v poho... vyskusame to najblizsie s tym ackom na cvicaku. A lili, keby som ja vysla na acko, nemdopadlo by to dobre :ha: :heh:
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Poslaťod katarina » Sob 15.12.2007 21:46

iwka, nielen pes bude trenovat ale aj ty! :heh:
katarina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 377
Bydlisko: Dechtice / Brno

Poslaťod Iwka » Sob 15.12.2007 21:49

mne trening nevadi, vyse roka plavam ale tomu acku by to asi vadilo... ale ked vydrzalo newfoundlandana , tak vydrzi hadam aj mna :hi:
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Re: Áčko(šikmá stena)

Poslaťod zeane » Str 16.01.2008 21:54

to, co pisala Rea je najjednoduchsie - a nezabudni, ze pes sa musi aspon jednou labou dotknut nastupnej aj zostupnej zony, ked nacvicujes prehadzovanim aportu zvacsa naucis psa z polovice zostupky zoskocit a to je chyba. Aby sa pesici zoznamili s ackom skuste ho najprv len roztiahnut na zem a prechadzat sa s nimi po nom na voditku, ako pri zakladnom vycviku...
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Áčko(šikmá stena)

Poslaťod Iwka » Štv 01.05.2008 18:34

ludia, chcem sa pochvalit, dneska sme mali agility trening a presli sme acko :lol: teraz mi dochadza, ze vtedy este bola malicka, ale teraz ho zvlada v pohode! ja som taka happy :jop:
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Re: Áčko(šikmá stena)

Poslaťod tera » Pia 09.05.2008 9:36

trosku nechapem naco je stol...kolko tam musi zostat???? sam bez povelu alebo s povelom?? kto viete poradte mi http://www.tobias.blog.cz
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: Áčko(šikmá stena)

Poslaťod šeltie » Pia 09.05.2008 12:57

stol je jedna zo zonovych prekážok, ktorá momentálne prežíva akýsi návrat do agi sveta. Dnes sa može stol na preteku používať len s časomierou, princíp je ten, že pes vyskoči na stôl a musí tam v akejkolvek polohe zotrvať 5 sekund, elektronická časomiera nahlas odpočítava pípaním tých spomínaných 5 sekund a tot vše :lol:
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Áčko(šikmá stena)

Poslaťod AlicaGGG » Str 22.10.2008 19:21

a moze pes na stole menit polohy - napr. 2sek. sedi a potom si lahne alebo ked si lahne sa cas pocita odznova?
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Ďalší

Späť na Agility