Áčko - šikmá stena

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Re: Áčko(šikmá stena)

Poslaťod zeane » Štv 23.10.2008 7:52

:dedo: joooj, kedysi, za starýýých čiaas.... :dedo: :heh:
hej, kedysi dávno to bolo tak, že bola predpísaná poloha, dneska je polohovanie srdečne fuk, akurát musí peso na stole zotrvať tých 5 sekúnd.
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Áčko - šikmá stena

Poslaťod miša.a.blesk » Štv 05.11.2015 18:20

Ja neviem nájsť informácie ako efektívne a bezpečne naučiť psa prekonávať áčko. Vedeli by ste mi poradiť prosím?
Za odpovede vďaka.
Psy sú láska na celý život...
miša.a.blesk
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 127
Bydlisko: na konci sveta

Re: Áčko - šikmá stena

Poslaťod moschino » Pia 06.11.2015 8:21

toto práve riešim ja :prd: najviac som sa obávala hojdy, slalomu a to všetko nakoniec super a nejaké áčko, čo som si povedala, že to dáme, tak robí problém :prd:
tam máš viac možností. Môžeš naučiť psa zastavované áčko, kde si môže na konci napr na zóne sadnúť :lol: (ale toto sa už tuším ani neučí a dávno som to nevidela a ani by som to neučila) alebo pozícia 2 on 2 off, čo je asi najjednoduchšie na pochopenie, pes presne vie, čo má robiť a v akej má byť pozícii, ale pri malom psovi by som to neučila.
Ďalšie možnosti sú v zbiehanom. Môžeš učiť cez retardér, kedy pes vďaka retardéru dopadá priamo do zóny. Potom, keď to má nabehané, môžeš retardér odstraňovať. Toto mám naučené pri staršom, dalo to dosť práce a času a i tak to nie je podľa mojich predstáv. Potom napr. cez štvorec, kedy naučíš psa prebiehať štvorcom, ktorý dávaš potom na áčko na zbiehanú zónu, ktoré je zo začiatku úplne na zemi a postupne ju zdvíhaš, až sa dostaneš do normálnej výšky a keď to á pes nabehané, tak štvorec odstraňuješ (tu som sa zasekla s mladým a práve tieto dni premýšľam, ako ďalej :joint: ). Pri veľkom psovi by to malo vychádzať priamo na 4 kroky / skoky / stride-y :lol: Alebo naučíš zbiehané bez pomôcky, ktorú treba potom odstraňovať, ale tam je potrebné tiež postupné zdvíhanie áčka zo zeme po kúsičkoch hore.
Potom metóda s targetom, ktorý pokladáš na zónu a pes sa musí dotknúť, potom odstraňovať. Ďalej miskové metódy, ktorým som nikdy neprišla na chuť, kedy dávaš hneď za zónu misku s odmenou a pes zastane, aby si odmenu zobral.
veľa šťastia :lol:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2688
Bydlisko: Bratislava

Re: Áčko - šikmá stena

Poslaťod calwen » Pia 06.11.2015 10:12

Ja som sla cez retarder a nemam problem, acka ma krasne zbiehane :yes:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Áčko - šikmá stena

Poslaťod miša.a.blesk » Sob 07.11.2015 10:38

Vďaka.
Psy sú láska na celý život...
miša.a.blesk
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 127
Bydlisko: na konci sveta

Re: Áčko - šikmá stena

Poslaťod Natalia a Biff » Sob 28.11.2015 16:45

Ja by som "áčko" nezdvihala postupne, nakoľko pes musí inac prekonávať plochu keď je uplne na zemi a ináč keď je v rôznych stupňoch, vždy tam má iný rytmus a aj kroky vychádzajú ináč a preto je potom problém keď sa dá do normálnej výšky kedy zase musí pes upraviť krok aby trafil zónu. Šla by som cez retarder alebo ten target.
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Áčko - šikmá stena

Poslaťod janajka » Ned 29.11.2015 16:53

mas mensieho psa? to ti staci ten retarder, nemal by byt problem.
Pri velkom psovi je to ovela tazsie. Istejsi je target, stopka, zona. Retarder je, no neviem, na dlhe lakte. Proste si myslis, ze ho mas. Das ho dole, a na preteku, ked je pes ako odtrhnuty z retaze ju zrazu neda. A teraz co, je tam retarder - da ju. nie je tam retarder - neda ju. (aj to jeden pes u nas ma taky zbiehavy krok, ze dava tesnotky. cize obcasne sa trafi ale stane sa, ze nie). Stvorec je vlastne podobny tomu retarderu. Nooo, nie je univerzalny recept, to by sa s tym potom tolko nepiplali. Najhorsie je zona na kladine. Chces hlavne rychlost (lebo ide o sekundy) ale ta presnost tam musi byt.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Áčko - šikmá stena

Poslaťod miša.a.blesk » Uto 08.12.2015 16:46

Ja mám krpca 20 centy v kohutku. My však nemáme možnosť pravidelne dochádzať na cvičák. :pac: Môj pes by nikdy nedokázal zoskočiť z áčka pretože je krpatý a neznáša výšky. :lol: Ale za pamlsok skočí aj do ohňa. Natty súhlasím s tebou ja som tak prcka učila kladinu.
Psy sú láska na celý život...
miša.a.blesk
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 127
Bydlisko: na konci sveta

Re: Áčko - šikmá stena

Poslaťod Natalia a Biff » Pia 18.12.2015 21:38

No videla som aj smallikov odskakovat áčko :-) dôležité je sa pre nejaku techniku rozhodnúť, pilne ju trénovať a neskusat milion spôsobov, leno potom je to na nič, viem z vlastnej skúsenosti od dôchodcu, ktorý v konečnom dosledku nemal žiadne zóny :-)
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Predchádzajúci

Späť na Agility