Agility na Slovensku

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Re: Slalom

Poslaťod čančaranča » Pia 14.05.2010 17:40

mair, ale ak mi o mieco ide a chcem v agi nieco dokazat tak to nemozem brat len ako zabavu... to prepac, to musim k treningu aj pretekom a vobec k celwmu agi pristupovat zodpovedne a vazne... toto vsetko pochopis az sa v agi dostanes na do fazy kedy budes chciet ist na "svet"
dovtedy budeme pre teba asi cudny ze chceme ist dalej a netesi nas stavaky na slovensku je...
čančaranča
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 42

Re: Slalom

Poslaťod mairi » Pia 14.05.2010 20:18

čančaranča píše:mair, ale ak mi o mieco ide a chcem v agi nieco dokazat tak to nemozem brat len ako zabavu... to prepac, to musim k treningu aj pretekom a vobec k celwmu agi pristupovat zodpovedne a vazne... toto vsetko pochopis az sa v agi dostanes na do fazy kedy budes chciet ist na "svet"
dovtedy budeme pre teba asi cudny ze chceme ist dalej a netesi nas stavaky na slovensku je...

:smile:
ja ale vobec nepisem o tomto
ja velmi fandim ludom, ktori chcu cosi dosiahnut, vzdelavaju sa, citaju, navstevuju seminare, sama by som sa rada o agility dozvedela postupom casu co najviac a snad raz budem mat psa, s ktorym to budem moct aj v praxi dotiahnut tak daleko ako nam to len spolu pojde a bude nas este bavit.
ja pisem ludoch, ktori nedokazu prehravat, a tesit sa aj z vitaztva konkurencie, ak je naozaj lepsia ako oni sami, o ludoch, ktori su schopni podrazov a ohovarania, pretoze takyto sa najdu v kazdom sporte a bohuzial aj u nas na nasom malom Slovensku a v nasej malej agility komunite :ua: a ak ide nejaky novacik s hlavou plnou entuziasmu na prvy pretek, moze byt trpko zaskoceny, ze nestretne len samych kamosov, ktorym ide v prvom rade o radost so psikov a sportu.
mnohych to proste odradi, ked sa s takymi vecami stretne v sporte ktory oni povazuju hlavne za zabavu :nwm:
ja teras netvrdim ze agility u nas su v tomto smere nejako vynimocne, proste vsade je to tak, len hlavne novacika to moze dost znechutit, a proste po par pretekoch sa na to :prd: radsej si bude v klude na cvicaku behat len pre zabavu a tym padom sa jasne nikam nikdy nedostane :ua:
dufam ze sa chapeme o com pisem. :no:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Slalom

Poslaťod Lindchen » Pia 14.05.2010 20:24

Tak snad na uvod pre seltie, nepocula som o agi len na fore, ale aktivne som sa mu venovala, kym mi neprisli zdrav. problemy. A nejake tie preteky som tiez navstivila, to len tak pre informaciu. Ked sa mi zdravie zlepsi, budem pokracovat. Nemyslim si, ze k agi nepristupujem zodpovedne a vazne len preto, ze to robim pre zabavu svoju a zabavu mojho psa, to po dalsie. O tom, ze na trening chodim pripravena, snazim sa zlepsovat, neodflakavam ani take nepopularne veci u mnohych ako su slepe parkury, pracujem na zonach a ovladatelnosti aj teraz, ked nemozem trenovat atd. To, preco som napisala svoj prispevok, nebolo preto, ze odsudzujem pretekarov (boze chran od takeho niecoho), ale reci typu nikto na slovensku nepreteka, nemame konkurenciu, nikto agi neposuva dalej, to uz akoby sme boli vsetci debili, ze sa netrepeme 600 km na tabor alebo sa susime sa na cvicaku a pracujeme na sebe, len sa proste nehlasime na preteky (lebo mna to pretekanie prosto nechytilo). A potom sa tu urazat, ze ste divni a podobne, no neviem :ua:

btw, mohli by sme sa niekam presunut, poriadne sme zaplacali slalom :nie:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Slalom

Poslaťod niky » Pia 14.05.2010 21:11

Lindchen super si to napisala :poklona:
Tiez nesuhlasim ak niekto povie ze je to tu na figu a nema s kym pretekat... ak si niekto myslite ze ste taky macher, ze uz nemate co zlepsovat, tak chodte na majstrovstva reprezentovat Slovensko, vsetci tam byt nemozme naraz..raz vas tam zase iny vystriedame :lol: myslim si ze som dost sutazivy clovek a ked sa niecomu venujem tak naplno, ale samozrejme to chce cas a hlavne na nasich cvicakoch kde clovek poskace 2 hodiny tyzdenne sa divy nenarobia a ked clovek hlada radu na fore, tak z toho vide ako, total teoretik...zda sa mi celkom normalne poradit sa s ostatnymi kto sa tomu venuju a je jasne ze to clovek uvadza aj do praxe...
niky
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 718
Bydlisko: Bratislava-Petrzalka

Re: Slalom

Poslaťod AlicaGGG » Sob 15.05.2010 9:59

ja mam taky pocit ze seltie chodi na MS, ci mylim sa?
aj v nitre ci kde na vystave pri ukazkach agi ujo s mikrofonom hovoril ze su nominovani :no:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Slalom

Poslaťod šeltie » Sob 15.05.2010 14:04

niky píše:Lindchen super si to napisala :poklona:
Tiez nesuhlasim ak niekto povie ze je to tu na figu a nema s kym pretekat... ak si niekto myslite ze ste taky macher, ze uz nemate co zlepsovat, tak chodte na majstrovstva reprezentovat Slovensko, vsetci tam byt nemozme naraz..raz vas tam zase iny vystriedame :lol: myslim si ze som dost sutazivy clovek a ked sa niecomu venujem tak naplno, ale samozrejme to chce cas a hlavne na nasich cvicakoch kde clovek poskace 2 hodiny tyzdenne sa divy nenarobia a ked clovek hlada radu na fore, tak z toho vide ako, total teoretik...zda sa mi celkom normalne poradit sa s ostatnymi kto sa tomu venuju a je jasne ze to clovek uvadza aj do praxe...


juuj neboj ja na tie MS chodim aj na ME aj na rozne ine preteky a stale enchapes co hovorim mam byt konretna ?? zas poviete ze som namyslena ale budiš šas stači si pozret vysledkovku - kategoria small - slovensky psy moj pes, adelin pes a teraz nova šeltina pala vakoniča to je cele čo mi može konkurovať v čase už to rozumiete ??? beham s bellones od roku 2006 a do roku 2010 sme boli dve chapete dve v small čo sme sa striedali a navzajom poražali, to je konkurencia ?????????? Kam sa mam posunuť vpred ked nemam konkurencie schopnych psov, ked na slovensku nepribudaju schopny psy ? prečo v okolitych statoch ano a tu nie ? len take madarsko bolo za opicami a teraz maju tam super ludi co na sebe makaju, maju skvelych psov a su davno vpredšie ako my .. lebo ludia chcu makat na sebe lenže evidnetne tak 50% z vas nechape čo chcem povedať .. a asi to mozem akurat tak ukoncit lebo sa budeme dokola baviť a nikam nedospejeme
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Slalom

Poslaťod zeane » Sob 15.05.2010 14:52

Ja celú dobu fascinovane sledujem ako sa sťažuješ na to, že na Slovensku nie je konkurencia. Ja ti rozumiem. Aj tomu že ťa to srdí, aj tomu že by si chcela vo svojej nenáročnosti aby sa tu v priebehu noci konkurencia zjavila. Ale ak ti nestačí to čo je tu, musíš TY spraviť niečo aby sa tu buď konkurencia vytvorila, alebo za ňou holt musíš do zahraničia. Sťažovať sa na zlý osud bohužiaľ nemá vôbec žiadny význam.
Tými rečami čo tu už tretí deň vediete tie decká akurát tak odradíte od akejkoľvek aktivity, pretože to podľa vás troch či štyroch ani nemá význam. Veď konkurencia tu nie je ani tu na ňu nie je šanca - to tu preberáte... :nwm:

Jo a k poznámke, že pribúdajú kluby ale pretekári nie... Vychovať pretekára na preteky nejakú chvíľu trvá, takže by som povedala že to chce trochu času kým sa objavia výsledky, či nie? Ja som rada že v tom našom slovenskom agility pribúda aspoň niečo... :ahoj:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Slalom

Poslaťod šeltie » Sob 15.05.2010 14:59

zeane idem si asi obuchat hlavu o stol ja o voze a ty o koze končim važne končim :pac: :pac: :pac: :pac: :pac:
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Slalom

Poslaťod zeane » Sob 15.05.2010 15:21

juuj neboj ja na tie MS chodim aj na ME aj na rozne ine preteky a stale enchapes co hovorim mam byt konretna ?? zas poviete ze som namyslena ale budiš šas stači si pozret vysledkovku - kategoria small - slovensky psy moj pes, adelin pes a teraz nova šeltina pala vakoniča to je cele čo mi može konkurovať v čase už to rozumiete ??? beham s bellones od roku 2006 a do roku 2010 sme boli dve chapete dve v small čo sme sa striedali a navzajom poražali, to je konkurencia ?????????? Kam sa mam posunuť vpred ked nemam konkurencie schopnych psov, ked na slovensku nepribudaju schopny psy ? prečo v okolitych statoch ano a tu nie ? len take madarsko bolo za opicami a teraz maju tam super ludi co na sebe makaju, maju skvelych psov a su davno vpredšie ako my ..


:nwm: na toto sa sťažuješ, či nie? Inak nemáš celkom pravdu, na parkúroch sa v jednotkách začali objavovať psy, ktoré ak psovodi nepoľavia nakoniec konkurenciu vytvoria. :no: Netvrdím, že ich je veľa, ale sú tam.
Konkurencia sa nedá vytvoriť tak, že ľuďom vynadáš, len tak, že ju vychováš... Ale mám pocit že to je tebe trochu zbytočné vysvetľovať. A sú ľudia, ktorí aj na Slovensku chcú, nakoniec to sem aj píšu, len nikto nič - semináre takmer žiadne, táborov len pár, kluby nikde. OK, budú teda trénovať na záhrade, alebo niekde na lúke. Tak sa pýtajú, máš im to snáď za zlé? A čoho sa dočkali od skúsených pretekárov a trénerov? Tejto uchvacujúcej a dychberúcej diskusie o tom ako je to na Slovensku všetko v :censored: ... To je to, čo na tejto diskusii štve mňa. :nwm: :ahoj:
Ja vám sem zasahovať už nebudem (pre mňa je takáto diskusia neproduktívna =dokonale zbytočná, mám svoj názor na situáciu a ten sa týmto typom diskusie zmeniť nedá), len poznamenávam, že ste ma trochu dosť sklamali...
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Slalom

Poslaťod šeltie » Sob 15.05.2010 15:35

zeane jedine co som chcela povedat je len tolko že sa u nas agility neposuva vpred co je pravda a nemozes mi mat za zle ked ma to mrzi a nejsom sama ale hold mysli si co cches aj ja si myslim čo chcem
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Slalom

Poslaťod AlicaGGG » Sob 15.05.2010 16:57

niektori by mozno aj chceli pretekat, ale vedia, resp. myslia si, ze to nema vyznam, ked su napr. v smalloch seltiny a oni maju yorka :ua: teraz sa na to nejaka pani pytala v casopise, ze ci sa neplanuje vytvorit XS kategoria pre takychto psikov, (presne tam spomenula seltiny a teriere ako konkurenciu, preto ich spominam)...samozrejme odpisali ze nie, tak ta pani si myslim ze len tak na preteky nepojde...a to iste je aj v mediach a largoch...urcite takto nemysli vela ludi, ale su taki
(to som len tak spomenula, ked uz sa zacala o pretekoch debata)
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Slalom

Poslaťod clever_dogs » Sob 15.05.2010 18:08

Alica, v tomto by som problem rozhodne nevidela. Onehdy som pretekala s jazvecikom(28cm v kohutiku) v kategorii mini. Vyska prekazok bola od 35 do 45 cm. Na vacsich pretekoch sa bezne behalo na vyske 40cm. V kategorii pretekal so seltiami ktore mali v kohutiku aj 40cm a rozhodne sme s tym ani ja a ani on nemali najmensi problem. Dokonca ich rychlostou dokazal velakrat predbehnut. :yes: :jop:
Ale tak to uz byva...kto chce psa byt, palicu si najde a kto v skutocnosti behat nechce, vyhovorka sa tiez vzdy najde. :ahoj: :winner:
clever_dogs
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 201

Re: Slalom

Poslaťod AlicaGGG » Sob 15.05.2010 18:57

ved mne je to jasne...a velakrat ide taky york aj lepsie tym ze ide pomalsie - aspon je mensia pravdepodobnost, ze spravi chybu, a ked to toho psa ozaj bavi,tak tak ako si pisala, dokaze aj tu seltiu predbehnut
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Slalom

Poslaťod clever_dogs » Sob 15.05.2010 19:19

No, zrovna tak som to na mysli nemala...,ale ano, aj tak sa da. Aj ked, pre mna bude agility vzdy o rychlosti a bezchybnosti. A divaci vzdy pozeraju skor so zatajenym dychom na rychleho psa, ktory neha na parkure velky kus seba, aj ked preskoci zonu, alebo zhodi skokovku, ako na psika, ktory sice je vo vysledkovej listine pred takymto psom,... s cistym behom, ale 4,99 trestneho boda za cas. :no: :ua:
clever_dogs
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 201

Re: Slalom

Poslaťod AlicaGGG » Sob 15.05.2010 20:02

A divaci vzdy pozeraju skor so zatajenym dychom na rychleho psa, ktory neha na parkure velky kus seba, aj ked preskoci zonu, alebo zhodi skokovku, ako na psika, ktory sice je vo vysledkovej listine pred takymto psom

ved to je jasne :no: je to tiez moj nazor, ale niekomu to moze pomoct nabrat odvahu - to, ze aj pomalsi pes moze byt uspesny, a ked pes vyciti, ze to majitela bere naplno tak aj pes sa zlepsi, a aj zrychli
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PredchádzajúciĎalší

Späť na Agility