Agility na Slovensku

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Re: Slalom

Poslaťod Lindchen » Pia 14.05.2010 12:22

Natalia a Biff píše:Offtopic: bohužiaľ naše agility stojí len na zopár pretekároch, klubov pribúda, ale akosi pretekárov nie. dnes je možností habadej, len treba chcieť a snažiť sa o niečo viac.

Offtopic: Vidim, ze mnohi vnimate agility ako nejaku moznost nieco si dokazovat, povedat si, ze zo 100 som skoncila prva. Ale realita je taka, ze vela ludi sa na agi pozera ako na moznost travit cas so svojim psom a zabavat sa s nim. "Agility" nerovna sa "Pretekam" nerovna sa "Stojim na bedni" :ach: Ale asi mame diametralne odlisny pohlad.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Slalom

Poslaťod Natalia a Biff » Pia 14.05.2010 12:45

Offtopic: Lindchen je úplne v poriadku, že niektorí sa agility venujú len pre zábavu a nemajú vyššie ambície, ale je dosť veľa ľudí, ktorí by pretekať chceli, alebo aj pretekajú, ale pravdu povediac majú viac rečí ako skutkov a síce nemakajú viac na sebe, necestujú za trénermi, na tábori, len sa dokážu sťažovať ako sa čo nedá. hovoríme teraz ale o agility ako o športe, ktorým sa chceme prezentovať a v ktorom chceme niečo dokázať, niekam ho posunúť, vyvinúť. agility pôvodne vznikli ako športová disciplína kde si mohli jednotlivé tímy porovnať svoje schopnosti, zasúťažiť si kto je lepší a teda áno Agility = pretakanie = zábava so psom. predpokladám, že aj na Slovensko prišlo agility nie len aby sme si so psíkom zaskákali, to môžeme aj v lese, ale aby sme si rozšírili oblasť našich možností, schopností, dovedností a porovnali ich ako na národnej, tak aj medzinárodnej úrovni.
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Slalom

Poslaťod šeltie » Pia 14.05.2010 13:28

Lindchen píše:
Natalia a Biff píše:Offtopic: bohužiaľ naše agility stojí len na zopár pretekároch, klubov pribúda, ale akosi pretekárov nie. dnes je možností habadej, len treba chcieť a snažiť sa o niečo viac.

Offtopic: Vidim, ze mnohi vnimate agility ako nejaku moznost nieco si dokazovat, povedat si, ze zo 100 som skoncila prva. Ale realita je taka, ze vela ludi sa na agi pozera ako na moznost travit cas so svojim psom a zabavat sa s nim. "Agility" nerovna sa "Pretekam" nerovna sa "Stojim na bedni" :ach: Ale asi mame diametralne odlisny pohlad.


Offtopic: ano presne kvoli tomu beham agility :pac: :pac: nech sa pači dojdi si ku mne domov pre te zbytočne pohare na ktore sada prach ako vidim malokto tu chape o čom vobec hovorim jedine tak asi lenka košicka a natalia aspon vidim te rozdiely medzi ludmi co skutocne vedia co agility je a medzi ludmi co len poculi toto slovo niekde na fore... takže myslim si že nema cenu to dalej rozoberať proste sa musim zmierit s tym ze agility sa u nas nikdy vpred neposune ved ako vidim ani nema prečo :ua:
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Slalom

Poslaťod mairi » Pia 14.05.2010 13:59

šeltie píše:
Lindchen píše:
Natalia a Biff píše:Offtopic: bohužiaľ naše agility stojí len na zopár pretekároch, klubov pribúda, ale akosi pretekárov nie. dnes je možností habadej, len treba chcieť a snažiť sa o niečo viac.

Offtopic: Vidim, ze mnohi vnimate agility ako nejaku moznost nieco si dokazovat, povedat si, ze zo 100 som skoncila prva. Ale realita je taka, ze vela ludi sa na agi pozera ako na moznost travit cas so svojim psom a zabavat sa s nim. "Agility" nerovna sa "Pretekam" nerovna sa "Stojim na bedni" :ach: Ale asi mame diametralne odlisny pohlad.


Offtopic: ano presne kvoli tomu beham agility :pac: :pac: nech sa pači dojdi si ku mne domov pre te zbytočne pohare na ktore sada prach ako vidim malokto tu chape o čom vobec hovorim jedine tak asi lenka košicka a natalia aspon vidim te rozdiely medzi ludmi co skutocne vedia co agility je a medzi ludmi co len poculi toto slovo niekde na fore... takže myslim si že nema cenu to dalej rozoberať proste sa musim zmierit s tym ze agility sa u nas nikdy vpred neposune ved ako vidim ani nema prečo :ua:


si sa skoro trafila :heh:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Slalom

Poslaťod čančaranča » Pia 14.05.2010 14:44

Lindchen píše:
Natalia a Biff píše:Offtopic: bohužiaľ naše agility stojí len na zopár pretekároch, klubov pribúda, ale akosi pretekárov nie. dnes je možností habadej, len treba chcieť a snažiť sa o niečo viac.

Offtopic: Vidim, ze mnohi vnimate agility ako nejaku moznost nieco si dokazovat, povedat si, ze zo 100 som skoncila prva. Ale realita je taka, ze vela ludi sa na agi pozera ako na moznost travit cas so svojim psom a zabavat sa s nim. "Agility" nerovna sa "Pretekam" nerovna sa "Stojim na bedni" :ach: Ale asi mame diametralne odlisny pohlad.


Offtopic: presne taaaaak AGILITY IS FUN a kazdy kto chce nieco dosiahnut je cudny..... :pac: vobec nechapem naco sa robia mastrovstva sveta ked nam staci hopkat pre radost....
čančaranča
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 42

Re: Slalom

Poslaťod kikula22 » Pia 14.05.2010 14:56

No tak pre mna je rozhodne agility zábava. A to na prvom mieste. Niečo čo nás so psíkom baví, niečo kde sa možeme učiť, kde si možeme spolu zabehať...proste niečo kde môžme byť partáci.

A ja celkom nechápem koli čomu sa tu rozčulujete.. :nwm:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Slalom

Poslaťod calwen » Pia 14.05.2010 15:02

Kvoli tomu na akej urovni tu agility funguju. Mam nazor ako seltie a nemam pocit, ze by sa SR nejakym brutal tempom niekam posuvala. Ano, casom budeme na tom ako su Cesi teraz...ale vtedy uz oni budu tak daleko pred nami, ze ich ani neuvidime.... Ja som sa na tabore v CR za tyzden tolko naucila, ze sme spravili so psom asi tak rocnu robotu na SR. Coz je aj tak pase, kedze mal zdravotne problemy a uplne sme z toho vysli.
Jasne, ze kazdy to berie inak. Niekto ako zabavu a cas straveny so psom a dalsi ako zabavu, v ktorej sa moze zlepsovat a porovnavat s inymi na pretekoch a nasledne zlepsit este viac. Neodsudzujem ani jednu skupinu, bola som uz takpovediac v oboch...a je kazdeho vec v akej rovine sa chce tomuto sportu venovat (nasledne je skoda, ak niekto chce pretekat a mal by na to ale nema podmienky na trening ake by potreboval - eg Kika s Corim).
Naposledy upravil calwen dňa Pia 14.05.2010 15:05, celkovo upravené 1
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Slalom

Poslaťod Natalia a Biff » Pia 14.05.2010 15:04

myslím si, že pre každého, aj pretekárov je agility zábava, veď kto by už robil niečo vo svojom voľnom čase čo by ho nebavilo, ale čančaranča má pravdu :jop:
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Slalom

Poslaťod clever_dogs » Pia 14.05.2010 15:13

Naco ja vobec venujem svoj volny cas ludom, ktorych trenujem? Preco to robim uplne zadarmo? Preco sa im snazim vysvetlovat ako tu drahu ist, aj ked si v konecnom dosledku mnohi urobia po svojom, pretoze si myslia, ze je to tak lepsie? Preco musim poniektorim vysvetlovat, ze nemaju tlacit na psa a vsetko ma svoj cas? Lebo ma to bavi? Preco to robis ty Miri(sheltie)? Lebo ta to bavi? Preco sa radsej nevenujenujeme IBA nasim psikom a nehopsame si s nimi niekde v parku, alebo lese? Pretoze na hopsanie so psikom nepotrebujeme aby niekto vymyslal sport s nazvom agility. :poklona:
Lindchen, agility nie je o dokazovani si niecoho...aj tak neviem, co si mala zrovna na mysli. Prave vdaka ludom, ktori sa agility venuju naplno, venuju mu vsetok svoj cas, energiu a v neposlednom rade nemale financie vie svet aj o tak malom statiku ako je Slovensko, pretoze prave tito ludia nas chodia reprezentovat do zahranicia. A prave vdaka takymto ludom vies o agility mozno prave aj ty, pretoze keby bral kazdy agility IBA na urovni hopsania, tak by to tu nikto nepoznal.
A mozem ta ubezpecit, ze najlepsie vykony poda prave taky pes, pre ktoreho je agility v prvom rade HRA. :jop:
AGILITY IS FUUUUUUUUUUUUUUUUN.
Zuzi, asi sme fakt divne. :jupi:
clever_dogs
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 201

Re: Slalom

Poslaťod Akami » Pia 14.05.2010 15:15

Offtopic: Som rada ze sa tu ozval aj niekto kto robi agility pre radost a nie koli sutaziam.
Vsetko vzdy je len o ludoch. Ti co maju chut pretekat a vyhravat, preco nie? Neverim ze niekto to robi LEN pre to aby vyhraval, asi pre kazdeho je to hlavne a v prvom rade zabava so psom. Akurat som si vsimla /a to nie len na fore, ale aj v osobnom kontakte s ludmi/ ze "agilitaci" sa akosi rozdelili na dva tabory, na tych co sutazia a tych co nesutazia a navzajom na seba utocia. Pritom o co ide? Kto chce a ma ambiciu, nech ide do toho, nech na sebe pracuje a maka, snazi sa zlepsovat, chodi na rozne seminare a sustredenia a nech sutazi. A ten kto ma chut len tak si hopkat, preco by tiez nemohol na cvicaku ale ma chodit do lesa? Nemali by sme sa delit na tych co sutazia a tych co "iba hopkaju" a nic nechcu dosiahnut a o agility len rozpravaju. Ani ja nechodim na sutaze /aj ked pripustam ze mozno raz budem, este sme len na zaciatku/ to sa mam citit tak, ze to nie je dobre? Pre mna je podstatne ze mame so psicou nejaku cinnost co nas bavi, psica ma zamestnanie a ja uvolnenie a odreagovanie a obe mame z toho radost.

Obdivujem ludi co to niekam dotiahnu a su v agility skveli, len mi trocha vadi, ked sa na nas hopkajucich pozerate z vrchu /aspon mam taky pocit, ak sa pletiem, opravte ma/.
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Slalom

Poslaťod clever_dogs » Pia 14.05.2010 15:24

Akami, rozhodne to nie je zle, ked sa niekto nechce venovat agility na sutaznej urovni. Moja skusenost je vsak taka, ze pokial sa niekto zacne agility venovat(na cvicisku), tak jednoducho skor, alebo neskor ho to na pretek predsa len zlaka. Zisti, ze ma predsa dobreho psa, aj majitelovi to celkom ide, tak preco to neskusit vsak? Aj ty si to tu nakoniec tak napisala... :jop: Budeme ti drzat palce, aby si to nakoniec naozaj skusila, pretoze prave na pretekoch sa vytvaraju kamaratstva. A clovek sa potom tesi na kazdy vikend, pretoze sa postreta na agi pretekoch s kamaratmi z opacneho konca republiky, alebo zo zahranicia. Aj o tom je SUTAZNE agility. Nie o honbe za vitazstvom, to skutocne dlhorocny agilitaci uz nepotrebuju :dancing:
clever_dogs
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 201

Re: Slalom

Poslaťod Akami » Pia 14.05.2010 15:37

To uplne berem a ako som uz pisala, aj to obdivujem a je to fajn. Ludia co to niekam dotiahnu, maju nie len moj obdiv, ale aj uctu a pozeram na nich ako na niekoho, od koho sa mozem velmi vela naucit. Len teraz sa tu akosi ta diskusia tak rozvirila ze mi neda reagovat a tak trocha som vyjadrila svoje pocity nie tu z fora ale skor z osobnych stretnuti ked na mna "ostrielani" agilitaci pozerali z vrchu akoby som bola nieco menej. A to len pre to ze som si dovolila povbedat ze zatial sa sutazit nechystam. Otazka vtedy ze na co to potom vobec robim ma ozaj ze dostala.

Dakujem inak za povzbudenie :smile: Ja sama som zvedava kam sa az dopracujeme a pravdu povediac si nerobim ziadne plany ale aj tak sa na to tesim. A keby sa tu tema zas vratila ku slalomu, celkom rada by som si poprecitovala, kedze prave s tym teraz zapasime :no:
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Slalom

Poslaťod Natalia a Biff » Pia 14.05.2010 15:43

ak by sme každý šport robili len tak, aby sme si zaskákali, tak načo sú potom súťaže obedience, flyball,frisbee, dogdancing, agility, veď si len tak skáčme, zrejme to niekto vymyslel, aby svetu dokázal aký je úžasný a ostatní akí sú hrozní. To isté platí aj v športe ako je futbal, hokej, veď načo sú majstrovstvá, šak si len tak zapinkajme pukom či loptou a potom nadávajme prečo sú iní lepší ako my, no asi preto, lebo my robíme šport len pre zábavu a žiadne víťazstvá nám netreba, lebo sú len o dokazovaní niečoho. Nikto tu nikoho neodcudzuje za to, že sa nemieni agility venovať súťažne, ale ak sa tomu venuje, lebo tento šport ho baví a chce niečo dokázať, tak nech sa tomu venuje naozaj poriadne a snaží sa, aby sa aj slovenské agility mohlo vyvíjať a posúvať ďalej a aby aj tí, ktorí sa tomu venujú čisto pre zábavu mohli čerpať z nových informácií, ktoré pretekári získajú z táborov, seminárov i samotných pretekov. agiliťáci, ktorí sa povyšujú nad ostatných podľa mňa nie sú správni agiliťáci.
Akami napíš s čím konkrétne zápasíš, čo by si potrebovala a hádam budeme všetci či pretekári, alebo len zanietenci vedieť poradiť.
Naposledy upravil Natalia a Biff dňa Pia 14.05.2010 15:46, celkovo upravené 1
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Slalom

Poslaťod šeltie » Pia 14.05.2010 15:45

no natalia mala som rozpisany prispevok ale napisala si to skvele :jop:
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Slalom

Poslaťod mairi » Pia 14.05.2010 16:47

problem je mozno v tom, ze akonahle "o nieco ide" , v kazdom sporte, najdu sa ludia, ktori to len ako FUN zjavne brat nedokazu :ach: a netvarme sa ze to tak neni :ach:
niektori ludia na to proste nemaju nervy :ua:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

PredchádzajúciĎalší

Späť na Agility