Pomalosť

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Re: Pomalosť

Poslaťod catherine » Pon 03.01.2011 19:00

Catqa: tú metódu s vodítkom mi poradila trénerka a jej verím,kedže má skúsenosti :no: a motivovať som sa ju snažila.... :ua:
catherine
Nováčik
 
Príspevky: 47

Re: Pomalosť

Poslaťod Catqa » Pon 03.01.2011 19:56

Kazdy ma svoj styl, mne sa voditko v agility prieci. Ma to by o dobrovolnosti a nie silou mocou.
Offtopic: Mozem sa spytat, do akeho klubu chodis?
Catqa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1272
Bydlisko: Trenčín, Bratislava

Re: Pomalosť

Poslaťod zeane » Pon 03.01.2011 20:08

:nwm: ty máš goldena, že? Prvé - choďte si dať skontrolovať všetky kĺby, môže mať problémy a nemusí to byť vidieť na krívaní.
Problémy môžu byť aj iné - pretrénovaný pes (alebo presýtený tvojim záujmom), nedôvera psa v to, že vieš čo robíš, záchvat obyčajnej puberty :lol: , pokus psa prevzať vedenie..... Nezmenil sa vám nejako bežný denný režim?
Na vodítku sa trénovalo kedysi, ja by som to nerobila, ale hádam trénerka vie čo radí. Občas sa inak nedá, hlavne ak je tím príliš neistý a vodítko slúži na upevnenie dôvery medzi psom a psovodom. :ahoj:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Pomalosť

Poslaťod AlicaGGG » Pon 03.01.2011 22:31

hlavne ak je tím príliš neistý a vodítko slúži na upevnenie dôvery medzi psom a psovodom

:yes: ale nepouziva sa na to, aby som tahala psa po parkure, pretoze bez voditka by nebehal :pac: ked mi trenerka radi nieco, co sa mi nepaci, tak jej normalne poviem, ze to tak robit nebudem a je vybavene... ked ti trenerka povie, aby si kopla psa medzi oci, ze potom behat bude, spravis to? :ahoj:

a ako pise zeane - urcite chod s nim na RTG na klby, a ja by som sa vratila uuuuplne na zaciatok a nebehala parkury, ale jednotlive prekazky - skocky a tunele - teda to, co psa bavi
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Pomalosť

Poslaťod catherine » Uto 04.01.2011 10:24

Catqa: Agility Liptov
zeane áno mám goldena :smile: ale díky za radu, tie kĺby som mala ísť dať skontrolovať už skôr,nuž moja chyba...a nie nezmenil sa nám nijak denný režim, a to s tým vodítkom bola nutnosť, našťastie teraz to už tak nie je :no:
a AlicaGGG....nevravím,že sa mi to nepáčilo...vieš vtedy som mala dve možnosti:buď to vodítko,alebo skončiť s agility o ďalšej možnosti som nevedela,skúsili sme ich dosť :ahoj:
catherine
Nováčik
 
Príspevky: 47

Predchádzajúci

Späť na Agility