Vplyv kastrácie na chuť na agility

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Re: Vplyv kastrácie na chuť na agility

Poslaťod ShiShinQa » Pia 14.01.2011 21:06

To je hlúposť!!! Žiadny normálny veterinár ti 7 mesačné šteňa nevykastruje, keby tomu tak bolo, predsa by v útulkoch nečakali na dospenie jedinca. Najprv musí jedinec dospieť, aby prešiel určitými zmenami, asi blbé prirovnanie, ale to je ako keby si 10 ročnému dievčaťu nasadila antikoncepciu...
They are not just dogs, they are pearls, sense of my life.
ShiShinQa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2072
Bydlisko: Bratislava

Re: Vplyv kastrácie na chuť na agility

Poslaťod Fearn » Pia 14.01.2011 21:20

Vo Veľkej Británii robia to skorú kastárciu aj viacerý veterinári. Mne viacerý povedali, že to je tam normálne preto som si myslela, že je to tak normálne. Bolo pred 15-tými rokmi, a nikto nepovedal, že by bolo to zle, a oda psiská dožili skoro 15 rokov a nemali problém s zdravím, len maličké veci... Takže
Naposledy upravil Fearn dňa Ned 31.07.2011 19:04, celkovo upravené 1
Fearn
Okoloidúci
 
Príspevky: 21

Re: Vplyv kastrácie na chuť na agility

Poslaťod ZdenulkaM » Pia 14.01.2011 21:21

ja som tiez pocula ze mozes dat fenku vysterelizovat este pred prvym haranim :nwm:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Vplyv kastrácie na chuť na agility

Poslaťod Fearn » Pia 14.01.2011 21:26

Moja fena hárala už a potom som ju dala šterilizovať.
Fearn
Okoloidúci
 
Príspevky: 21

Re: Vplyv kastrácie na chuť na agility

Poslaťod wami » Pia 14.01.2011 21:40

Ano, a i u nás je spousta veterinářů, kteří ti budou tvrdit, že fenka má mít aspoň jednou v životě štěňata... :ach:

Kastrace štěňat je u anglosasů (GB i USA) velmi oblíbený způsob PREVENCE - neuvažují o zdraví, jen ze psů dělají plyšáky s co nejméně vlastními potřebami. Nezajímá je, že takový jedinec nikdy nedospěje - hlavně, že páneček má co nejmíň starostí. :nie:

Díky bohu, že tady se to nepraktikuje stejnou měrou...
"Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti odejít tam, kam odešli oni."
Skorovlci - http://skorovlci.webnode.cz
wami
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 258
Bydlisko: Stonava / ČR

Kastracia

Poslaťod feeg » Pon 17.10.2011 11:44

Mam jack russella. Ma 4,5 roka a dala som ho kastrovat tak pred tristvrt rokom. Hravy zostal rovnako, takze si pozornost a zabavu stale ziada. Jedine negativum co sa da samozrejme ovplyvnit je spomaleny metabolizmus. Behavame spolu pravidelne 6 a viac km a sme obaja spokojni :no: Na psy nie je agresivny, ako zacal byt uz ku koncu pred operaciou. Ak sa nadalej stretava so psami ,ktore su priatelske a neutocia potom sa netreba nicoho bat. Moj by sa predtym pobil a nemal ziaden pud sebazachovy, teraz ho ma takze od agresorov radsej ist dalej.
Mala som uz pravdupovediac pocit, ze vsetko co som ho naucila proste neexistuje, po kastracii, vidim neuveritelne zmeny. Pes pocuva konecne na povely a na to co mu vravim. Predtym mal pred ocami iba feny a nic ine ho nezaujimalo. Chytil stopu a kludne mi zdrhol a absolutne ho to domov nelakalo. Teraz nucha, beha kade tade, ale vsetko primerane jak ma byt.
Kastraciu nelutujem. Konecne nemam obavy ist so psom niekam, nezavija za psami jak blazon, neutoci, je to konecne partak jak sa patri.
Pooperacna starostlivost bola tak 2 tyzdne. Mal gulky, teda uz len obal podliaty krvou a moc to mal citlive, moc si to nedal sterilizovat, a preto som bola chvilu doskriabana :smile: . Dala som ho operovat na Zvieracej klinike v TT. Vsetko prebehlo hladko a krasne sa zahojilo.
feeg
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Vplyv kastrácie na chuť na agility

Poslaťod mimushQa » Str 21.12.2011 20:45

Ja poznám psíka Jecka Rusla tiež . Má 3 roky a v kuse behal za fenkami . Takže aký kolvek výcvik bol nemožný .
Majiteľka prešla teda na jednoduchšie riešenie . Dala ho vykastrovať . Psík teraz v klude robí kopec vecí . Síce musela zmeniť granule lebo hentie jej už žrať nechcel ale ostal ako zmenený . Dovolila by som si povedať že sa najmenej o 95% zlepšil v poslúchaní povelov .
Vyskúšaj a uvidíš . Na niektorých to môže mať vpliv na druhých nie :nwm: . Musíš len dúfať že sa až tak moc neznemí a ked tak tak jedine ku lepšiemu .
mimushQa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122
Bydlisko: Bratislava

Re: Vplyv kastrácie na chuť na agility

Poslaťod Katka- » Štv 09.08.2012 21:57

ZdenulkaM píše:ja som tiez pocula ze mozes dat fenku vysterelizovat este pred prvym haranim :nwm:

Niektore utulky to tak davaju nemyslim si ze je to vhodne podla mna by si tym fena mala prejst
Katka-
Okoloidúci
 
Príspevky: 20

Re: Zmení kastrácia chuť psa na agility?

Poslaťod wewe7771 » Pia 25.01.2013 20:28

Natalia a Biff píše:ľudia žijú so psami od nepamäti a nikdy nepotrebovali psov kastrovať, až akosi v 21. storočí už nedokážu zvládať psíkove maniere. to je dosť čudné. všetko je to o výchove.

Nemáš pravdu, pudy psa niesu o výchove. Áno, kedysi samozrejme nepotrebovali kastrovať psa pretože mu nemuseli odopierať suku. Proste dva krát za rok utopili šteniatka a bolo to vyriešené. Ale držať hárajúceho psa zavretého a nepustiť ho k fene je pre neho zbytočné trápenie.... A agresivitu psa ovplyvňujú vo veľkom práve samčie hormóny(samozrejme nie tú na svoju majiteľku).
wewe7771
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Vplyv kastrácie na chuť na agility

Poslaťod zeane » Ned 27.01.2013 3:40

len tak na okraj pár vecí
- pes nehára, hárajú suky
- nepustiť psa k suke NIE je žiadna tragédia - vo svorke si nešmykne každý, len alfa samec - a to len s alfa sukou
- tým padá ďalšie tvrdenie "suka musí raz za život porodiť" - nemusí, ale bude si to namýšľať, hlavne ak doma šéfuje
(jo, priznajte sa komu doma pes robí šéfa... podľa popísaného sa to tiež dá identifikovať, len sa mi teraz nechce :no: )
- agresivita a hormóny: bledomodrá pesnička na tému "kto je doma šéf" buď je pes podriadený a vtedy problémy nie sú, alebo naopak a potom sa hľadajú ospravedlnenia prečo naskakuje ešte aj na kolečko od kočíka...

Ak sa ti to zdá tvrdo povedané - áno, nechcela som byť nijak zvlášť milá, ono totiž opakovať dookola že to je celé o inom a že treba rozmýšľať aj o tom prečo ten pes reaguje tak, ako reaguje, rok po roku v nepravidelných intervaloch vás nejakej ten milote odnaučí.

Iste existujú psy s hormonálnou poruchou a vtedy je veterinár a kastrácia tou najsprávnejšou cestou, ale ak si dáš psa vykastrovať vtedy keď si "iba" pokašlala výchovu, tak sa jednak problémov nezbavíš (nie hneď nie, ani keď je na 100% úspešná) - navyše pes akurát nemôže vyrobiť šteňatá, jeho psychiku to leda tak zneistí a "získaš" k nakrývaniu ešte aj nervozitu a dvak - aj keby to prebehlo zázračne dobre, tak to zistíš pri ďalšom psovi...
Joo, výchova, výchova, výchova - skoč si na cvičák a popýtaj sa... Ani najlepšia kastrácia nepomôže ak minimálne zároveň nezačneš niečo robiť so psom.
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Vplyv kastrácie na chuť na agility

Poslaťod benjika » Uto 26.03.2013 7:58

samozrejme, kastracia nieje vseliek, nenahradi vychovu, socializaciu a podobne. da sa zit aj s nekastrovanym psom a moze byt poslusny. moje psy boli poslusne aj pred kastraciou. vedeli sa spravat aj medzi inymi psami a tak, no hlavne u smajla tam bola vzdy snaha si nieco dokozovat (vo vztahu k inym psom). myslim, ze moje psy po kastracii vobec nie su neiste, prave naopak, su to vyrovnani jedinci, mozno este viac ako pred kastraciou. ja budem asi vzdy zastanca kastracie, ci sa vam to paci alebo nie. hlavne u suk, to ma vyznam aj zo zdravotneho hladiska. suhlasim vsak s nazorom, ze psika/fenku treba najprv nechat fyzicky aj psychicky dospiet!
Čáry máry fuk - papillon kennel FCI

https://www.facebook.com/pages/Čáry-Máry-Fuk-Kennel/1453544771538610
benjika
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 88

Re: Vplyv kastrácie na chuť na agility

Poslaťod Tinka123 » Štv 04.04.2013 20:09

Moja kamarátka s ktorou cvičíme agility, dala vykastrovať včera psa lebo majú ešte jeho mamu (fenu). A teraz sa bojí kamarátka bojí že nebude chcieť cvičiť agility a že vraj ani nechodí a stále spí, no nie spí ale leží a často spí. Je celá zhrozená, a tí čo máte skúsenosti do kedy sa psík pozbiera? Lebo sme sa sľúbili do školy so psami ale ten jej je na tom zle, malo by to byť v piatok (11.4. 2013). :ua:
Tinka123
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485

Re: Vplyv kastrácie na chuť na agility

Poslaťod zeane » Pia 05.04.2013 21:56

:prd: Trochu nevhod kastrácia - aj keď u psa to nie je tak veľký zákrok ako u suky. Väčšinou ten týždeň stačí, aby sa pes trochu spamätal, ale to záleží od hojenia. Ten deň - dva by som dala vinu "zraneniu" - je to nepríjemné, hodne pravdepodobne ho aj niečo pobolieva... Ja by som ho k agility týždeň po kastrácii nehnala :nie: - až keď veterinár dovolí. :ahoj:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Vplyv kastrácie na chuť na agility

Poslaťod Cathie » Sob 06.04.2013 18:18

Zavisi fakt dost od hojenia.. sestra davala kastrovat psa (musela, mal tam kdesi nador) a hojilo sa mu to cez 10 dni. Ale je fakt, ze jemu sa to hojilo zle, hnisalo a museli mu to neustale cistit, aj ATB mal, ale teda dobre 2 tyzdne mu trvalo, kym sa dal plne dokopy, ze sa odvazil normalne behat a blbnut ako predtym.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Vplyv kastrácie na chuť na agility

Poslaťod Connie » Sob 06.04.2013 19:21

Mne Flecka začala doma "pásť" mačky - ešte ani poriadne prebratá z narkózy nebola :ha: Chcela lietať už deň po kastrácii.Behať a trénovať sme začali pár dní po vybratí stehov. Pes má pred sebou celý život - netreba sa nikam ponáhlať :no:
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

PredchádzajúciĎalší

Späť na Agility