Vplyv kastrácie na chuť na agility

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Re: Vplyv kastrácie na chuť na agility

Poslaťod benjika » Štv 04.11.2010 15:18

v lete som sa rozhodla dat vykastrovat Taxiho, nasho retrievera...co sa tyka agility, tak urcite nezlenivel, stale to robi s radostou :smile:
Čáry máry fuk - papillon kennel FCI

https://www.facebook.com/pages/Čáry-Máry-Fuk-Kennel/1453544771538610
benjika
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 88

Re: Vplyv kastrácie na chuť na agility

Poslaťod moschino » Sob 08.01.2011 22:03

Ja som dala tiež vykastrovať Baxyho. Stále utekal z parkúru za fenkami :ua: Bolo to dosť na nervy, keď každý tréning utiekol po prvej - druhej prekážke. A nie že by ho to nebavilo alebo niečo, bavilo, ale bavili ho aj feny. Dlho, fakt dlho, som sa rozhodovala nad kastráciou, otravovala každého, čo s tým má skúsenosti. A teraz je už skoro 5 mesiacov po zákroku a je to úplne perfektné! Neuteká z parkúru, začal byť hravejší a pažravejší, takže je aj ľahšie motivovateľný :lol: A vôbec nepribral, nezlenivel ani nič podobné :lol: Takže kto zvažujete, ja len odporúčam :jop:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2688
Bydlisko: Bratislava

Re: Vplyv kastrácie na chuť na agility

Poslaťod skocka » Uto 11.01.2011 21:02

som rada ze je tu takato tema, my cvicime agility od leta, najprv to bolo super, bavilo ho to, ale teraz ho viac bavia fenky a ja uz neviem co robit. ani sunka pod nosom nezabera, ked vidi citi fenku, nic ho nenamotivuje. preto som prestudovala cele toto forum aby som nasla dopoved. stale sa bojim kastracie presne koli poveram o tom, ako pes zleniveje a priberie.
ale ked si to zratam, kazdy kto tu pisal, ma len pozitivne skusenosti s kastraciou, takze to este raz zvazim.
na treningoch mi hovorili aby som to vzdala, ze to ocividne nema vyznam, ale mne je luto vzdat sa len tak lahko bez boja.
no nic. uvidime co bude dalej.
este raz ste super ze sa delite s ostatnymi o skusenosti.
skocka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 164
Bydlisko: Kosice

Re: Vplyv kastrácie na chuť na agility

Poslaťod Monika & Parsonky » Uto 11.01.2011 23:24

skocka: čo je to za hovadinu, aby si sa zdávala agility len preto, že peso je zjavne v puberte, možno ani to nie, neviem podľa fotky určiť. moja fenka mala tiež obdobie, keď mi utekala a pomerne dlho trvalo kým sme sa ako tak zladili. ani raz ma nenapadlo, aby sme sa na to vykašlali.

a, čo sa týka toho priberanie, tak u nás sa to nestalo a poznám veľa psoch, ktorí sú po a nebádať to na nich. podľa môjho je to skôr o ľuďoch. a zasa kastrovať, lebo bude behať agility tiež nie je isté.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Vplyv kastrácie na chuť na agility

Poslaťod moschino » Str 12.01.2011 12:34

Ak ho agility bavi a myslis, ze mu brania len fenky, podla mna to pomoze. Mne Baxy behal, bavilo ho to, ale dosla fenka a bolo po behani. A vytedy by nezabrala ani polmetrova klobasa, keby mu nou mavam vo vzduchu. Bez feniek to islo, sn. Nimi nie. A kastracia urcite pomohla. Keby ho agility nebavilo, ze by odmietal behat aj bez pritomnosti feniek, vtedy by som ho asi kastrovat nedala. Jemu robila problem ich pritomnost. A vobec nepribral, vahu si drzi (krmime scie granulami pre kastrovanych psov, ale v lete, ked bude mat pravidelny pohyb mu budem davat granule ako predtym). A co sa tyka povahy, ta sa nezmenila, len ostal este hravejsi. Chuti mu sice viac jest, ale tak to uz mu scim kontrolovat ja, kolko dostane pamlskov
Podla mna, ak ho agility bavi, tak by to bolo dobre riesenie
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2688
Bydlisko: Bratislava

Re: Vplyv kastrácie na chuť na agility

Poslaťod skocka » Str 12.01.2011 15:33

ahojte, ste super ze ste reagovali.
moj yokr mal nedavno rok, na fotke je este drobec :smile: zacali sme behat ked mal pol roka a behal ako strelka (podla moznosti ktore mu jeho male telicko a labky dovolovali) a bol super, vsetko hned pochopil. ale potom ked trochu podrastol a zacali k nam do skupiny chodit ine fenky tak zistil (asi tou pubertou) ze su zaujimavejsie ako nejaka prekazka tak trucoval. pravdou je, ze trenerka na to nemala nervy, preto som to radsej chcela vzdat, ale je mi to luto. viem, ze ked sa sustredi tak bezi ako strelka a niekedy mu nestiham a prekazky zvlada hravo, ale musi chciet. ked nechce, nepohne s nim nikto, pripisujem to aj tomu ze je tvrdohlavy terier :smile:
naozaj ste ma povzbudili, skusime to na jar znova a ked to bude zle, mozno vymenime klub.
skocka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 164
Bydlisko: Kosice

Re: Vplyv kastrácie na chuť na agility

Poslaťod moschino » Str 12.01.2011 17:32

S tou tvrdohlavostou viem co myslis, pincovia su rovnaki :lol: vyskusaj na jar, ako si pisala. Mozno sa uz trichu ukludni a bude po probleme. My sme skusali asi rok s tym, ze kazdy trening utekal z parkuru, rok som sa nervovala, pretoze vedel pekne behat ked chcel, ale on vzdy usiel.. A po roku, ked uz dochadzala vsetka trpezlivost a vsetci radili, ze to moze pomoct, sme ho dali kastrovat. Myslim, ze ked by sme hoi nedali, neukludnil by sa ani za par dalsich rokov. Ale to je individualne, tvoj psik sa mozno ukludni po puberte
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2688
Bydlisko: Bratislava

Re: Vplyv kastrácie na chuť na agility

Poslaťod skocka » Str 12.01.2011 18:39

no ved presne o to ide, ked chce, vsetko dokaze :smile: prve tyzdne som zasla ako krasne behal a tesil sa a vsetko zvladal, potom prisla puberta a s malym terierom nepohol nikto.
pockam co sa stane na jar, ak nic nepomoze, pojdeme n akastraciu, aj tak nemam v plane kupit mu frajerku :smile:
skocka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 164
Bydlisko: Kosice

Re: Vplyv kastrácie na chuť na agility

Poslaťod zeane » Str 12.01.2011 21:33

baby, skúste ešte vydržať aspoň do tých 18 mesiacov :ua: 12mesačný pes je ťažký puberťák s ktorým proste hormóny mávajú sprava doľava a späť... V roku a pol už je aspoň vidieť či to naberá smer - "OK, ja sa ukľudním", alebo či vám to proste prerastá cez hlavu. Nezabúdajte, že štatisticky je máloktorý pes reálne nezvládnuteľný, v prvom rade treba hľadať chybu u seba, v prístupe a výchove. :nwm: :nwm:
Nechcem tým povedať, že určite robíte chybu, ale skúste sa zamyslieť, že či... :no:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Vplyv kastrácie na chuť na agility

Poslaťod skocka » Str 12.01.2011 21:59

ahoj zeane, dakujem ti za prispevok, ja som si toho vedoma, ze ak sa pes sprava inak ako chcem, je chyba vo mne. snazim sa pracovat aj na sebe a na vychove, ale naozaj je to terier v pravom slova zmysle :smile:
nechcem to vzdat, ako si pisala, pockam co z toho nezbednika vyrastie. snazim sa byt prisna ked treba a tiez velmi povzbudzovat kedurobi nieco spravne.
mozno je to naozaj puberta a treba pockat, kym dospeje.
skocka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 164
Bydlisko: Kosice

Re: Vplyv kastrácie na chuť na agility

Poslaťod moschino » Str 12.01.2011 22:29

Hej, niektore psy sa casom ukludnia. Ine bohuzial nie. Bax mal 2 a pol roka a stale sa spraval ako pubertak. Snazila som sa viac ako rok, no nic nepomohlo. Jemu stalo za to, ze usiel za fenou, aj ked vedel, ze sa nahnevam. A kastracia bola isto lepsie riesenie, ako byt zasadne proti tomu a sediet ptom doma, lebo na agility len zdrzujeme ostatnych pri trenovani. Nechcem tym povedat, ze teraz kazdy co ma psa v puberte aby ho dal vykastrovat, urcite treba pockat (ako napr.my do trochu vyssho veku, ked som videla ze sa jeho spravanie k fenkam nemeni) . Ja len ze kopa ludi je zasadne proti kastracii (najma chlapi) alebo sa nevie rozhodnut, ci dat zakrok urobit (ja som sa veru velmi dlho rozhodovala). Boja sa vsetkych tych veci, co poculi, ze pes zlenivie, priberie, zmeni sa mu povaha...
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2688
Bydlisko: Bratislava

Re: Vplyv kastrácie na chuť na agility

Poslaťod Fearn » Pia 14.01.2011 7:13

No aj keď ja teraz psíka nemám aj agility nerobím, ale chcem časom keď budem mať nového parťáka. Mala som doteraz dve psiská, jeden bol kríženec NO fenka, a druhý kríženec bíglaXfox terriera. Oba som dala vykastrovať keď mali okolo 7-8 mesiacov. A poviem, že s tým, sa zbláznili, a to v pozitívom. Kríženka NO začala lepšie spolupracovať so mnou, dovtedy išla vždy po vlastnej hlave. A druhý hafan, no trvdohlavý, nič nechcel robiť bol demotivovaní a lenivý. Po kastrácii ho vymenili, to fakt.
Takže ja vždy budem dať moje psiská vykastrovať ak fenka, ak pes. Lebo si myslím, že nie je to žiadnom prípade zlé. Aj pozitívne v tom, že pes nestarí hlavu keď je v blízkosti hárajúca fenka, a fenka nebude nervovo na konci (lebo naša kríženka NO, pri prvom háraní bolo na konci, na vychádzkach, vždy sme stretli s túľavimi psami, a tie ju nenechali napokoji)
Fearn
Okoloidúci
 
Príspevky: 21

Re: Vplyv kastrácie na chuť na agility

Poslaťod wami » Pia 14.01.2011 12:07

Fearn
principielně nejsem proti kastraci/sterilizaci, ale panebože... to nemyslíš vážně - kastrovat 7měsíční štěňata!!! :au:

takový pes už nedospěje, zůstane u infantilního chování, změní se poměr hormonů v těle (tou dobou nejsou dokonce některé vnitřní orgány ani připraveny tvořit hormony)... co je moc, to je příliš... :pac:
"Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti odejít tam, kam odešli oni."
Skorovlci - http://skorovlci.webnode.cz
wami
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 258
Bydlisko: Stonava / ČR

Re: Vplyv kastrácie na chuť na agility

Poslaťod AlicaGGG » Pia 14.01.2011 14:25

wami: ja sa cudujem, ze to vet dovolil... ked majitel nevie co so psom tak aspon vet by mal zasiahnut alebo aspon upozornit :pac:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Vplyv kastrácie na chuť na agility

Poslaťod mart.ina » Pia 14.01.2011 20:30

Mozno budem OT, ale 7 mesacne stenata sa normalne kastruju, u feniek je to bezne aj pred 1. haranim, takze ked sa niekto tak rozhodne nevidim v tom problem. Cim skor sa fenka kastruje, tym sa viac znizi riziko rakoviny v dospelosti.
mart.ina
Hafan
 
Príspevky: 729

PredchádzajúciĎalší

Späť na Agility