Vplyv kastrácie na chuť na agility

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Vplyv kastrácie na chuť na agility

Poslaťod Monika+Dany » Uto 04.05.2010 20:44

Ahojte :) S mojim Danym behám agility už 4 roky,darí sa nám,ale náš výkon neustále ovplyvňujú háravé feny. Dany stále čuchá a hlavne na pretekoch vonku často zdrhne z parkúru. Taktiež v období hárania má silné ruje,uteká, šteká,je nepokojný... Preto uvažujem nad možnosťou kastrácie. Bojím sa jedine zmeny povahy,že ostane flegmatický, nebude sa mu už chcieť behať. Preto by som sa rada poradila s niekým,kto už podobné skúsenosti má. Rada si vypočujem každý názor :) Ďakujem
Monika+Dany
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Zmení kastrácia chuť psa na agility?

Poslaťod Kikz » Uto 04.05.2010 20:52

Pre toto som ja veľmi dobre zvažovala kastráciu- bla som sa že pes prestane mať chuť agilitiť. Nakoniec som zistila že tá kastrácia u mňa nieje až taká nutná :nwm: ale tiež by ma zaujímalo, či sa tým dá niečo ovplyvniť.

:otaznik:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Zmení kastrácia chuť psa na agility?

Poslaťod Poca » Str 05.05.2010 7:39

Mohlo by to ovplyvnit, keby ako odmenu dostaval haravku. ak robite na lopticku, alebo pamlsok, tak ho to neovplyvni. V prirode predsa lovia aj jedinci, ktori sa neparia nie? Bria je sterilizovana a v zaprahu beha lepsie. Agility ju bavi stale rovnako, aj ked to skusime len raz za rok.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Zmení kastrácia chuť psa na agility?

Poslaťod ZuzkaPlu » Str 05.05.2010 9:34

tiež sa s mojím psom venujeme agility..je to kríženec bradáča..začali sme cvičiť keď mal 9 mesiacov...z rozkošného psíka sa vyvinul dominantný jedinec..bol agresívny do veľkých psov,čo neni nič príjemné keď váš pes má len necelých osem kíl..tak isto bol ňuchtavý a vela ocikával...zaujímalo ho všetko iné,len to čo mal nie...dala som ho vykastrovať minulý rok v auguste,niečo po tom ako dosiahol vek jedného roku...a zmenilo ho to.Je do všetkého viac zaujatejší,rýchlejšie sa učí...nemám problém s upútaním,agility ho bavia a nezaujíma sa o vedľajšie veci..Ja som ho dávala kastrovať hlavne pre jeho agresiu,keď som ho nepustila do psa,kusal mi po ruke.Obyčajné potrestanie za šiju ho síce utlmilo ale potom to isté,Teraz ,keď sa mu nejaký pes nepáči a začnú sa biť,prestane keď zakročím...a ešte je aj maznavejší.Pomohlo mu to v socializácii,bol mrchaví k cudzím ľuďom aj psom...v každom prípade,kastráciu neľutujem,veď papierák to nieje,uchovniť nemáme čo tak prečo nie..:)
určite nemôžem povedať,že by zostal malátny alebo niečo také...stále je to aktívny pes
Dobby Devil Malá Magura a Plutík http://mojasvorka.yw.sk/
ZuzkaPlu
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 103

Re: Zmení kastrácia chuť psa na agility?

Poslaťod Lucy » Str 05.05.2010 14:40

Ja som dala vykastrovať psa už počas toho ako som začala oficiálne pretekať a musím povedať,že nám to teda pomohlo -jasné,že to nezáviselo všetko len od kastrácie,ale určite to u nás dosť zavážilo
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 829
Bydlisko: BA/BB

Re: Zmení kastrácia chuť psa na agility?

Poslaťod Kikz » Str 05.05.2010 14:44

Neexistuju nejake konkretne statistiky ? Lebo vraj sa stava co som pocula, sice v malo pripadoch ale predsa, ze pes po kastracii ostal malatny a "znudeny", neviem co je an tom pravdy ale mna to vtedy dost vystrasilo lebo moj Cori je uz teraz taky prispatejsi :ach:

Offtopic: Inac Lucy, nemozem si pomoct ale kraaaaaaasny avatar :hi: :pusa: :love:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Zmení kastrácia chuť psa na agility?

Poslaťod Natalia a Biff » Str 05.05.2010 14:58

bohužiaľ v dnešnej dobe majú ľudia tendenciu si všetko veľmi uľahčovať a to dokonca aj pri práci so psom. dôvod aký na kastráciu zvolila ZuzkaPlu ja osobne odmietam, pretože to, že si neviem poradiť s výchovou psa neznamená, že je chyba len v psovi. Je mnoho psov, ktorý majú dominantnejšiu povahu, ktorí sa ľahšie nechajú strhnúť k bitke, ale zodpovední majitelia, ktorí sa intenzívne venovali výcviku a socializácii si s tým poradili aj bez kastrácie. To že je psík kríženec a nebude sa teda na ňom chovať by už mohol byť aký taký dôvod. Čo sa týka následkov kastrácie na povahe, je to značne individuálne. V okolí sa stretávam s pár kastrátmi a nemám pocit, žeby ich to nejako veľmi ovplyvnilo, rovnako na nich zaútočí iný pes ako aj oni rovnako chňapnú po decku. akurát sa už tak veľmi nezaujímajú o opačné pohlavie v čase hárania.
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Zmení kastrácia chuť psa na agility?

Poslaťod ZuzkaPlu » Str 05.05.2010 16:20

je fakt,že som možno vo výchove zlyhala,možno aj preto,lebo je to môj prvý pes...v každom prípade,mala som na to aj aké také dôvody a nemyslím si,že by som mu nejak ublížila alebo že by som niečo kastráciou pokazila
Dobby Devil Malá Magura a Plutík http://mojasvorka.yw.sk/
ZuzkaPlu
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 103

Re: Zmení kastrácia chuť psa na agility?

Poslaťod benjika » Str 05.05.2010 16:41

smajlo je podla mna dost dominantny, ale od mala som sa to snazila nejako potlacat, takze sa to s nim ako tak da :lol: , ale keby som mohla, asi byt som si tiez zjednodusila zivot kastraciou hlavne pri nom. ani jeden z nasich psov nie je kastrovany a zijeme spolu v pohode. nemyslim si vsak, ze je nieco zle, ak si chcu ludia ulahcit zivot tym ze vykastruju psika a najdu mu nejaky iny zmysel zivota ako haravky... :no:
Čáry máry fuk - papillon kennel FCI

https://www.facebook.com/pages/Čáry-Máry-Fuk-Kennel/1453544771538610
benjika
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 88

Re: Zmení kastrácia chuť psa na agility?

Poslaťod Natalia a Biff » Str 05.05.2010 16:54

ľudia žijú so psami od nepamäti a nikdy nepotrebovali psov kastrovať, až akosi v 21. storočí už nedokážu zvládať psíkove maniere. to je dosť čudné. všetko je to o výchove.
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Zmení kastrácia chuť psa na agility?

Poslaťod ZuzkaPlu » Str 05.05.2010 16:56

no,ja osobne si myslím,že tu by sme sa mali baviť o tom,čo kastrácia so psíkom spraví...nie o dôvodoch majiteľa
Dobby Devil Malá Magura a Plutík http://mojasvorka.yw.sk/
ZuzkaPlu
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 103

Re: Zmení kastrácia chuť psa na agility?

Poslaťod Natalia a Biff » Str 05.05.2010 17:01

ja som napísala, že nepoznám kastrovaných psíkov, ktorým kastrácia zmenila povahy. akurát sa nezaujímajú o druhé pohlavie v čase hárania, ináč sú to živé psy, ktoré aj naďalej s chuťou robia to čo aj pred tým.
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Zmení kastrácia chuť psa na agility?

Poslaťod niky » Pia 07.05.2010 22:30

ja mam tiez kastrovaneho psika a na chuti do agilit alebo ineho sportu mu to neodobralo... aj ked tiez som pocula ze zavisi od veku, kedy das psika kastrovat, cim neskor, tym je vasie riziko ze to na neho vplyv mat bude.
Ale tiez suhlasim, ze by som psa nedavala kastrovat, kvoli tomu ze ho ja nezvladam, pride mi to dost krute :plac: jedine kde beriem, ze to ma ako tak opoctatnenie je pri krizencoch a zabraneniu dalsiemu pareniu sa (napr. v utulkoch- kde bol kastrovany aj moj psik)
niky
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 718
Bydlisko: Bratislava-Petrzalka

Re: Zmení kastrácia chuť psa na agility?

Poslaťod benjika » Str 12.05.2010 21:44

podla mna je dost krute mat aj nekastrovaneho psa, ktory sa chce dalej rozmnozovat a nedovolit mu to...tym nechcem povedat, ze som za to, aby sme psikovi dopriali, ale tak pokial je to pes bez pp, krizenec, alebo aj papierak a neplanuju sa po nom dalej steniatka nevidim dovod preco nie...smajlo je chovny pes a myslim, ze jeho vychovu celkom zvladam aj co sa tyka dominancie aj haraviek, ale vidim, ze napriek tomu, ze sa naucil ovladat a je uplne mimo ked je niekde haravka...je schopny vyknukavat dost dlho...nieje nahodou aj toto trapenie?!
Čáry máry fuk - papillon kennel FCI

https://www.facebook.com/pages/Čáry-Máry-Fuk-Kennel/1453544771538610
benjika
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 88

Re: Zmení kastrácia chuť psa na agility?

Poslaťod Natalia a Biff » Štv 13.05.2010 13:41

ťažko povedať, ja mám tiež psa, ktorý si mal možnosť dva krát skúsiť intímnu radosť zo života, nie je kastrovaný a nezdá sa mi, žeby nejako moc trpel v čase hárania, možno chce ísť častejšie vonku, ňuchá, ale žeby výrazne trpel neviem. vždy mu nájdem inú zábavu, aktivitu, takže nemá ani čas myslieť na "somariny" :lol: veď aj v prírode je čas párenia a nie každý vlk, či lišiak sa pári a nikto ich kvôli tomu nekastruje, proste tak ide život. ale v kadom prípade je to každého individuálne rozhodnutie a tak či tak nemyslím, žeby to nejako výrazne ovplyvnilo povahu psíka.
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Ďalší

Späť na Agility