Vplyv kastrácie na chuť na agility

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Re: Zmení kastrácia chuť psa na agility?

Poslaťod AK&KKHafík » Pia 21.05.2010 14:42

Natalia a Biff píše:ja som napísala, že nepoznám kastrovaných psíkov, ktorým kastrácia zmenila povahy. akurát sa nezaujímajú o druhé pohlavie v čase hárania, ináč sú to živé psy, ktoré aj naďalej s chuťou robia to čo aj pred tým.


Tak potom môžeme hovoriť o tom či človek zvládol alebo nezvládol socializovať svojho psa. Keď je stále taký istý ako bol pred kastráciou :smile: Ja budem mať v klube tiež kastrovaného psa (PRT bez PP) tak potom dám vedieť či mu to pomohlo alebo nie :no: Zakusol jedného pinča a potom sa pustil aj do BOC.
trénerka AK&KK Hafík Bratislava
AK&KKHafík
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 85

Re: Zmení kastrácia chuť psa na agility?

Poslaťod Kikz » Ned 23.05.2010 10:33

Ja som sa tej kastrácie stále zdráhala aj keď, priznávam, niekedy mi veru napadlo, že by to možno vyriešilo moje problémy :ach: ale ako už som spomenula, mala som strach že sa mu zmení povaha alebo že mu to prinajhoršom ani nepomôže a vlastne "vyhodím peniaze za nič".
Teraz už som zistila, že to s ním nieje najhoršie a aj keď včera opäť skoro roztrhal Rickyho aj s petboxom :ach: nedám ho kastrovať kvôli tomuto a ešte stále dúfam, že sa nám raz podarí dosiahnuť úrovne, kedy ma bude plne rešpektovať a ignorovať rovnaké pohlavie aj bez kastrácie :ua:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Zmení kastrácia chuť psa na agility?

Poslaťod Psycho_Girl » Ned 23.05.2010 13:18

no moj Travis je vykastrovany, lebo bol dost agresivny, a agility sme zacali robit az potom, tak neviem na tuto otazku odpovedat, ale co sa tyka ostatnych aktivit, tak mozem povedat, ze sa to vobec nezhorsilo, praveze zlepsilo, lebo si nevsima nic naokolo :lol: a nema potrebu vsetko ocuravat :lol: a nevsima si harave feny :lol:
cize kastraciu mozem len doporucit, lebo sa vo vsetkom zlepsil, uz neni az tak agresivny a mozem ho pustit medzi psov :lol: a pokial nechcete psa pouzit do chovu, tak by mala byt kastracia podla mna automaticka hlavne u fen, lebo potom je z toho len vela psov, ktorych nikto nechce a preto su v utolkoch, ako je to hnusne co som napisala ale je to tak :no:
Podpis svojou velkostou porusoval pravidla!
Psycho_Girl
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 43

Re: Zmení kastrácia chuť psa na agility?

Poslaťod tera » Ned 23.05.2010 14:05

naši sú proti :ua: ale ja sa bojím hlavne zmany povahy...háravky fakt dávajú zabrať :ach:
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: Zmení kastrácia chuť psa na agility?

Poslaťod AlicaGGG » Ned 23.05.2010 15:48

a pokial nechcete psa pouzit do chovu, tak by mala byt kastracia podla mna automaticka hlavne u fen, lebo potom je z toho len vela psov, ktorych nikto nechce a preto su v utolkoch, ako je to hnusne co som napisala ale je to tak


to neni hnusne co si napisala, ale je to riadne od veci :ach: kto nechce mat steniatka, tak svoju fenu pripustit neda - samozrejme to musi byt zodpovedny clovek...a komu je to jedno tak je jasne, ze ju neda ani sterilizovat
ja si nedam sterilizovat feny len preto, ze niekto niekde napisal, ze budu po nich nechcene stenata, kt. viem, ze v zivote nebudu

radsej si mala napisat, aby sa nepripustali feny, kt. nebudu mat PP stenata, pretoze tie stenata su v utulkoch, nie stenata, kt. sa ani nenarodia :pac:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Zmení kastrácia chuť psa na agility?

Poslaťod Psycho_Girl » Pon 24.05.2010 13:33

No nebolo to zase az tak odveci co som napisala....
a okrem toho vsetky feny, ktore poznam, co nemali stenata, tak v starsom veku mali problemi s maternicou a museli ich sterilizovat aj tak. tak preco to odkladat? a okrem toho vykastrovany pes nema ziadne problemi a "netrapia" ho taketo problemi :no:
a co myslis akymi psami su prepchate utulky? dobre nevravim, ze kazdy majitel je nezodpovedny a nedava si pozor na fenu, ale kludne sa to moze stat, a co potom s tymi stenatami? nejake sa mozno podari rozdat, ale co zo zvyskom?
a presne tajeto psy koncia v utulkoch, alebo ich majitelia proste zabiju... tak radsej tomu predist.
je to moj osobny nazor. ako vobec to s touto temou nesuvisi... ale uz ked som sa rozpisala, tak som to napisat musela :lol:

ale povahu psa to vobec nezmeni... :lol:
Podpis svojou velkostou porusoval pravidla!
Psycho_Girl
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 43

Re: Zmení kastrácia chuť psa na agility?

Poslaťod AlicaGGG » Pon 24.05.2010 15:30

psycho: mne nemusis vysvetlovat ake psy su v utulkoch, ja to dobre viem a ked vidim, ze niekto si len tak povie: "A sak dam si nakryt fenu, pretoze chcem stence", tak mi je az zle
ja poznam ludi, kt. fenky stenata mali a aj tak mali v starsom veku problemy s maternicou, takze naco ich budem davat sterilizovat, ked aj tak potom problemy mozu prist? :ach: a poznam neserilizovane feny, kt. nic neni, resp. kym zili ani nebolo + poznam psy, kt. mali tiez problemy v starsom veku a muselo sa im teda nieco odsmyknut
ja si svoje feny ustrazim - stenata po nich nechcem - starostlivost okolo toho + vycitky svedomia, ze som mozno naplnila utulok a obavy, ci neskoncia nakoniec aj tak v gulasi mi nedovolia nad stenatami ani rozmyslat :nie: :nie: :nie:
a keby sa aj nahodou stalo, ja neviem, ze mi fena utece alebo co, tak by som skocila za vetom nech ju kukne a keby cakala stenata tak by som to radsej riesila injekciou - viemz e to neni naj, ale co uz (aj ked som si ista, ze moje baby to necaka, pretoze ja si ich ustrazit dokazem :yes: )
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Zmení kastrácia chuť psa na agility?

Poslaťod Naty_Samko » Pon 02.08.2010 9:50

no...ja mám čivavu psíka,ktorý je vykastrovaný. Pred kastráciou bol neovládateľný, napr. zdrhal z parkuru a tak. On je bezpapierový,čiže by som v budúcnosti ani o šteniatkach nerozmýšľala. Podľa mňa to nie je len o správnej výchove,ale hlavne o tom, ako sa chce on na všetko sústrediť. On bol vždy pokojný,len sem-tam mal hyperaktívne chvíľky ako každá čivava. Tak teda sme ho dali vykastrovať nielen z tohto dôvodu,ale aj zo zdravotných dôvodov. Teraz po roku a viac to neľutujem. Zmenilo sa jeho správanie a celkovo on. Začal viac vnímať,počúvať a aj sa mu začalo viac chcieť. Chuť do agility predtým moc nemal,ale teraz si myslím,že ju už má a na tréningy veľmi rád chodí. (samozrejme z parkúrov mi už nezdrhá a pekne počúva) :lol:
Naty_Samko
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Vplyv kastrácie na chuť na agility

Poslaťod nameton » Pia 03.09.2010 16:21

moje fenka sunny je kastrovana a vobec to chut behat a cvicit neovplivnilo :)
nameton
Okoloidúci
 
Príspevky: 9
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Vplyv kastrácie na chuť na agility

Poslaťod Monika & Parsonky » Sob 04.09.2010 12:18

Nameton: ako myslíš tú tvoju vetu? lebo neviem, či to mam chápať, tak že na to má chuť a aj mala alebo ako?
Ja tiež nad tým rozmýšľam, nie len kvôli agility, ale celkovo. Jednak mávala falošky, ktoré podľa mňa nie je sú zrovna príjemné ani pre ňu a ani pre nás. Chovať na nej nechceme, keďže je bpp. Stále váham a odkladám to, keďže už mala ísť na jar a teraz v septembri a stále som na vážkach. Ja sa hlavne obávam, aby sa nezmenila celkovo jej povaha, vzťah ku mne a pod. Snáď niekto vie, čo myslím.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Vplyv kastrácie na chuť na agility

Poslaťod KatuSh_3 » Sob 11.09.2010 16:38

Ja som tiež kastráciu zvažovala aj zvažujem aj kvôli tomu že bývame na sídlisku kde je vela feniek ktoré sa hárajú a uteká za nimi a aj kôli tomu že sa chcem v budúcnosti venovať sútažiam Dog dancingu , ale to sa moc dať nebude ked tam budú háravky a tak a ešte si aj začal dovolovať do psov začal byť dominantnejšej povahy .. ale je to z tých dôvodov aj ktoré som uviedla vyššie len sa bojím taktiež zmeny povahy tak to ešte zvážim a skúsim ho viac socializovať a budem skúšať aby bol na mna koncentrovaný aj vonku aj ked nie vždy sa to dá .. :ua:
Obrázok
KatuSh_3
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502
Bydlisko: Piešťany

Re: Vplyv kastrácie na chuť na agility

Poslaťod monika.o » Ned 26.09.2010 9:36

No,ja tiež zvažujem,že dám Toba vykastrovať.
Včera u mňa boli kamošky,jedna so sučinou(ktorá je sterilizovaná) a Tob sa dobre,že nezbláznil,vkuse na ňu naskakoval,behal za ňou a keď k nej nemohol,skučal ako divý.A najhoršie bolo,keď sa psík druhej kamošky priblížil k sučine a Tob bo po ňom vyštartoval...takého zúrivého som ho v živote nevidela,ani jedna z nás to nečakala,lebo no je prote taký pohoďák.
Rovnako na tú sučinu naskakoval aj pri minulej návšteve,ale tak som si myslela,že to je kvôli tomu,že bola tesne po háraní.
A šaleje aj keď sú susedia na dvore so svojou sukou.
Ináč počúva (no,ako lhasák :ach: tvrdohlavý),psov má veľmi rád,aj toho psíka,na ktorého vybehol,hrali sa predtým aj potom,ale v prítomnosti sučky je z neho blázon.

Len hrozne sa tej kastrácie bojím.
On nie je až dvakrát aktívny,začali sme síce s agi (len doma) a dokáže behať lietať hodiny bez toho,aby sa nejak extra unavil,ale ja neviem.Bojím sa,že stratí aj tú troška chuti do toho agi,ktorú má :ua:
28.9. bude mať rok.
avatar : by Diandra ,
http://www.moncanes.weebly.com
monika.o
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1487

Re: Vplyv kastrácie na chuť na agility

Poslaťod Ellesime » Pon 11.10.2010 6:12

Ahoj, sice namem psa ale fenu. Pred 3tydny byla na kastraci a vubec ji to ohledne agi neovlivnilo, coz jsem mela velky strach :D Ale nakonec je vetsi torpedo :D
Ellesime
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1448
Bydlisko: Zlonice

Re: Vplyv kastrácie na chuť na agility

Poslaťod Offca » Pon 11.10.2010 7:24

Ellesime píše:Ale nakonec je vetsi torpedo :D

Akože odľahčenej sa beží lepšie? :ha: Takže ovlivnilo!!!! :piskot:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Vplyv kastrácie na chuť na agility

Poslaťod naty.sykorova » Uto 02.11.2010 10:55

ja tiež zvažujem kastráciu už rok a pol, ale bojim sa že či sa mu nezmeni povaha, a nedavno sme sa prihlasili na agility a proste nezvladam ho lbo ak tam je nejaka haravka tak ho na parkúr ani nedostanem :ua:
Obrázok
naty.sykorova
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1264
Bydlisko: Večná zima

PredchádzajúciĎalší

Späť na Agility