Agility a poslušnosť

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Re: Agility cvicaky

Poslaťod AlicaGGG » Uto 14.10.2008 20:34

zeane: jj, tak nejako :lol: - vacsinou len v prvom behu, lebo sa chce hrat ale nastastie to netrva dlho a ani moc nebeha, lebo ked vidi, ze sa nenahanam, tak zastavi a pokracujeme :yes:
ona ma uz 3 roky a to som si hovorila, ze ked som chcela robit agility mala som zacat uz od steniatka a nie az ked mala 2,5 roka, ale ked sme boli na 3 treningu som zistila, ze som spravila dobre, ze az tak neskoro, lebo ta poslusnost - aspon to zavolanie a sustredenie je fakt dobre ( lebo ako vidim na steniatkach, co k nam chodia - ich majitelia su radi, ked ich za cely trening 3krat vopchaju do tunela ale stena vybehne z druhej strany ako strela a ani nesihne byt pochvalene a uz sa nahana so psami a vobec nevnima slovo TUNEL - tak ako moja havina - na tretom treningu ked som povedala tunel uz vedela, kam ma ist)
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Agility cvicaky

Poslaťod AlicaGGG » Uto 14.10.2008 20:36

to zase ja keby som nechala Bellu v odlozeni na starte, tak ju uz neodlepi nic, alebo ked aj, tak ju to potom nebavi - cize musim startovat s nou
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Agility a poslušnosť

Poslaťod Haleth » Pon 26.03.2012 18:51

Neviem, kam presne toto hodiť, ale tak oprobujem sem. Chcela by som počuť viacej názorov.
Mám celkom problém s odložením. Keď Lykaňu odpútam z reťaze a vediem na prvý parkúr, tak mi vždy odíde z odloženia. Ide okukať okolie, psov, trávu, vtákov a parkúr a tak. Spravila mi to aj na DogFeste (to s radosťou utekala za Brittany, pretože je to kamoška a dlho ju nevidela), spraví to aj na cvičáku. Odvolať ju odvolám, ale proste vždy na ten prvýkrát ide na "okuk". Neviem, čo s tým. Nechcem aby si na to zvykla...
Počula som aj taký názor, že pes sa časom skľudní. Proste, že sa možno 2Ox diskneme, ale raz tam zostane. No táto vízia sa mi v blbkinom prípade nevidí reálna :heh: Ja mám skôr pocit, že ak to raz spraví, tak to bude robiť už navždy.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Agility a poslušnosť

Poslaťod Monika & Parsonky » Pon 26.03.2012 19:22

Mne to príde ako blbosť, teda že spraví to 20x a potom s tým prestane. To, čo píšeš ty mi príde logickejšie. Prečo by mala ostať sedieť na štarte a s tebou bežať, keď môže ísť kukať kam sa jej za chce? A ak ju teda privoláš, čo sa potom deje? Vrátiš sa s ňou na štart a už to viac nespraví? Ona odloženie nemá, či ti to robí len pri agi?
Mne pomáha sa ísť s fenkou poprechádzať medzi ľudí, psov, ale ono to nezaberá vždy. Proste nemám ju dosť namotivanú na to, aby so mnou chcela pracovať, aby si raz za čas neušla, aj keď teraz to napr. na pretekoch v Motešiciach spravila len raz a aj to mi neušla vyslovene, že z parkúru, takže u nás od minulých pretekov úspech. Bol to posledný nedeľný open a trochu jej to mrdlo v hlávke.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Agility a poslušnosť

Poslaťod katuusa » Pon 26.03.2012 22:20

Haleth: Ak je pre psa, tréning a prekážky dostatočne veľká motivácia, tak by som to riešila tým spôsobom, že ak odíde z odloženia, vezmeš ju, ale dostane time out a na prekážky sa dostane až neskôr. Na pretekoch štartovať s ňou alebo preteky obetovať a odniesť ju zo štartu. Viem, že je to ťažké, ale veľmi účinné, keď pes vie, že všade platia rovnaké pravidlá. ďalší bod je, že ak uteká z odloženia, nemá ho dostatočne upevnené. Takže makať na odložení a vypúšťacích poveloch v prostredí s nižším faktorom rušivých podnetov. A postupne zvyšovať level, hlavné je, aby odloženie malo pre psa vyššiu hodnotu ako okolie.
katuusa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 155

Re: Agility a poslušnosť

Poslaťod Monika & Parsonky » Pon 26.03.2012 23:37

ja mám zasa z príspevku dojem, že to nie je o prekážkach a behu, že je to o tom, čo iné a lepšie ma čaká mimo parkúru
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Agility a poslušnosť

Poslaťod Haleth » Uto 27.03.2012 8:32

Monika & Parsonky píše:Ona odloženie nemá, či ti to robí len pri agi?

Odloženie má. Na normálnom cvičáku má odloženie aj na 20 metrov a to okolo cvičia iné psy. Robí to vždy iba pri agility.
Monika & Parsonky píše: A ak ju teda privoláš, čo sa potom deje? Vrátiš sa s ňou na štart a už to viac nespraví?

Poviem jej nesmieš, nevolám ju hneď, skôr ju nechám okuknúť ten "najväčší záujem", aby vedela, že to nie je až také zaujímavé. Privolám ju, príde, odmením, posadím ju na "štart", odkladačka a ide behať.

katuusa píše:Haleth: Ak je pre psa, tréning a prekážky dostatočne veľká motivácia, tak by som to riešila tým spôsobom, že ak odíde z odloženia, vezmeš ju, ale dostane time out a na prekážky sa dostane až neskôr.

Toto znie celkom rozumne.

Monika & Parsonky píše:ja mám zasa z príspevku dojem, že to nie je o prekážkach a behu, že je to o tom, čo iné a lepšie ma čaká mimo parkúru

Mno ja si myslím, že pre ňu je agi dosť silná motivácia. Koniec koncov, s ňou sa iné psy na cvičáku moc nehrajú... Ona proste len ide omrknúť plac. Mne to príde ako keby išla všetkým povedať, že tak teraz idem bežať ja, všetci sa kukajte (brať s rezervou) :heh:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Agility a poslušnosť

Poslaťod katuusa » Uto 27.03.2012 12:56

Poviem jej nesmieš, nevolám ju hneď, skôr ju nechám okuknúť ten "najväčší záujem", aby vedela, že to nie je až také zaujímavé. Privolám ju, príde, odmením, posadím ju na "štart", odkladačka a ide behať.


Tu by som postupovala tak, že keď odíde zo štartu, prídem si pre ňu, chytím psa za obojok, time out, následne vyberiem činnosť, ktorú má veĺmi rada (napríklad aj práca na prekážkach, prípadne hra) a veľmi ju za správne prevedenie požadovanej činnosti odmením. Aby práca s Tebou dostala pre ňu vyššiu hodnotu.
katuusa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 155

Re: Agility a poslušnosť

Poslaťod Haleth » Uto 27.03.2012 13:45

katuusa píše:...prídem si pre ňu, chytím psa za obojok...

Tak toto u nás neexistuje :heh: Buď privolanie alebo nič. Odchytávať tohto dobermana je pomerne komplikovaná záležitosť. A ešte nikdy sa mi nepodarila.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Agility a poslušnosť

Poslaťod calwen » Uto 27.03.2012 13:47

Ja ked nechcem privolat a potrebujem to odchytit - napr ked na mna pri agi steka, tak dam lahnut, pridem si pon a bez slova beriem prec. Ak naucis Lyku takto zalahavat, hodi sa to aj v beznom zivote, a v tejto situacii ti to podla mna tiez pomoze :yes:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Agility a poslušnosť

Poslaťod Monika & Parsonky » Uto 27.03.2012 14:58

katuusa píše:Haleth: Ak je pre psa, tréning a prekážky dostatočne veľká motivácia, tak by som to riešila tým spôsobom, že ak odíde z odloženia, vezmeš ju, ale dostane time out a na prekážky sa dostane až neskôr.


Toto znie celkom rozumne.

toto je skutočne logické a vhodné riešenie. čítala som to aj v nejakej knižke bo časopise, teraz neviem kde presne. to je ako keď ti pes skôr vyštartuje, nepokračovať s ním, lebo by to bola vlastne pre neho forma odmeny.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Agility a poslušnosť

Poslaťod katuusa » Uto 27.03.2012 15:11

Haleth píše:
katuusa píše:...prídem si pre ňu, chytím psa za obojok...

Tak toto u nás neexistuje :heh: Buď privolanie alebo nič. Odchytávať tohto dobermana je pomerne komplikovaná záležitosť. A ešte nikdy sa mi nepodarila.


Ako calwen píše, zaľahávanie je dobrá cesta. Moja fenka vie, že keď neičo urobí, čo od nej nie je žiadané a ja natiahnem ruku, tak sa príde dať odchytiť.
katuusa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 155

Predchádzajúci

Späť na Agility