Výkonnostný zošit

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Výkonnostný zošit

Poslaťod Iwka » Str 23.09.2009 20:48

Ahojte, mám otázku, hlavne na pretekárov. Rada by som sa venovala agility, no u nás je najbližšie je v LM. Budem sa snažiť, aby sa rozbehlo niečo aj u nás, v BR, no keďže mám 14, nemám ani občiansky, nieto aby som bola plnoletá, takže s právnymi vecami toho veľa nezmôžem. S Meggdou som na úrovni asi takej,že vieme základné vedenie na parkúre a ovláda všetky prekážky, dotrénovať musíme slalom a hojdu, ale to už je len záležitosť pár tréningov. Ale nechcela som o tom.
Rada by som sa aspoň cez leto zúčastnila nejakých pretekov(aspoň v rámci tábora na Šintave - Zmrzlinový pohár a LPH). Tam to nemám ďaleko a rodičia by ma tam aj zaviezli(cestou k babke). Lenže na preteky mi treba VZ, a to musím byť členom klubu. Jediný, ktorý by u mňa prichádzal do úvahy je OZ PSA. Lenže... aj tam musím mať absolvované aspoň jedny preteky ním organizované, a tie sú len v KE, a tam sa nemám ako dostať. Dal by sa mi nejak vystaviť VZ? Ak áno, ako?
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Re: Výkonnostný zošit

Poslaťod zeane » Str 23.09.2009 21:10

No a so zvolenčanmi si hovorila? Toť sa o dve témy pod touto organizujú, ak sa im podarí do leta rozbehnúť, tak by si mohla "patriť" tam... :no: :ahoj:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Výkonnostný zošit

Poslaťod Iwka » Štv 24.09.2009 15:14

Samozrejme, ak by sa to rozbehlo, rada by som tam chodila. Teraz sa snazim nasich spracovat, aby som mohla chodit na Liptov, no moc realne to nevidim... Ale bez clenstva v nejakom klube sa to teda neda?
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Re: Výkonnostný zošit

Poslaťod Millie » Ned 10.01.2010 0:22

Však normálne zabehni za vedením a dohodni sa :) Budeš platiť členské do klubu, kde ti vystavia VZ, budeš trénovať sama doma a v klube môžeš len konzultovať svoje problémy s výcvikom, čo sa dá aj napr cez net. + budeš sa zúčastňovať na akciách organizovaných klubom :) Je to síce náročnejšie, ale prečo nie?
http://www.blondie.wbs.cz/
Remeber that love is eternal hope.
Once while out to eat, a child saw Lola in her cape and said "Look Mommy a racing dog!"
Millie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 398
Bydlisko: LM, KE, BA

Re: Výkonnostný zošit

Poslaťod Iwka » Ned 10.01.2010 11:45

No, lenže zase sa mi zdá dosť zbytočné platiť členské, ktoré nieked aj niekoľkonásobne prevyšuje 30eur niekam, kde nebudem chodiť, a doma si trénovať tiež nemám kde. Ale zrejme sa s Meggy uspokojím s tým, že budeme predskokani a možno s ďalším psíkom...
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Re: Výkonnostný zošit

Poslaťod Kikz » Ned 10.01.2010 11:48

Iwka netráp s, VZ nemám ani ja, klub navštevujem u nás v DK lenže ešte nieje oficiálny a pochybujem že vôbec oficiálny niekedy bude :ua:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Výkonnostný zošit

Poslaťod calwen » Ned 10.01.2010 11:53

VZ si mozte vybavit aj pod PSA, tu si to niekde urciet najdete http://www.psa.sk/
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Výkonnostný zošit

Poslaťod Millie » Ned 10.01.2010 12:33

:no: výroba prekážok nieje zložitá a veru ani veľmi nákladná. Keď sa človek rozkuká v meste po vhodných materiáloch, tak to postupne ide :) Trénovať môžeš aj doma na dvore, alebo ak nemáš pozemok, či miesto na uskladnenie prekážok, môžeš využiť hocijaký klub v svojej blízkosti a pokúsiť sa dohodnúť s vedením. Možno ti aj oni na oplátku budú ochotný poskytnúť za tvoje skočky áčko, či kladinu. Môj klub má napríklad aj hojdačku. Po slalom sa stačí vybrať do hory a nájsť pár vhodných paličiek :) Nuž a podľa mňa je členstvo v klube dôležité. Okrem vopred spomínaných konzultácií sa predsa jedná aj o preteky, organizovanie akcií, a mnoho iného. Veľa rád a tipov nájdeš aj na nete. Mnoh dráh si môžeš odkukať s časopisov, ako sú psie športy, alebo pes priateľ človeka. :jop: Toľko čo sa tvojej profesionálnej kariéry týka. A okrem toho, myslím,že ASKA organizuje, aj neoficiálne preteky. Tuším až niekoľko krát do roka.
http://www.blondie.wbs.cz/
Remeber that love is eternal hope.
Once while out to eat, a child saw Lola in her cape and said "Look Mommy a racing dog!"
Millie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 398
Bydlisko: LM, KE, BA

Re: Výkonnostný zošit

Poslaťod Iwka » Ned 10.01.2010 12:54

O väčšinu z týchto vecí som sa už pokúsila, v Brezne máme cvičák 1 len na papieri a druhý len výhradne pre pracovné plemená , a nedá sa s nimi na ničom dohodnúť. Viem, že výroba niektorých prekážok nieje zložitá, ale zónovky si sama nespravím. Bývam v paneláku, nemám kde cvičiť. Viem, že existuje aj PSA, no v 1. príspevku som písala, že sa nemám ako do KE dostať respektíve že ma tam rodičia nepustia. Konzultovať konzultujem, aj keď niesom členom žiadneho klubu pod ASKA-ou , parkúry si pozerám, študujem, hľadám rôzne techniky, no nemám ich kde skúšať. Trénujem takto - http://www.ceknito.sk/video/422526
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Re: Výkonnostný zošit

Poslaťod margot » Ned 10.01.2010 18:14

Iwka a keby ste sa podohadovali z Brezna viacerí? Lebo, ako tam pozerám, tak mi tá PSA príde ako najlepšia možnosť. Je to jednorazovka a nemusíš platiť členské, klubové akcie,...

Pretože behať iba ako predskokan, no neviem... keď máte na to ísť do 1, tak prečo nie :jop:
margot
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 898

Re: Výkonnostný zošit

Poslaťod Kikz » Štv 20.05.2010 17:49

Zdravím :smile:

Nakoľko sa pravdepodobne náš klub zoficiálňovať tak skoro nebude, rozhodla som sa teda vyskúšať šťastie v inom klube, kde si len nechám vystaviť VZ.
Dopadlo to celkom úspešne, vyhliadla som si klub ktorý nemá vôbec tak hroznú cenu, vystavenie VZ aj suma do ASKY už bude započítaná v členskom ktoré je fakt že výhodné cenovo takže nieje o čom :jop:
Od ich trénera to mám schválené, poznám sa tam s viacerými ľuďmi aj osobne, teraz je to už len čisto namne.
Je tam samozrejme podmienka - zúčastňovať sa klubových podujatí, platiť ročne členské, zúčastňovať sa členských schôdz čo mi problém robiť nebude.
Ale mám zopár otázok ohladne toho.. :nwm:

- Čo ak sa po čase náš klub predsalen zoficiálni, ako budem VZ riešiť ďalej ? Nemôžem potom s klubom zrušiť členstvo ? Ostane mi ten jeden VZ ? Alebo ako to je ?
Vážne som v tomto nováčik, tak neviem, či mi ostane stále ten istý VZ, lebo neviem, naozaj asi nechcem, aby sa mi potom vystavoval nový výkonnostný...

- Trochu som z toho zmätená, pretože ako mnohí viete, navštevujem neofici klub kde nemáme nikoho kompetentného, Cori je výborný ALE neviem ho správne navádzať, robíme množstvo chýb atď atď... no a boli sme spolu zatiaľ len na jedných neoficiálnych pretekoch v skupine začiatočníkov podotýkam :ua: , kde sme zas až tak strašne nedopadli, no ale to moje navádzanie :ach: hrúza. Tak som chcela vedieť, či to nebude vlastne trápne, aby som JA sa zrazu objavila v LA1 voči takým profíkom ktorý už majú množstvo pretekov za sebou a ja len jedny neofici... veď jasné, začínať sa nejako musí, ale... je tam veľa ale :ua:

Som neuveriteľne nadšená z toho, že sa mi konečne možno podarilo dosiahnuť to, čo je mojím snom, no zároveň mám z toho aj mierne obavy :nwm: samozrejme, budeme trénovať a makať na sebe, musím konečne odbúrať motiváciu lebo na ofici už nebude možná, tu je ďalší zádrheľ- opäť strach že Coriho bude zaujímať všetko ostatné, len ja nie.
Tento stres som najprv mala aj na neoficiálnych kde sme mali povolenú motiváciu ale nakoniec som sa ani stresovať nemusela, lebo Cori bol namotivovaný na svoj tanier, ktorý ked vytiahnem je vždy prvoradý.
Ale teraz to už vônbec nebude možné, prvé oficiálne preteky ak by som teda vzala tu ponuku s VZ by som mala začiatkom júla...

Vaše názory ? :ua: :nwm:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Výkonnostný zošit

Poslaťod Priscilla » Pia 21.05.2010 13:55

Prečo by to preboha bolo trápne? Každý raz začínal, aj majster sveta. A A1 je kategória pre začiatočníkov pretekárov, aký sú už tam profíci (no možno človek, čo už čo to odbehal s inými psami tam môže byť, ale pes tam je vždy začínajúci)? :nwm:
A s tým strachom, že ho bude zaujímať všetko naokolo, to hlavne nepreháňaj, pes s teba tú nervozitu vycíti a potom ti bude robiť blbosti. Ver psovi a ver sebe a nie je čo riešiť. Ak ti to robí aj na tréningu, tak treba viac pracovať na tom, aby si všímal len a len teba a neponáhľať sa na preteky a keď ti to nerobí, tak nie je čo riešiť. :smile:
Priscilla
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1078
Bydlisko: Nová Dedinka

Re: Výkonnostný zošit

Poslaťod Kikz » Pia 21.05.2010 16:44

Ja viem že sa nejako musí začať.
Len vôbec nemám prehľad o tom, kto kedy začína a či to proste nieje divné, vôbec neviem, koľko taký človek, čo si už vybavuje VZ má za sebou púretekov či už ako predskokan alebo pretekov neoficiálnych :nwm:

No, čo sa toho strachu týka, nemôžem povedať že mám "strach".
Pred tým som môjmu psovi vôbec nedôverovala, nakoľko zaútočil a odvtedy pravidelne zúri na jedného psa, s ktorým si nevieme dať rady.
Fakt, vtedy môžem povedať, že som mu prestala veriť a viem že som robila obrovskú chybu :nwm: pretože nemám hrozného psa, to ja som bola hrozná, že som mu nedôverovala.
Odhodlala som sa na tréning v LAKu, kde ma videli ľudia čo sa tomu venujú o hodne dlhšie než my, začínajúci a dostala som odtiaľ plno dobrých rád :yes: hlavne o tom, že by som mala svojho psa viacej motivovať a najmä- začať mu veriť.
Lebo ja som bola dovtedy jednoducho dosť ustráchaná a keď som v svojej a Ccoriho prítomnosti zbadala psa, prvé čo mi mysľou prebehlo "No zbohom, s týmto sa mi určite zasa pobije..." :ach: :pac:
Na neoficiálny pretek v Mošovciach som už šla s tým, že s ajednoducho nebudem stresovať a budem mu PLNE DôVEROVAŤ.
A s tým som tam aj fakt šla. S počiatku trochu neistota, menšie obavy, taký bol aj prvý pretek ktorý sme odbehli z DISkom ale nebolo to kvoli nemu ani kvoli tomu, že by mi odbehol z parkúru za iným psom, ako som si myslela že možno spraví... ale bolo to hlavne kvoli mne že som ho naviedla na zlú prekážku, bola som ešte trochu vytrasená :pac:
Druhý pretek sme boli prvý, ten sa nám zázračne podaril, ani neviem ako.
Na tých pretekoch bol Cori výborný, absolutne ma sledoval aj keď ma fajne praslo pri slalome :pac: neprestal ma vnímať.

ALE poviem ti to takto. Od nás jedna baba z klubu má teiž borderku a napríklad, tiež si myslím že mu verila a že jej určite ani myslou neprebehlo to, že ju pes bude trochu ignorovať.
Neviem, možno to zapríčinil aj jej stres, čo ja viem.. ale jednoducho, ona má normálneho psa ktorý jej spravil to, čo som vlastne skôr ja očakávala od toho svojho.
Takže tohoto sa bojím, jednoducho že aj keď ma Cori tamto neignoroval, mám strach, čo ak mal vtedy len dobrú chvíľku? No ja neviem :pac: ale už to zas zachádza tam, že mám pochybnosti.
Tak okej, verím že sa nám zadarí, od zajtra začíname cvičiť už bez motívacie, čo sme síce aj pred tým, ale smotiváciou bol rýchlejší :lol:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Výkonnostný zošit

Poslaťod benjika » Pia 21.05.2010 19:50

ja motivaciu na treningu pouzivam stale. Taxi beha uz 4.rok a Smajlo 3. a Nijko 2.rok...odmenu mam pri teningu vzdy. na preteku samozrejme ziadna odmena neni, ale oni su uz dost namotani na tie prekazky a po dobehnuti im aj tak idem dat kusok parocky, pripadne hodit aportik...ja som za to, ze treba vzdy odmenovat pri treningu, len by som zapracovala skor na tom, aby si si odmenu davala napr. do vrecka, aby sa nesustredoval na odmenu, ale viac na prekazky a na teba :)
Čáry máry fuk - papillon kennel FCI

https://www.facebook.com/pages/Čáry-Máry-Fuk-Kennel/1453544771538610
benjika
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 88

Re: Výkonnostný zošit

Poslaťod Kikz » Pia 21.05.2010 21:11

Dakujem ! :)
Budem sa o to snazit.
V podstate, my sme aj dovtedy, kym sme LAK nenavstivili cvicili bez odmeny, odmena prisla az na konci.
Na domacom cvicaku sme behali okej, ale ked sme dosli tam, nic ine len nufak na zemi a na nic ho nebolo mozne motivovat.. tak mi poradili, aby som na tomto popracovala a teraz, ked uz sa tiez susterduje trosku na tie prekazky zacnem behat aj bez ale s poriadnou davkou na konci, aby si nemyslel ze to robi len tak zadara. :ha:
:smile:
Kazdopadne, zosit uz mame jist, len mi treba poslat peniaze, prihlasku a ziadost o VZ a zaciname, sice malickymi neistymi krockami :hi: ale zaciname :yes:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na Agility