Výkonnostný zošit

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Re: Výkonnostný zošit

Poslaťod benjika » Sob 22.05.2010 5:09

super, tesiim sa s tebou :smile: :jop: a ktore ofici preteky budu prve?
Čáry máry fuk - papillon kennel FCI

https://www.facebook.com/pages/Čáry-Máry-Fuk-Kennel/1453544771538610
benjika
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 88

Re: Výkonnostný zošit

Poslaťod Kikz » Sob 22.05.2010 8:31

:heh: :heh: Samozrejme ze tie Jaklovecke, to bude nasa premiera a dufam ze nie az tak moc neuspesna :heh: :jop:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Výkonnostný zošit

Poslaťod Natalia a Biff » Pon 24.05.2010 11:13

Kika ak sa po čase váš klub zoficiálni nič sa nedeje, VZ ti ostáva ten ktorý si teraz vybavíš a pokojne potom môžeš behať za váš klub. Ja mám vo VZ tiež iný klub a za iný teraz behám, keďže ten prvý pod ktorým som začínala sa zrušil. Čo sa týka vybavovania a predošlého pretekania na neofic pretekoch, tak my sme začali pretekať rovno oficiálne bez akejkoľvek predošlej skúsenosti, takže to tak aj vyzeralo :lol:
Vôbec sa ty neboj, že budeš divná v A1. Každý nejako začínal a A1 je pre začiatočníkov. To by si mňa mala vidieť na prvých ofic pretekoch čo som tam vystrájala, nevedela som kade bežať, no hrúza :lol: Nikto sa ti určite nebude smiať, lebo všetci sme si tým prešli. Najviac skúsenosti nazbieraš ak budeš čím viac pretekať, takže sa neboj a hor sa do toho.
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Výkonnostný zošit

Poslaťod Kikz » Pon 24.05.2010 13:27

Vdaka Nat za ujasnenie :smile: aj za podporu :lol: :hi: si ma trochu ukludnila, aj ked, pripravena som absolutne ze na vsetko :ach: :lol: pri Corim treba :heh:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Výkonnostný zošit

Poslaťod Federika » Pon 24.05.2010 19:22

No a este taka vlastne zakladna otazka.... Co vlastne je vykonnostny zosit, ako sa vybavuje a na co je dobry? Viem, ze ak chcem behat oficialne preteky, musim si ho vybavit, ale bola by som rada, keby ste mi to blizsie vysvetlili. Daco sa do toho aj zapisuje alebo ako to vlastne cele funguje? :nwm:
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: Výkonnostný zošit

Poslaťod Kikz » Pon 24.05.2010 19:25

Frederika, tu je nieco http://www.psa.sk/obsah/vykonnostny-zosit aj ked neviem ci odpoved na vsetky tvoje otazky :no:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Výkonnostný zošit

Poslaťod Federika » Pon 24.05.2010 19:40

Dakujem, z velkej casti mi to pomohlo, mam v tom jasnejsie. Kedze ak vsetko pojde tak ako ma, v septembri by som chcela vyskusat klubovy pretek, neviem ci je oficialny ci nie, ale kazdopadne ma agi zacalo viac zaujimat a chcem vediet aj veci tykajuce sa toho, co vsetko treba pred pretekom vybavit.
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: Výkonnostný zošit

Poslaťod Natalia a Biff » Pon 24.05.2010 20:16

na každých oficiálnych pretekoch musíš mať so sebou VZ. vyplníš tlačivo na pridelenie prvého, alebo druhého VZ, dáš potvrdiť agility klubu do ktorého patríš a ktorý je zastrešený pod ASKA ( Asociácia Slovenských Klubov Agility ), pošleš ty, alebo predseda klubu na výbor ASKA a tá ti potom zašle VZ. do VZ sa zapisujú skúšky, ako si ich zabehla, koľko trestných bodov si mala, koľká v poradí si skončila atď. Ak dosiahneš stanovený počet skúšok na výbornú v jednotlivej kategórií môžeš prestupiť do vyššej. v najvyššej kategórii A3 potom takto zbieraš body na A3 šampióna. to je len tak z lietadla povedané, viac sa dočítaš na stránke www.agility.sk v dokumentoch
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Výkonnostný zošit

Poslaťod Federika » Uto 25.05.2010 14:44

Dakujem. A zaroven konecne chapem ako sa mozem dostat do tych kategorii, aj ked pochybujem, ze budeme extra dobri, ale chcem behat, lebo z toho mam radost aj ja aj moj pes. Hm, tak este potrenujeme a potom dakedy v lete ked uvidim, ze to ide dobrym smerom, poprosim trenerku alebo prezidentku klubu, ci s tym daco urobime :smile:
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: Výkonnostný zošit

Poslaťod Kikz » Uto 25.05.2010 14:46

Drzim palce Frederika :jop: :ahoj:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Výkonnostný zošit

Poslaťod Federika » Uto 25.05.2010 14:48

No, dakujeme, najprv som nedavala velke nadeje, ze zacneme behat, ale teraz nam to celkom ide, predtym mal problem preskocit tri prekazky za sebou, ale teraz to ide super, na jar sme boli na intenzivke a z prekazok nam chyba len hojda, tak uvidime ako dalej, ale tesim sa, lebo vidim na Ronkovi ze sa nevie dockat kedy pojde na cvicak skakat :heh:
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: Výkonnostný zošit

Poslaťod Peta-zara » Uto 25.05.2010 16:35

Ahojte,neviem či ste to už spomínali ale koľko sa platí poplatok na VZ?
Dakujem
Peta-zara
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 23
Bydlisko: Bratislava DNV

Re: Výkonnostný zošit

Poslaťod wewerica » Uto 25.05.2010 17:08

ja sa chcem opitat ked budem chcet VZ tak potrebuje monty ovladat vsetky prekazky, a ked ich bude vsetky ovladat bude sa nejaka skuska robit´ze ci vsetko ovlada alebo ako? a to tlacivo dostanem na cvicaku?
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Výkonnostný zošit

Poslaťod šeltie » Uto 25.05.2010 17:10

aaaaaaaaaaa konečne špringeršpaniel na štarte :lol: :lol: :lol: už bolo na čase obnoviť eru fany :joint: :lol: :lol: :lol:
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Výkonnostný zošit

Poslaťod Natalia a Biff » Str 26.05.2010 17:16

všetko o VZ a poplatkoch si môžete nájsť na oficiálnej stránke Asociáce Slovenských Klubov Agility ( ASKA ) www.agility.sk a aj všetko o prekážkach, pretekoch, posudzovaní, chybách atď, len si to treba preštudovať, čo by ste mali urobiť všetci, ktorí sa chystáte pretekať, aby ste mali jasno čo a ako na pretekoch. Tlačivo na vyplnenie si môžete vyžiadať od vášho trénera, alebo si ho stiahnuť priamo so stránky www.agility.sk Samozrejme tím, ktorý ide pretekať musí ovládať všetky prekážky, pretože všetky sa stavajú na parkúre s menšími obmenami, jedine stôl sa dáva veľmi zriedka, takže snáď sa tragédia neudeje ak túto prekážku zrovna nenatrénujete ihneď. Každý pretek s výnimkou majstrovstiev obsahuje beh agility, skúšku a beh jumping. na majstrovstvách skúšky nie sú. agility je beh obsahujúci všetky typy prekážok a síce skokové, priebežné a zónové, takisto aj skúška. jumpingový beh neobsahuje zónové prekážky. behy agility a jumping sú pre všetkých pretekárov bez výnimky kategórie. skúšky sa stavajú podľa kategórii pre triedy A1, A2 a A3. pre postup do vyšších kategórií musíte splniť podmienky uvedené taktiež na stránke www.agility.sk v dokumentoch. to je zhruba asi všetko ale ako som viackrát spomenula preštudujte si skúšobný a súťažný poriadok na vyššie uvedenej www stránke :smile:
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

PredchádzajúciĎalší

Späť na Agility